Şimdi Ara

BDXL Diskleri için gerekli işlemler tamamlandı; üreticiler yeni disklerin üretimine başlayabilecekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Küçük formdaki depolama birimlerini hızla yaygınlaşıyor olsa da optik depolama medyaları gündemdeki yerlerini korumaya devam ediyor. Son olarak Blu-ray Birliği, Nisan ayında duyurduğu 100 ve 128GB'lık BDXL'lerin belirtimlerine son şeklinin verildiğini ve üreticileri formatı lisanslanarak seri üretime geçilebileceği açıkladı.

Özellikle yayıncılık ve tıp sektöründe kullanılması amaçlanan BDXL diskler 3 ve 4 katmanlı olarak ikiye ayrılıyor. 3 katmanlı BDXL diskleri, tekrar yazılabilir veya tek yazımlık olarak 100GB'lık depolama alanı sağlarken, 4 katmalı BDXL medyalarsa tek yazımlık olarak 128GB depolama alanı sunuyor.

Fakat, BDXL diskleri, açıklamalara göre mevcut Blu-ray donanımlarıyla uyumlu çalışmıyor. Bu yüzden BDXL medyalarının yaygınlaşması, BDXL destekli kayıt ve okuyucu cihazlarında yaygınlaşmasını zorunlu tutuyor. Son olarak BDXL donanımlarının önceki Blu-ray formatlarını destekleyeceğini belirtelim.

• Nasıl yani şu an BlueRay diskleri olanların ellerinde mi patladı.Teknoloji bizi yiyip bitiriyor.
  • durdurun dünyayı başım dönüyor dınınnın..
  • durdurun dünyayı başım dönüyor dınınnın..
  • Kınıyorum bu durumu.

Bluray bence tam bir felaket oldu. dvd 'lerin yerini alamadığı gibi bir başarısı da yok.
  • beşpara etmez teknoloji.dvdler hala favori.Böyle pahalı fiyattan sürücülerini satarlarsa böyle olur.Kaldır dvd koy blu-ray sürücü dvd sürücü fiyatına ya da beş fazla bak ozaman nasıl piyasa canlanıyo.
  • Iyi bir gelisme ama alamadiktan sonra hicbir anlami yok.
  • Özellikle yayıncılık ve tıp sektöründe kullanılması amaçlanan ....

Okuma yazması olan varmı aranızda ?

Optik medyalarda bende gelecek görmüyorum ama bunu kişisel olarak değerlendiriyorum. Bahsi geçen sektörler için ise bulunmaz nimet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 28 Haziran 2010; 22:15:24 >
  • bu iş bdxxxl'e doğru gidiyor olabilir hadi bakalım
  • BD standartlaşamadı diyen arkadaşlar sanırım ucuzlamamasını kastediyorlar...Yoksa endüstri standardı haline gelmiş durumda...

Piyasadaki bir ürün ya üretim maliyetleri düşünce ya da dişli bir rakip gelince mecburiyetten ucuzlar...HD-DVD devam edebilseydi , şu anda BD'leri uygun fiyatlara inmiş görebilirdik...Ama olmadı...Halen beklemedeyiz...
  • dvd lerin yerini almadigini saniyorsunuz, Türkiye'de. Avrupada (Almanya) Bluray oynatıcılar 80, Blu Ray diskler 9,99 euroya dustu ve kımse neredeyse DVD almıyor artık...
    Kapasıtelerın artması bence daha da yaygınlastıracak bu mavi ışığı...
  • opera tarayacısından ulasmaya çalıstıgım bölümler basta açılıyor sonra kaynak adresi yazıyor sayfayı görebilmem için durdurmak zorunda kalıyorum sürekli takip ettigim bi site acaba sorun tarayıcıda mı?
  • internetten film indirme ,harici hddlerin ucuzlaması disk piyasasını öldürdü bence
  • impo, nerden fiyat baktın bilmiyorum ama verdiğin bluray disk fiyatı, boş BD ise uçuk kaçık aşırı yükseeeek bir fiyat vermişsin, 2 buçuk liraya bile boş BD var, şu linke bakıver.
    http://smalliancetr.greatboard.com/viewforum.php?f=41

Tabiiki BD lerin yaygınlaşabildiğini göstermiyor bunlar, çeşitli sebeplerden BD hezimete uğramış bir teknoloji malesef.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.