- x
Nokia C5-00 İncelemesi | Symbian S60 3rd FP2 | 26 Gün Bekleme Süresi
237 Cevap69344 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

311 Mesaj
17 Ekim 2010; 0:04:20 

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Bende vardı sorun daha önceki sayfalarda payşaimıştım.Şu an halen garantide ve tamir etmediler değişim kararı verdiler.1ay tmir için bekledim ordan değişmeli sonucu çıktı.şimdi 1 ay da yeni telefonun gelmesini bekleyeceğim.güzel telefon ama şansımamı artık bilmem saysende 2 aydır kullanamıyorum...:)

Bende aynı sıkıntıyı cekıyorum.Bır kere gonderdım acılmama sorunundan duzelttıler.İkincisinde değişim kararı aldılar ama 1 aydır değişemedi bir türlü

Phenom II X6 1055T 2.8GHz / 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache // Asus M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O/C)// Gigabyte GTX460 OC 1GB// KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM DUAL KIT // SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm// ASUS 24B1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA // AeroCool VS-9 550W 9 Fan Yuvalı Mid-Tower Siyah// ACER H223HQ 21.5'' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS, DVI, HDMI, Full HD // MICROSOFT Wireless Comfort Desktop 5000

15 Mesaj
19 Ekim 2010; 16:38:45 

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda aldım C5'i, kısmetse ileride Citroen olanı da alırım, şimdilik Nokia ile yetineceğim :-) Telefon 4-5 gündür bende, daha önce benimde olduğum gibi telefonu merak edenler için ilk görüşlerimi paylaşmak istedim.

İlk olarak çok şık bir tel olduğunu belirteyim. İlk şarzını yaptım, sanırım şarj açısında iyi bir tel olacak, halen şarj çubukları dolu görünüyor, 3 günü geçti şarj edeli. Bunun dışında kamerası bir cep teli için iyi. Arkasında 2 hoparlör olmasına rağmen, 100 liralık Çin malı telefonların yarı sesini bile veremiyor. Daha önce de belirtildiği üzere, beraberinde gelen kulaklıklar vasat, benim gibi kullanıcılar içinse yeterli diye düşünüyorum. Ekransa tam bir felaket güneşli havalarda ekran yazılarını görmek için ortamı karartmanız ve teli gözünüze sokmanız gerekiyor.

Ben en çok donma probleminde korkmuştum ama şimdilik bende bişi yok, zaten pek de yüklenmedim. Ayrıca telefon heran internete girmeye hazır gibi. Nereye girsem hemen internet souyor. Şimdilik bu kadar...

İlker KARADANA

827 Mesaj
19 Ekim 2010; 16:43:58 

quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Arkadaslar elimde fazla dan hic kullanilmamis siyah silikon kilif var ilgilenen pm atsin.

Tekrar...

İmzam kural dışı pehhh.

12569 Mesaj
22 Ekim 2010; 15:21:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ikaradana

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda aldım C5'i, kısmetse ileride Citroen olanı da alırım, şimdilik Nokia ile yetineceğim :-) Telefon 4-5 gündür bende, daha önce benimde olduğum gibi telefonu merak edenler için ilk görüşlerimi paylaşmak istedim.

İlk olarak çok şık bir tel olduğunu belirteyim. İlk şarzını yaptım, sanırım şarj açısında iyi bir tel olacak, halen şarj çubukları dolu görünüyor, 3 günü geçti şarj edeli. Bunun dışında kamerası bir cep teli için iyi. Arkasında 2 hoparlör olmasına rağmen, 100 liralık Çin malı telefonların yarı sesini bile veremiyor. Daha önce de belirtildiği üzere, beraberinde gelen kulaklıklar vasat, benim gibi kullanıcılar içinse yeterli diye düşünüyorum. Ekransa tam bir felaket güneşli havalarda ekran yazılarını görmek için ortamı karartmanız ve teli gözünüze sokmanız gerekiyor.

Ben en çok donma probleminde korkmuştum ama şimdilik bende bişi yok, zaten pek de yüklenmedim. Ayrıca telefon heran internete girmeye hazır gibi. Nereye girsem hemen internet souyor. Şimdilik bu kadar...

Ekran konusunda katılıyorum. Bir süre sonra dikkatimi çekmeye başladı. İncelemeye bunu not olarak ekleyeceğim.

116 Mesaj
30 Ekim 2010; 19:18:37 

arkadaşlar merhaba ben de bu teli aldım daha önce samsung kullanyordum bana biraz karışık geldi bu tel ama memnunum merak ettiğim konu telefonla gelen 2 gb lık hafıza kartında 700 mb lık boşluk var anlamadım haritalar falan hafıza kartına mı yüklü 3-5 şartkı attım dolmasına imkan yok birde rehberden sesli aramayı beceremedim
genel olarak tel hızlı gerçekten hafif bu hafıza kartını ne yapmam lazım biçimlendiriyimmi size

4205 Mesaj
30 Ekim 2010; 19:31:38 

Kartta çoğu yeri ovi mapsın diğer ülkelere ait harita dosyaları kaplıyor. Tavsiyem tüm harita dosyalarını silip ovi suite yardımıyla sadece Türkiye haritasını yüklemen. Haritalar e:\cities\ klasörü içinde. Ayrıca gereksiz duvar kağıtları videolar vs. silebilirsin...

quote:

Orijinalden alıntı: fotomorfoz

arkadaşlar merhaba ben de bu teli aldım daha önce samsung kullanyordum bana biraz karışık geldi bu tel ama memnunum merak ettiğim konu telefonla gelen 2 gb lık hafıza kartında 700 mb lık boşluk var anlamadım haritalar falan hafıza kartına mı yüklü 3-5 şartkı attım dolmasına imkan yok birde rehberden sesli aramayı beceremedim
genel olarak tel hızlı gerçekten hafif bu hafıza kartını ne yapmam lazım biçimlendiriyimmi size

116 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:37:43 

quote:

Orijinalden alıntı: cmert

Kartta çoğu yeri ovi mapsın diğer ülkelere ait harita dosyaları kaplıyor. Tavsiyem tüm harita dosyalarını silip ovi suite yardımıyla sadece Türkiye haritasını yüklemen. Haritalar e:\cities\ klasörü içinde. Ayrıca gereksiz duvar kağıtları videolar vs. silebilirsin...

dostum söylediğini yapıyorum şuanda hafıza boşaldı sadecee türkiyeyi seçtim oviden indiriyor direkt kendisi telefonunun hafızasına atacakmmı haritayı ovi suite de mi kalacak harita şuanda tel pc ye bağlı ovi suit le..

