Şimdi Ara

Samsung Wave GT-S8500 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
47.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasaya çıkmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesinin ardından Türkiye’de satışa sunulan Samsung Wave S8500 Samsung’un kendi geliştirdiği BADA işletim sistemini kullanan ilk cihaz olması ile dikkatleri üzerine çekmekte.

Kore dilinde Okyanus anlamına gelen BADA açık kaynak kodlu olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanıyor. Kaynak kodları geliştiricilerin indirmesine açılması ile Samsung apps store da her geçen gün çoğalan uygulamaların telefonun üzerinde etkisi büyük.

Cihazda kutu içeriği olarak tabiki samsung wave, kulak içi kulaklık, 8 GB hafıza kartı, usb kablosu, şarj cihazı, 1500 Mah bataryası, çok şık deri bir kılıf, kullanma kulavuzları, iki adet kurulum cd si çıkmakta.
    Wave cihazın 1Ghz hızındaki işlemcisini çok iyi kullanıyor gözlemlediğim kadarıyla aynı anda bir çok uygulama çalıştırsam bile hiçbir takılma tutulma görmedim. Chazın kasası ise tek parça alüminyumdan imal edilmiş. ön traftaki kameranın hemen yanında iki adet sensör bulunuyor bir tanesi mesafe sensörü telefonu konuşma esnasında kulağınıza yaklaştırınca ekranı kapatıyor diğeri ise ışık sensörü ayrıca içinde de hareket sensörü mevcut. çağrı gelince cihazı ters çevirdiğinizde sesi kapatması ise güzel bir özellik. bu özellik alarm ve müzik çalarda da kullanılabiliyor.

Menüler arasındaki geçişler çok hızlı ve programların açılma hızı da çok hızlı, multitask işlevi tam anlamıyla görevini yapıyor menü tuşuna birkaç saniye basılı tutunca arkada çalışan programları görebiliyor istersek tek dokunuşla tümünü istersek sadece istediğimiz uygulamaları kapatabiliyoruz.
    Cihazda kullanılan super amoled ekran şimdiye kadar cep telefonlarında kullanılan en iyi görüntü sunan ve çok parlak bir ekran güneş altında bile çok rahat okunuyor bu konuda hiçbir sıkıntı yaratmıyor.

Çözünürlük olarak 800x480 piksel olan ekran 3.3” ve 16 milyon renk destekliyor. Ekran çizilmeye ve kirlenmeye dayanıklı bir yapıya sahip. Ekranın hassasiyeti çok iyi ve kapasitif ekran kullanılmış. Cihaz boyut olarak 118x56x10.9 mm ve çok şık bir kasaya sahip.

Ağ özellikleri olarak GPRS – EDGE 850 – 900 – 1800 – 1900 – 3G – HSDPA – 900 – 2100 Mhz bağlantı seçenekleri sunuyor. Bular haricinde bluetooth 3.0 ve WI-FI b-g-n destekli ilk telefon olma özellikleri ile dikkat çekiyor. wi-fi hızı alışılmışın dışında çok hızlı ve çekimi çok kuvvetli htc hero nun çekmediği yerde 2 kademe gösteriyordu n standartının etkisi büyük tabi.

Video kaydı olarak şu ana kadar bu kadar kaliteli bir çekim yapan cihaz görmedim desem yeridir (HD kayıt ve oynatma ). Kayıt modu olarak normal – mms sınırı ve yavaş hareketli seçenekleri mevcut video ayarları da çok detaylı bunlar açık hava görünürlüğü – zamanlayıcı –çözünürlük – beyaz dengesi – efektler – video kalitesi olarak sıralanıyor. Videoda en yüksek çözünürlük olarak 1280x720p kayıt yapabiliyor. Bu çözünürlükteki bir videoyu super amoled ekranda izlemek gerçekten harika. Ayrıca çektiğiniz videoları tv bağlantısı ile televizyonunuzda da seyredebiliriniz.

Çektiğiniz videoları cihazın 5.1 mobile theater özelliği sayesinde çok iyi bir ses kalitesinde izleyebiliyorsunuz bu cihaza attığınız filmler için de geçerli. Samsung wave in desteklediği formatlar arasında MPEG4, H263 , H264 , WMV , DivX , XviD bulunuyor. İlk aldığımda cihaza 1 gb boyutunda divx bir film attım ve cihaz işinin gereği hemen filmi oynatmaya başladı. Gerçekten o ekranda film izlemek muhteşem. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu.

Cihazın 2 GB dahili hafızası bulunmakta tabi bunun 1.5 GB kısmını işetim sistemi kullanıyor fakat yanında 8 GB hafıza kartı hediye veriliyor ve 32 GB kart desteği mevcut. İçinden samsung marka Class 6 micro sd kart çıkmakta.

Kamera olarak 5 mp oto fokuslu ve led flaşlı bir kamera bulunuyor. Fotoğraf çekimi esnasında cihazın ekranında nereye dokunursanız oraya odaklanıyor güzel bir özellik. Çekim modları arasında tek çekim – güzellik çekimi – gülücük yakalama – panorama çekim – sürekli çekim – nostalji çekim – coğrafi etiketleme mevcut.
    Ayrıca resim ve video düzenleyici de bulunuyor. ISO 50 – 100 – 200 – 400 – 800 mevcut ve sarsıntı önleme özelliği mevcut. Resim esnasında kapalı çıkan gözlere son diyen wave göz kırpması algılama özelliğine de sahip.
    Ön tarafta konumlandırılmış kamera sayesinde ise görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz.

