- x
Mülakatlarda sorulan soruları burada toplayalım
58 Cevap49835 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 14:50:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar Merhabalar
Bildiğiniz gibi önümüzdeki 2 ay askeri mülakatlar var ve bende düşündüm ki herkes deneyimlerini buraya aktarsın yani sözlü mülakatlarda vb.. sorulan soruları ve ilginç olanları ;) burada toplayalım.
Ben hemen başlıyorum ben girmedim ama geçen sene bir arkadaşım girmişti ve şöyle bir soru sorulmuş ona
"Türkiyenin en büyük gölünü biliyormusunuz?"
Bizimkide Van Gölü demiş ve direk subay elendin demiş. :( Cevapda Evet veya Hayır şeklindeymiş.
Evet arkadaşlar bu konunun herkese yararlı olması dileğiyle başlayalım ;)

-----------------------------
Arkadaşlar hava astsubaylığının mülakatları başladı girenler varsa özellikle sözlü mülakatta ne sorduklarını ve deneyimlerini buraya aktarabilirler mi?
-----------------------------
Arkadaşlar size tavsiyem spor falan çalışmayın önemli olan sözlü :) sporu falan geçersiniz 1'inci olmayada bakmayın gene geçirmiyolar.Elicek oldu mu eliyo yani.
Başarılar bir dahaki mülakatlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grkm186 -- 9 Eylül 2010; 12:47:25 >

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

4182 Mesaj
29 Haziran 2010; 14:53:01 

Evet bende merak ediyorum ne tür sorular soruyorlar, çalışıp girmekte yarar var.

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Haziran 2010; 15:00:24 

Arkandaki duvarın rengini söylermisin ?

3827 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:03:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Stay Heavy!

Arkandaki duvarın rengini söylermisin ?

Bu hoşuma gitti

TRABZONSPOR

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:04:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

Bu hoşuma gitti

Arkadaşım zaten odaya girdiğimde tarıyıcam heryeri :D bide sordukları soruyu sonuna kadar dinliyip düşünüdkden sonra cevap vericem :D

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

3827 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:18:35 

Aynen öyle , sormadıgı seyler hakkında yoruma gerek yok. Sana ne deniyorsa ne isteniyorsa onu yap askerlik mantalitesi budur. Yorum ve insiyatif olmaz askerlikte ne denirse onu yapmak esastır. Saçma ama olay bu.

TRABZONSPOR

977 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:29:08 

fır hattı nedir?

560 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:30:14 

fsm köprüsünün uzunluğu

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:40:40 

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konuda mekik barfiks olayı nasıl oluyo özel aletlerle mi yapıyoruz yoksa klasik kendimiz mi yapıyoruz mesela mekiği ayağımıza biri oturup mu çekiyoruz vb..

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

525 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:45:19 

quote:

Orijinalden alıntı: grkm186

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konuda mekik barfiks olayı nasıl oluyo özel aletlerle mi yapıyoruz yoksa klasik kendimiz mi yapıyoruz mesela mekiği ayağımıza biri oturup mu çekiyoruz vb..

ne alakası var şimdi bunun konuyla

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

ne alakası var şimdi bunun konuyla

zaten merak ettiğimi belirttim arkadaşım ;)

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

8320 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:55:43 

Ne yapmanız gerektiğini onlar size zaten detaylı bir şekilde anlatıyorlar ve oldukça samimiler. Ters davranan olmaz genelde.

Mekikler ikişer kişiyle çekilir. Önce siz yatarsınız, ayaklarınızdan diğer eşiniz tutar. Siz çektikten sonra eşiniz yatar siz ayaklarından tutarsınız. Ve aynı anda 10-15 kişi başlatılır yüksek sesle bağırarak sayarsınız.

Barfisk için özel bir yerleri yok. Kapalı spor salonu demirlerinde çekersiniz genelde. Barfisk için tek tek çağırırlar.

En zoru koşudur ve en sonda yapılır. Tribünde onlarca insan olur ve sizi izlerler. Utangaçsanız işiniz biraz zor.