14251 Mesaj
30 Ekim 2010; 20:47:01 

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar öncelikle bu incelemenin forumdaki ilk incelemem olduğunu belirteyim. Dolayısıyla eksikler olabilir, söylendikçe eklemeye çalışırım. Soru-cevap şeklinde başlığın verimliliğini artırabileceğimizi unutmayalım. Her şey herkesin aklına gelmeyebiliyor.

1) KUTU VE KUTU İÇERİĞİ

Kutusu gayet sade ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş olan C5'in, kutu içeriği de sade tutulmuş. Kutudan çıkanları sıralarsak:

- Nokia C5-00 cihaz
- Nokia 2 GB microSD Kart MU-37 (telefona takılı vaziyette)
- Nokia Bağlantı Kablosu C101D
- Nokia Stereo Kulaklık WH-102
- Nokia Yüksek Verimli Şarj Cihazı AC-8
- Nokia Batarya BL-5CT
- Kullanma kılavuzu
- Uygunluk Beyanı
- Ovi Kitapçığı

Kutuda ihtiyaç duyulan her şey var.

-1

0

2) TELEFON

Telefon fotoğraflarda göründüğünden daha şık. Özellikle kenarları, home ve C tuşları ile orta tuşu çevreleyen krom kaplama hoş bir hava katmış cihaza. Tuşlar kesinlikle çok iyi tasarlanmış. Bir önceki cihazım olan 6131'deki tuşlara bir daha nasıl ulaşırım derken ilaç gibi geldi C5'in klavyesi. Tuşlar birbirinden bağımsız ve yeterince geniş. Dolayısıyla mesajla çok haşır-neşir olanlar için biçilmiş kaftan. Ekranın üzeri jelatinle kaplı ve dikkatli kullanılırsa çıkarılmasına hiç gerek yok. Herhangi bir çıkıntısı olmadığı için belli olmuyor jelatin olduğu. Üstte kulaklığın sağ tarafında da ikinci kamera mevcut.

Renk olarak grinin tonları seçilmiş. Klavye tuşları koyu gri, kalan tuşlar ise açık gri. Ekranın çevresi ise siyah. Göreceli bir konu lakin alımlı bir telefon olduğu konusunda hemfikir oldu evdeki herkes.

0

0

0

Arka kısımda ise yine kapak açık gri ve çevresi koyu gri renge sahip. Kapağı açmak ise gayet basit. Alt kısımdaki tırnağı hafifçe aşağı ittirdiğimizde açılıyor. 3,2 megapiksellik kamera ve LED flaş da uygun konumda duruyor, görüntüde bir sıkıntı yok.

0

Telefonun üst kısmında ise sırasıyla şarj girişi, USB girişi ve 3,5 mm jak girişi mevcut.

0

Sol tarafta ise herhangi bir düğme ya da giriş bulunmuyor. Sağda ses açma-kapama düğmesiyle microSD kart girişi mevcut. Kart girişi ise telefonun görebildiğim tek kötü tarafı. Açarken dikkat etmek gerekiyor, kolayca açamıyorsunuz. Tırnak şart. Yoksa da uygun bir nesne ile açılması gerekiyor. Neyse ki çıkarmak için bir sebebim yok. Bu noktaya GSMArena'da da değinilmiş. Sol taraf gibi ürünün alt tarafı da boş.

0

0

3) İZLENİMLER

Telefon ince ve hafif diyebilirim. Ürünü biraz kullandıktan sonra artık E52'ye ihtiyacım kalmadığına kanaat getirdim düşünmeden. Pil ömrü benim için kilit nokta ve epeyce kurcalamama rağmen pilde herhangi bir değişme görmedim. Ölçüm yapmadım tabii ki, söyleyeyim. E52'de pil ömrü beni çok cezbediyordu fakat artık ihtiyacım kalmadı çünkü GSMArena'daki incelemede 1050 mAh'lik pille günde 15 dakika konuşma, 30-40 dakikalık kurcalamayla birlikte 10 günü rahatlıkla aştığı belirtilmiş. Daha az konuştuğum ve telefonu boş yere kurcalamadığım için iki haftayı görebileceğimi düşünüyorum ki bu isteklerimi fazlasıyla karşılayacağı anlamına geliyor. Netbook kullandığım için kablosuz internet ihtiyacımı sıkıntı çekmeden rahatça görüyorum ve E52'nin kablosuz interneti olmayan versiyonu diyebileceğimiz C5 benim için alınabilecek en iyi telefon oluyor. Kablosuz internetin ne kadar pil düşmanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Daha önce kullandığım 6131 modeliyle kıyasladığımda (6131 Java tabanlıydı) aradaki hız farkını söylememe gerek bile yok. Fakat herkes benim gibi uzun aralıklarla yeni telefona geçiş yapmıyor olabilir ve benim kadar fark hissetmeyebilir. O yüzden 600 MHz'lik ARM işlemci konusunda çok fazla yorum yapma gereği duymuyorum. Telefonda herhangi bir şekilde yavaşlama, takılma, donma yoktu kullandığım süre zarfında. Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum, telefon şu haliyle teknik olarak 6730 Classic'in kopyası. Tek farkları C5'teki 3,5 mm jak (6730'da 2,5 mm) ve C5'in daha fazla bekleme süresi değeri. O yüzden 6730'u test etmiş olanlar bunu da test etmiş oluyorlar. Telefondaki yazılım ve mevcut uygulamaların listesi ise şu şekilde:

Yazılım platformu ve kullanıcı arayüzü

- S60 3rd Editions, Özellik Paketi 2
- Symbian İşletim Sistemi sürümü 9.3
- Sesli komutlar
- Aktif Bekleme
- FOTA (Şebeke üzerinden kablosuz cihaz yazılımı güncelleme)

Uygulamalar

- Nokia Mesajlaşma Servisi (e-posta ve anında mesajlaşma)
- Ovi Paylaşım
- Ovi Haritalar 3.0
- Ovi Mağaza
- Ovi Dosyalar
- Ovi Rehber
- Quick Office & PDF Reader
- Facebook
- Friendster
- Flickr
- VOX
- Twitter
- Hi5
- MySpace
- YouTube
- Basit Video Düzenleyicisi
- Durağan Görüntü Düzenleyicisi
- Video Merkezi
- Görüntü baskısı
- Müzik Çalar
- FM Radyo
- Tarayıcı
- Mobil Arama
- Switch
- Ayarlar Sihirbazı

Oyun

- Bounce Tales
- Brain Challenge

NOT: ARKADAŞLAR, UZUN SÜRELİ KULLANIMDAN SONRA, DİĞER KULLANICILARIN DA ŞİKAYETLERİYLE BİRLİKTE HEMFİKİR OLUNAN KONU, EKRANIN KALİTESİZLİĞİ OLDU. GÜNEŞLİ HAVALARDA SIKINTI YARATIYOR. ELİNİZLE KARARTMADAN GÖREMİYORSUNUZ EKRANI. AYRICA NORMAL ŞARTLARDA TELEFONU BELLİ BİR AÇIYLA TUTMADAN, RENKLERİ CANLI OLARAK GÖRMEK NAMÜMKÜN.

4) MENÜ

Menüye ait bazı fotoğrafları ve telefonda mevcut olan birkaç uygulamaya ait videoyu görebilirsiniz. Mesaj yazma, ajanda, uygulamalar menüsü, haritalar menüsü, fotoğraflar menüsü ve müzikçalara ait fotoğraflar mevcut.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Bunlar da cihazın kendi kamerasından görüntüler:

0

0

0

0

0

medicus07'nin çektiği fotoğraflar:

0

0

Benim çektiklerim 2 MP, medicus07 3 MP'de çekmiş. Bilginiz olsun.

Geri kalan tüm özellikler için Nokia adresi:

http://www.nokia.com.tr...gi/c5-00/specifications

Telefonun teknik anlamdaki tek kusuru SAR değerinin ortalamanın üzerinde olması. İlk gördüğümde uzak durmak gerektiği kanaatine varmama rağmen sonra kolayca tav oldum çünkü telefonu kulağımda fazla tutmuyorum. SAR değeri 1,36 olarak belirtilmiş Nokia'nın resmi sitesinde.

Teknolojix sitesinden aldım ve 360 TL'ye mal oldu ürün. Siparişimin ertesi gününde kapıma teslim edildi. Hiperucuz ve Teknolojix siteleri aynı yere bağlılar (Sönmez Holding yazıyor), ikisi de şu ana kadar bana sorun çıkartmadılar. Düşünenler için bilgi olsun.

ANA KONU:

http://forum.donanimhaber.com/m_37555748/tm.htm

Telefona dair ilginç bir sorun ve çözümü:

http://forum.donanimhaber.com/m_40695252/tm.htm

Kamerasında Autofocus olmadığını söyleseydiniz keşke ,Kamerasıyla ilgili EN ÖNEMLİ BİLGİYİ VERMEMİŞSİNİZ .
yani tek kusuru , SAR değeri değilmiş değil mi
Artık forumlarda bile cihazların kusurları saklanıyor . o kadar mesjdan bi Allahın kulu bahsetmemiş AF sinin olmadığını ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 30 Ekim 2010; 20:51:10 >

4205 Mesaj
30 Ekim 2010; 21:31:59 

ovi suit ayarlarından varsayılan hafızayı hafıza kartı olarak seçersen direkt e: ye atar, öteki türlü nereye atıyor emin değilim.

quote:

dostum söylediğini yapıyorum şuanda hafıza boşaldı sadecee türkiyeyi seçtim oviden indiriyor direkt kendisi telefonunun hafızasına atacakmmı haritayı ovi suite de mi kalacak harita şuanda tel pc ye bağlı ovi suit le..

@Hirotaro

3 sayfayı komple alıntı yapsaydın ya

311 Mesaj
31 Ekim 2010; 1:55:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Kamerasında Autofocus olmadığını söyleseydiniz keşke ,Kamerasıyla ilgili EN ÖNEMLİ BİLGİYİ VERMEMİŞSİNİZ .
Artık forumlarda bile cihazların kusurları saklanıyor . o kadar mesjdan bi Allahın kulu bahsetmemiş AF sinin olmadığını ...

Tamam da arkadasım herkes senın gıbı Autofocus ozellıgıyle ılgılenmeyebılır hatta ben cektım 3 mp lık fotoları ama ben hala karsıyım fotograf makınası varken cep ıle foto cekmeye.Daha aynı goruntu kalıtesıne ulasamadık cunku.Neyse sen dıkkat edıyormusun ha aldım da soylememıssınız dıye yakınıyorsan sorsaydın alanlara madem bu kadar onemlı almadan once sormus olman gerekırdı.Sen dıkkat etmıssın ıncelemye senın de bı katkın olsun hem

Phenom II X6 1055T 2.8GHz / 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache // Asus M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O/C)// Gigabyte GTX460 OC 1GB// KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM DUAL KIT // SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm// ASUS 24B1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA // AeroCool VS-9 550W 9 Fan Yuvalı Mid-Tower Siyah// ACER H223HQ 21.5'' LCD Wide Screen MONİTÖR 2 MS, DVI, HDMI, Full HD // MICROSOFT Wireless Comfort Desktop 5000

