Şimdi Ara

Panasonic'den 22dB'lik gürültüye dur diyebilen kafaüstü kulaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Japon elektronik devi Panasonic, müzik dinlerken kirli sesleri duymak istemeyen kullanıcılara çözüm getiren gürültü engelleyici yeni kafaüstü kulaklığını duyurdu. Firmanın iddiasına göre RP-HC700-S, 22Hz frekansında %92 ya da diğer bir deyişle 22dB'lik istenmeyen sesleri engellemeyi başarıyor ve kullanıcının sadece dinlediği müziğe odaklanmasını sağlıyor.

Son biyo-teknoloji ile üretilen biyo-selüloz diyaframları ve 40mm'lik neodimyum mıknatıslarının buluşması ile kullanıcının kulaklarına temiz, doğal sesi ulaştıran RP-HC700-S, %92'lik izolasyonunu zıt fazda oluşturduğu sinyallerin gürültüleri dengelemesiyle gerçekleştirirken; 34 saatlik izolasyonu için gerekli enerjiyi 1 adet AAA pilinden karşılıyor.

Empedansı (70-26)ohm/kHz, duyarlılığı 96dB/mW ve frekans cevabı 10Hz-30kHz olan kulaklığın satış fiyatı 200 dolar olarak belirlenmiş.

Kulaklıkla birlikte bir de taşıma çantası geliyor.

• Gülermisin aglarmisin. Bu teknolojide kendini asti artik. Cevredeki 22 db alti sesleri Siz müzik dinlerken duymanizi engelleyen bir teknoloji. Simdi yolda müzigi dinleye dinleye gidiyorsunuz arkadan fireni patlamis bir araba kornaya basiyor yoldan cekil diye tabi sizde duymuyorsunuz. Allah göstermesin arabanin altinda kaliveriyorsunuz. Bu isin espiri boyutu olsun. Bu güzel gelisme ve yeni bulusa bir sözüm yok ama 200 dolar cok fazla ben buna kiziyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 24 Haziran 2010; 0:39:03 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 3 Temmuz 2010; 15:02:50 >
  • Zaten para için yapılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Gülermisin aglarmisin. Bu teknolojide kendini asti artik. Cevredeki 22 db alti sesleri Siz müzik dinlerken duymanizi engelleyen bir teknoloji. Simdi yolda müzigi dinleye dinleye gidiyorsunuz arkadan fireni patlamis bir araba kornaya basiyor yoldan cekil diye tabi sizde duymuyorsunuz. Allah göstermesin arabanin altinda kaliveriyorsunuz. Bu isin espiri boyutu olsun. Bu güzel gelisme ve yeni bulusa bir sözüm yok ama 200 dolar cok fazla ben buna kiziyorum.

dışarda dinlemiceksin zaten bununla... :))
  • bunu bir de övünerek anlatıyorlar etymotic 1991 de yaptığı er4p 30 küsür db lik yalıtım sağlıyordu ve yine şu anki hemen hemen tüm iem ler bu model daha fazla yalıtım sağlıyor ve 200 dolarlık her iem bundan iyi ses verir
    bu arada ben şuna çok çok kızıyorum yahu yaptığın teknoloji isterse uzay teknolojisi olsun sen verdiği şeye bak mesela ie8 adamlar ne bilmem ne zamanzingosunu kullanmışlar diyaframında ne altın telli bobin ne burada ki hiç bir teknoloji yok ama eminim piyasada üzerinde yarım düzine teknoloji yazan kulalıkladan iyi ses verir
    *armatür olayını bunlardan ayrı tutuyorum o bir teknoloji sayılmaz 50 senelik olay çünkü sadece biz kulalıkta kullanımına alışamadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsn141 -- 24 Haziran 2010; 20:19:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

quote:

Gülermisin aglarmisin. Bu teknolojide kendini asti artik. Cevredeki 22 db alti sesleri Siz müzik dinlerken duymanizi engelleyen bir teknoloji. Simdi yolda müzigi dinleye dinleye gidiyorsunuz arkadan fireni patlamis bir araba kornaya basiyor yoldan cekil diye tabi sizde duymuyorsunuz. Allah göstermesin arabanin altinda kaliveriyorsunuz. Bu isin espiri boyutu olsun. Bu güzel gelisme ve yeni bulusa bir sözüm yok ama 200 dolar cok fazla ben buna kiziyorum.

dışarda dinlemiceksin zaten bununla... :))

Darkchild dalgamı gecıyosun dısarıda kullanılması ıcın yapılmıs gormuyomusun aktıf gurultu engelleme ozellıgı olan butun kulaklıklar dısarısı ıcın uretılır ayrıca kulaklık harıka gozukuyo 200 dolar ıyı fıyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nomec -- 30 Temmuz 2010; 21:11:39 >

• aktif gürültü engellemeli/yüksek ses yalıtımlı kulaklıklar genelde yolculuk ve iş ortamı için üretilir aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelick

aktif gürültü engellemeli/yüksek ses yalıtımlı kulaklıklar genelde yolculuk ve iş ortamı için üretilir aslında

evet bende bunu demek ıstemıstım zaten aynı sey yolculuk demek dısarsı demek ha ucakta otobuste ha yolda yururken hıc farketmez hepsı aynı
  • quote:

bu nasıl bir yorumdur anlamadım kulakiçi kullananlar nolacak ozaman sen hiç haberlerde duydunmu korna sesini kulağındaki kulaklık yüzünden duymadı ve öldü diye zaten kulakiçi ve bunun gibi kulaklık kullanan adam yolun kenarından yürüyecek, dikkatli olacak dışarda kullanırken, dikkatli olmazsa onun suçu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.