Şimdi Ara

BIS ve BBM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
53.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu bis ve bbm nedir ne işe yarar yani daha çok bis ne işe yarar? yani o olmazsa internete giremiyor musun? ozaman bu telefonun manası ne ? bir de bis e abone olmak için her ay 40 lira mı ödemek gerekiyor?

• blackberry'nin bütün özelliklerini kullanmak istiyorsanız BİS almanız gerekli. yok ben diğer telefonlar gibi internete gireceğim derseniz internet paketi alırsınız yada Wifi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bis alırsanız Blackberry için yapılan birçok uygulamayıda kullanma şansına sahip olursunuz. BBM'de bis ile çalışan ve blackberry kullanıcılarının birbirlerini ekleyerek kullanılabilen blackberry için yapılmış mesajlaşma programıdır.
    bu arada 12 aylık bis aboneliği yapın daha ucuza gelir.
  • yani sonuç olarak bis ile app store gibi bir appworld var galiba ona mı üye oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9700

blackberry'nin bütün özelliklerini kullanmak istiyorsanız BİS almanız gerekli. yok ben diğer telefonlar gibi internete gireceğim derseniz internet paketi alırsınız yada Wifi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bis alırsanız Blackberry için yapılan birçok uygulamayıda kullanma şansına sahip olursunuz. BBM'de bis ile çalışan ve blackberry kullanıcılarının birbirlerini ekleyerek kullanılabilen blackberry için yapılmış mesajlaşma programıdır.

12 aylık bis aboneliği ne kadar ucuza geliyor hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

blackberry'nin bütün özelliklerini kullanmak istiyorsanız BİS almanız gerekli. yok ben diğer telefonlar gibi internete gireceğim derseniz internet paketi alırsınız yada Wifi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bis alırsanız Blackberry için yapılan birçok uygulamayıda kullanma şansına sahip olursunuz. BBM'de bis ile çalışan ve blackberry kullanıcılarının birbirlerini ekleyerek kullanılabilen blackberry için yapılmış mesajlaşma programıdır.

12 aylık bis aboneliği ne kadar ucuza geliyor hocam?

normal ücreti 45TL. 12 ay abone olursanız aylık 30TL
    http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/turkcellblackberry
  • anlamadım...45 ytl ama 12 aylık yaptıtırsan 30 ytl mi oluyor?..başka bir forumda da türkcell için 12 aylık yaptırmak mecburi diye okumuştum...

ayrıca bu bis denen şey normal mobil internet paketlerinden farklı di ?Birkaç yerde bilgisayara ya da laptopa modem gibi bağlatıp bilgisayar ya da laptopda normal internet gibi kullanabilceğimizi söylemişler, tabii sadece turkcell izin veriyormuş bu harekete...diğer operatörlerde ekstra ücrete tabiimiş bu harekete kalkışmak... aslında çok mantıklı...düşünsenize ttnet adsl'e ayda 20-30 lira verme derdinden de kurtarıyor insanı...ben bis alcak olsam adsl aboneliğimi de iptal ederim...hem blackberry de hem pc de 1 ay boyunca 4 gb kota bana yeter de artar... acaba hızı nasıl intenetin, ayrıca blackberry i pc ye nasıl bağlanıyor?
  • aylık taahüt vermezsen 45TL 12 ay abone olmak mecbur değil. Söylediğiniz gibi turkcell'de bu paraya 4GB dahilinde modem olarak bağlantı seçeneğide dahil. desktop manager 5.0.1 sürümünü yüklerseniz ip modem seçeneğini telefon modeliniz destekliyorsa karşınıza çıkar oradan bağlantı yaparak kullanabilirsiniz. hız olayı yaşadığınız şehire göre değişir. Özellikle bütün operatörler için İstanbul-İzmir-ankara dışında bir şehirde yaşıyorsanız hız çok fazla olmayabilir.
  • bold 9000 ve bold 9700 modellerinde aygıtı modem olarak kullanabilme özelliği mevcut mu?

birşeyi daha merak ediyorum.. diyelim ki bis aboneliğimiz yok ve blackberry appstore'dan ücretsiz olan windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını indirip kurup bu programları wifi ile kullanabiliyor muyuz?

Mesela Yahoo finance diye bir application'ı var blackberry'nin..bis olmadan sadece wifi ile kullanılması mümkün mü ,yoksa bis olmadan çalışmasına izin vermiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaRocquee

bold 9000 ve bold 9700 modellerinde aygıtı modem olarak kullanabilme özelliği mevcut mu?

birşeyi daha merak ediyorum.. diyelim ki bis aboneliğimiz yok ve blackberry appstore'dan ücretsiz olan windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını indirip kurup bu programları wifi ile kullanabiliyor muyuz?