14251 Mesaj
31 Ekim 2010; 2:24:03 

quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

Tamam da arkadasım herkes senın gıbı Autofocus ozellıgıyle ılgılenmeyebılır hatta ben cektım 3 mp lık fotoları ama ben hala karsıyım fotograf makınası varken cep ıle foto cekmeye.Daha aynı goruntu kalıtesıne ulasamadık cunku.Neyse sen dıkkat edıyormusun ha aldım da soylememıssınız dıye yakınıyorsan sorsaydın alanlara madem bu kadar onemlı almadan once sormus olman gerekırdı.Sen dıkkat etmıssın ıncelemye senın de bı katkın olsun hem

tabii ki ulaşamayız o kaliteye .ben aksini mi söyledim . nerden çıktı bu kıyaslama ki !!! benim karşı çıktığım olay nokia tüketicileri keriz yerine koyuyor. artık Autofocussuz kamera çıkartıyorlar. daha ucuz daha az maliyetli cihaz yapıyorlar fakat telefon fiyatları gene uçuyor . 750-800 liralık yeni cihazında bile 8mp basıp sankiii çok önemli bir iş yapıyormuş gibi böbürleniyor .birde AF koymuyor. o zaman hiç koymasın kamera . Nokia artık kalitesini bozdu . tüketiciyi yolunacak kaz gibi görüyor

2 Mesaj
8 Kasım 2010; 18:08:21 

slm

2 Mesaj
8 Kasım 2010; 18:13:00 

mrb arkadaşlar..dün aldım c5 i..güzel ama pek sağlam durmuyo gibi...arka kapağı çok dandikk..

ben bi ayarını bulamadım.onu diyeyimm..

ekran normalde tel kilidi aktif olduktan sonra bi süre saat çıkar sonra kararmsı gerekiyo...bunu bi türlü beceremedimm...tel kili aktif olur olmaz ekran hemen kararıyor...hiçbişey gözükmüyor...güç tasarafunun kapadım....ışık zaman aşımını min. yaptım olmadı...max yaptım olmadı...herşeyi denedim ama eski telefonum 6300 daki gibi yapamadımm...

yardım eden arkadaşlara tşkk...

2 Mesaj
9 Kasım 2010; 16:31:51 

E52 yide C5 kullandım ikiside güzel telefon olmakla beraber kameralarında otofocus yok, bir arkadaşında dediği gibi otofocus çok önemli özellik, bir kartivizi bir yazıyı odaklayıp net çekebilir eski telefonum bile (sony ericsson w610i) 2 Mp kamerası olmasına rağmen bundan iyiydi, artık nokia da sony ericcsonda kullanıcılarını keriz yerine koyuyor, örneğin Nokia X2 5Mp kmera koymuşlar tam odak diyorlar bide berbat bi kamerası ve ekranı var!! eski 6500 slide 3,2 Mp kamerası bundan iyidir. çünkü carl zeiss lens otofocus mevcut.
E52 zaten iş telefonu şarjı gayet iyi, C5 den tek eksiği biraz konuşma süresi genel şarj süresi daha uzun, hem E52 çok karizmatik ince ele gelen bir telefon bir çok telefon kulladım veya denedim E52 gibi tuş takımı güzel bir telefon görmedim
E52 wifi + 2.4" ekranı + eposta

12569 Mesaj
22 Kasım 2010; 18:34:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Otofokus olayı anlaşılmasın diye ekstra çaba sarfettim, otofokus geçen tüm mesajları sildirdim fakat yine açığa çıkmış

Neyse, önce alıntı yapmayı öğrenelim. Sayfanın ırzına geçmişiz resmen.

Otofokus hususunda da kusura bakma diyorum. Telefonlarda dikkat ettiğim bir nokta değil. Tek kusurunun SAR değeri olmadığını da kalın puntolarla ve büyük harflerle belirtmiştim. Eh, incelemeyi okumayınca gözden kaçması normal.

11947 Mesaj
23 Kasım 2010; 2:09:40 

Bu cihaz s60 az çok tahmin ediyorum ama kendim için almıyorum ondan soracam
rehberde isim+no oluyor mu ve puntoyu büyütebiliyor muyuz görünmesi lazım büyükçe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

14 Mesaj
23 Kasım 2010; 8:26:05 

Arkadaşlar merhaba,C5 telefonuma yeni firmware yükledim fakat telefonun sesi kısıldı nerdeyse yarı yarıya kadar ses düştü.Daha önce yükleyen olupta başına gelen varmı acaba yada çözüm bulan?yoksa yeni firmware bekleyeceğiz?

12569 Mesaj
25 Kasım 2010; 12:42:15 

inexo;

İsim + numara şeklinde gösterim mevcut fakat punto büyütmeyle ilgili bir seçenek göremedim ben.

yalavu;

Bildiğim kadarıyla firmware downgrade seçeneği mevcut fakat daha önce denemediğim için bilgi veremiyorum bu konuda. Reis-i Eagles'a mesaj atarsan, yardımcı olacaktır.

89 Mesaj
25 Kasım 2010; 20:28:10 

79 gündür telefonsuzum.Hoş gerçi telefonum olsada c5 sağolsun donup duruyor,kendi kendine kapanıyordu.Garantide cihazın değişim kararıverildi ama sağolsun nokia o kadar ilgiliki galen gelicek telefon.Sürekli uğraştırıyolar.Yarın birgün diye diye bu ana getirdiler.Bakalım son 1 hafta daha bekleyeceğim eğer gelmezse yeter artık tüketici hhaklarımı kullanıcam. Nemiş kaymakamlıktan yazı alınacakmış bir süü iş paramın geri alınması için.Bakın en son teleservicedeki durumunun resminide kyuyorum.

http://img41.imageshack.us/img41/7985/adszoo.png

311 Mesaj
26 Kasım 2010; 1:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

79 gündür telefonsuzum.Hoş gerçi telefonum olsada c5 sağolsun donup duruyor,kendi kendine kapanıyordu.Garantide cihazın değişim kararıverildi ama sağolsun nokia o kadar ilgiliki galen gelicek telefon.Sürekli uğraştırıyolar.Yarın birgün diye diye bu ana getirdiler.Bakalım son 1 hafta daha bekleyeceğim eğer gelmezse yeter artık tüketici hhaklarımı kullanıcam. Nemiş kaymakamlıktan yazı alınacakmış bir süü iş paramın geri alınması için.Bakın en son teleservicedeki durumunun resminide kyuyorum.

