Şimdi Ara

Ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mı? (( 5800 ))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
10.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugüne kadar hiç ekran koruyucu kullanmamıştım.Hiç bir şey de olmamıştı.Ta ki düne kadar.Dün ekranın tozlarını almadan temizledim.İlk defa böyle bir şey yaptım.Sonradan akıllandım durdum ama çok geçti.İki üç yerde ufak çizikler var.Hiç rahatsız etmiyor zor gözüküyor kısa çizikler ama yine de insanın içi rahat olmuyor.

Acaba bu ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mıdır?

Telefon 5800.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Arkadaşlar bugüne kadar hiç ekran koruyucu kullanmamıştım.Hiç bir şey de olmamıştı.Ta ki düne kadar.Dün ekranın tozlarını almadan temizledim.İlk defa böyle bir şey yaptım.Sonradan akıllandım durdum ama çok geçti.İki üç yerde ufak çizikler var.Hiç rahatsız etmiyor zor gözüküyor kısa çizikler ama yine de insanın içi rahat olmuyor.

Acaba bu ekrandaki çizikleri gidermenin bir yolu var mıdır?

Telefon 5800.

Benim de var 1 - 2 çizik. Fakat görünmüyor neredeyse. Bildiğim kadarı ile düzeltme yolu yok
  • Bende ayni konuda cok ama cok titizimdir fakat bu aletlerinde bizimle yasiyacak hali yok kullanmmadan dolayi eskime olarak gorulmeli boyle ufak seyler ve kafaya takilmamali bence...
  • Ön kasayı değiştir.
  • Neyse herkese teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Neyse herkese teşekkürler arkadaşlar

Noldu? Hallettin mi?
  • Valla benim telefonda tuş kilidi sorunu çıktı kağıda 3-4 tane sorun yazdırttım bir tanesi kasa açıklığı idi ön kasayı değiştirirken onu da değiştirirler veya hiç değilse ekran koruyucu takıyorlar takınca gözükmüyorÇizik gidericileri uygulayım diyorum ama sonuçta telefon dokunmatik zaten çok hassas değil bu sefer hiç basmaz filan
  • ön kasa değistir en iyisi
  • Çizikleri gidermek için çok iyi iş gören bir işlem yok maalesef.Ayrıca dokunmatik algılayıcı (yani ekranın en üstündeki katman,ki bizim temas ettiğimiz ve çiziklerin gerçekleştiği yüzey budur) kasa değişimi ile değişmez;ayrıca değişir.

Çiziklerden tamamen kurtulmak için digitizer (dokunmatik algılayıcı) değişmelidir.Veya ekran koruyucu jelatin (ayna gibi olanlar çizikleri çok güzel gizliyor) uygulamasına gidilebilir.
  • N79 umda vardı. 3-4 hafta sonra kendiliğinden yok oldu.yaklaşık 3 ay sonra düşmeye vb. bağlı yeniden oluştu şu an hala var .masaj flan yapın diyorlar yavaşça ama benimkiler daha da belirginleşti.Programı olabilir.
  • Benim telefon da dokunmatik. İçine küçük 2-3 tane toz girmiş. İçim rahat değil. Ne yaptıysam geçmedi aksine daha da kötüleşti. Ne yapcağımı şaşırdım yardım edin.
  • ya arakadaşlar ben de de 5800 var 450tl ye almıstım 2 sene once ekranın sol alt tarafta 1.5 cm uzunlugunda kalın sayılacak bi cizik var dokun matikte sorun yok ama kalemle falan kullandıgında kalem takılıo cızıge sinir oluyorum gerci yukarı dogru bi cizik oldugundan pek etkilemiyor ama sogudum telefondan ne kadardır acaba fiyatı fotograf yukleyebilirim
  • Bu çiziklerin tek sebebi, kullanıcı hatasıdır. Telefonu sıfır aldığınızd orjinal jelatini çıkarmamak gerekmekteydi.
  • 5800'ın orj. jelatini çok kötüydü ama, üzerinde menü resimleri falan vardı. O telefonu öyle kullanmak mümkün değil.
    Ama üzeri resimsiz (E71, E72, N82, N79,603 vb...) nokia jelatinleri dikkatli kullandığın takdirde aylarca dayanıyor ve telefonu koruyor gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

5800'ın orj. jelatini çok kötüydü ama, üzerinde menü resimleri falan vardı. O telefonu öyle kullanmak mümkün değil.
    Ama üzeri resimsiz (E71, E72, N82, N79,603 vb...) nokia jelatinleri dikkatli kullandığın takdirde aylarca dayanıyor ve telefonu koruyor gerçekten...

Çok haklısınız, benim başıma şu gelmişti. C1-02 almıştım ve orjinal jelatini çıkarmadığkm halde ekran çizilmişti. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama Nokia'nın orjinal jelatinleri rezalet.
  • Ben devamlı kılıfta taşıyorum ve bankada da masamın üzerindeki stantta kullanıyorum, çoğu zaman "Artık sıkıldım" deyip çıkardığımı bilirim...

quote:

Orijinalden alıntı: Strazburg

Çok haklısınız, benim başıma şu gelmişti. C1-02 almıştım ve orjinal jelatini çıkarmadığkm halde ekran çizilmişti. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama Nokia'nın orjinal jelatinleri rezalet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.