- x
lcd tv de tam ekran film izlemek
8 Cevap2042 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

130 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
fuat301
26 Haziran 2010; 17:48:49 

yahu daş gibi lcd tv aldık filmler hâlâ yarım ekran bunun çözümü nedir arkadaşalar indirirken mi dikkat etmek gerek filmlere yoksa bluray mi anca tam ekran oynar eski vcd ler bile tam ekrandı yahu bi yardım.

Mainboard : Gigabyte GA-880GMA-UD2H
Chipset : AMD 880G
Processor : AMD Athlon II X4 640 @ 3000MHz
Physical Memory : 4096MB
Hard Disk : SAMSUNG HD502HJ ATA Device (500GB)
Video Card : ATI Radeon HD 5700 Series (1 GB)
Monitor Type : ASUS VH222 - 21 inches

3236 Mesaj
26 Haziran 2010; 19:01:44 

tvnizin markası ne ? bunu yazarsanız hangi ayarlar ile tam ekran yapabileceğiniz konusunda birileri yardımcı olur. Her tvde illaki bir şekilde tam oynatma seçeneği olur.

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

130 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
fuat301
26 Haziran 2010; 20:02:00 

samsung 82 ekran full hd lcd tv ??

14175 Mesaj
26 Haziran 2010; 20:04:26 

Kardeş senin bahsettiğin içerikler "FILM"!!! ve bunların formatı "Cinematic video" dediğimiz kendisine özel formatlı ölçülerde gelir!!

1;85;1/2;35;1/2;40;1 gibi değişik ölçüleri vardır ve paneller standard 16;9 format olduğu için FILM lerde;ekranda alt-üst barlarda
değişik ölçülerde "boşluk" olacaktır!!!!

Sendeki durumda bundan ibarettir,yani indirdiğin FILM OK ama panelin formatı buna uygun değildir

Şimdi niye FILM ler 16;9 format değildir diye sorma

++
Hangi paneli kullanıyorsan olsanda durum böyledir!

ANCAK çoğu panelde çeşitli Zoom efekti ayarları vardır ve bunlarla istersen,resmi yani görüntüyü ekrana tam olarak yayabilirsin!
ama bunu yaptığın zaman resim stretching(over-scan) işlemine tabi tutulacağı için gerek görüntü kalitesi gereksede ölçüleri v.s değişeceği için
kötü bir görün formatı elde edeceksin!!

Örneğin ben panelden gelen FILM lerin ölçüsünü hiç değiştirmiyorum ve Native formatında izliyorum!

++

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

11239 Mesaj
26 Haziran 2010; 20:06:55 

As.ratio oranı 16:9 oranlıları tercih etmelisin. Bazı filmler daha geniş oluyor. Bu durumda söylediğin şey olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3236 Mesaj
26 Haziran 2010; 22:55:34 

quote:

Orijinalden alıntı: fuat301

samsung 82 ekran full hd lcd tv ??

modeli ne? hangi seri c mi b mi?

Film oynarken uzaktan kumanda üzerindeki Tools yazan tuşa basın. Oradan Araçlar diye bir menu çıkar . Resim Boyutu yazan yere gelip değiştirebilirsiniz. Orijinal , sığdır gibi ayarlar var. C serisi tvlerde filmi ekrana tam olarak vermek mümkün ama ekranın altında ve üstünde siyah boşluk olan filmleri tam ekran yaparsanız insanlar normalden uzun görünecektir.

Kolay gelsin.

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

130 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
fuat301
27 Haziran 2010; 14:13:36 

le32b651 model serisi de l serisidir herhalde neyse ya ben aldım cevabı tam ekran izlemek şansa kalmış demek film rast gelirse niye standart yapılmıyosa bu filmler ilginç sinema ortamı yaratcaz evde olmayi nese saolun cevaplar için

21 Mesaj
16 Eylül 2010; 12:50:38 

Merhaba,

Yeni bir 16:9 Led televizyon aldı. 4:3 yayın yapan normal kanalları genişletilmiş seyretmeyi sevmiyorum, ekranı 4:3 gösterecek hale ayarlıyorum (sağ ve solda siyah bantlar oluyor). Yalnız bu şekilde göstermenin televizyona zarar verdiğini söylüyorlar. Sizce bir zararı var mıdır?

3236 Mesaj
16 Eylül 2010; 13:32:15 

quote:

Orijinalden alıntı: altugtuf

Merhaba,

Yeni bir 16:9 Led televizyon aldı. 4:3 yayın yapan normal kanalları genişletilmiş seyretmeyi sevmiyorum, ekranı 4:3 gösterecek hale ayarlıyorum (sağ ve solda siyah bantlar oluyor). Yalnız bu şekilde göstermenin televizyona zarar verdiğini söylüyorlar. Sizce bir zararı var mıdır?

Kullanma kılavuzlarının daha ilk sayfasında bunun zararlı olduğu yazıyor.

Albani hocamız da defalarca , çok kısa sürede sağ ve soldaki siyah bant olan yer ile görüntü veren orta kısım arasında kalıcı ton farklılığı oluşabileceğini söylemişti.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.230