http://img41.imageshack.us/img41/7985/adszoo.png

Aynı sorun bendede vardı tam 75 gun oldu.Gecenlerde para iadesı ıstedık nokıa destek hattından red cevabı verdıler.Dedım yazı gonderın red cevabı olarak olmaz dıyorlar.Tuketıcı hakeme basvuracaksanız ılk once fırmadan ısteyıp red cevabı almanız lazım.Dusundum ben gonderdım cevap geldı tuketıc heyetıne basvurdum sonuclayıncaya kadar telefon gelrı dedım.Suan ıdtanbulda yarın 1-2 gune konyada olur sanırsam

89 Mesaj
4 Aralık 2010; 15:34:22 

quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

Aynı sorun bendede vardı tam 75 gun oldu.Gecenlerde para iadesı ıstedık nokıa destek hattından red cevabı verdıler.Dedım yazı gonderın red cevabı olarak olmaz dıyorlar.Tuketıcı hakeme basvuracaksanız ılk once fırmadan ısteyıp red cevabı almanız lazım.Dusundum ben gonderdım cevap geldı tuketıc heyetıne basvurdum sonuclayıncaya kadar telefon gelrı dedım.Suan ıdtanbulda yarın 1-2 gune konyada olur sanırsam

90 günü geçti.Nihayet cihazının değişimi tamamlandı.Kargo bekliyor gibi bişeyler yazıyor.Tüketici hakları falan uğraşmak gerek bir sürü.Uğraşana kadarda geliyor zaten.

117 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:23:46 

çok güzel bi telefon bende http://www.buroteknik.c...fonu--fiyati_52808.html burdan almıştım.Almak isteyenlere tavsiye edilir

http://www.minecraftindir.gen.tr
http://www.zekaoyunlari.web.tr/

12569 Mesaj
5 Ocak 2011; 3:36:17 

Aldığım günden beri henüz bir sorunla karşılaşmadım arkadaşlar. Bilgi olsun çünkü bazı arkadaşlar epeyce sorun yaşamışlar. Fakat kronik sorunlu bir ürün değil. Ekran kalitesi kötü, bunun dışında bir sıkıntısı yok. Kablosuz interneti olmayan, ucuz bir Nokia E52 alternatifi.

18 Mesaj
21 Ocak 2011; 19:24:55 

merhaba arkadaşlar telefonu almak istiyorum ama kararsız kaldım telefon yavaş değil demiş arkadaşlar ama gidip denemeden insanın içi rahat etmiyor bide ufak bişey sorucam mesajlarda smiley lar var mı?

8 Mesaj
30 Ocak 2011; 1:46:11 

1 aydır kullanıyorum. Fiyatına göre iyi bir telefon gibi gözüktüğünden aldım. WiFi hariç her özelliği var. Navigasyon başarılı ve işime yarıyor ancak ovi maps te eksiklikler var dolayısıyla normal bir navigasyon cihazının verimliliğini alamayabilirsiniz. Ekranı tam açıda iyi ancak açı değiştikçe kötüleşiyor. Açık havada ekranı okumak zor. Ses şiddeti önceki telefonum k750'ye göre düşük. Titreşim gücü de öyle. O nedenle gürültülü ortamlarda tam ses+titreşimle bile bazı çağrılarımı alarmlarımı kaçırdığım oluyor. Hele kılıfa koysam sesi hiç duyulmaz herhalde. Ben pantolon yan cebinde kılıfsız taşıyorum. Fotoğraf kalitesi normal. Otomatik flaşı var. Video çekim kalitesi bence iyi. Telefon bence yeterince hızlı çalışıyor. Bazen(ender olarak) sıkıştığında kendini resetliyor(kapanıp açılıyor). Pil süresi bilirsiniz kullanıma bağlı. Normal kullanımda 3 gün kadar gidiyor. Eğer biraz kurcalarsanız 1 günü anca bulursunuz herhalde. Ama çabuk şarj oluyor. Bu arada bilginiz olsun SAR değeri emsal telefonlara göre baya yüksek. Alırken önemsememiştim ama şimdi hoşuma gitmiyor doğrusu. Şimdilik bu kadar.

1757 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:21:47 

arkadaşlar bu telefon benim de çok hoşuma gidiyor fakat nokia sitesinde GPS yerine A-GPS yazıyor. Bu durumda tümleşik GPS 'si yok demek oluyor. gerçi önceki mesajlarda arkadaşlar tümleşik GPS den bahsetmişler ama? nokia sitesine yanlış mı yazmış?

4205 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:24:16 

a-gps ne anlama geliyor bilmiyorum ama cihazda tümleşik gps var

quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

arkadaşlar bu telefon benim de çok hoşuma gidiyor fakat nokia sitesinde GPS yerine A-GPS yazıyor. Bu durumda tümleşik GPS 'si yok demek oluyor. gerçi önceki mesajlarda arkadaşlar tümleşik GPS den bahsetmişler ama? nokia sitesine yanlış mı yazmış?

1757 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:28:46 

Acaba A-GPS olunca tümleşik GPS'e ek olarak "assisted - GPS" eklenmiş mi oluyor? Ben de bu konuda pek iyi değilim ama...

1571 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:37:03 

quote:

nerden çıkardın öyle olduğunu a-gps GPRS verisi kullanan gpsdir. cihazda tümleşik gps varsa sorun yok. Assisted GPS internet bağlantısı kullanır tümleşik gps direk uyduyla ücretsiz bağlantı kurar. 2 side varsa, 2 sinide kullanabilirsin yada a-gps i devre dışı bırakabilirsin.

