Şimdi Ara

Mac OS ismi tarihe mi karışıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2007 yılında duyurduğu iPhone OS'in ismini WWDC 2010'da iOS olarak değiştiren Apple, işletim sistemlerini tek bir isim altında mı toplayacak ?

HardMac'in güvenilir kaynaklarına göre Apple, 1984 yılından bu yana kendisiyle özdeşleşen ve 90'ların sonunda evrim geçiren işletim sisteminin ismini değiştirerek, ürün gamındaki bütün işletim sistemlerini tek bir isim altında toplamayı (Microsoft'un yaptığı gibi) düşünüyor. Peki hangi isim altında ? Kolayca tahmin edebileceğiniz gibi iOS adı altında. Son kararın daha verilmediğini belirten kaynakların bu iddiası doğru çıkarsa, Apple'ın kullandığı 3 işletim sistemi de iOS adı altında toplanacak; iOS Mobile, iOS Server, iOS Desktop (belki, en mantıklısı bu görünüyor, iOS Mac belki de iOS XI).

Firmanın mobil cihazlarıyla özdeşleşen ancak ilk defa 1998 yılında masaüstü Mac'de (iMac) kullanılan "i" ön takısının Apple tarafından hangi kelimeleri çağrıştırması için kullanıldığını göz önüne aldığımızda (internet, individual-özgün, instruct-öğretici, inform-bilgilendirme, inspire-esin ), bütün işletim sistemlerini "iOS" ismi altında toplama fikri hiç de mantıksız görünmüyor.

Yakın zamanda da Apple'ın Mac OS X'e kısmi olarak iOS entegre edip, 22 inçlik iMac'lerde bu hibrid işletim sistemini kullanacağı ve bilgisayara dokunmatik desteğin geleceği iddia edilmişti.

• Çok gecikmiş bir karar, yıllar öncesinden isim konusunda bu karar alınsaydı, Apple şu anda bulunduğu noktaya o yıllarda gelirdi.
  • Anlaşılan önümüzde hareketli geçecek aylar var,tabi 2011'e de sarkabilir fakat iOS,bence de en mantıklı isim.Haber için teşekkür ederim
  • iPhone OS diye iOS oldiu
    Mac Os diye mOS mu olsiun:D Kisalicaksa isimizize yarar.

iOS M
    iOS S
    iOS D
  • iOS hoş geliyor.Haber için teşekkürler...
  • Boyle kalsa da olur aslinda
  • İçerik aynı olunca ismi değişse ne olur sanki. Windows adını değiştirip door yapsa değişecek mi sanki.
  • ibunaldım
  • bence değiştirmesin.. mac os çok daha karizmatik geliyor bana..
  • Önce klavyedeki elma; sonra FW ; şimdide bu ..

tamamen multimedia'ya yöneldiler. Mac Os ve pc'ler boşlanıyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotifoti

ibunaldım

zuahaha. çok güldüm akşam akşam
  • bence cok iyi bi karar.. ama sadece mac bilgisayarlarinin kullanildigi mekanlarda (mesela bizim uni de
    mac laboratuari var pc laboratuarinin karsisinda) mac yerine iOS ismini kullanmak biraz acayip duracak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

bence cok iyi bi karar.. ama sadece mac bilgisayarlarinin kullanildigi mekanlarda (mesela bizim uni de
    mac laboratuari var pc laboratuarinin karsisinda) mac yerine iOS ismini kullanmak biraz acayip duracak..

Cihazlar hala mac zaten degisen isletim sisteminin adi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buckethead®

quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

bence cok iyi bi karar.. ama sadece mac bilgisayarlarinin kullanildigi mekanlarda (mesela bizim uni de

Cihazlar hala mac zaten degisen isletim sisteminin adi?

ok o zaman
  • quote:

ibunaldım

Mahhfoldum. Allah iyiliğini versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buckethead®

Boyle kalsa da olur aslinda

isim çok farkettiriyor...
  • quote:

ibunaldım

Allah iyiliğini versin
  • Şuan için mümkün değil. Cisco Systems, iOS isminin kullanımını Apple'a sadece mobil alet işletim sistemi için verdiğini açıklamıştı
  • quote:

ibunaldım

süper ya :
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krm92

quote:

ibunaldım

süper ya :

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.