Sporu geçerseniz mülakata girersiniz.

Size bir takım tarihi sorular sorulacaktır, ama sorulara verdiğiniz cevaplara değil vereceğiniz şekle bakılır. Cevabını bilemeyebilirsiniz, bu onlar için önemli değildir. Sizin bilmediğiniz için nasıl bir tavırda olduğunuza bakarlar. Yani biraz mahçup olun bilemeyince.

Kız arkadaşınızın olup olmadığını genelde sorarlar. Var diyin yoksada.

Alkol ve sigara sorarlar. Sigara kullanmıyorum, alkolüde ara sıra arkadaşlarla bir iki bardak içeriz diyin. Kullanmasanız bile.

Salona sizi aldıklarında iki üç civarında rütbeli asker ve bir (genellikle kadın) psikolog bulunur. O kadın sizin davranışlarınıza bakar.

Elbiseleriniz kahverengi olmazsa iyi olur. Kahverengi renk güvensizliğin işaretidir.

Odaya girince direkt olarak odayı göz ucuyla kontrol edin. Sandalyeye onlar otur demeden oturmayın.

Size arkandaki duvarın rengi, yada oturduğun sandalyenin rengi nedir gibisinden soru sorabilirler. Bakmadan cevap vermeniz gerek. Bakarsanız elenirsiniz. Burada amaç sizin dikkatinizi ölçmektir.

Gündemi sorabilirler. Pek gündemi takip etmiyormuş gibi yapın. Çünkü malumunuz gündem terör ve ernegekon. Bir açık verirseniz inciğine kadar söküp alırlar lafı ağzınızdan. Mesela ülkenin en önemli sorunu nedir derler. Sizde terör dersiniz. Ne yapılmalı derler. Sizde düşüncelerinizi anlatırsınız. Sonra en önemli soru gelir? Ne yani biz yanlış mı yapıyoruz? Burada oturur kalırsınız işte.

Size evinizi tarif ettirebilir. Genellikle dini mekanlar kullanarak adres tarif etmemeniz uygundur.

Buraya ne ile geldiğini, kimler ile geldiğini, nerede kaldığınızı falan sorarlar. Sizde anlatın. Sonrada hangi firmayla geldiysen o firmayı arayacaklarını ve böyle bir isim olup olmadığını kontrol edeceklerini söylerler. İnanmayın blöf yapıyorlardır. Asla aramazlar.

Bira fiyatından haberiniz olsun derim zira bazen soran çatlaklar oluyor.

Namaz sorarlarsa cuma namazlarına giderim dersiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Ne yapmanız gerektiğini onlar size zaten detaylı bir şekilde anlatıyorlar ve oldukça samimiler. Ters davranan olmaz genelde.

Mekikler ikişer kişiyle çekilir. Önce siz yatarsınız, ayaklarınızdan diğer eşiniz tutar. Siz çektikten sonra eşiniz yatar siz ayaklarından tutarsınız. Ve aynı anda 10-15 kişi başlatılır yüksek sesle bağırarak sayarsınız.

Barfisk için özel bir yerleri yok. Kapalı spor salonu demirlerinde çekersiniz genelde. Barfisk için tek tek çağırırlar.

En zoru koşudur ve en sonda yapılır. Tribünde onlarca insan olur ve sizi izlerler. Utangaçsanız işiniz biraz zor.

Size bir takım tarihi sorular sorulacaktır, ama sorulara verdiğiniz cevaplara değil vereceğiniz şekle bakılır. Cevabını bilemeyebilirsiniz, bu onlar için önemli değildir. Sizin bilmediğiniz için nasıl bir tavırda olduğunuza bakarlar. Yani biraz mahçup olun bilemeyince.

Alkol ve sigara sorarlar. Sigara kullanmıyorum, alkolüde ara sıra arkadaşlarla bir iki bardak içeriz diyin. Kullanmasanız bile.