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

1757 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:41:06 

:)

Ben de onu diyorum zaten; nokia nın sitesinde yalnızca a-gps yazıyor. yoksa bu cihazda tümleşik gps var mı diye soruyorum :)

282 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:49:57 

HİROTARO

böyle alıntımı olur hiçmi tuhafına gitmedi yaparken birde yarbay olacaksın.

1571 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:52:04 

quote:

:)

Ben de onu diyorum zaten; nokia nın sitesinde yalnızca a-gps yazıyor. yoksa bu cihazda tümleşik gps var mı diye soruyorum :)

c6 kullanmıyorum. oyüzden bi bilgim yok nokiaya mail at

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

5764 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:22:18 

Nokia C5 00' da tümleşik GPS özelliği var. Ayrıca aGPS özelliği de var.

''Tümleşik GPS'' sadece uydu verilerini kullanır. Eğer telefonda sadece ''tümleşik GPS'' aktif ise yerinizin tespit edilmesi vs. biraz uzun zaman alabilir. AGPS' i de aktif ederseniz telefonunuz GSM operatöründen veri alış verişi yaparak yerinizin tespiti ve uydu bağlantısı daha hızlı bir biçimde gerçekleşir. AGPS, GSM operatöründen veri aldığı için doğal olarak ücrete tabidir. Sadece tümleşik GPS' i kullanırsanız hiç bir ücret ödemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 3 Şubat 2011; 15:24:30 >

1757 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:26:36 

Tümleşik GPS'i varsa problem yok, çok güzel. Telefonu tarz olarak oldukça beğendim fakat tek sorun otofokus ve SAR gibi gözüküyor şuan, daha önce hep otofokuslu telefonlar kullandım, yinede araştırıyorum, belki sıkıntı olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirm -- 3 Şubat 2011; 15:28:44 >

5764 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:30:30 

Kamera kalitesini önemsiyorsanız C5 00 sizi tamin etmez.

1757 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:36:42 

Fotoğraf makinası kadar beklentim yok. fakat şu an kullandığım 6303 den memnunum. onun kadar çeksin yeter.

8 Mesaj
3 Şubat 2011; 16:57:43 

C5 te GPS var. AGPS ise GPS ye yardımcı(assisted=yardımlı) ekstra bir özelliktir. Telefonunuzdaki GPS'in uydulara bağlanma süresi uzundur(3-6 dk gibi). AGPS açık olduğunda 1 dk olmadan konumunuzu bulabiliyor. AGPS bunu internet bağlantısı sayesinde sağladığından çok az da olsa ücretlendirme olur. Bu arada GPS bina içinde bağlanmıyor araçta veya açık havada bağlanıyor.

Özetle C5 telefonumdan navigasyon hizmeti alabiliyorum. Sesli ve görsel olarak beni yönlendirerek ulaşmak istediğim yere arabayla veya yürüyerek beni ulaştırabiliyor. Çektiğim fotoğraflara konum bilgisi ekleyebiliyor. GPS var belki ama Ovi MAps için aynı olumlu şeyi söyleyemeyeceğim. Haritada birçok eksiklik var ve bu konuda nokia ya başvurduğumda halen harita çizimlerinin devam ettiği yanıtını aldım. Ben de madem haritalarınızın çizimi bitmedi ne diye millete ücretsiz navigasyon diye reklam yapıyorsunuz dedim cevap alamadım tabii. Normalde Maps uygulaması etraftaki önemli yerleri(alışveriş, cami, atm, eczane, ...vs.) gösterebiliyor ancak burada da eksiklikler çok. Önünde dikildiğim ATM mapste gözükmüyor çoğu zaman. Uzun yılların Sony Ericcsson kullanıcısı olarak Nokia ile pek iyi bir başlangıç yaptığımı söyleyemeyeceğim. Yine de verdiğim 310 TL nin hakkını verdiğini düşünüyorum C5'in. Eğer birgün telefona daha fazla para vermeye karar verirsem tercihim nokia olmaz herlhalde. Ya SE ya da HTC filan düşünürüm herhalde.

Bir arkadaş Autofocus olmamasından yakınmış ve Nokia ile ilgili yorumlarına katılıyorum. Ancak C5 için değerlendirecek olursak Autofocusun eksikliğini pek hissetmedim. Farklı bir netleme kullanıyor diye düşündüm. Bende bir de SE w990 var ondaki autofocus eksikliğini her zaman hissediyorum mesela. Kamera çekim kalitesine bakarsak ha 3 mp olmuş ha 8 mp bence nokia bu işten anlamıyor bu konuda SE nun çok iyi olduğunu düşünüyorum.

130 Mesaj
3 Şubat 2011; 22:27:09 

Arkadaşlar,
C5'i yeni aldım. Genelde telefondan memnunum ancak iki sorum olacak.
1. 3G görüntülü görüşme yapmak istedim ancak C5'in karşı tarafa ilettiği görüntü çok karanlık ve çözünürlüğü düşük. Eşimin Samsung Corby Pro'su ile yan yana denediğimde aynı ortamda onun 3G görüntü kalitesi gayet iyi. arka kamerayı ana kamera olarak seçtiğimde de durum değişmiyor. Kamera ayarlarını kurcaladım ama pek bir değişiklik elde edemedim. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
2. Ovi maps'i kullandım ancak güncelleme yapmam gerekli mi bilmiyorum?. Güncelleme yapmam gerekir ise nasıl bir yol izleyeceğim?
Saygılar.

