BIS ve BBM
67 Cevap52398 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

444 Mesaj
29 Haziran 2010; 23:45:24 

arkadaşlar bu bis ve bbm nedir ne işe yarar yani daha çok bis ne işe yarar? yani o olmazsa internete giremiyor musun? ozaman bu telefonun manası ne ? bir de bis e abone olmak için her ay 40 lira mı ödemek gerekiyor?

Her türlü programlama ödevi makul bir ücretle yapılır. Pm Atınız

www.csodevim.com

592 Mesaj
30 Haziran 2010; 9:19:18 

blackberry'nin bütün özelliklerini kullanmak istiyorsanız BİS almanız gerekli. yok ben diğer telefonlar gibi internete gireceğim derseniz internet paketi alırsınız yada Wifi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bis alırsanız Blackberry için yapılan birçok uygulamayıda kullanma şansına sahip olursunuz. BBM'de bis ile çalışan ve blackberry kullanıcılarının birbirlerini ekleyerek kullanılabilen blackberry için yapılmış mesajlaşma programıdır.
bu arada 12 aylık bis aboneliği yapın daha ucuza gelir.

@mertemur
http://www.ertemur.com
Samsung Galaxy Note II Fakejap 240dpi

444 Mesaj
30 Haziran 2010; 15:37:56 

yani sonuç olarak bis ile app store gibi bir appworld var galiba ona mı üye oluyorsun.

Her türlü programlama ödevi makul bir ücretle yapılır. Pm Atınız

www.csodevim.com

9079 Mesaj
30 Haziran 2010; 16:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: 9700

blackberry'nin bütün özelliklerini kullanmak istiyorsanız BİS almanız gerekli. yok ben diğer telefonlar gibi internete gireceğim derseniz internet paketi alırsınız yada Wifi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bis alırsanız Blackberry için yapılan birçok uygulamayıda kullanma şansına sahip olursunuz. BBM'de bis ile çalışan ve blackberry kullanıcılarının birbirlerini ekleyerek kullanılabilen blackberry için yapılmış mesajlaşma programıdır.
bu arada 12 aylık bis aboneliği yapın daha ucuza gelir.

12 aylık bis aboneliği ne kadar ucuza geliyor hocam?

592 Mesaj
30 Haziran 2010; 17:59:24 

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

12 aylık bis aboneliği ne kadar ucuza geliyor hocam?

normal ücreti 45TL. 12 ay abone olursanız aylık 30TL
http://www.turkcell.com...zlar/turkcellblackberry

@mertemur

342 Mesaj
1 Temmuz 2010; 13:36:25 

anlamadım...45 ytl ama 12 aylık yaptıtırsan 30 ytl mi oluyor?..başka bir forumda da türkcell için 12 aylık yaptırmak mecburi diye okumuştum...

ayrıca bu bis denen şey normal mobil internet paketlerinden farklı di ?Birkaç yerde bilgisayara ya da laptopa modem gibi bağlatıp bilgisayar ya da laptopda normal internet gibi kullanabilceğimizi söylemişler, tabii sadece turkcell izin veriyormuş bu harekete...diğer operatörlerde ekstra ücrete tabiimiş bu harekete kalkışmak... aslında çok mantıklı...düşünsenize ttnet adsl'e ayda 20-30 lira verme derdinden de kurtarıyor insanı...ben bis alcak olsam adsl aboneliğimi de iptal ederim...hem blackberry de hem pc de 1 ay boyunca 4 gb kota bana yeter de artar... acaba hızı nasıl intenetin, ayrıca blackberry i pc ye nasıl bağlanıyor?

592 Mesaj
1 Temmuz 2010; 19:41:21 

aylık taahüt vermezsen 45TL 12 ay abone olmak mecbur değil. Söylediğiniz gibi turkcell'de bu paraya 4GB dahilinde modem olarak bağlantı seçeneğide dahil. desktop manager 5.0.1 sürümünü yüklerseniz ip modem seçeneğini telefon modeliniz destekliyorsa karşınıza çıkar oradan bağlantı yaparak kullanabilirsiniz. hız olayı yaşadığınız şehire göre değişir. Özellikle bütün operatörler için İstanbul-İzmir-ankara dışında bir şehirde yaşıyorsanız hız çok fazla olmayabilir.