Salona sizi aldıklarında iki üç civarında rütbeli asker ve bir (genellikle kadın) psikolog bulunur. O kadın sizin davranışlarınıza bakar.

Elbiseleriniz kahverengi olmazsa iyi olur. Kahverengi renk güvensizliğin işaretidir.

Odaya girince direkt olarak odayı göz ucuyla kontrol edin. Sandalyeye onlar otur demeden oturmayın.

Size arkandaki duvarın rengi, yada oturduğun sandalyenin rengi nedir gibisinden soru sorabilirler. Bakmadan cevap vermeniz gerek. Bakarsanız elenirsiniz. Burada amaç sizin dikkatinizi ölçmektir.

Gündemi sorabilirler. Pek gündemi takip etmiyormuş gibi yapın. Çünkü malumunuz gündem terör ve ernegekon. Bir açık verirseniz inciğine kadar söküp alırlar lafı ağzınızdan. Mesela ülkenin en önemli sorunu nedir derler. Sizde terör dersiniz. Ne yapılmalı derler. Sizde düşüncelerinizi anlatırsınız. Sonra en önemli soru gelir? Ne yani biz yanlış mı yapıyoruz? Burada oturur kalırsınız işte.

Size evinizi tarif ettirebilir. Genellikle dini mekanlar kullanarak adres tarif etmemeniz uygundur.

Buraya ne ile geldiğini, kimler ile geldiğini, nerede kaldığınızı falan sorarlar. Sizde anlatın. Sonrada hangi firmayla geldiysen o firmayı arayacaklarını ve böyle bir isim olup olmadığını kontrol edeceklerini söylerler. İnanmayın blöf yapıyorlardır. Asla aramazlar.

Hmm çok teşekkürler arkadaşım ;) yani mümkün olduğunca detaya inmiyip yalan söylücez :) bazı konularda. Arkadaşım aklına geldikçe yazarsan herkes için çok faydalı olur. Tekrar teşekkürler.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

233 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Hocam içlerinden birisi misin ?

İngilizce tercüme ihtiyacı olan arkadaşlar pm ile ulaşabilir. Tabi öyle uzun makale şeklinde çeviriler istemeyin :D

1402 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:10:14 

Senin arkadaşının eleneceği varmıştır Elemek isterlerse elerler arkadaşım istemezlerse elemezler merak etme. Mülakatlar formalite.

8320 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:12:08 

grkm186

Yalan söylerken dikkat edin bunlar kaçın kurası valla bilmiyorum. Hemen anlarlar üstüruplu atın.

Oranos

Hayır değilim. Zamanında buralara başvurmuştum o kadar.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx

1786 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:24:11 

5 sene önce ben de girmiştim. Bana sorulanlar

- Kendinden biraz bahseder misin? Buraya neyle geldin?
- Kitap okur musun? En son hangi kitabı okudun? Yazarı kimdi?
- Menemen olayı ne zaman ve nasıl gerçekleşti? (Tarihini başka bir olayla karıştırmıştım)
- Türkiye'nin Boğazlarla ilgili yaptığı antlaşmalar nelerdir? (Kronolojik sırayla hepsini saydım)
- Türkiye'nin haritadaki komşularını sayar mısın? (Kuzeydoğuda Gürcistan deyince kuzeyde mi doğuda mı? diye sormuşlardı sükunetimi bozmadan kuzeydoğu demiştim)

Sonuç: Gerekli şartları taşımadığınızdan elendiniz. Sanırım o gerekli şartlardan en önemlisi torpilli olmaktı. Çünkü benden önce mülakattan çıkanlara annen baban ne iş yapıyor, kız arkadaşın var mı? gibi sorular sormuşlar sadece ve seçildiler. Mülakattan önce konuştuğumuzda amcası dayısı asker olanlardı bunlar.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