89 Mesaj
3 Şubat 2011; 22:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: celen1

Arkadaşlar,
C5'i yeni aldım. Genelde telefondan memnunum ancak iki sorum olacak.
1. 3G görüntülü görüşme yapmak istedim ancak C5'in karşı tarafa ilettiği görüntü çok karanlık ve çözünürlüğü düşük. Eşimin Samsung Corby Pro'su ile yan yana denediğimde aynı ortamda onun 3G görüntü kalitesi gayet iyi. arka kamerayı ana kamera olarak seçtiğimde de durum değişmiyor. Kamera ayarlarını kurcaladım ama pek bir değişiklik elde edemedim. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
2. Ovi maps'i kullandım ancak güncelleme yapmam gerekli mi bilmiyorum?. Güncelleme yapmam gerekir ise nasıl bir yol izleyeceğim?
Saygılar.

hep nokia telefonlar ile görüntülü görüştüğüm için birşey diyemiycem aynı sizin dediğiniz gibi çok bulanıklar.5mplik n79un ana kamerasını kullan desemde sonuç aynı.Ben hani veri transferi çok olur o yüzden kalitesiz gönderiyor diyordum içimden.Fakat eşinizinki kaliteliyse birşey diyemiyceğim.

bu arada telefon garantiden geldi 110 gün falan garantide kaldı.Saolasın nokia bir o kadar bekletiyor 30 iş günü deyip.Hakkınızı savunmanız için dilekçe falan fistan yazmanız çok uğraştırıyor sizi.Yeni gelen telefonda takılma etme sorunu yok gayet güzel.Herhalde ilk çıkanlarda vardı bu sorun oda bana denk geldi.
Sadece ekranı çok kötü direkt bakmak lazım yoksa gözükmüyor pek.
kameradan pek birşey beklemeyin.Benim n79da 5mp carl zeiss kamera var.Hiç 5mp gibi değil.Fakat bazı 5mp telefonlar hd video çekiyor orasıda ayrı bir konu.
Şimdilik bu kadar benim 2-3 ay kullanım süresince

3655 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:23:22 

arkadaşlar bu C5'in sinyal çekme kalitesi nasıl? bende samsung S5550 shark var, çekim kalitesi berbat.. bir de hattım avea olunca hepten berbat oluyo
kapalı mekan içinde zor çekiyor s5550...

4205 Mesaj
11 Şubat 2011; 7:31:14 

Cihaz için yeni yazılım güncellemesi çıkmıştır. (062.001)

* hoparlör ses seviyesi farkedilecek kadar yükseltirmiş
* SIM rehber görüntüleyememe sorunu giderilmiş
* mesajlarda smiley desteği sağlanmış

şu ana kadar gözüme çarpan yenilikler bunlar

116 Mesaj
13 Şubat 2011; 2:14:29 

arkadaşlar mesaj geldiğinde kimden geldiğini göremiyorum illa mesajı açmam lazım buna bi çözüm varmı ??

3655 Mesaj
13 Şubat 2011; 20:46:21 

quote:

arkadaşlar mesaj geldiğinde kimden geldiğini göremiyorum illa mesajı açmam lazım buna bi çözüm varmı ??

bu özellik sanırım sadece samsunglarda var.. diğer telefonlarda yok diye biliyorum..

116 Mesaj
14 Şubat 2011; 0:16:11 

valla arkadas 6303 kullaniyor mesaj geldiinde gosteriyor.

91 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:16:57 

nokia c5 -oo kullanıcısıyım cihazı 3 aydır kullanıyorum forumda olumsuz birkaç yazı okumuştum fakat alışveriş merkeinde gezerken indirinde diye 300 lira gibi bir fiyata aldım iyikide almışım telefonda tüm ihtiyaçlarımı gideriyorum ücretsiz agp navigasyon simbian yazılım app leri döküman görüntüleyici derken bu fiyata bu telefon .cihaz birkaç kez elimden düştü ama sorun yoktu kasası sağlam ve kibar duruyor ben renk alternetifi olmadığından beyazını aldım.

15 Mesaj
27 Mart 2011; 2:00:13 

c5 i yeni aldım. özellikle navigasyonu için aldım. şehir içinde deneme fırsatım oldu araçla istediğiniz noktaya götürüyor. bazen uzun yolu seçsede rotayı yeniden hesapla seçeneği ile kısa yolu buluyor. ancak üzerinde yüklü harita çok eski. örneğin balık tutmaya gidelim dedik arkadaşlarla 3 yıl önce faaliyete geçmiş olan barajı navigasyonda arattım sonuç baraj yok. vodafone nin 7,99 luk internet paketine üye oldum gps i internettende kullanıyorum uydu görünümüne geçtim barajı uydudan görmeye çalıştım barajın olduğu yerde hala bir ırmak akıyor.. bilen arkadaşlar varsa haritayı nasıl güncelleyebilirim...

1516 Mesaj
27 Mart 2011; 2:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ortopter

c5 i yeni aldım. özellikle navigasyonu için aldım. şehir içinde deneme fırsatım oldu araçla istediğiniz noktaya götürüyor. bazen uzun yolu seçsede rotayı yeniden hesapla seçeneği ile kısa yolu buluyor. ancak üzerinde yüklü harita çok eski. örneğin balık tutmaya gidelim dedik arkadaşlarla 3 yıl önce faaliyete geçmiş olan barajı navigasyonda arattım sonuç baraj yok. vodafone nin 7,99 luk internet paketine üye oldum gps i internettende kullanıyorum uydu görünümüne geçtim barajı uydudan görmeye çalıştım barajın olduğu yerde hala bir ırmak akıyor.. bilen arkadaşlar varsa haritayı nasıl güncelleyebilirim...

ovi suite.i indirip kayıtlarını falan yaptıktan sonra güncelleştirmeleri aratırsan harita güncelleştirmeleri de çıkıyor. Ancak yine de başarısız malesef. Yıllar önce Ankara'da sokak/cadde isimleri numaraları değişti ama güncelleştirme yaptığım halde sokağımız hala eski numarasıyla görünüyor.
http://www.reis-ieagles...eis-i-eagles-t1425.html
Bu linkteki Garmin'i yüklemeni öneririm. Ben internet bağlantısı olmadan kullanıyorum; Ovi maps'ten çok çok daha hızlı uydu bağlantısı kuruyor ve haritalar daha başarılı..

