Şimdi Ara

Symbian, N serisine veda ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarının en çok kullanılan işletim sistemi olan Symbian'ın, N serisinin N8'den sonraki üyelerinde kullanılmayacağı Nokia tarafından doğrulandı.

CNet'in Nokia Avustralya'a dayandırdığı haberine göre Ağustos ayında satışa sunulması beklenen N8, firmanın Symbian platformunu destekleyen, N serisinin son üyesi olacak. Intel'le birlikte geliştirdiği MeeGo platformunu N serisine adapte edecek olan Nokia, Symbian^3 ve Symbian'ın sonra versiyonlarıysa X ve E serisinde kullanmaya devam edecek. Bu haberle birlikte bir süredir dillendirilen N9'un MeeGo'lu bir akıllı telefon olacağı da kesinlik kazanmış oldu.

Nokia'nın MeeGo platformunun ilk üyeleri üzerindeki perdeyi yıl sonunda kaldırması bekleniyor.

• Çok geç kalıcak bence symbianı N97yi çıkarırken bırakmalıydı belkide N96da bırakmalıydı.En azından N8de bıraksaydı bir ton müşteri kaybetmezdi artık millet apple alıyo bıktı nokiadan hep aynı sorunlu yavaş symbian bitmek bilmeyen ufak tefek sorunlar yüzünden parası olan iphone alıyo olmayan samsungun dokunmatik serisine yoğunlaştı.
  • Artık X ve S serisiyle devam ederiz biz de...

Bu arada @ Shady genelde sen Apple ile alakalı haberler yapardın ne oldu Nokia'ya döndük birden
  • Geç alınmış olsa da çok yerinde bir karar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylargray -- 23 Haziran 2010; 17:16:10 >
  • sonunda akıllarına geldi
  • en sonunda akıllandı nokia.

bakınız imzam

nokia nın bundan sonraki telefonları hızlı olursa düşünülebilir artık
  • N8 de piyasaya sürülmeden eskimiş oldu. Geçmiş olsun..

Sen bu kafayla kimseyle rekabet edemezsin nokia... Zamanında N bilmemkaç telefonlarını 1.5 2 milyardan kitledin millete.. Şu 5800 ilk çıktığında 1200 gibiydi, şu anda 6-7 arkadaşımda 5800 var, biri 1000e, biri 790a, biri 700e, biri 600e, biri 500e aldı aynı telefonu
  • Tam 10 ay öncesinden bu haberin gelişini duyurmuştum*:
    http://mobilbekcisi.uniturk.net/2009/10/28-agustos-2009-134340-nokia-2002de.html

* N serisi hep Nokia'nın "Üst Düzey" cihaz sınıfıydı, buna istinaden...
  • Artık N serisinde yıl sonuna doğru mobil bilgisayarlar devri başlıyor. N serisi için artık bir devrin sonu ve yeni bir devrin başlangıcı diyebiliriz.

sugar_klavyeci
  • Çok geç alınan bir karar tabir caizse zaten atı alan üsküdarı geçti.
  • Hocam hakkaten de ileri görüşlü bir insansınız. Ta ne zaman önceden bildiniz valla tebrik ederim sizi.

Ayrıca forum.nokia'da da bunu belirten bir şema var.

http://www.forum.nokia.com/Devices/

Cezayı yedik misafir olarak mesaj atabiliyorum.

sugar_klavyeci
  • Bu adamların kafasına elektrikmi gitmiyo yoksa benmi yanlış anladım.

Siz daha yeni bir cihaz piyasaya sürüceksiniz ve kullandığı işletim sisteminin ondan sonraki aynı seri cihazlarda kullanılmayacağını açıklayacaksınız.

Ve daha yepyeni cihazınız piyasaya çıkmadan çöp olacak.

Bu durumdan şu anlaşılıyor. Apple aslında pazarlama dehası falan değil, bu herifler son derece gerizekalı insanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

Tam 10 ay öncesinden bu haberin gelişini duyurmuştum*:
    http://mobilbekcisi.uniturk.net/2009/10/28-agustos-2009-134340-nokia-2002de.html

* N serisi hep Nokia'nın "Üst Düzey" cihaz sınıfıydı, buna istinaden...

site açılmadı.

birde birşey ekleyim

Nokianın zaten fiyatı çok çabuk ucuzluyodu. Artık bu haberden sonrada n8 çok çabuk düşecektir fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

Bu adamların kafasına elektrikmi gitmiyo yoksa benmi yanlış anladım.

Siz daha yeni bir cihaz piyasaya sürüceksiniz ve kullandığı işletim sisteminin ondan sonraki aynı seri cihazlarda kullanılmayacağını açıklayacaksınız.

Ve daha yepyeni cihazınız piyasaya çıkmadan çöp olacak.

Bu durumdan şu anlaşılıyor. Apple aslında pazarlama dehası falan değil, bu herifler son derece gerizekalı insanlar.

Cihaz piyasaya çıktıktan sonra yapsalardı da "bunlar düpedüz dolandırıcı, önceden söyleselerdi de ona göre alsaydı bu cihazı alanlar" derdiniz.

Şu an bu açıklamayı yapmak için en uygun zaman; Apple da iPhone'un işletim sistemini değiştirsin de görelim o nasıl duyuruyor bunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

N8 de piyasaya sürülmeden eskimiş oldu. Geçmiş olsun..

Sen bu kafayla kimseyle rekabet edemezsin nokia... Zamanında N bilmemkaç telefonlarını 1.5 2 milyardan kitledin millete.. Şu 5800 ilk çıktığında 1200 gibiydi, şu anda 6-7 arkadaşımda 5800 var, biri 1000e, biri 790a, biri 700e, biri 600e, biri 500e aldı aynı telefonu

Niye eskimiş olsun ki? Sonuçta Symbian devri kapanmış olmuyor. Sadece N serisi artık MeeGo olacak. X ve S serisiyle yola devam.

Düzeltme: Meego-->MeeGo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eP_362 -- 23 Haziran 2010; 18:06:00 >

• Peki bu sistem kullanılıyor mu başka bir yerlede? Merak ettim. iPhone4 almayıp nokianın akıllanmasını mı beklesek
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am loving my teacher

site açılmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=34046251 adresinde de aynı yazı mevcut, burdan deneyin.
  • bence Nokia Symbiana teşekkür etmeli kendisini bıraktığı için

zaten symbian ile çok fazla kan kaybetti akıllı telofon pazarında çok gerilerde kaldı.

Apple atı aldı üsküdara vardı

iphone kullanan biri bir daha symbian işlemcisine dönüp bakmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: panelvan

bence Nokia Symbiana teşekkür etmeli kendisini bıraktığı için

zaten symbian ile çok fazla kan kaybetti akıllı telofon pazarında çok gerilerde kaldı.

Herhalde konuyu hiç okumadan yorum yapıyorsunuz? Nokia' nın Symbian' ı bıraktığı falan yok!
  • ben burda ince bir espri yaptım .

tabiki bıraktığı yok yeni telefonlarında kullanmıyacak

symbian ile neler kaybettiğinden bahsettim.

quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

quote:

Orijinalden alıntı: panelvan

bence Nokia Symbiana teşekkür etmeli kendisini bıraktığı için

Herhalde konuyu hiç okumadan yorum yapıyorsunuz? Nokia' nın Symbian' ı bıraktığı falan yok!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.