4182 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Saltuk

5 sene önce ben de girmiştim. Bana sorulanlar

- Kendinden biraz bahseder misin? Buraya neyle geldin?
- Kitap okur musun? En son hangi kitabı okudun? Yazarı kimdi?
- Menemen olayı ne zaman ve nasıl gerçekleşti? (Tarihini başka bir olayla karıştırmıştım)
- Türkiye'nin Boğazlarla ilgili yaptığı antlaşmalar nelerdir? (Kronolojik sırayla hepsini saydım)
- Türkiye'nin haritadaki komşularını sayar mısın? (Kuzeydoğuda Gürcistan deyince kuzeyde mi doğuda mı? diye sormuşlardı sükunetimi bozmadan kuzeydoğu demiştim)

Sonuç: Gerekli şartları taşımadığınızdan elendiniz. Sanırım o gerekli şartlardan en önemlisi torpilli olmaktı. Çünkü benden önce mülakattan çıkanlara annen baban ne iş yapıyor, kız arkadaşın var mı? gibi sorular sormuşlar sadece ve seçildiler. Mülakattan önce konuştuğumuzda amcası dayısı asker olanlardı bunlar.

Bu kötü olmuş, benim tarihim kötü bu sorulara cevap veremem. Birazda o soruları soran heralde tipine bakıyor

Bide giderken ne giyelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeterPetrelli -- 29 Haziran 2010; 16:38:46 >

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

54 Mesaj
29 Haziran 2010; 16:55:24 

Hmm arkadaşlar birazda dediğiniz gibi şans ve torpil işi.Allah yardımcımız olsun.Tarihimde hiç iyi değildir ama hadi bakalım. :)

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

1455 Mesaj
29 Haziran 2010; 18:04:01 

Benim arkadaşların(asker çocukları) dediğine göre geçen sene as-yedekler belli olmuş ve alınmışlar.Bu adamlar yetmemiş puanı aşağı çekip bir daha alım yapmışlar.Ve bu senede önceki seneye göre daha fazla kişi alınacakmış.Açıkçası boşa umutlandırmak istemem ama duyduklarım bunlar.

1793 Mesaj
29 Haziran 2010; 19:36:44 

Mülakatlar formalite çok aşırı anormallik yoksa.Geçirmek istediklerini geçiriyorlar,elbette asker yakınları daha çok tercih ediliyor çünkü onların içinden çürük yumurta nadir çıkar.Sivil gibi olmaz.Herşeyinizi araştırıyorlar zaten..

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

770 Mesaj
29 Haziran 2010; 21:12:52 

Konu güzel merak ettiğim bazı sorulara cevap aldım. 10 Temmuz'da Ankara'da olacağım mülakatlar sebebiyle. O gün gelen varsa DH'den görüşürüz.

- Saç, sakal tıraşı nasıl olmalı?
- Giyim, kuşam nasıl olmalı?
- Sayısalcıyım Tarih ve Coğrafya bilgim az ne yapmalıyım?

8320 Mesaj
29 Haziran 2010; 22:33:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

Konu güzel merak ettiğim bazı sorulara cevap aldım. 10 Temmuz'da Ankara'da olacağım mülakatlar sebebiyle. O gün gelen varsa DH'den görüşürüz.

- Saç, sakal tıraşı nasıl olmalı?
- Giyim, kuşam nasıl olmalı?
- Sayısalcıyım Tarih ve Coğrafya bilgim az ne yapmalıyım?

Saç ve sakal tıraşı olarak gitmenizde yarar var. Emo tarzında bir saçınız olmasın.
Çok absürt olmamak koşuluyla güzel modaya uygun giyinebilirsiniz ama renklerine dikkat edin. Koyu renk pek tercih etmeyin.
İnkılaplar, ve bazı önemli olayların(saltanatın kaldırılması, halifeliğin kaldırılması) tarihlerini bilseniz yeterlidir.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx

54 Mesaj
1 Temmuz 2010; 19:00:15 

quote:

arkadaşlar aslında gelecek kuşaklar için çok sorulan sorular deyip bir pdf hazırlamak lazım hatta cevaplarınıda yazarız içine :D çok güzel olur.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

1161 Mesaj
1 Temmuz 2010; 19:52:08 

Sakin olun yeter ve para için gidecekseniz gitmeyin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2128 Mesaj
1 Temmuz 2010; 20:24:21 

Damyo mülakatlarına çağırılmışım Yalova'da. Kolumda bir kaç iz ve üst tarafta bir dişim yamuk büyük ihtimal bunlar yüzünden eleneceğim fakat yine de gidip şansımı deniycem sanırım.

