Şimdi Ara

Samsung alacaklar bir daha düşünsün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

28 Aralık 2009 tarihinde bu cihazı (Samsung HT-TX725T) aldım fakat rahatsız edici fan gürültüsü olduğu için (özellikle ortam sessizleştiğinde) 2.Ocak.2010 tarihinde servise verdim. Servis illalah dedirtti ve para iadesini istedim. Samsung 4-5 aydır hala iade işlemini onaylamadı.
    Detaylar için:
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/605036
    http://www.sikayetim.com/membermoduleinfo.php?pid=144402&page_num=1&search=&extnum=#show
    Yanda/altta çözüldü yazdığına bakmayın, sikayetvar.com ve sikayetim.com a yazdıktan sonra beni aradılar. Başka bir birimlerinin konuyu takip ettiğini en kısa zamanda sonuçlandıracaklarını söylediler. Halen beklemedeyim.

Evde bir de Samsung LCD miz var, gayet memnunuz ama bozulursa bu satış sonrası rezaleti ile uğraşacağımı düşünmek canımı sıkıyor.
    Herhangi bir Samsung cihaz alacak arkadaşın iki kere düşünmesini tavsiye ederim.

• forumda bu firma ile ilgili çok eleştirel yorumlar çıktı,çıkıyor inşallah Samsung haberdar olur.
  • enteresan diyeceğim birileri yanlı yazdığımı düşünecek arkadaşlar samsung servisiyim ya neden bizde böyle sorun olmuyor sıkıntılı ürünlerde değişim veya para iadesi hemen yapılıyor artık bazı yorumların yanlı olduğunu düşünüyorum uzun zamandr yazmıyordum yanlış anlaşılıyor diye ama inanın samsungda sadece geçiş döneminde anadoludan samsung türkiyeye geçiş döneminde sorunlar oldu sonrasında sorun yok hayır gelen mailleri okumasam samsungdan veya servisi olmasam ben bile inanacağım yazdıklarınıza
  • @tedus , siz bilirsiniz. Bazı Samsung LCD tvlerde goruyorum Anadolu elektronik yazıyor , bazılarında Samsung Turkiye garantili yazıyor. Hatta bazılarında Anadolu-Samsung Turkiye garantili yazıyor Şimdi işin son kısmı nedir. ? Anadolu elektronik de mi devam ediyor servis vermeye ? Bu durumda ortam biraz karışabilir.
  • Samsung servisi olduğunuza göre şikayet sitelerinde verdiğim form\işlem numaralarından yazdıklarımın doğruluğunu teyit edebilirsiniz.
    Ayrıca bu sitelere yazılan şikayetlerde Samsung'un epey süredir vatandaşa değişim ve iade işlemi konusunda sıkıntı yaşattığı görülüyor.

Açıkçası servislerin düzelmesi işime gelir. Evdeki en pahalı elektronik Samsung LCD. Onda da sorun olursa ...
  • sasmsung servisçi arkadaşım sana bir sorum olacak tamda rastlamışken bu son C serilerinde usb media oynatıcı neden patlıyo satılan her 10 tv nin beşinin geri gelmesinden iade almaktan bıktım lütfen cevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

@tedus , siz bilirsiniz. Bazı Samsung LCD tvlerde goruyorum Anadolu elektronik yazıyor , bazılarında Samsung Turkiye garantili yazıyor. Hatta bazılarında Anadolu-Samsung Turkiye garantili yazıyor Şimdi işin son kısmı nedir. ? Anadolu elektronik de mi devam ediyor servis vermeye ? Bu durumda ortam biraz karışabilir.

Hocam,zaten anadolu gurup samsung'un Türkiye distribütörüydü,yani Anadolu gurub distribütörlüğündeki tüm Samsung ürünleri şuan Samsungtr garantisindedir !

Aslında değişen hiç birşey yok,Samsung distribütörünü aradan çıkardı şimdi zaten kendinin olan bütün haklarını aynen koruyor !

Bu arada,Servislerin hiç bir yaptırımı yoktur yani ürünü tamir ederler ana merkeze bildirirler,ana merkezden gelecek cevaba göre size işlem yaparlar,servislerin yaparız ederiz hallederiz cümleleri havada kalır,Samsung'dan emir gelmedikçe hiç birşey yapamazlar !

Yabancı markaların çoğu servis ve değişim konusunda problemliler,parayı ne kadar kullansalar kardır neden hemen iade yapmazlar sebebi çok ama kısaca uyanıklık diyelim !!!

• Aynı durum fujisie rumuzlu arkadaşında başına gelmiş (alttaki bağlantı).
    Bir aydan fazla zamandır geri verdiği LED TV nin parasını (6000 TL ) alamamış. Bu durumda olan 1 değil 2 değil.

http://forum.donanimhaber.com/m_39889141/mpage_2/f_/key_//tm.htm#40925341
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahk_

Aynı durum fujisie rumuzlu arkadaşında başına gelmiş (alttaki bağlantı).
    Bir aydan fazla zamandır geri verdiği LED TV nin parasını (6000 TL ) alamamış. Bu durumda olan 1 değil 2 değil.

2 ayda paramı aldım. Genel merkezleri eyüp de eski kanal7 binasında flatofis 3. kat gidin bizzat yetkili ile görüşün etkili oluyor.
    Ben artık samsung almam ama markayı da kötüleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fujisie

quote:

Orijinalden alıntı: ahk_

Aynı durum fujisie rumuzlu arkadaşında başına gelmiş (alttaki bağlantı).

2 ayda paramı aldım. Genel merkezleri eyüp de eski kanal7 binasında flatofis 3. kat gidin bizzat yetkili ile görüşün etkili oluyor.
    Ben artık samsung almam ama markayı da kötüleyemem.

8 ay sonra 28 Ağustos 2010 tarihinde geri iade ettiğim sistemin para iadesini alabildim. 8 ay!!! pehhh

• Hayırlı olsun :)
  • hayırlı olsun kardeş

ama elektronik işi risk işi

sen şanssızmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionking42

hayırlı olsun kardeş

ama elektronik işi risk işi

sen şanssızmışsın

Ürün sorunlu olabilir fakat 8 ay sonra para iadesi yapılır mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.