- x
Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy arasındaki fark???
10 Cevap9577 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

84 Mesaj
25 Haziran 2010; 5:51:11 

Klima bayine gittiğimde ben Mitsubishi Heavy nin 9000 lik serisini almak istediğimi söyledim.. Adam bana onların Çin malı olduğunu Mitsubishi Electric lerin Taiwan malı olduğunu ve sorunsuz olduğunu söyledi.. Arasında baya bi kalite farkı var dedi.. Acaba bu söyledikleri doğru mu .. Yoksa salladı mı biras..:)

" Hasbünallahi ve nimel vekil "

837 Mesaj
25 Haziran 2010; 9:51:22 

quote:

Orijinalden alıntı: saraci41

Klima bayine gittiğimde ben Mitsubishi Heavy nin 9000 lik serisini almak istediğimi söyledim.. Adam bana onların Çin malı olduğunu Mitsubishi Electric lerin Taiwan malı olduğunu ve sorunsuz olduğunu söyledi.. Arasında baya bi kalite farkı var dedi.. Acaba bu söyledikleri doğru mu .. Yoksa salladı mı biras..:)

Biraz değil baya bi sallamış o kadar sallamışki kendi malının bile nerde üretildiğini bilmediği kadar.Kendi cihazları Taiwan da değil Tailand da üretilir.Mitsubishi heavy nin kompresör ve kartı nı Japonya da toplama merkezi Tailand dır. F/P farkı var fakat Mitsubishi electric lehine dğeil Mitsubishi Heavy yönüne.Heavy nin yeni cihazları electric den çok daha iyi konuma geldi electric kendini yenileyemedi artık.

84 Mesaj
25 Haziran 2010; 15:50:57 

quote:

Orijinalden alıntı: eina

Biraz değil baya bi sallamış o kadar sallamışki kendi malının bile nerde üretildiğini bilmediği kadar.Kendi cihazları Taiwan da değil Tailand da üretilir.Mitsubishi heavy nin kompresör ve kartı nı Japonya da toplama merkezi Tailand dır. F/P farkı var fakat Mitsubishi electric lehine dğeil Mitsubishi Heavy yönüne.Heavy nin yeni cihazları electric den çok daha iyi konuma geldi electric kendini yenileyemedi artık.

teşekkürler cevap için gayet aydınlatıcı oldu ..

" Hasbünallahi ve nimel vekil "

1139 Mesaj
29 Haziran 2010; 18:05:59 

"Klima cenneti" Antalya'dan yazıyorum. Mitsubishi Electric'de kart yakma sorunu çok duydum. Heavy 20 senedir bildiğim cihaz, herkes memnun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Haziran 2010; 22:51:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

"Klima cenneti" Antalya'dan yazıyorum. Mitsubishi Electric'de kart yakma sorunu çok duydum. Heavy 20 senedir bildiğim cihaz, herkes memnun.

23 Mesaj
27 Mart 2011; 0:37:34 

buraya yazan arkadaşlarda heralde mitsubishi heavy var.. fakat gerçek bildiğimiz japon mitsubishi "mitsubishi electric" olandır. mitsubishi heavy'nin orjinal mitsubishiyle hiçbir alakası yoktur.Bir amerikan firması olup mallarını çinde imal eder. Mitsubishi electric firmasının 3 fabrikası vardır bu fabrikalar tayland ingiltere ve iskoçya dadır.. ama tüm parçalar japondur.gerçek mitsubishi istiyorsanız electric uzantılı olanı tercih etmelisiniz..

837 Mesaj
13 Nisan 2011; 13:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: vanillasky38

buraya yazan arkadaşlarda heralde mitsubishi heavy var.. fakat gerçek bildiğimiz japon mitsubishi "mitsubishi electric" olandır. mitsubishi heavy'nin orjinal mitsubishiyle hiçbir alakası yoktur.Bir amerikan firması olup mallarını çinde imal eder. Mitsubishi electric firmasının 3 fabrikası vardır bu fabrikalar tayland ingiltere ve iskoçya dadır.. ama tüm parçalar japondur.gerçek mitsubishi istiyorsanız electric uzantılı olanı tercih etmelisiniz..

Bu bilgileri nerden aldınız acaba mera ettim Mitsubishi electric bayisinden mi :)
Kulaktan dolma bilgilerle şuraya yazıp insanların kafasını karıştırmanın ne lüzumu var anlayamıyorum.Gerçek Mitsubishi ymiş.Dsotum Mitsubishi nin çakması olabilirmi ? Yapma hukuk diye bişey var.Telefonmu üretiyosun? Öyle adama yaptırırlarmı.
Neyse Bu arada Mitsubishi electric in parçası italya da üretiliyor bilgin olsun.Tüm parçalar japon falan da değil tamamen taylanddır.
Mitsubishi heavy nin türkiye de üretiliyor deneni duydum çin i duydum ne bilim çakmasını duydum da amerikan malınıda ilk defa duyuyorum buda farklı bir strateji sanırım.:)

8 Mesaj
20 Temmuz 2011; 22:19:39 

"Mitsubishi, Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Heavy Industries Klimalar aynı firmadır.