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2010; 20:35:31 

bnm daha sakallarım çıkmadı bu sorun olur mu?

54 Mesaj
1 Temmuz 2010; 20:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: dipfiriz

bnm daha sakallarım çıkmadı bu sorun olur mu?

arkadaşım ciddimi söyledin bilmiyorum ama bir sorun olmaz

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

54 Mesaj
1 Temmuz 2010; 20:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Damyo mülakatlarına çağırılmışım Yalova'da. Kolumda bir kaç iz ve üst tarafta bir dişim yamuk büyük ihtimal bunlar yüzünden eleneceğim fakat yine de gidip şansımı deniycem sanırım.

Arkadaşım bende gidicem.Bakalım hayırlısı,inşallah hepimiz için hayırlısı olur.Herkese başarılar.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

3586 Mesaj
1 Temmuz 2010; 21:06:54 

DHO mulakatina katilmistim bende mulakatta ;

-Laiklik nedir
-Deniz mili ile ilgili bisey
-Deniz sahasi ile ilgili birsey
-Karadenize komsu olan ulkeler
-Doguda olan olaylarla ilgili birkac soru vs.
Benim gozlemledigim bazilarina 2-3 soru bazilarinida baya zorluyorlar ama oyle duvarin rengi fln sacma sorular hic duymadim.

Sporda barfiks tek tek 3 metrelik biryer var kollar duz zordu biraz Mekik,top atma,kosu var onlar daha kolay DHO digerlerinden farkli galiba biraz cunku 300 kisi geldiyse 300 kiside mulakattaydi spor,saglik vs cok fazla eleme yok fakat Karada saglik daha siki.

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel

122 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:00:15 

karşında ne görüyorsun? Ağaç.

Hayııırr ağaçtan önce pencere camı var.

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

54 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:14:38 

quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

dikkat çok önemli.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

770 Mesaj
1 Temmuz 2010; 23:11:58 

9 gün kaldı. Spor için çalışıyorum (çalışmak denmez ya) son 3-4 gün dinlenip girerim ne olacağı varsa olur. En zorlandığım şey barfiks. Diğerlerini iyi kötü yaparım. Tarih, Coğrafya falan çalışmak çok gerekli mi?

Almazlar herhalde diyorum yine de bir umut giriyorum işte. Umarım bir sorun çıkmaz.

54 Mesaj
1 Temmuz 2010; 23:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

9 gün kaldı. Spor için çalışıyorum (çalışmak denmez ya) son 3-4 gün dinlenip girerim ne olacağı varsa olur. En zorlandığım şey barfiks. Diğerlerini iyi kötü yaparım. Tarih, Coğrafya falan çalışmak çok gerekli mi?

Almazlar herhalde diyorum yine de bir umut giriyorum işte. Umarım bir sorun çıkmaz.

Arkadaşım yukardaki cevaplara göre anladığım eğer elemek isterlerse bir şekilde seni zaten elerler yani birazda şans işi ama sen yinede elinden gelenin en iyisini yapmayı çalış ve tabiki tarih falan çalış ama genellikle aynı şeyler çıkıyor özellikle inkilaplara,savaşlara,cumhurbaşkanlarına çalış ve sorulan sorularda detaya inme.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

685 Mesaj
2 Temmuz 2010; 12:11:00 

Mülakatta bana niye tarihi olaylar filan sormadılar?
Buraya neyle, kimle geldin? Nerde kalıyorsun, kimle kalıyorsun, nerde oturuyorsun? Kaç kardeşsin?
Buraya neden geldin? (Cevabım; Atatürk'ün yetişmesini istediği gençlerden biri olmak, yararlı birşeyler yapmak istiyorum, gibi birşey demiştim. Atatürk nasıl bir gençlik istiyor ki, diye sormuşlardı. En çok burada zorlandım.)
Duvar sorusu, ülkemizin komşuları sorusu bizim 15 kişilik gruba denk gelmedi heralde.

