Şimdi Ara

Resmi Bilgi: GeForce GTX 460 12 Temmuz'da lanse ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uzun süredir konuşulmakta olan GeForce GTX 460 için Nvidia sessizliğini bozdu ve DirectX 11 destekli yeni modelinin 12 Temmuz'da lanse edileceğini doğruladı. GeForce GTX 480, 470 ve 465 modellerinden farklı olarak GF100 yerine GF104 grafik yongasının kullanıldığı ekran kartı, 192-bit bellek veri yolu desteğine ve 768MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olacak. 336x paralel işlem birimine sahip olacak GeForce GTX 460, 675MHz GPU, 1350MHz paralel işlemci ve 3600MHz bellek saat hızlarında çalışacak.

Yüksek hız aşırtma başarımına sahip olacağı belirtilen GeForce GTX 460'ın, herhangi bir voltaj arttırımına ihtiyaç duymadan 800MHz'in üzerinde GPU saat hızlarını görebileceği belirtilirken, bir miktar voltaj arttırımı ile daha yüksek frekansların söz konusu olabileceği belirtiliyor. Aynı zamanda 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip ikinci bir versiyonunun daha olacağı konuşulan GeForce GTX 460'ın yenilenen tasarım ile 12 Temmuz'da, 230 dolar seviyesinden lanse edilmesi bekleniyor.

• çok canavar f/p kartı olacak gibi

stok sogutucusuda bence iyiymis
  • GTX 285 in küçük versiyonumu diyoruz buna ? :)
  • bakalım performansı nasıl olacak
    bazı haberlerde voltajsız 840mhz biraz voltaj 900 mhz demekki zorlasan 1ghz hıza çıkar
  • atideki karşılığı ne olcak bu medelin ??? 5830 mu??? yada 5770 5830 arası birşey mi???
  • Nvidia nın bu GTX X60 serileri f/p ve oc oranı yüksek olan kartlar olacak herhalde.
  • 3 way sli mi yoksa normal sli desteklimi onu göremedim ben galiba 3 way desteği yokgibi geliyor resimden
  • resimdekinde yok 3 way ama dedilerya 2 versiyonu olcakdiye ötekinde 3 way olabilir neticede 768 mb versiyonla 3 way pek cazip olmıya bilir yüksek çözünürlükte tıkanırdı.
  • bunun boyutu çok mu küçük bana mı öle geliyor ?
  • @napolyon küçük kart sana öyle gelmedi[:d]
  • 465ten sonra pek umudum kalmadı şu yeni gpu ile birşeyler düzelir umarım
  • Ekran kartında herşey matematikte ve birim sayısında biter.

5870 / 2 = 5770

GTX480 / 2 ise GTX 460'a eşit değil. Kartta abisinin yarı shader'ı yok, çok daha fazlası var. (240 yerine 330 küsür) ATI saat hızlarını arttırmış GPU'nun tam ortadan kesmiş birimleri 5770'de. Nvidia ise saat hızını fazla zorlamayıp birimlerin yarısından daha fazlasını bırakmış. Diğer birimler ise yarı yarıya gözüküyor şu anda. Bu açıdan kart 5830'un 1120/1600 birimini hatırlatıyor. Zaten fiyat olarak da 5830'un karşısında. En temel mantığa göre OC potansiyelinin ve performansı 5770'den daha fazla olacak (Mete duymasın).

Eksisi 1 gb'lik ATI rakiplerinin aksine 768 MB RAM'i olur.

256 bit ve 1024'lük sürümü çıkınca 5830'la kafa kafaya gelir, bu versiyonu ise arkasında kalır. Test yapmadım, rakamlara göre konuşuyorum.
  • 230 dolar çok para direk çeviride 364 felan yapıyor kvd ekleyince 430 buna gümrük parası + kâr ekle oldu sana 500 lira
  • quote:

En temel mantığa göre OC potansiyelinin ve performansı 5770'den daha fazla olacak (Mete duymasın).
    Ama kader ağlarını örmüştü
    ...
    Bu kart hd5770'in iki katı güç harcıyor, Nvidia zahmet olmazsa hd5850 ile kıyaslasa nasıl olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

En temel mantığa göre OC potansiyelinin ve performansı 5770'den daha fazla olacak (Mete duymasın).
    ...
    Bu kart hd5770'in iki katı güç harcıyor, Nvidia zahmet olmazsa hd5850 ile kıyaslasa nasıl olur acaba?

Gülmek istiyorum sadece... Mete başladı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaReTTa_99

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

...

Gülmek istiyorum sadece... Mete başladı...

• @-Chucky- uçmuş Bu arada Mete doğru söylemiş ne var ki?
  • Alın bakın, directx 11 oyunlarda hd5770 %100 ise gtx465 %120. Onun küçük modeli de hd5770 ile başabaş olacaktır en fazla.http://ht4u.net/reviews/2010/zotac_geforce_gtx_465_sli/index15.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

@-Chucky- uçmuş Bu arada Mete doğru söylemiş ne var ki?

-chucky- uçtu, *fenasi kerim* de uçtu, .dolby. de uçtu ama hala forumda...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.