Mitsubishi Grubu gemi taşımacılığı alanında faaliyet göstermek üzere 19 yüzyılın sonuna doğru Yataro Iwasaki tarafından kuruldu. Daha sonra Mitsubishi Grubu farklı sanayi dallarına yönelerek gemi taşımacılığının yanı sıra, gemi inşaası, finans ve uluslararası ticaret dallarında da faaliyete başlamiştir. Mitsubishi Electric 1921’de Mitsubishi Shipbuilding Co. bugünkü bilinen adı ile Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. Kobe ‘deki fabrikasından taşınmasından sonra kuruldu. Her iki firma Mitsubishi adını taşımasına rağmen her ikisi de birbirinden bağımsız faaliyet göstermekte ve her bir firmanın kendi bağımsız ürün yelpazesi bulunmaktadır."

Alıntıdır...

453 Mesaj
26 Temmuz 2011; 21:29:05 

Mitsubishi amblemindekı 3 elmastan ikisi.( Digeride M.motors )
Ama uretimlerini kendileri yapıyor veya yaptırıyor.
Ev uygulamaları Mitsubishi Electric
Sanayi uygulamaları ise MHI yapıyor ve aradada evler icin de yapmıs.
Hangisi kesenize ve zevkinize uygunsa onu alın.

1 Mesaj
5 Kasım 2013; 10:55:32 

Her MITSUBISHI Klima, MITSUBISHI ELECTRICK klima değildir.

Dünyada klima üretimi Mitsubishi ana markası ile birbirinden bağımsız, 2 adet firma tarafından gerçekleştirilmektedir. Mitsubishi markasıyla ilk klima üretimimi Mitsubishi Electric gerçekleştirmiştir. İlk Split klima 1950' li yıllarda Mitsubishi Electric tarafından üretilmiştir. İki markanın tek ortak noktası "logo" ve "mitsubishi" isimleridir. Bunun dışında hiç bir organik bağları bulunmamaktadır. JAPONYA'DA MITSUBISHI MARKASI İLE KLİMA SATIŞ HAKKI SADECE "mitsubishi electric" e AİTTİR. Mitsubishi heavy, Japonya'da Beavers - Seasons markalarıyla ürün satmaktadır. Cihaz verimliliği açısından M.Electric yüksek performansa sahiptir. Klima, Mitsubishi Electric'in ana faaliyet konularından birisi olup, gelecekte bu alanda yatırım yapan (ar-ge yatırımı cironun yaklaşık %4-%5) bir firmadır. M.Electric'in üretimi kendi bünyesindeki fabrikalarda yapılmaktadır. M.Heavy ise bazı ürünlerinin üretimini Haier firmasına ÇİN'de fason olarak üretim yaptırmaktadır.

Mitsubishi Electrik Yetkili Bayi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Kasım 2013; 19:16:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Raqnar

Her MITSUBISHI Klima, MITSUBISHI ELECTRICK klima değildir.

Dünyada klima üretimi Mitsubishi ana markası ile birbirinden bağımsız, 2 adet firma tarafından gerçekleştirilmektedir. Mitsubishi markasıyla ilk klima üretimimi Mitsubishi Electric gerçekleştirmiştir. İlk Split klima 1950' li yıllarda Mitsubishi Electric tarafından üretilmiştir. İki markanın tek ortak noktası "logo" ve "mitsubishi" isimleridir. Bunun dışında hiç bir organik bağları bulunmamaktadır. JAPONYA'DA MITSUBISHI MARKASI İLE KLİMA SATIŞ HAKKI SADECE "mitsubishi electric" e AİTTİR. Mitsubishi heavy, Japonya'da Beavers - Seasons markalarıyla ürün satmaktadır. Cihaz verimliliği açısından M.Electric yüksek performansa sahiptir. Klima, Mitsubishi Electric'in ana faaliyet konularından birisi olup, gelecekte bu alanda yatırım yapan (ar-ge yatırımı cironun yaklaşık %4-%5) bir firmadır. M.Electric'in üretimi kendi bünyesindeki fabrikalarda yapılmaktadır. M.Heavy ise bazı ürünlerinin üretimini Haier firmasına ÇİN'de fason olarak üretim yaptırmaktadır.

Mitsubishi Electrik Yetkili Bayi

ee satıcı ne zaman yoğurdum ekşi derki

eğer ilerde MH satarsanız bunu aynen yazarmısınız, ME daha iyi dermisiniz Allah için.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy arasındaki fark???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234