Şimdi Ara

Göz Renginiz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
10.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Göz Renginiz?

(En Son Oy Tarihi: 3.4.2018)
Giriş
  • soru mu buda dh deki herkez 1.90 ve mavi - yeşil gözlüdür
  • Göz renginiz nedir şöyle bir donanimhaber yoklaması

* Siyah: Siyah olarak tanımlanan gözler aslında tamamen koyu kahverengindedir. Sadece yaşayan üç siyah gözlü insan olduğu sanılıyor, melanizm gibi birşey olabilir.

* Kahverengi: Bol pigment içerir ve çaprazlamada her zaman baskın çıkar. Kahverengi en sık görülen göz rengidir.

* Mavi: Bu renk yeni bir mutasyona dayanıyor. Yaklaşık beş bin yıllık bir genden kaynaklanıyor. İris melanin az içerdiğinden dolayı gözler mavidir. Bazı maviler çok parlak, hatta parlement mavisi kadar kontrastlı olabilirken bazılarıysa buğulu ve soluk olabilir. Kuzey ülkelerinde çok rastlanır, örneğin İskandinav veya Baltık ülkelerde.

* Yeşil: Tıpkı mavi göz gibi az pigment barındırır, zeytin yeşili, zümrüt yeşili, orman yeşili gibi yeşilin tonları bunların karışımı veya desenleri olabilir. Ayrıca Türkiye yeşil gözlü nüfus sıralamasında ikinci sıradadır.

* Kehribar: Hazel olarakta bilinir. Sarı, açık kahverengi, turuncu, altın rengi, gibi sarı tonlarını barındırır.

* Ela: Kehribar ile yeşil veya mavi ile yeşil ya da mavi ile kehribar çaprazlamalarından doğan melezdir. İrisin merkezine doğru renk yeşile veya kehribara döner, dışı mavi veya yeşil olabilir.

* Gri: Çok ender rastlanır ve çok güzeldir. Yeşilin ya da mavinin mutasyonudur. Gümüşî gri olabildiği gibi hafif yeşil desenleri olabilir.

* Menekşe: Mavinin çok daha az pigment salgılaması sonucu olur. Mor olmasının nedeni pigmentin az olması ve kılcal damarların rengindendir. Menekşe göz rengi çok nadir rastlanır.

* Kırmızı: Akşınların göz rengidir. Hiç pigment yoktur, ışığa inanılmaz hassastır ve göz bebekleride kırmızıdır.

Bunların dışında bazı istinai durumlarda olabilir örneğin gri-yeşil, turkuaz, gri-yeşil-mavi, ... gibi.

Ayrıca, az rastlansada aynı insan ya da diğer çift gözlü bir canlı birbirinden farklı renkte olan irislere sahip olabilir. Bu duruma heterokromiya iridis adı verilir.

• Gereksiz bir anket olmuş dh nin hepsi sarışın mavi gözlü 190 erkeklerden oluşuyor
  • güneşe çıkınsa sarı. evde ela. tuvalette bok rengi
  • açık kahverengi
    edit:wikiden çalmış :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatalstroke21 -- 29 Haziran 2010; 22:24:35 >
  • Mavi gozluyum ama kahverengi alir.
  • göz bebğinn kenarı kahverengi diğer yerleri yeşil
    ela oluyo sanırm yada olmuyo blmiyorum
  • Ela
  • Ela
  • yeşil, hatta zümrüt yeşili. gayette memnunum gözlerimden çok işe yarıyor esmer, yeşil göz
  • renault toros 12 rengi orjinal yeşili
  • Anne karnındaki her çocuk mavi gözlüdür, doğduktan sonra mâruz kaldığı ışınlardan dolayı göz rengi değişir ve öylece kalır...

Bunuda bir belgeselde öğrenmiştim, yalan değildir herhalde dimi.
  • yeşil
  • http://www.resimle.net/data/media/293/yesil_goz.jpg

Kumral saç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The MasteR -- 29 Haziran 2010; 22:22:24 >
  • Ela
  • Menekşe
  • Ela.
  • Arkadaşlarım benim yeşil gözlü olduğumu söylüyor; ama aynaya bakıyorum yok, bu bildiğin kahverengi. İkisinin ortası olduğunu düşünerek ela dedim.
  • çok kahverengi gözlü var etrafımda kendini ela zanneden, o açıdan bi kontrol etmede fayda var kendini, tabi genel konuşuyorum burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_imam912
    soru mu buda dh deki herkez 1.90 ve mavi - yeşil gözlüdür

Tabikide öyle.dh safkan yakisiklidir.dh li olupta manitasiz olan yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara ALP -- 29 Haziran 2010; 22:39:26 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.