@mertemur

342 Mesaj
2 Temmuz 2010; 9:11:20 

bold 9000 ve bold 9700 modellerinde aygıtı modem olarak kullanabilme özelliği mevcut mu?

birşeyi daha merak ediyorum.. diyelim ki bis aboneliğimiz yok ve blackberry appstore'dan ücretsiz olan windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını indirip kurup bu programları wifi ile kullanabiliyor muyuz?

Mesela Yahoo finance diye bir application'ı var blackberry'nin..bis olmadan sadece wifi ile kullanılması mümkün mü ,yoksa bis olmadan çalışmasına izin vermiyor mu?

9329 Mesaj
2 Temmuz 2010; 14:07:23 

quote:

Orijinalden alıntı: LaRocquee

bold 9000 ve bold 9700 modellerinde aygıtı modem olarak kullanabilme özelliği mevcut mu?

birşeyi daha merak ediyorum.. diyelim ki bis aboneliğimiz yok ve blackberry appstore'dan ücretsiz olan windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını indirip kurup bu programları wifi ile kullanabiliyor muyuz?

Mesela Yahoo finance diye bir application'ı var blackberry'nin..bis olmadan sadece wifi ile kullanılması mümkün mü ,yoksa bis olmadan çalışmasına izin vermiyor mu?

Modem olarak kullanabilirsin evet

Ama app worldu bis aboneliği olmadan kullanamazsın bile. O yüzden blackberry alıyorsanız bis aboneliğide almanızı öneririm.

592 Mesaj
3 Temmuz 2010; 13:20:46 

quote:

9000 ve 9700 modellerinde ip modem özelliği vardır kullanabilirsiniz.

windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını bis aboneliğiniz varsa wifi ilede kullanabilirsiniz, Bis yoksa bu programları kullanamazsınız.

her program da Bis ile çalışacak diye bir durumyok bunu öğrenmek için kullanmak istediğiniz programın açıklamalarını okursanız orada gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut.

@mertemur

342 Mesaj
3 Temmuz 2010; 18:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: 9700

9000 ve 9700 modellerinde ip modem özelliği vardır kullanabilirsiniz.

windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını bis aboneliğiniz varsa wifi ilede kullanabilirsiniz, Bis yoksa bu programları kullanamazsınız.

her program da Bis ile çalışacak diye bir durumyok bunu öğrenmek için kullanmak istediğiniz programın açıklamalarını okursanız orada gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut.

beejive denen programı blackberrynize kurarsanız, bis olmadan da(yani sadece wifi ile) windowslive messenger,yahoo messenger,icq programlarını kullanabiliyormuşsunuz. Fakat beejive programı ücretli ve fiyatı 10 dolar....

9329 Mesaj
3 Temmuz 2010; 19:45:04 

Bir yerden kısıyorsanız bir yerden vermek zorundasınız hocam =) Teknoloji gelişiyor bütün kaliteli programlar ücretli artık. Bir sigara parası programların çoğu.

592 Mesaj
3 Temmuz 2010; 21:12:15 

quote:

beejive denen programı blackberrynize kurarsanız, bis olmadan da(yani sadece wifi ile) windowslive messenger,yahoo messenger,icq programlarını kullanabiliyormuşsunuz. Fakat beejive programı ücretli ve fiyatı 10 dolar....

ilka baştada dediğim gibi eğer bu programların blackberry versiyonlarını kullanacaksanız bis alacaksınız. Bis istemem derseniz beejive kullanacaksınız ama beejive de para vermem derseniz kutsal bigi kaynağı www.google.com'a başvurun birçok alternatif program var bir önceki mesajda da dediğim gibi Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut. IM+ lite kurun bahsettiğiniz programları ücretsiz kullanın, nimbuz, snaptu, ebuddy vb birçok program da bu uygulamaları veya bazılarını kullanabilirsiniz. Ama bis alırsanız bahsettiğiniz programların blackberry versiyonlarını kullanırsınız ara yazılım kullanma çilesi çekmezsiniz.

