Ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mı? (( 5800 ))
15 Cevap8294 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10755 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:45:09 

Arkadaşlar bugüne kadar hiç ekran koruyucu kullanmamıştım.Hiç bir şey de olmamıştı.Ta ki düne kadar.Dün ekranın tozlarını almadan temizledim.İlk defa böyle bir şey yaptım.Sonradan akıllandım durdum ama çok geçti.İki üç yerde ufak çizikler var.Hiç rahatsız etmiyor zor gözüküyor kısa çizikler ama yine de insanın içi rahat olmuyor.

Acaba bu ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mıdır?

Telefon 5800.

1660 Mesaj
28 Haziran 2010; 16:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Arkadaşlar bugüne kadar hiç ekran koruyucu kullanmamıştım.Hiç bir şey de olmamıştı.Ta ki düne kadar.Dün ekranın tozlarını almadan temizledim.İlk defa böyle bir şey yaptım.Sonradan akıllandım durdum ama çok geçti.İki üç yerde ufak çizikler var.Hiç rahatsız etmiyor zor gözüküyor kısa çizikler ama yine de insanın içi rahat olmuyor.

Acaba bu ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mıdır?

Telefon 5800.

Benim de var 1 - 2 çizik. Fakat görünmüyor neredeyse. Bildiğim kadarı ile düzeltme yolu yok

2392 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:16:38 

Bende ayni konuda cok ama cok titizimdir fakat bu aletlerinde bizimle yasiyacak hali yok kullanmmadan dolayi eskime olarak gorulmeli boyle ufak seyler ve kafaya takilmamali bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1002 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:22:25 

Ön kasayı değiştir.

10755 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:44:01 

Neyse herkese teşekkürler arkadaşlar

1093 Mesaj
28 Haziran 2010; 22:13:05 

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Neyse herkese teşekkürler arkadaşlar

Noldu? Hallettin mi?

1460 Mesaj
28 Haziran 2010; 22:17:36 

Valla benim telefonda tuş kilidi sorunu çıktı kağıda 3-4 tane sorun yazdırttım bir tanesi kasa açıklığı idi ön kasayı değiştirirken onu da değiştirirler veya hiç değilse ekran koruyucu takıyorlar takınca gözükmüyor Çizik gidericileri uygulayım diyorum ama sonuçta telefon dokunmatik zaten çok hassas değil bu sefer hiç basmaz filan

Volvo For Life.

3804 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:56:29 

ön kasa değistir en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

201 Mesaj
30 Haziran 2010; 17:19:55 

Çizikleri gidermek için çok iyi iş gören bir işlem yok maalesef.Ayrıca dokunmatik algılayıcı (yani ekranın en üstündeki katman,ki bizim temas ettiğimiz ve çiziklerin gerçekleştiği yüzey budur) kasa değişimi ile değişmez;ayrıca değişir.

Çiziklerden tamamen kurtulmak için digitizer (dokunmatik algılayıcı) değişmelidir.Veya ekran koruyucu jelatin (ayna gibi olanlar çizikleri çok güzel gizliyor) uygulamasına gidilebilir.

8 Mesaj
16 Haziran 2012; 12:40:34 

N79 umda vardı. 3-4 hafta sonra kendiliğinden yok oldu.yaklaşık 3 ay sonra düşmeye vb. bağlı yeniden oluştu şu an hala var .masaj flan yapın diyorlar yavaşça ama benimkiler daha da belirginleşti.Programı olabilir.

154 Mesaj
18 Haziran 2012; 20:28:22 

Benim telefon da dokunmatik. İçine küçük 2-3 tane toz girmiş. İçim rahat değil. Ne yaptıysam geçmedi aksine daha da kötüleşti. Ne yapcağımı şaşırdım yardım edin.

Hold my hand and fly,
Never say goodbye...

15 Mesaj
13 Eylül 2012; 12:33:56 

ya arakadaşlar ben de de 5800 var 450tl ye almıstım 2 sene once ekranın sol alt tarafta 1.5 cm uzunlugunda kalın sayılacak bi cizik var dokun matikte sorun yok ama kalemle falan kullandıgında kalem takılıo cızıge sinir oluyorum gerci yukarı dogru bi cizik oldugundan pek etkilemiyor ama sogudum telefondan ne kadardır acaba fiyatı fotograf yukleyebilirim

1353 Mesaj
13 Eylül 2012; 16:27:50 

Bu çiziklerin tek sebebi, kullanıcı hatasıdır. Telefonu sıfır aldığınızd orjinal jelatini çıkarmamak gerekmekteydi.

4108 Mesaj
13 Eylül 2012; 16:38:22 

5800'ın orj. jelatini çok kötüydü ama, üzerinde menü resimleri falan vardı. O telefonu öyle kullanmak mümkün değil.
Ama üzeri resimsiz (E71, E72, N82, N79,603 vb...) nokia jelatinleri dikkatli kullandığın takdirde aylarca dayanıyor ve telefonu koruyor gerçekten...

Sihirbazlık Malzemeleri / YENİ OYUN EKLENDİ

TSHH, Garanti, Servis, Paralel İthalat, Outlet, Yeni Pasaport Kaydı

1353 Mesaj
13 Eylül 2012; 17:25:17 

quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

5800'ın orj. jelatini çok kötüydü ama, üzerinde menü resimleri falan vardı. O telefonu öyle kullanmak mümkün değil.
Ama üzeri resimsiz (E71, E72, N82, N79,603 vb...) nokia jelatinleri dikkatli kullandığın takdirde aylarca dayanıyor ve telefonu koruyor gerçekten...

Çok haklısınız, benim başıma şu gelmişti. C1-02 almıştım ve orjinal jelatini çıkarmadığkm halde ekran çizilmişti. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama Nokia'nın orjinal jelatinleri rezalet.

4108 Mesaj
13 Eylül 2012; 17:44:41 

Ben devamlı kılıfta taşıyorum ve bankada da masamın üzerindeki stantta kullanıyorum, çoğu zaman "Artık sıkıldım" deyip çıkardığımı bilirim...

quote:

Orijinalden alıntı: Strazburg

Çok haklısınız, benim başıma şu gelmişti. C1-02 almıştım ve orjinal jelatini çıkarmadığkm halde ekran çizilmişti. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama Nokia'nın orjinal jelatinleri rezalet.

Sihirbazlık Malzemeleri / YENİ OYUN EKLENDİ

TSHH, Garanti, Servis, Paralel İthalat, Outlet, Yeni Pasaport Kaydı

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » Ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mı? (( 5800 ))
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422