Şimdi Ara

SuperOnline Belirli Sitelere Girememek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
28.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır SuperOnline fiber internet (10mb) kullanıcıyım.
    Ve super online'a geçtiğimden beri bazı sitelere giremiyorum.
    DNS değiştirmek, navige vs hiçbir işe yaramıyor.

formspring.me
    www.goal.com/tr/
    http://tr.footbo.com (sadece örnek olarak verdim)
    www.pcnet.com.tr
    www.goal.com/tr

ve daha bir sürü site.
    TTnet ile bağlanırken böyle bir sorun yaşamıyordum.
    Bunun nedeni nedir?
    Çözüm olarak napmalıyım?

• Bende Superonline 10mb kullanıcısıyım hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım..! , Host ayarlarıylan oynamış olabilirmisin?
  • Hepsine girdim. DNS'de bir sorun olmuş olabilir. Open DNS kullanmanızı öneririm. Hatta bu DNS ayarlarını direk modemin arayüzünden girin. Daha sonra format falan atınca uğraşmazsınız tekrar tekrar.
  • @.ZeuS.
    sana zahmet kisaca bilgilendirirmisin bizi nasil girebilceğimizi ufak bi yazi yazsan yeterli resimlisini düzenlerim ben arkadaşlar anlamazsa
  • Modemin arayüzüne girin, hızlı kurulum sekmesine gelin. İnternet Bağlantıları kısmının en altında "Gelişmiş Ayarlar İçin burayı tıklayın" linkine tıklayın. Sonra Ayarlar sekmesine gelin. Orada en altta DNS sunucu var. Açılan menüden Takip Eden DNS Sonucu adreslerini kullan seçeneğini seçin. Alt kısım aktif hale gelecek. Oraya da Open DNS veya kendi tercihiniz farklı bir DNS sunucusunun ayarlarını girin. Ben Open DNS kullanıyorum, memnunum.

208.67.222.222 ve 208.67.220.220

DNS adreslerini modem arayüzünde kullanmak, o modemden bağlantı sağlayan tüm cihazların bu DNS sunucusunu kullanmaları anlamına gelir. Gayet yararlıdır. Benim modemden bir sürü alet internet kullanır, o aletlere teker teker DNS tanımlamarı yapmaktan kurtulmuş oluyorum böylece.
  • çok teşekkür ederim bende google dns kullanmayi tercih ettim
    8.8.8.8 8.8.4.4

SuperOnline Belirli Sitelere Girememek
  • Tanura aynı problemi paylaşıyoruz, ben ordaki sitelere girebildim. avira.com ve microsoft.com a giremiyorum. Quicknet i arayıp derdini anlatırsan sundukları çözümü benimle paylaşırsan sevinirim. Ben arayamıyorum telefon arızalı.
  • yevaud nickli arkadasın cozumu asagıda.
    ben bu sayede butun siteleri acabiliyorum artık.
    umarım sizdede ise yarar

Aynı sorun bende de vardı. DNS problemi aslında. 192.168.1.1 adresinden giriş yap. (henüz bilmiyorsan kullanıcı adı ve şifre: admin superonline). Sonra SETUP (ilk menü) sonra soldaki menüden WAN/Connections, sonra da ana "Available connections" bölümünden "superonline"a tıkla.

PPP altında yer alan "Proxy ARP" seçeneğini işaretle, ve bir de en altta bulunan Firewall kısmından "Clamp TCP MSS to MTU" seçeneğini işaretle. Diğer seçeneklere hiç dokunma, aynen kalsınlar. En son olarak en üstte yer alan "Save settings"e tıkla.

Voila!
  • quote:

Orijinalden alıntı: iNsTiGaToR

yevaud nickli arkadasın cozumu asagıda.
    ben bu sayede butun siteleri acabiliyorum artık.
    umarım sizdede ise yarar

Aynı sorun bende de vardı. DNS problemi aslında. 192.168.1.1 adresinden giriş yap. (henüz bilmiyorsan kullanıcı adı ve şifre: admin superonline). Sonra SETUP (ilk menü) sonra soldaki menüden WAN/Connections, sonra da ana "Available connections" bölümünden "superonline"a tıkla.

PPP altında yer alan "Proxy ARP" seçeneğini işaretle, ve bir de en altta bulunan Firewall kısmından "Clamp TCP MSS to MTU" seçeneğini işaretle. Diğer seçeneklere hiç dokunma, aynen kalsınlar. En son olarak en üstte yer alan "Save settings"e tıkla.

Voila!

kardeşim allah senden razı olsun bence bu genel bı baslık altında yapısık olarak acılmalı adamlar deneyın bedava yok sınırsız falan sora ogrenıosun adıl kullanım kosulları yok bılmemne musterının gozunu boyuolar cıkıpta bır allahın kulu demıor kı bu konuda yardımcı olayım sunu yapın bunu yapın eger bunu cozemeseydım sanırım musterı hızmetlerıyle bırıbırımıze gırecektık allah senden razı olsun tekrar cok saol

• tilginde dns yapmayı bilen var mı????
  • ne demek bende buradan ogrendigimi paylaştım sizlerle

saygılarımla...
  • youtube ve diğer sitelerin açilmasi için ne gibi bir öneriniz olacak.

Yukarda bir önerge verilmiş ancak önergeyi anlamadim.

192.168.1.1de bu şekilde bir siralama göremedim.
  • 8.8.8.8.8.8.4.4 işe zaten yaramiyor.

youtube vede google bazi servisler ile bazi borsa sitelerine giremiyorum.

Ulan ttnet var iken trkdns ayar kullaniyordum hiç sorunum yoktu şimdi rahat edecez derken bunlar oldu.

Lanet olsun bu ülkedeki internet sistemine, lanet olsun yasakci zihniyete. Ulan sanki yasaklayarak biryere varabiliyorlar
  • bu arada modem pirelli.
  • Ben de ilk başta MSN'in sitesine ve MSN'e giremiyordum. Modem ayarları eksikti düzeltince girebiliyorum artık.
  • Düzeltince girileceğini bende biliyorum ama nasil düzeliyor. bir sürü dns yazdim ancak işe yaramiyor.
  • Yardımcı olacak bir arkadas varmı
  • 156.154.70.22
    156.154.71.22

Bayadır bununla giriyorum

P.S. Bazı sitelere girememe sorununu yaşayanlar Müşteri Hizmetlerini arayın.2 dakika da ayarlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 2 Ağustos 2010; 20:18:42 >
  • youtube-host adında etrafta dolaşan dosyalar var.onları tavsiye ederim.

202 224 32 1
    202 224 32 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

156.154.70.22
    156.154.71.22

Bayadır bununla giriyorum

P.S. Bazı sitelere girememe sorununu yaşayanlar Müşteri Hizmetlerini arayın.2 dakika da ayarlıyorlar.

Ben de müşteri hizmetleri ile hızlı bir şekilde çözdüm sorunu. Sanırım fabrika ayarlarında bir firewall ayarı varmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.