@mertemur

30 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:14:05 

pekı ben bısey sorucam. Ben TURKCELL HAZIRKART kullanıcısıyım.

*Hazırkart olursa bis yuklenıyomu?
*Vodafone'da aylık bis ne kadar?
*Vodafone'a geçsem daha mı avantajlı olur?
*Vodafone da mı Turkcell demı faturalıya gecıyım?

70 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:26:41 

turcell hazırkart da bis üyelği aylık 45 lira ve sadece blackberry apn leri ile yapacağınız bağlantıları kapsıyor. yani wap ve gprs bağlantılarınız ayrıca ücretlendiriliyor. aynı durum avea ve vodafone faturalı hatlarında da var. şu an en avantajlı turkcell 1 yıllık abone olursanız aylık 30 liraya 4 gb kota veriyo ve buna blackberry apn leri yanında bütün wap ve gprs bağlantıları dahil oluyor. tabiki seçim sizin. vodafone aylık bis in ne kadar olduğu konusunda bi fikrim yok ama vodafone un sitesinde bulabilirsiniz.

30 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:29:39 

benım bb'mı vodafondan aldım ben o yuzden turkcell hat takamıyorum ne yapmam gerekıyo?

57 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:33:58 

quote:

Orijinalden alıntı: EceT

benım bb'mı vodafondan aldım ben o yuzden turkcell hat takamıyorum ne yapmam gerekıyo?

Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp MEP kodu almanız gerekiyor. Diğer hatları taktığınızda cihazın sizden istediği kod oluyor kendisi.

30 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:35:46 

Cok soru sormus oluyorum ama bu kodu nereye yazıyoruz tam olarak. Ve o kodu alınca dırek kartım telefonumla kullanılabılır duruma gecıyomu?

70 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:51:02 

vodafone dışında bir hattın sim kartını telefonunuza takıp açınca size direk mep kodu sorar. vodafone müşteri hizmetlerinden aldığınız kodu girince açılır telefonunuz ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz

30 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:58:10 

son sorum : :mep kodunu herhangi bi vodafone bayiiisinden alabilirmiiyim?

70 Mesaj
26 Ağustos 2010; 2:11:04 

müşteri hizmetlerini aramanız daha hızlı ve kolay olacaktır. zira büyük ihtimal bayiye gittiğinizde onlar da müşteri hizmetlerini arıyacaklar yada size aramanızı söyleyecekler.

30 Mesaj
26 Ağustos 2010; 2:18:50 

Pekı gercekten cok tesekkurler

682 Mesaj
28 Ağustos 2010; 12:06:56 

peki arkadaşlar ben bu telefonu 2. el alsam yinede bis üyeliği yapabiliyorum değil mi? yani misal önceden bu telefonda bis vardı ama kullanıcı değişti yeni sim karta bis üyeliği açılıyor yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Payne -- 28 Ağustos 2010; 12:07:52 >

592 Mesaj
28 Ağustos 2010; 13:01:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Max_Payne

peki arkadaşlar ben bu telefonu 2. el alsam yinede bis üyeliği yapabiliyorum değil mi? yani misal önceden bu telefonda bis vardı ama kullanıcı değişti yeni sim karta bis üyeliği açılıyor yani ?

2.el blackberry'lere bis aboneliği alınabilir. sadece blackberry'nin ilk sahibinin kullanıdığı operatöre başvuru yapıp cihazı boşa çıkarttırması gereklidir.

@mertemur

550 Mesaj
4 Eylül 2010; 0:53:06 

quote:

Orijinalden alıntı: skhnd

turcell hazırkart da bis üyelği aylık 45 lira ve sadece blackberry apn leri ile yapacağınız bağlantıları kapsıyor. yani wap ve gprs bağlantılarınız ayrıca ücretlendiriliyor. aynı durum avea ve vodafone faturalı hatlarında da var. şu an en avantajlı turkcell 1 yıllık abone olursanız aylık 30 liraya 4 gb kota veriyo ve buna blackberry apn leri yanında bütün wap ve gprs bağlantıları dahil oluyor. tabiki seçim sizin. vodafone aylık bis in ne kadar olduğu konusunda bi fikrim yok ama vodafone un sitesinde bulabilirsiniz.