Bu arada mekik, zıplama, top atma hepsi kolay da koşarken kolunuzu oynatacak gücünüz olmuyor. O fena. Bir de en zevkli anımız, göz muayenesinden önce gözümüze damlatılan sıvının etkilerini hissettiğimiz andı. Göz bebekleri büyüyor, en küçük ışıktan bile rahatsız olurken dışarıya, muayeneden çıktıktan sonra babamı ankesörlüden arayamadım. Saati okuyamadım. Gül gül ölmüştük 2 günlük arkadaşlarımla. Keşke isimlerini unutmasaydım.

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

En çok dişten elenen olmuştu, biz de ona şaşırmıştık. Sanırım bunun farkındasın sen de, duymuş gibisin biryerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 2 Temmuz 2010; 12:15:33 >

Donanım Haber
## Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu ##

654 Mesaj
2 Temmuz 2010; 13:10:09 

quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

yok camdan önce de hava var.o havada toz tanecikleri var görmüyo musun.gözlerin bozuk elendin.bu ne saçmalıktır abi ya

.

54 Mesaj
2 Temmuz 2010; 14:32:46 

arkadaşlar jandarmaya gircek var mı?Benim 7 temmuzda belgeleri falan hazırladım.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

Uzaklaştırılmış
2 Temmuz 2010; 14:50:38 

ben çok zayıfım harp okulunn sitesine göre hesapladım boyuma göre 5 kilo almam lazım ağustos'a kadar nalıl başaraabilirm?

54 Mesaj
2 Temmuz 2010; 15:57:27 

quote:

Orijinalden alıntı: dipfiriz

ben çok zayıfım harp okulunn sitesine göre hesapladım boyuma göre 5 kilo almam lazım ağustos'a kadar nalıl başaraabilirm?

arkadaşım öncelikle başarılar dilerim.Daha zamanın var sana öncelikle düzenli yemek yemeni öneriyorum ve öğün sayısınıda yükselt mesela günde 4 yada 5 kere yemek yiyebilirsin ama çok değil az ve öğün sayın çok olsun.Daha sonra mutlaka süt,yoğurt,ayran ve su bol bol iç ve ye.Daha sonra fasülye,brokoli falanda önerebilirim çünklü bunlar bol proteinli besinler ve en önemlisi düzenli spor yapman gerekiyo bu şekilde hem spor yapıp hemde düzenli beslenirsen kilo alırsın ve düzenli alırsın spor derken vucut falan çalışma senin çeviklik ve hız kaznaman gherekir bunun içinde bol bol koş,barfiks,mekik falan çalış ;) Başarılar.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

54 Mesaj
5 Temmuz 2010; 0:52:49 

jandarma mülakatlarına son 2 gün ;)

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

54 Mesaj
25 Temmuz 2010; 21:06:49 

Arkadaşlar hava astsubaylığının mülakatları başladı girenler varsa özellikle sözlü mülakatta ne sorduklarını ve deneyimlerini buraya aktarabilirler mi?

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

214 Mesaj
8 Eylül 2010; 1:13:59 

Arkadaşlar hadi lütfen daha cok detay istiyoruz.DAMYO,JAMYO,HAMYO,KAMYO hepsi :D

214 Mesaj
8 Eylül 2010; 1:16:39 

2011 e yönelik detay,çalışmalar..

1240 Mesaj
8 Eylül 2010; 18:32:03 

ne mülakatı bu?

balearic!