Mesela Yahoo finance diye bir application'ı var blackberry'nin..bis olmadan sadece wifi ile kullanılması mümkün mü ,yoksa bis olmadan çalışmasına izin vermiyor mu?

Modem olarak kullanabilirsin evet

Ama app worldu bis aboneliği olmadan kullanamazsın bile. O yüzden blackberry alıyorsanız bis aboneliğide almanızı öneririm.
  • quote:

bold 9000 ve bold 9700 modellerinde aygıtı modem olarak kullanabilme özelliği mevcut mu?

9000 ve 9700 modellerinde ip modem özelliği vardır kullanabilirsiniz.

windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını bis aboneliğiniz varsa wifi ilede kullanabilirsiniz, Bis yoksa bu programları kullanamazsınız.

her program da Bis ile çalışacak diye bir durumyok bunu öğrenmek için kullanmak istediğiniz programın açıklamalarını okursanız orada gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut.
  • quote:

quote:

windows live messenger, yahoo messenger, icq, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım programlarını bis aboneliğiniz varsa wifi ilede kullanabilirsiniz, Bis yoksa bu programları kullanamazsınız.

her program da Bis ile çalışacak diye bir durumyok bunu öğrenmek için kullanmak istediğiniz programın açıklamalarını okursanız orada gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut.

beejive denen programı blackberrynize kurarsanız, bis olmadan da(yani sadece wifi ile) windowslive messenger,yahoo messenger,icq programlarını kullanabiliyormuşsunuz. Fakat beejive programı ücretli ve fiyatı 10 dolar....
  • Bir yerden kısıyorsanız bir yerden vermek zorundasınız hocam =) Teknoloji gelişiyor bütün kaliteli programlar ücretli artık. Bir sigara parası programların çoğu.
  • quote:

quote:

quote:

beejive denen programı blackberrynize kurarsanız, bis olmadan da(yani sadece wifi ile) windowslive messenger,yahoo messenger,icq programlarını kullanabiliyormuşsunuz. Fakat beejive programı ücretli ve fiyatı 10 dolar....

ilka baştada dediğim gibi eğer bu programların blackberry versiyonlarını kullanacaksanız bis alacaksınız. Bis istemem derseniz beejive kullanacaksınız ama beejive de para vermem derseniz kutsal bigi kaynağıwww.google.com'a başvurun birçok alternatif program var bir önceki mesajda da dediğim gibi Bis aboneliği istemedende kulanılabilen birçok program mevcut. IM+ lite kurun bahsettiğiniz programları ücretsiz kullanın, nimbuz, snaptu, ebuddy vb birçok program da bu uygulamaları veya bazılarını kullanabilirsiniz. Ama bis alırsanız bahsettiğiniz programların blackberry versiyonlarını kullanırsınız ara yazılım kullanma çilesi çekmezsiniz.
  • pekı ben bısey sorucam. Ben TURKCELL HAZIRKART kullanıcısıyım.

*Hazırkart olursa bis yuklenıyomu?
    *Vodafone'da aylık bis ne kadar?
    *Vodafone'a geçsem daha mı avantajlı olur?
    *Vodafone da mı Turkcell demı faturalıya gecıyım?
  • turcell hazırkart da bis üyelği aylık 45 lira ve sadece blackberry apn leri ile yapacağınız bağlantıları kapsıyor. yani wap ve gprs bağlantılarınız ayrıca ücretlendiriliyor. aynı durum avea ve vodafone faturalı hatlarında da var. şu an en avantajlı turkcell 1 yıllık abone olursanız aylık 30 liraya 4 gb kota veriyo ve buna blackberry apn leri yanında bütün wap ve gprs bağlantıları dahil oluyor. tabiki seçim sizin. vodafone aylık bis in ne kadar olduğu konusunda bi fikrim yok ama vodafone un sitesinde bulabilirsiniz.
  • benım bb'mı vodafondan aldım ben o yuzden turkcell hat takamıyorum ne yapmam gerekıyo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EceT

benım bb'mı vodafondan aldım ben o yuzden turkcell hat takamıyorum ne yapmam gerekıyo?

Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp MEP kodu almanız gerekiyor. Diğer hatları taktığınızda cihazın sizden istediği kod oluyor kendisi.
  • Cok soru sormus oluyorum ama bu kodu nereye yazıyoruz tam olarak. Ve o kodu alınca dırek kartım telefonumla kullanılabılır duruma gecıyomu?
  • vodafone dışında bir hattın sim kartını telefonunuza takıp açınca size direk mep kodu sorar. vodafone müşteri hizmetlerinden aldığınız kodu girince açılır telefonunuz ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz
  • son sorum : :mep kodunu herhangi bi vodafone bayiiisinden alabilirmiiyim?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.