Hazırkart kullanıcıysan tek tip üyelik var mega paket ona 4 gb internet dahil. seçenekler geliştirilmiş seçeneler ve tarayıcı dedilkten sonra hot spotu internet explorer yapacaksın ve normal bilgisayardan internette bağlanıyormuş gibi bağlanacaksın. bbm vs de kullanabiliryorsun.

2009 Fiesta Trend SP 1.4İ A/T Aytozu Grisi...

576 Mesaj
7 Eylül 2010; 12:24:36 

cahilliğimi bağışlayın. fakat BIS aboneliği olduğunda internetede girebiliyormuyuz. yani ayrıyeten birde 3g abonesi olmamız gerekiyr mu?

Mutluluk her yanda Üzülmek için DİNOZOR Olmam Gerek!!!!!

592 Mesaj
7 Eylül 2010; 13:44:24 

quote:

Orijinalden alıntı: tissue

cahilliğimi bağışlayın. fakat BIS aboneliği olduğunda internetede girebiliyormuyuz. yani ayrıyeten birde 3g abonesi olmamız gerekiyr mu?

Olur mu öyle şey ne cahilliği? Bis blackberry servislerinin kullanımı için gerekli olan data servisinin adıdır. Bu servis edge ve 3g üzerinden çalışır. 3G aboneliği yapmazsanız bis yine kullanabilirsiniz edge ile bağlantı sağlarsınız. 3g olursa daha hızlı bir data alışverişi olur. tabi 3G alt yapısı iyi olan bir ildeyseniz ;)

@mertemur

70 Mesaj
15 Eylül 2010; 0:26:37 

merhaba

şu an açık ve kullanmakta olduğum bir turkcell hattım var ancak bugün babam kendisine ve bana birer kamu hattı almış. şuanki tarifemden avantajlı ancak hat babamın üstüne olduğu için bis e abone olmakta sıkıntı çekermiyim? yani hattı bis e açtırmak için yanımda babamı falan isterlermi? eğer isterlerse işim yaş babama her ay 30 tl internete neden verdiğimi açıklayamam:)

592 Mesaj
15 Eylül 2010; 18:12:41 

quote:

merhaba

şu an açık ve kullanmakta olduğum bir turkcell hattım var ancak bugün babam kendisine ve bana birer kamu hattı almış. şuanki tarifemden avantajlı ancak hat babamın üstüne olduğu için bis e abone olmakta sıkıntı çekermiyim? yani hattı bis e açtırmak için yanımda babamı falan isterlermi? eğer isterlerse işim yaş babama her ay 30 tl internete neden verdiğimi açıklayamam:)

hat sahibinden başkası işlem yapamayacağı için babanızın işlem yapması gerekli.

@mertemur

415 Mesaj
17 Eylül 2010; 15:46:55 

arkadaşlar 6 yıldır telefon almayan biriyim. İş adamı falanda değilim yalnızca blackberry'e hayran kalmış biriyim E72 al dediler fakat, kafayı yememek elde değil blackberry hem görünüş, şıklık ve sistem olarak beni daha çok etkiledi.
dokunmatik ile aram iyi olmadığı için yani bir türlü alışamadım dokunmatik telefonlara en sonunda blackberry'de karar kıldım
fakat araştırmaya başladıkca blackberry'nin biraz tuzlu bir iş olduğunu anladım telefonu ilk olarak doğubanktan alacaktım ama bu BİS olayı beni deli etti. konturlu hat kullanan biri olduğum için BİS alamazsın hatlı olmalı o hattıda 6 ay kullanman lazım falan dediler

arkadaşlar bu konuda aradığım bir çok sorunun cevabını buldum yani bis olmadanda wi-fi ile internete bağlanabiliyor sanırım fakat bis alırsak daha avantajlı durumlarda var gibi anladığım bu
şimdi bi turkcell bayı yada vodafone'dan alırsam bu BİS ücretine konuşma tarifesi dahil mi yoksa dışında mı ?
BİS olmadan GPS özelliğini kullanabiliyor muyum ?
Bis olmadan wi-fi ile internette gezip yazılım yükleyebiyor muyum ?
ve sizce doğu banktan almak mı mantıklı yoksa herhangi bir GSM bayisinden mi ?