214 Mesaj
8 Eylül 2010; 23:19:30 

Astsubay mülakatları

54 Mesaj
9 Eylül 2010; 12:46:05 

Merhabalar
Bu sene Jandarma,Hava ve Deniz mülakatlarına gittim.
Direk özetle geçersem en iyileri düzen bakımından,işleyiş bakımından havaydı.Jandarmada fena sayılmazdı.Ama deniz berbattı. :( Kimseye tavsiye etmiyorum.Giderseniz Hava ve Jandarmaya gidin.Niye diye sorarsanız?Deniz astsubaylığında günlük 500'er kişi falan giriyodu.Benimde ilk gündü yanı mülakatların basladığı ilk güne geldi neyse sıraya girdik ilk olarak kişilik testi yapıyorsunuz tabi ben bu aşamaya gelesiye 2 saat falan cep telefonu sırasında bekledim girişde telefonları topluyolar bu bile 2 saat mi sürer kardşeim ya neyse kişilik testiin falan yaptık ordan tribüne götürdüler ondna sonra bekleyin sırası gelenleri okucaz dediler 10'ar 10'ar alıyoalrdı ön sağlık ve spor mülakatlarına.İnanaın arkadaşlar bi 10 kişi gidiyo bir dahaki 10 kişi 2 saat sonra okumaya geliyolardı. :( Düşünün o sıcağın altında ben o gün akşam 10'a kadar bekledim yani ortalama 16 saat sıcağın altında rezil oldum.Neyse akşam 10 oldu bugünlük paydos yarın devam etcez dediler.Komutanım dedim yarına yetişcekmi yetişir yetişir mecbur yetiştircez dedi.Neyse o gün de çıkartmadılar mecbur yattım orda ailemi falanda arıyamadım 2 gün :( onlarda ölmüşler merakdan neyse gittik yatakhanelere bide orda kargaşa yaşandı.Ogün öyle geçti ertesi gün sabah 6 da iştimaya çıkardılar :D zaten spor ve sağlığa girmeyen 50 kişi kalmış onlarda biziz diğer bütün millet sözlüye gitti biz spora saat 11 gibi o işleri bitirdik şükür spor ve sağlığı ondna sonra kafeteryaya götürdüler ismini unttum ama gidince öğrenirsin :) neyse burdada aynı şekilde 10 10 sözlüye çağırıyolardı kimse gleemz falan diyodu bize şükür akşam 9 gibi geldi sıra daha sözlüyü bekleyen rahat 300 kişi vardı neyse gititk 2 saatte orda bekledik yani arkadaşım beklersen dayanırsan bişey yok mülaaktlarda spor ve sağlık falan kolay zaten sözlüde zorluyolar yalnız 5 kişi var odada hepsi soru soruyo bi ona cevap veriyon bi ona sözlüde sana önerim kendine güvenmen kasmaman çünkü bnde kasıyodum ama giridğimde normal sohbet ettik bi işde bilgi olarak ilkeleri sordular bide mudanya ateşkesi sordular baskada bilgi sormadılar neyse saat 12 gibi nizamiyeden çıktık.
Bunların arasında seni zorlyabilecek spor,sağlık,sözlü olarak hava müalakrlarıdır.İZmirde saat 7 de gittim önlerden sıraya girmeye bak faydası oluyor baya.Saat de akşam 3 gibi çıktım yani kebaptı hava ama mülakatları zor özellikle sağlıkda çok adma eliyolar ve spordada eliyolar baya ben hepsini geçmiştim sözlüde elediler beni.Nedenide puanım iyiimş üniveersiteye git deidler. :) Ama ilk elememişlerdi beni 5 grupdum dosyam 8 grupla geldi yani anlyacağın torpilde işliyo. :) Başarılar dilerim.Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

214 Mesaj
10 Eylül 2010; 2:10:06 

of aga korkutma bizi şimdi damyo düşünüyorumda bende en cok da sözlüden korkuyorum artı kilo :(

1019 Mesaj
10 Eylül 2010; 12:12:25 

Bu sene bütün subaylıklarda şansımı denedim, tavsiyem fazla kasmayın rahat ve kendinize güvenir bir şekilde gidin ama torpiliniz yoksa fazla ümitlenmeyin.

