Şimdi Ara

OCZ, RevoDrive serisi yüksek performanslı SSD sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• OCZ bugün yaptığı bir açıklama ile RevoDrive serisi yüksek performanslı SSD modellerini duyurdu.Tasarım anlamında günümüzün modern ekran kartlarını andıran NAND flash tabanlı yeni nesil depolama sürücülerinde SandForce firması tarafından geliştirilen SF-1200 kontrolcüsünün çiftine (RAID konfigürasyonunda çalışıyorlar) yer veriliyor.

PCIe x4 ara birimini kullanan yeni sürücüler, 540MB/saniye okuma ve 480MB/saniye yazma hızlarını destekliyorlar. 4K rastgele yazma performansları 80,000 IOPS olarak açıklanan yeni SSD'lerde hata öncesi kullanım süresi 2 milyon saat olarak açıklanırken, ilk etapta 120GB ve 240GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği pazara sunuluyor.

OCZ'den yapılan açıklamaya göre yeni SSD'ler kendi sınıflarında rekabetçi bir fiyatlandırmaya sahipler. RevoDrive serisi yüksek performanslı SSD'lerden 120GB kapasiteli model 390$, 240GB kapasiteli modeli 700$ seviyesindeki etiket fiyatıyla satışa çıkarken, her iki sürücü de üç yıllık garanti ile kullanıma sunuluyorlar.

• 80,000 IOPS: mükemmel bir değer, ben raidle anca 800 iops yapabiliyorum

ama dh'ci gençlik için 5 tane mekanik hdd'yi raid yaparsan yakayabilirsin okuma-yazma değerlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 29 Haziran 2010; 4:28:15 >
  • Fiyatlarda nispeden düşme var. Alınacak duruma gelmeleri yakındır inşallah.
  • fiyatı bana da düşük geldi(alınabilir olduğundan bahsetmiyorum ama bu tip disklerin fiyatları 4 haneli olurdu genelde). tr de şu an satılan standart 128gb ssdler bile 600 lira.
  • fiyatlar hala cok yüksek

fakat 2012 bitmeden pc lerimizi süslemeye başlayabilirler kısmetse
  • 540 okuma 480 yazma değerleri için 390$ yüksek performanslı denen standart ssdlere göre çok uygun.
    örnek: 50000 iops 285 read 275 write ocz vertex newegg fiyatı 354$
  • hemen bitane almam lazım çok güzel cihaz isteyene de getirebilirim .
  • habire aynı firmalar yeni seri ssdler çıkarıyorlar. 10 yıl olacak hala ucuzlama yok. Bu ssdlerin kime ne yararı var, kaç kişi ulaşabiliyor anlamış deilim. neye dayanarak habire yeni seri çıkarıyorlar! sanki peynir ekmek satıyor :D
  • Su zaman icin inanilmaz cihaz, hatta fiyatida oyle, hemde PCIe veri yolundan, SSD leri gore cok daha iyi IO ve performans hemde daha ucuza. Yalniz daha trim ozelligi olmadigini, bu ozellik icin calismalarinin devam ettigini soyliyorlar.
  • günümüz piyasasına göre bu ürününde özelliklerine bakarsak fiyatı iyi.PCI olması daha düşük maliyetli olmasınamı neden oluyor acaba
  • 2011'de çeşit iyice artacak, 2012'de patlama yapacak SSD'ler.
  • fiyat / performans olarak çok iyiymiş. eğer boot etme özelliği varsa bu aralar bir desktop toplayacak olsam kesin bu üründen kullanırdım.
  • Param olsa hemen alırım.
  • fiyatı bana da uygun geldi,değerlerde güzel.yalnız bunlarda boot etme özelliği yok galiba en kötü yanı bu olsa gerek,onu başarırlarsa galiba bilgisayarımız hızdan delirir :))
  • quote:

King_Arthur
    fiyat / performans olarak çok iyiymiş. eğer boot etme özelliği varsa bu aralar bir desktop toplayacak olsam kesin bu üründen kullanırdım.

Boot edilebilir denilmiş
  • Arkadaşlar bu ürün Rampage III extreme için uyumlumu acaba bilgisi oln varmı?
  • iops un anlamı ne oluyor?
  • ileride pcı x16 sını çıkarırsalar herhalde 3-5 snde sistem boot olur.youtubedn baktım 12 sn de boot oluyo sistem.züppeeer!!!
  • Fiyatlar yanlış yazılmış gibi ya da 1000 adetlik vergisiz distribütör alım fiyatıdır.

Vertex2 ile şimdilik devam..
  • fiyat olarak baktım yurt dışında 120 gb olanı 500 tl gibi bir fiyattan satılıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.