evet biliyorum biraz uzun bir soru oldu affınıza sığınarak cevaplarsanız çok memnun olurum
saygılar

9329 Mesaj
17 Eylül 2010; 16:07:20 

6 ay olayını yanlış anlatmışlar. Cihaz kontratlı almak için 6 ay gerekiyor. Örneğin doğubanktan telefonu alırsınız turkcell time gidip hattınızı faturalıya taşıyıp 12 ay bis kontratı yaparsınız ayda 30 tl şeklinde ödersiniz. 6 ay gerekmiyor yani. Bis olmadan gps'i kullanamazsınız. wi-fi ile internette gezebilirsiniz anca. windows live messenger, facebook, twitter gibi uygulamaları kullanamazsınız.

415 Mesaj
17 Eylül 2010; 18:46:45 

AnlaşıLdı yani hazır karta bis alınamıyor, inanılmaz hoşuma giden bir telefon gözümü kararttım alacağım bis olayını nasıl yapacagım onu bilmiyorum iste , peki arkadaslar curve 9300 ile bold 9700 arasında fiyat dısında ne gibi farklılıklar var hangisini almak daha mantıklı ? Sizimde kafanızı utuledim kusura bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

576 Mesaj
17 Eylül 2010; 19:18:38 

9700 ün 9300 den arasında yüzeysel anlamda bildiğim kadarıyla kamera, ekran çözünrlüğü, pil gücü ve kasa yapısı (9700 daha bi sağlam hissi veriyor) gibi farklılıkları var. Ki bence bu farklılıklar aradaki 600 lirayı verecek kadar değil yani 9300 orta seviye bi kullanıcı için mantıklı gibi duruyor. Blackberry OS 6 nın her ikisi içinde kullanılabileceğini de belirteyim.

Mutluluk her yanda Üzülmek için DİNOZOR Olmam Gerek!!!!!

9079 Mesaj
18 Eylül 2010; 23:06:00 

quote:

Orijinalden alıntı: korkuluk13

AnlaşıLdı yani hazır karta bis alınamıyor, inanılmaz hoşuma giden bir telefon gözümü kararttım alacağım bis olayını nasıl yapacagım onu bilmiyorum iste , peki arkadaslar curve 9300 ile bold 9700 arasında fiyat dısında ne gibi farklılıklar var hangisini almak daha mantıklı ? Sizimde kafanızı utuledim kusura bakmayin

hazır karta bis aboneliği yapılıyor ayda 45 tl, ücretlendirme periyodu haftalık 11,25tl

17 Mesaj
29 Ekim 2010; 23:45:25 

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. ben sosyal ağlar dışında çok fazla internet kullanmıyorum. belki ayda 2-3 kere banka işlemleri. normal 3g 100 mb'lık pakette sınırı geçmiyorum bile... yani sorum şu ki; acaba 2 mb.lık bis üyeliği yapsam, üstüne 8 tl'ye 100 mb'lık gprs pakedi alsam daha ucuza, daha mantıklı olmaz mı? nasılolsa 2 mb. bitince normal gprs tarifesi yazacak. ya da 2 mb. bitince kullanamayacağım uygulama veya işlem var mı? cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler

9329 Mesaj
30 Ekim 2010; 0:25:08 

quote:

Orijinalden alıntı: chantamantela

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. ben sosyal ağlar dışında çok fazla internet kullanmıyorum. belki ayda 2-3 kere banka işlemleri. normal 3g 100 mb'lık pakette sınırı geçmiyorum bile... yani sorum şu ki; acaba 2 mb.lık bis üyeliği yapsam, üstüne 8 tl'ye 100 mb'lık gprs pakedi alsam daha ucuza, daha mantıklı olmaz mı? nasılolsa 2 mb. bitince normal gprs tarifesi yazacak. ya da 2 mb. bitince kullanamayacağım uygulama veya işlem var mı? cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler

2 mb bitince blackberry apn kullanan programları kullanamazsınız. 2 mb bittiğinde facebook, twitter gibi programları unutun yani.