16 Mesaj
10 Eylül 2010; 16:45:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

yok camdan önce de hava var.o havada toz tanecikleri var görmüyo musun.gözlerin bozuk elendin.bu ne saçmalıktır abi ya

gerçekten çok saçma yaa.boş işlerle uğraşıyolar.sanki o sorularla çok anlıcaklar da

54 Mesaj
10 Eylül 2010; 23:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: KüreselIsınma

gerçekten çok saçma yaa.boş işlerle uğraşıyolar.sanki o sorularla çok anlıcaklar da

meraklanma arkadaşım bu sene kara hariç hepsine girdim ve öyle saçma şeyler sormadılar bana ama rahat ol sohbet ediyosun orda çünkü korkulcak bişey yok girdikden sonra rahatlıyorsun zaten ama oturduğunda eline koluna hakim ol çünkü kadın psikolog dikkat ediyo :D bana rahat ol heyecanma falan demişti direk nedenide elimi birbirine dolamışım ordan anlamış :D

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

54 Mesaj
11 Eylül 2010; 0:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: By Necdet

of aga korkutma bizi şimdi damyo düşünüyorumda bende en cok da sözlüden korkuyorum artı kilo :(

korkulcak bişey yok arkadaşım sadece beklemesi öldürüyo adamı damyoda yalnız denizde önemli olan dişler ve çene yapısı ama abartılı sorunun yoksa korkma yalnız kiloda az olsa sorun olmazda eğer tabloya göre fazlaysa eliyolar direk ama tabloya uygunsa korkma.

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

1019 Mesaj
11 Eylül 2010; 0:18:00 

quote:

korkulcak bişey yok arkadaşım sadece beklemesi öldürüyo adamı damyoda yalnız denizde önemli olan dişler ve çene yapısı ama abartılı sorunun yoksa korkma yalnız kiloda az olsa sorun olmazda eğer tabloya göre fazlaysa eliyolar direk ama tabloya uygunsa korkma.

Az olursa da sorun oluyor, DHO'nun sitesinde bunların bir tablosu olması lazım oradan bakabilirsin .

54 Mesaj
11 Eylül 2010; 0:44:17 

quote:

Orijinalden alıntı: daNGe®

Az olursa da sorun oluyor, DHO'nun sitesinde bunların bir tablosu olması lazım oradan bakabilirsin .

1-2 kilodan sorun olmuyor ama arkadaşın önünde tam 1 sene var :) Genede ailenin maddi durumu iyi ise üniversite düşünün derim tabiki herkesin kendi düşüncesi barırılar..

T.C.
Selçuk Üniversitesi
AKEF - BÖTE

461 Mesaj
11 Eylül 2010; 0:52:38 

bızım karsı komsumuzun oğlu girdı mülakatlara..

istiklal marşını oku demişler..buda okumuş tabı sandalyede oturarak.. elendi...

0 Mesaj
28 Nisan 2011; 16:24:05 

merhaba arkadaşlar ben bu sene meslek yüksek okullarına (herhangi biri ) girmek istiyorum ygs den aldığım puan 205 ve ben meslekciyim acaba bu puan yeterlimi bide ben gözlük kullanıyorum lazer tedavisi olucam bu sağlığı etkiler mi bileniniz var mı ??? arkadaşlar cevap yazan olursa çok makbule geçer

2 Mesaj
28 Nisan 2011; 16:41:09 

çavuşu vur bakam duvara iyi ses çıkarıyor mu diye soruyorlarmışş....

0 Mesaj
5 Aralık 2011; 17:30:40 

arkadaşlar benim dişimde 2 tane dolgu var o zsorun olurmu ayrıca sözlü mülakat biraz zor galiba???? detaylı bilgi verirmisiniz ????sözlü mülakat ile

0 Mesaj
17 Temmuz 2013; 19:33:24