Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu: V6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cooler Master, yüksek performans segmenti için hazırladığı V6 isimli yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. V tipi ısı borusu dizilimine sahip olan ve asimetrik Alüminyum yaprakları ile dikkat çeken yeni soğutucu 131.5 x 120 x 165 mm boyutlarında ve 805 gram ağırlığında. Bakır tabanlı işlemci temas alanına ve her biri 6mm kalınlığında olan 6 adet Bakır ısı borusuna sahip olan yeni soğuucu da 800-2200 devir/dakika hızlarında çalışan 120mm çapında, Kırmızı LED'li fan kullanılıyor. Fan dönüş hızına bağlı olarak 15-38 dbA arasında gürültü yarattığı belirtilen V6, Intel tarafında LGA 775, 1156 ve 1366, AMD tarafında ise Soket AM2, AM2+ ve AM3 işlemcilerle kullanılabiliyor.

Cooler Master tarafından önümüzdeki haftalarda satışa sunulması beklenen V6'nın fiyatı hakkındaysa henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

• Çok kaslı görünüyor. :)

Vay canına ilk mesajımmış

2019 edit: Artık göz çevremde kırışıklık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 5 Ocak 2019; 2:14:34 >
  • tasarım çok ilginç v6 motor
  • Tasarım güzel olmasına güzelde ,o kaplanan plastik malzeme soğutma performansını negatif olarak etkilyecektir
  • Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu: V6

V8'in kardesi gelmiş. Bu daha güzel olmuş ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 25 Haziran 2010; 10:59:32 >
  • Tasarımı çok güzel olmuş
  • tasarımı v8 motorları gibi mükemmel gözüküyor :D o dış kaplama plastik olmayabilir.
    ayrıyetten bu işlemci soğutucularının devasa büyüklüklere ulaşması montojların nekadar titiz ve usta eller ile yapılması gerektiğini (sadece işlemci montajı değil. anakartı kasaya monte etmek gibi ) gösteriyor. main boardun eğilip bükülmesi hasar görmesi pek te hoş olmaz
  • tam tersine. plastik kaplama cooler master kasalardakine benzer şekilde hava akışını yönlerdirme amaçlı takılmıştır diye düşünüyorum. d14 alacaktım ama şuan bir bakalım. thermalright ınh yeni soğutucusuna fan bile takılamadığına göre bunun test sonuçlarını bekliycez artık.
  • Dışı bariz plastik kaplama ama eğer çift fan var ise güzel.
  • HOŞUMA GİTİ :)
  • Çok güzel görünüyor porshce boxer motoru gibi :) keşke bu modelleri bulabilsekde ülkemizde alsak :(
  • tasarım müthiş ama test sonuçları da mekak konusu
  • Tasarımı çok güzel ama fanlar biraz gürültülü gibi.
  • kimbilir kaç lira olacak bunun yerine en kaliteli sıvı soğutma bloğunu alırım
  • Görüntü mükemmel, V8' den de iyi. Yalnız ısı borularının işlemciye direk temas etmemesi de bir eksi gibi.
  • Görünüş şahane, ses seviyesi iyi gibi ve performansınında güzel olucağından şüphem yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leech -- 25 Haziran 2010; 14:14:20 >
  • asus radeon hd5970 ares'le mükemmel bi ikli olurlar.

• Tasarım süper :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinrich Himmler

tam tersine. plastik kaplama cooler master kasalardakine benzer şekilde hava akışını yönlerdirme amaçlı takılmıştır diye düşünüyorum. d14 alacaktım ama şuan bir bakalım. thermalright ınh yeni soğutucusuna fan bile takılamadığına göre bunun test sonuçlarını bekliycez artık.

D14'den iyi olabileceğini düşünmüyorum, metal bloğu yeterli büyüklükte değil herşeyden önce, kilosu yetmiyor sıklet farkı var yani.. d14ün rakibi War Ensemble'ın verdiği linklerden v12 gibi görünüyor.. v10u dahil etmiyorum, peltier olması lazım onun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 25 Haziran 2010; 14:19:05 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.