17 Mesaj
30 Ekim 2010; 0:48:17 

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

2 mb bitince blackberry apn kullanan programları kullanamazsınız. 2 mb bittiğinde facebook, twitter gibi programları unutun yani.

peki, çok teşekkürler.

422 Mesaj
14 Kasım 2010; 0:24:02 

quote:

Ben vodafone kullanıcısıyım.
9300 için görüştüm
kampanyalı telefon 24 ay boyunca 48TL.
Vodafone da BIS aboneliğinin 30TL olduğunu söylediler.
Bana çok makul geldi...
24 ay boyunca 18TL ödemiş olacağım yani..

2 Mesaj
16 Kasım 2010; 12:31:37 

slm bbm in avantajı ne ?
internet kullandıktan sonra tüm pda lar ile her mail alınıyor msn çalışıyor. yurt dışında data almak zaten ayrıca çok pahalı
bu bbm i sanki hiç internet veye hiç telefon operatörü yokken bile bedava iletişim gibi sunuyorlar

914 Mesaj
3 Aralık 2010; 12:00:11 

Bu kadar mesaj yazılmış ancak şunu anlayamadım. Şimdi benim bis aboneliğim olmadan, sadece 3g mobil internet paketi ile tarayıcı üzerinden facebook vb. sitelere girmem mümkün değil mi? Zira evde zaten bilgisayarım ve 3g mobil modemim var. telefondan internete çok fazla ihtiyaç duymayacağım. 3g mobil internet ile anladığım kadarı ile sadece uygulamaları kulanmada sıkıntı yaşarım, onun dışında tarayıcıda rahatça gezmem mümkünmüdür?

1233 Mesaj
4 Aralık 2010; 1:59:42 

quote:

Orijinalden alıntı: metaleva
Bu kadar mesaj yazılmış ancak şunu anlayamadım. Şimdi benim bis aboneliğim olmadan, sadece 3g mobil internet paketi ile tarayıcı üzerinden facebook vb. sitelere girmem mümkün değil mi? Zira evde zaten bilgisayarım ve 3g mobil modemim var. telefondan internete çok fazla ihtiyaç duymayacağım. 3g mobil internet ile anladığım kadarı ile sadece uygulamaları kulanmada sıkıntı yaşarım, onun dışında tarayıcıda rahatça gezmem mümkünmüdür?

Hayir dostum hicbir yere giremiyorsun 3g aboneliginle,katalog kaydi diyor izin vermiyor tarayiciya,bis abonesi olmadan sadece wifi ile internete girebilirsin,size vodafone oneririm aylik 30tl ve sinirsiz 3g ama sadece telefondan yani modem olarak kullanilmiyor onuda cepnet ile hallediyoruz.

63 Mesaj
9 Aralık 2010; 15:00:35 

Ben blackberry ile günlük 100 megabyte paket açtırarak faturasız avea ile (günlüğü 1,5 TL 100 megabyte bağlantının) blackberry dahili tarayıcısını internet için kullanabiliyorum. Sadece ufak bir ayar gerektiriyor o kadar :) Tabi BIS olmadan dahili özellikler olan msn, facebook, twitter, blackberry messenger kullanamazsınız. Ama blackberry messenger haricinde pekçok şeye alternatif yazılımlar mevcut. Bu söylediklerimin tamamı wifi ile de yapılıyor tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simartem -- 10 Aralık 2010; 17:16:10 >

119 Mesaj
10 Aralık 2010; 17:34:58 

turkcell aboneleri ise eger bis veya bes yoksa telefonlarinda internet tarayicisini turkcell-im e getirip telefondan internete girebilirler. ancak 3g internet paketiniz yoksa ve faturali hatsaniz( bu her operator icin gecerli) fahis faturalarla karsilasabilirsiniz. yani siz max. 50 tl odemeyi dusunurken bir anda faturaniza 300 tl gibi rakamlar yansiyabilir(avea ve vodefone icin). ancak turkcellden faturali bis aboneligi actirirsaniz hicbir ekstra faturayla karsilasmadan rahat rahat radyo dinleyebilir, televizyon seyredebilir ve gprs kullanan tum islemleri ayda 30 tl ye 4 gb kotayla dilediginiz gibi harcayabilirsiniz. bu arada telefonunuzu bilgisayariniza modem olarak tanitip vinn la yaptiginiz islemlerin hepsini bu sayede yapabilirsiniz. yani turkcellden alinca bir nevi 4 gb lik vinn paketi satin almis oluyorsunuz.