Herkesin bir feyki var, durur içerisinde..
99*100/8,94KB

447 Mesaj
30 Mart 2011; 17:51:03 

Arkadaşlar amcamda da aynı telefondan var .
Bana geçen sordu rehberinde 500 ü aşkın kişi var.
Şöyle bir problem var. Diyelimki mustafa çınaroğlu diye kayıtlı kişiyi arayacak.
m ye basıyor içinde m olan bütün kişiler çıkıyor o sadece baş harflerine göre sıralamasını istiyor.
yani m ye basınca gülsüm , ahmet , nizamettin gibi çıksın istemiyor.
Ben kurcaladım baya böyle bir ayar bulamadım bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi ?

447 Mesaj
2 Nisan 2011; 12:32:05 

quote:

Orijinalden alıntı: jerilyas
Arkadaşlar amcamda da aynı telefondan var .
Bana geçen sordu rehberinde 500 ü aşkın kişi var.
Şöyle bir problem var. Diyelimki mustafa çınaroğlu diye kayıtlı kişiyi arayacak.
m ye basıyor içinde m olan bütün kişiler çıkıyor o sadece baş harflerine göre sıralamasını istiyor.
yani m ye basınca gülsüm , ahmet , nizamettin gibi çıksın istemiyor.
Ben kurcaladım baya böyle bir ayar bulamadım bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi ?

yukarı

208 Mesaj
25 Nisan 2011; 18:09:18 

Bu telefonu 1 haftadır kullanıyorum bakalım babam askerdeyken almış yoksa benim tercihim nokia olmazdı ama kendisi telefonu pek kullanmıyordu telefonu değiştirdik kendi yorumlarıma gelecek olursak gerçekten güzel telefon hesaplı ve özelliği çok olan bir telefon istiyorsanız bir numaralı tercihiniz olmalı.Ama telefondabazı sorunlarla karşılaşıyorum ki bu telefonu babam kullanırken 1 ay serviste bekledi felan açılmama sorunu oldu imei ile ilgili sorunlar çıktı sonuç olarak bu günlere geldi kendi karşılaştığım sorunlar şunlar telefonun yazılımını güncelleyim dedim ben bu işerden pek anlamam onuda belirtiyim son sürümüne yükselttim telefon mal gibi oldu müzik çalar açmadı resimleri bile açmadı hard format dedikleri şeyden attım yazılımınında silineceğini tahmin ediyordum ama yazılımı son sürümde kaldı telefon düzeldi 2 gündürde arada bir müzik çaları açmıyor hafıza kartına giriyorum bi müzik açıyorum öyle düzeliyor E postayı güncelledim bekleme modunda ekrandan kayboldu 2 3 saat sonra kendiliğinden geldi ve telefonda en uyuz olduğum özellikse galeri sistemi Resmen siz telefona ne yüklerseniz hepsini bi yere topluyor ben bilgisayar gibi olsun isterim resimlerim ayrı dursun videolarım ayrı dursun müziklerim ayrı dursun olmasa sorun yok ama larda görünüyo buna bi çözüm bulamadım henüz gerekli uygulamaları araştırıyorum ama Onun dışında bu gün ilk defa GPSi denedim dışarıda ve çok güzel çalışıyordu 2 krş felan bi ücret gidiyor sadece Opera miniyide yükledim 10 kuruşa akşam DH ekşi Face hepsine giriyorum oviden uygulama felan indirirkende günlük cepnet 50 kuruşa istediğim programları indirebiliyorum youtubedan video izleniyor ama takılmalar oluyor 3 g açıkken bile telefonda 3.5 g desteğide var en azından bizim burda vodafone o desteği sağlıyor ama bu halde youtube videolarının takılması beni üzdü Shazamı felan indirdim bi kaç müzik dinlettim buldu 3 krşta ona gitti yani fakir ama gururluysanız classım sarsılmasın diyorsanız hiç kaçırmayın

821 Mesaj
25 Nisan 2011; 23:17:05 

ya ben attığı oyunları neden göremiyorum oyunlar menüsünde

17 Mesaj
26 Nisan 2011; 0:08:00 

umredeyken aldım daha 1 hafta anca oldu.Teli şuan ing kullanıyorum.Maps işi beni bayagı sardı avea hatlı kullanıyorum acaba fatura kabarırmı.Teli türkçeye çevirebilecegim dil seçenegini nasıl yüklerim arkadaşlar.

Baymak Kombi

619 Mesaj
26 Nisan 2011; 15:39:22 

ilk çıktığında aldım şimdi normal zamanda telefon şarj oluyor diyor niye böyle diyor acaba

Rahat bir köle mi olmak istiyorsun, özgür bir insan mı?

422 Mesaj
26 Nisan 2011; 22:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

ya ben attığı oyunları neden göremiyorum oyunlar menüsünde

Uygulamar > Yükleme menüsünde görülüyor yeni yüklediğin oyunlar ilk seferinde bende şaşırıp aranmıştım biraz :) gerçi şimdiye kadar seninde bulmuş olman gerekiyor :)

5 Mesaj
14 Mayıs 2011; 11:45:20 

arkadaşlar ben alalı 2 hafta oldu c5 ekran söylendiği gibi ve kamera çekimi duraklayarak çekiyor izleme esnasında ise durakladığı yerlerde mozoik oluşuyor servise verdim kvk ya 3gün önce şimdi parça değişimi bekleniyor..
şimdiki aklım olsa almazdım beklentimi karşılamadı

821 Mesaj
14 Mayıs 2011; 20:47:34 

quote:

Orijinalden alıntı: rasimoz1

arkadaşlar ben alalı 2 hafta oldu c5 ekran söylendiği gibi ve kamera çekimi duraklayarak çekiyor izleme esnasında ise durakladığı yerlerde mozoik oluşuyor servise verdim kvk ya 3gün önce şimdi parça değişimi bekleniyor..
şimdiki aklım olsa almazdım beklentimi karşılamadı

bende sıkıntı yok

80 Mesaj
9 Haziran 2011; 18:54:54 

arkadaşlar selam,

bugün aldım bende telefondan. yazılım sürümü 032.010 . Yükseltmek istiyorum, nasıl yapmalıyım? Yada uğraşmayıp Nokia Store'a vereyim onlar hemen yüklüyorlar mı?