Şimdi Ara

iPhone 4'ün ilk performans testinin sonuçları geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün sizlere Primate Labs'ın Geekbench 2 uygulamasını AppStore'dan satışa sunduğunu açıklamıştık. Satışa sunulmasının üzerinden bir gün geçmeden uygulama kullanıcılar tarafından iPhone 4 ile iPhone 3Gs'in performans karşılaştırılması için kullanılmaya başladı.

Geekbench 2 ile yapılan performans testinde 256MB'lık belleğe ve 600MHz'lik işlemciye sahip olan iPhone 3Gs, tahmin edebileceğiniz gibi 512MB'lık belleğe ve A4 yongasına sahip iPhone 4'e göre çok daha düşük puan alıyor.

Her ne kadar iFixit ekibi iPhone 4'de 1GHz'lik A4'ün bulunduğunu belirtse de test sonucunda yer alan sistem bilgisinde iPhone 4'ün işlemcisinin frekansın 0.00Hz olarak gözüküyor.

iPhone 4'e uygulanan performans testi sadece Geekbench 2 ile sınırlı değil;

Benchtest ile yapılan testlerdeyse iPhone 4, 2514 puan alırken; iPhone 3Gs 2298 ve iPad ise 3667 puan alıyor. Fakat iPhone 4'ün test sonuçlarında saniyelerin hep 0.000 olarak gösterilmesi, sonuçların doğruluğuna gölge düşürüyor. Bu yüzden Geekbench 2'nin test sonuçlarının daha hassas olduğu düşünülüyor.

Ayrıca sadece Geekbench 2 değil, Checkup yazılımı da iPhone 4'ün işlemci hızını 0.00Hz olarak gösteriyor;

Haberimizi özetlersek; iPhone 4 iPhone 3Gs'e göre çok daha hızlı ancak işlemcisinin çalışma frekansı üzerindeki belirsizlik giderilmiş değil.

• bir de 3G ye bakalım mı??
  • Benchmark testlerinden nasıl bir sonuç alacak çok merak ediyorum. 1 GHz hala kesinleşmedi mi? GSMarena'da 1 GHz yazıyor.
  • 1ghz Apple sınırmaladıysa
    Sınır dinlemez tabi iphone kullanıcıları
  • iPhone 4 iPhone 3Gs'e göre %31 daha hızlı görünüyor. iPhone 4 ün çözünürlüğünün 3GS ten 4 kat daha fazla olduğunu düşünürsek oldukça güçlü bir işlemci kullanılmış sanıyorum.
  • iphone okadar çok uçuyorki
    radar yakalayamıyor
    cihaz çıktı ne hikmetse cpu hızı bilinemiyor...
    okadar yani okadar akıllı ki memoryden de 9 mb gitmiş

çok komik yaaaa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayzer

iphone okadar çok uçuyorki
    radar yakalayamıyor
    cihaz çıktı ne hikmetse cpu hızı bilinemiyor...
    okadar yani okadar akıllı ki memoryden de 9 mb gitmiş

çok komik yaaaa...

• neden söylemezler şu cpu hızını hayret..insanları meraklandırmak için herşeyi yapıyorlar
  • iPad nasıl o kadar yüksek sonuç çıkarabiliyor?
  • evet çok garip bencede ipad in iphone 4 den fazla skor elde etmesi. iphone4 ün ram olarak üstünlüğü var.
  • Arkadaşlar haberde belirtmiştim, Benchtest'in sonuçlarının çok doğru olduğu düşünülmüyor. En azından iPhone 4'e verdiği puanın doğru olmadığı düşünülüyor.
  • bence işlemci hızı 800 Mhz olabilir.
  • Çünkü iPad 3.2 işletim sistemi ile teste girerken iPhone4 ios4 ile girmiş durumda. Bu aynı özelliklere sahip iki PC'nin birini XP ile birini Vista ile teste sokmanız gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Çünkü iPad 3.2 işletim sistemi ile teste girerken iPhone4 ios4 ile girmiş durumda. Bu aynı özelliklere sahip iki PC'nin birini XP ile birini Vista ile teste sokmanız gibi bir şey.

Ama ikisi de çıktıkları ilk versiyon; orijinal versiyonları.
  • Hocam hangi versiyonla çıktıklarının bir önemi yok. Deney koşulları aynı değil bir kere. HAklı da olabilirsiniz iPhone4 1Ghz olmayabilir belki de. Ama asıl sağlıklı test üzerlerinde aynı işletim sistemi varken yapılabilecektir. Bu nedenle de ipad için ios4 çıkmasını beklemek gerekiyor diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Hocam hangi versiyonla çıktıklarının bir önemi yok. Deney koşulları aynı değil bir kere. HAklı da olabilirsiniz iPhone4 1Ghz olmayabilir belki de. Ama asıl sağlıklı test üzerlerinde aynı işletim sistemi varken yapılabilecektir. Bu nedenle de ipad için ios4 çıkmasını beklemek gerekiyor diye düşünüyorum.

Eğer iPad için olacak olan iOS 4 aynı olsaydı bu güncellemeyle birlikte yayınlarlardı. Bunun için aylarca beklemek de gerekir.
  • o telefonla 720p video edit işlemi yapılıyorsa test etmeye lüzum yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

neden söylemezler şu cpu hızını hayret..insanları meraklandırmak için herşeyi yapıyorlar

Meraklandırmak değil amaç. Hızını düşük tutuyorlar her zamanki gibi. Hem iPad karşısında ezilmesin diye hem de pili tek dolumda daha fazla gitsin diye... Tahmini 800 mhz'dir. Bir çok kişi bunu düşünüyor zaten.

Zaten iPad'i geçerse, millet bu kadar büyük cihaz yapıyorsunuz, bir telefonu bile geçemiyor diyip krize girer. Halbuki iPad'ın büyüklüğü ekranı, içindekiler o kadar da geniş parçalar değil bildiğim kadarıyla.
  • Bence bu çok önemli bir unsur değil, Apple bütün ürünlerinde işlemci hızlarını çok verimli kullanmayı başarmış bir şirket, 500 mhz de olsa şaşırmam açıkçası.
  • ARKADASLAR APPLE GİBİ Bİ FİRMA YAPAMAYACAGI SEYİ YAZMAZ KULLANDIGINIZ ÜRÜNLERİN KALİTESİNDEN DE BELLİ OLMUYORMU 1 GHZ HIZI VAR DİYORLARSA KESİNLİKLE VARDIR.BUNDA BENİM ZERRE KADAR SÜPHEM YOK ADAMLAR YAPIYOR ALLAH İÇİN :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.