729 Mesaj
22 Ağustos 2011; 5:02:09 

şimdi merak ettiğim wi-fii oln yerde bbm kullanılmıyor mu , bbm için bis daha mı mantıklı ayrıca bis ve bbm java tabanlı samsunglarda kullanılır mı
en uygun paket turkselde anladığım

Uran Ateş EGE -- Ankara-İstanbul
Dükkanım DH Adresi
Alış-Veriş Yaptığım Kişiler

781 Mesaj
22 Ağustos 2011; 10:19:23 

quote:

Orijinalden alıntı: FoRaSTeRo

şimdi merak ettiğim wi-fii oln yerde bbm kullanılmıyor mu , bbm için bis daha mı mantıklı ayrıca bis ve bbm java tabanlı samsunglarda kullanılır mı
en uygun paket turkselde anladığım

BİS Olmadan Hic bir şekilde BBM Kullanamazsınız.. Bis Sadece BlackBerrylere özel bir Uygulamadir.

Eğer Ben Cok Mesajlaşırım,Böyle Çevrem geniş Derseniz BİS Alıp BBM Kullanabılırsınız..

Okan Üniversitesi - Psikoloji

1201 Mesaj
23 Ağustos 2011; 15:23:35 

Arkadaşlar bir telefon almayı düşündüm ve tercihim de BB 8520 oldu .Nokia düşünmedim.Orta halli bir telefon olduğu için.Genel olarak internete girmiyorum telefonla.Avea faturalı hatta geçmeyi düşünüyorum.Ailemde herkes avealı.Avea'nın 3000dk kampansı var 1000dk kampanyası var .Şimdi ben bis üye olsam,aylık kaç tl öderim ? Şuan avea kampamyaları 30tl,34tl arası.Birde bu bis parası üzerine eklenir mi ? Nasıl olucak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 23 Ağustos 2011; 15:26:30 >

My Best Movie "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"
My Guitar Jackson 503 Black
My Favorite Music ..80's 90's Heavymetal

1822 Mesaj
24 Ağustos 2011; 23:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN

Arkadaşlar bir telefon almayı düşündüm ve tercihim de BB 8520 oldu .Nokia düşünmedim.Orta halli bir telefon olduğu için.Genel olarak internete girmiyorum telefonla.Avea faturalı hatta geçmeyi düşünüyorum.Ailemde herkes avealı.Avea'nın 3000dk kampansı var 1000dk kampanyası var .Şimdi ben bis üye olsam,aylık kaç tl öderim ? Şuan avea kampamyaları 30tl,34tl arası.Birde bu bis parası üzerine eklenir mi ? Nasıl olucak ?

dostum bis bu mesaj paketlerinden falan tamamen bağımsız yani 30 tl ile konuşma dakika falan filan aldın diyelim birde bis aldın aylık 16 mı 17 mi ? fatura gelicek 46 47 bişey... ?

tabi aylık 16 17 tl 1 gb lık paket bana fazla dersen 100 mb da var daha ucuza.

1201 Mesaj
25 Ağustos 2011; 19:46:37 

quote:

Orijinalden alıntı: pspfreak

dostum bis bu mesaj paketlerinden falan tamamen bağımsız yani 30 tl ile konuşma dakika falan filan aldın diyelim birde bis aldın aylık 16 mı 17 mi ? fatura gelicek 46 47 bişey... ?

tabi aylık 16 17 tl 1 gb lık paket bana fazla dersen 100 mb da var daha ucuza.

anladım kardeşim teşekkür ederim ..