Cihazın müzik özelliklerine gelirsek 3.5 mm girişi ile yanında verilen kulakiçi kulaklık yerine istediğiniz kulaklığı kullanabilirsiniz. Cihazda farklı ekolayzır ayarları mevcut bunun haricinde kulaklık ile müzik dinlerken 5.1 özelliğini de kullanabiliyorsunuz. cihazın ses kalitesi gerçekten iyi ve bunu daha iyi bir kulaklıkla daha iyi anlayabiliyorsunuz ben sennheiser mx160 ile kullanıyorum. Wave üzerinde müzik tanıma servisi de kurulu olarak müzikçalara entegre bir şekilde gelmekte.müzik dinlerken cihazı yan çevirdiğinizde size içindeki albümleri CD’ler olarak göstermekte ve çok hoş bir detay.

Cihazın radyosu RDS destekli ve çekim gücü oldukça iyi. Ve radyodan MP3formatında kayıt yapabiliyor.
    Wave üzerinde GPS – AGPS bulunmakta ve 1 aylık Route66 programı ile geliyor programını kurup Türkiye haritasını ve Türkçe seslendirmeyi cihaza attıktan sonra navigasyon hazır hale geliyor açık havada 15-20 saniye arasında bağlantı kuruyor ve program çok detaylı özelliklere sahip.

Ana menüde sosyal ağlara bağlantı sağlayabileceğiniz social hub programı ve buna ek olarak facebook –twitter uygulaması mevcut daha önce kullandığım htc hero yu aratmadılar bana. E-maillere gelirsek tanımladığınız mail kutularını istediğiniz sıklıkta cihaz kontrol edebiliyor yada bu işi manuel yapabiliyorsunuz. E-mail uygulaması da çok kullanışlı ve detaylı özelliklere sahip.

Üzeinde uygulama olarak mini günlük, hava durumu, haberler, borsa takibi gibi güncel verileri kontrol edebileceğiniz günlük brifing, youtube , akıllı arama gibi uygumlalar mevcut.
    Wave içinde bir dosya yöneticisi de mevcut buradan istediğiniz her türlü klasöre göz atabiliyor ve istediğiniz kadar yeni klasör oluşturabiliyorsunuz.
    Cihazda full sürüm Asphalt 5 oyunu ve demo oyunlar gelmekte o ekranda oyun oynamak gerçekten büyük bir keyif Samsung apps ‘ ten de bir çok oyun ve uygulama indirebiliyorsunuz şu anda NFS Shift badalılara özel full sürümüyle Samsung Apps’te indirilmeyi beklemekte. Ve grafik olarak çok iyi.

Cihazı erişim noktası olarak kullanabiliyorsunuz mobile AP özelliği sayesinde şebekenizden aldığı internet bağlantısını wi-fi ile bilgisayarınıza aktarıp size tıpkı bir kablosuz modemmiş gibi bağlantı sağlıyor.
    Gelelim pil durumuna her cihaz gibi ilk günler 1 – 1.5 gün gitmesine rağmen 8 – 10 şarjdan sonra 3 – hatta 4 günü görüyor bu da akıllı bir telefon için gerçekten övgüyü hak ediyor.

Kısaca özetlersek donanım ve yazılım olarak çok güçlü bir cihaz olarak karşımıza çıkan Samsung Wave piyasada satış fiyatının fazlasında performans sağlayarak şu anda bu fiyata alınabilecek en iyi telefon.

Gelelim resimlere :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanky -- 29 Haziran 2010; 0:59:27 >

• Harika olmuş dostum eline sağlık.
  • Mükemmel bir inceleme helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Harika olmuş dostum eline sağlık.

Sağol üstadım beğendiğine sevindim, alacaklara biraz olsun yardımım olsun istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIRKY

Mükemmel bir inceleme helal olsun

Sağol üstadım
  • Ellerine sağlık. Hem açıklamalar hem de fotoğraflar çok güzel olmuş. Tebrikler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgicekici

Ellerine sağlık. Hem açıklamalar hem de fotoğraflar çok güzel olmuş. Tebrikler...

aklında soru işareti kalanlar için ne zamandır incelemek istiyordum kısmet bu güne imiş sağolasın
  • çok güzel olmuş elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatgunco -- 29 Haziran 2010; 1:10:24 >
  • birkaç resim daha ekledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanky

birkaç resim daha ekledim

şu videodaki kırmızı gözlü kadın kaliteden, ekrandan çıkmış artık
  • ellerine sağlık hocam o fotolar ne kotayı bitirdin benim :D
  • mükemmel bir inceleme olmuş serkan hocam. cihaz da mükemmel zaten.
    eline ve gözlerine sağlık..
  • ellerine sağlık cok güzel bir inceleme olmuş.. resimler harikaa.
  • muhteşem bir inceleme olmuş hocam ellerine emeğine sağlık boyle mukemmel bir cihaza boyle mükemmel bir inceleme gerekir zaten almayı düşünen arkadaşlar için tam bir rehber niteliğinde mesajı da wave den yaziyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe -- 29 Haziran 2010; 9:02:59 >
  • Çok güzel bir inceleme olmuş, eline sağlık
  • inceleme için teşekkürler.
  • güzel inceleme sağolasın

birde wavenin fiyatı 600tl civarlarına ne zaman düşer acaba ?
  • sağolun arkadaşlar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

güzel inceleme sağolasın

birde wavenin fiyatı 600tl civarlarına ne zaman düşer acaba ?

düşmez

çok güzel inceleme olmuş hocam ellerine sağlık
  • Ellerine sağlık güzel inceleme olmuş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.