Şimdi Ara

Gigabyte GTX465 OC = GTX470

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
22.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda Nvidia'nın orta üst kategorideki DX11 destekli yeni GPU'su GTX465'i taşıyan Gigabyte GTX465'i inceliyoruz. Gigabyte fanını özelleştirdiği GTX465'iyle hem sessizlik hem de yüksek hız aşırtma potansiyeli vaad ediyor.

• İnceleme için teşekkürler. Extreme tesellationda 5870 ile benzer performans veriyor(normalde zayıf olarak görünün kart dx11 in esas yeniliği olan tesellationda kendinden 2 sınıf üst kartla kapışabilir hale gelebiliyorsa ati alanların bir kez daha düşünmesi gerekir.), oc yapıldığında ise 5850 yi rahat bir şekilde geçiyor, yine oc ile birçok yerde 5870 ile eş performans veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Chucky- -- 26 Haziran 2010; 11:20:35 >
  • en azından 5830 gibi çöp bir kart değil referans tasarım hariç özel modelleri beğendim o.c ile kazanç her zaman dediğim gibi fermilerde çok fazla
  • +1 Aynı şeyi GTX 465 alan birisi için söylemiştim. Biraz daha uygun fiyatlı olsaydı tercih edilebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Haziran 2010; 12:28:11 >
  • bu kart böyle çıkıyorsa gtx460'ı hiç çıkarmasınlar
  • Hmm. Ati kartların DX11 kayıpları çok fena, DX11'e geçiceksek Nvidia ile geçmek lazım galiba..
  • izleyelim
    inceleme için teşekkürler
  • artik neye karar verecegimi biliyorum dolar kuru duser mi bilmiyorum ah bi dusse msi n470gtx alacam peki arkadaslar kac wattlik guc kaynagi ile besleyecem ben bu karti xigmatek utgard 700w lik kasasi yeter mi guc kaynagi da nrp-pc serisi 80+ 700w bizzat baktim vatanda
  • Kartın OC potansiyeli göründğü üzre çok yüksek fakat..standart hızlarda.. bir hiç diyebiliriz..
    yer yer 5830 un bile arkasında kalıo..
    10/6.5
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Kartın OC potansiyeli göründğü üzre çok yüksek fakat..standart hızlarda.. bir hiç diyebiliriz..
    10/6.5

standart hızlarda dx11 in tesellationu extreme yapınca 5870 ile eş performans veriyor daha ne olsun.
  • Kartın genel performansı 5850 ile 5830 arasında. Bu tür bir performansı sadece fiyatı ön plana çıkarabilir. Dolayısıyla kart hakkındaki son kararı fiyatına göre vermek lazım.
  • oc potansiyeli yuksekte o degerlere kolay cikarabilir miyiz kolay olursa sikintisiz gayet de alinasi bir kart soz konusu dx 11 ve tessellation oldugunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Chucky-

quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Kartın OC potansiyeli göründğü üzre çok yüksek fakat..standart hızlarda.. bir hiç diyebiliriz..
    10/6.5

standart hızlarda dx11 in tesellationu extreme yapınca 5870 ile eş performans veriyor daha ne olsun.

quote:

Orijinalden alıntı: -Chucky-

GTX465 Sebep mi? çünkü Nvidia.

Yazık.
    Bir dx11 içinde bu kart alınmaz.Dirt2nin suyuna bakar mutlu oluruz artık.
    Fanboyluğa gerek yok.

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam
    Edit: @chucky, @CeFurkan'ın akrabası falan olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 26 Haziran 2010; 12:10:32 >

• İnceleme için teşekkürler, aynı fiyata 5850 almak daha mantıklı hem az güç harcıyor hem daha performanslı
  • tşk inceleme için mesut hocam,

gtx 465 şuan fiyatını hak etmiyor en uygun seviyede dx11 gf100 gpusu nvidiada bu gpu zaten maliyeti yüksek pekde fiyatını düşürmezler... ve nvidia genelde fiyatını düşürmeyen ati ise rekabet edebilmek adına fiyat düşüren olduğundan bu kartları bu fiyatlarnda alcaksınız özel tasarımlı ürünlerin fiyatları uçmasın bari. bu kart 450-480tl arası olsa peynir ekmek gibi gider hatta 8800gt patlaması gibi olur efsane olabilir ama nvidia bunun için gf104ü kullancak
  • arkadaslar ben asus 5850 kullanıcısı olarak şunu diyebilirim ki atinin 5000 li serisi dx11 de ferminin gerisinde kaldı fakat bunun yanında dx 10 oyunlarda ve vantage extrm de fermiye nazaran daha başarılı...
    ayrıca inceleme içinde tesekkurler...
  • firmalar kartın üstüne daha iyi performans için ocsuz kullanmamanızı öneriyoruz ibaresi koysunlar bu fermi mimarisi saat hızına çok duyarlı.oc kullanılıcaksa bu kart alınır bence oc ile 5870 e kafa tutuyor.tabi fiyat konumlandırması çok önemli.sıcaklık sorunu halledildi özel modellerle ama güç hala sorun zaten bu kartları alan insanın iyi bir güç kaynağı vardır herhalde
  • Unigine denen ucubeyi bir kenara bırakarak yorumluyorum;

Kart varsayılan değerlerde resmen "ezik" iken, oc ile coşmuş. Tabi voltaj verildiğini, her son kullanıcının bırakın voltaj vermeyi, oc dahi yapmadığını düşünürsek, HD5850 karşısında alınabilirliği çok çok az. HD5830 ile kıyaslandığında ise (kendi adıma) GTX465 tercih ederdim.

OC yaparak kullanmayı düşünen, orta seviye yada orta üstü seviye kullanıcıları için ise alınabilir bir kart olmuş. Tabi o değerlerde kart ne kadar çalışır, nerde perte çıkar onuda düşünmek lazım. Yinede HD5830 gibiçöp bir kart olmamış, belki parasını haketmiyor olabilir ama 450,00 TL gibi bir fiyatı olsa karşısında ne HD5830 ne de HD5850 kalmazdı. Maalesef fiyat yinede yüksek.

Mesut bey, sizinde emeklerinize sağlık.

• Bu kartın alınabilirliğini sadece fiyatı belirleyecek, yüksek fiyatlarda çıkış olursa sadece vitrin sürü olur, kaldıki gtx260, gtx260+ yada amp! edition gibi kartlar 5770'den daha iyi performans verdiğine göre fiyat olayı devreye girdiğinde gtx465 almak yerine gtx260 modellerinden birini tercih etmek bile daha mantıklı, dx11 bu fiyat/ürün aralığında hikaye.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.