My Best Movie "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"
My Guitar Jackson 503 Black
My Favorite Music ..80's 90's Heavymetal

11856 Mesaj
26 Ağustos 2011; 13:10:40 

şu turkcellin bis paketlerinin kaynağı yok mu acaba

1 Mesaj
3 Eylül 2011; 12:51:04 

Arkadaşlar turkcellin 6,90tl lik blackberry kampanyasını gördüm reklamlarda telefonumu değiştirmeyi düşündüğüm için turkcelle gidip sordum ordaki kız bbm ayarlarından bahsetti ama çok karışık anlattı pek bişey anlamadım. Burdan konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilceğimi düşündüm. Bilgilendiriseniz sevinirim.

4371 Mesaj
3 Eylül 2011; 16:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: wembs

Arkadaşlar turkcellin 6,90tl lik blackberry kampanyasını gördüm reklamlarda telefonumu değiştirmeyi düşündüğüm için turkcelle gidip sordum ordaki kız bbm ayarlarından bahsetti ama çok karışık anlattı pek bişey anlamadım. Burdan konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilceğimi düşündüm. Bilgilendiriseniz sevinirim.

bis alınca bbm kullanabilirsin direk.. bbm için özel bi ayar yapılmıyor.. sadece bis aboneliğini başlattığın zaman bi kaç ayar yapıyosun onuda zaten müşteri hizmetlerindeki eleman sana anlatıyor onunla birlikte yapıyosun.. karışık bişey yok yani merak etme

COMINGSOON

Mercedes A180 AMG
Nikon D5100 18-55 VR Kit / Sony PS3 slim 120gb
 MacBook Air Z0MGQ / iPhone 5 / Apple TV / iPod nano 6 / iPod Photo 

3978 Mesaj
4 Eylül 2011; 16:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: wembs

BBM ayarları derken neyi kastediyorsun dostum BIS aldığın zaman telefondaki tüm özellikleri kullanabilirsin.

179 Mesaj
9 Aralık 2011; 0:13:04 

arkadaşlar şu anda vodafonda bis aboneliği ne kadar?

280 Mesaj
21 Ocak 2012; 22:55:49 

Arkadaşlar benim arkadaşlarım aylık 7 yada 16 tl ödeyerek bbm kullanıyorlar..Bana bis aboneliğimiz yok normal aylık internet paketiyle bbm kullanıyoruz diyorlar..Böyle birşey mümkün mü ? Arkadaşlarımın hattı turkcell

552 Mesaj
22 Ocak 2012; 13:44:16 

İmkansız bir şey, bis olmadan aylık paket ile bbm kullanılamaz.

814 Mesaj
29 Ocak 2012; 22:18:40 

Arkadaşlar ben bold 9700 almak üzereyim. Ancak benden önceki kullanan kişi Bis yapmış mı bilmiyorum ama yapmışsa eğer ben telfonu aldığımda turkcell i arayım bis yapamıyor muyum. Onun iptal etmesi telefonu sıfırlaması falan mı gerekiyor. Yada benden önceki bis kullandı diyelim. Ben telefonu alıp götürücem 9780 in yazılımını yükleticem. Haliyle telefon sıfırlanmış oluyor. Benden önceki bis aboneliği de sıfırlanıyor mu. Ben kendi hattımı direk sıfır yazılıma takmış olacağım. O halde direk bis e abone olmak mümkün mü?

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ

SYSTEM
ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) || AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 4.3GHZ 14MB CACHE 32NM
SAPPHIRE HD7770 EDITION GDDR5 1GB 128BIT RADEON DX11.1 || COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA
WD 3.5" 500GB CAVIAR BLUE 16MB CACHE SATA 3.0 7200RPM || GSKILL RIPJAWS 1600MHZ CL9 (2*4GB)
AEROCOOL STRIKE-X MID TOWER KASA || EVEREST EPS-6600 600W POWER SUPPLY
HP X2301 23" MİKRO İNCE LED MONİTÖR || ASUS DRW-24B5ST 24X DOUBLE LAYER
LOGITECH Z-150 1+1 SPEAKER || LOGITECH WIRELESS MOUSE+KEYBOARD

247 Mesaj
14 Nisan 2012; 9:45:18 

quote:

16,90 Şirket hattımda kullanıyorum. Kurumsal olduğu için olsa gerek biraz daha ucuz.