Şimdi Ara

Acer'dan tasarımıyla göz dolduran dev; AS8943

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Gün içersinde sizleri Acer'ın iki yeni masaüstü bilgisayarıyla ve TimelineX serisinin dört yeni üyesiyle tanıştırmıştık. Fakat Acer, ürün gamını genişletmeye ara vermeden devam ediyor. Firma son olarak gerek tasarımıyla gerekse de donanımıyla göz dolduran 18 inçlik dizüstü bilgisayarı serisi AS8943G'i duyurdu...

AS8943G, alüminyum kaplı kasasıyla, dikkat çekici tuşlarıyla ve şık işaretleme birimiyle kullanıcıyı cezbetmeye yetiyor. İşlem gücünü Intel'in 1.6GHz frekansında çalışan dört çekirdekli i7-720QM işlemcisinden alan bilgisayarın belleği 8GB'a kadar fabrika çıkışlı olarak arttırabilirken, kullanıcı isterse 4GB'lık belleklerle kapasiteyi 16GB'a kadar arttırabiliyor. 500GB'a kadar depolama alanı sunan bilgisayarı medya oynatıcısı olarak kullanmak isteyenler de unutulmamış ve bilgisayarda Blu-Ray destekli optik sürücüsüyle Dolby Home Theatre desteğine yer verilmiş. Arkadan LED aydınlatmalı 18.4 inçlik ekranında 1920x1080 çözünürlük sunan bilgisayarda grafik birimi olaraksa DirectX 11 destekli 1024MB'lık ATI Mobility Radeon HD 5850 tercih edilmiş.

Üzerinde HDMI, eSata, 5 adet USB portu bulunan AS8943G'nin fiziksel özelliklerine baktığımızdaysa 4,6 kgf ağırlığında ve 440x295x(31? 43.8)mm boyutlarında olduğunu görüyoruz. Bilgisayarın çoklu dokunmatiğe duyarlı işaretleme birimiyse istenildiğinde medya tuşlarını içeren konsola dönüşüyor.

Acer'ın, Aspire ailesinin en büyük üyesi için belirlediği satış fiyatıysa 1550 dolardan başlıyor.

• budur
  • Blu-ray olmasa fiyat baya düşer bence çok gereksiz şey şu blu-ray
  • Kasa mükemmel. Donanım da öyle ama biraz ağır doğal olarak...
  • türkiyede ne zaman satışa çıkacagı hakkında bir bilgi varmı? ayrıca donanım olarak acer'ın yine yeni tanıttıgı AS5745G VE AS7745G si ile karşılaştırıldığında hangisi daha üstündür?
  • biraz mac havası var sankim =)
  • acer=casper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

acer=casper

bu kanıya nasıl vardın dostum?
  • Bizim ülke de ağustos ta satışa çıkar herhalde en erken. 2500 e çok yaklaşmasa fiyat. Makine süper
  • ağustos'a kalacağını zannetmiyorum çunku bir çok model tanıttı acer ve son 1 senedir pazardan uzak kaldı o yüzden okadar ertelemeyeceklerini düşünüyorum. sanırım mevcut acer'ımı satıp bu ürünü alacağım.
  • Fiyatına göre ben de bundan alabilirim. Ekran boyutu süper. Bu kartta oyunları 3-4 sene min sağlam seviyede oynatır herhalde..
  • ben yaklaşık 3 senedir acer 5920g kullanıyorum ve son çıkmış oyunları bile oynayabiliyorum. o yüzden yine 3 sene önce 2500 lira verip aldıgım bu laptop gibi yeni laptopumuda saglam bir donanımla alıp gerekirse keseden kısarak 3 sene boyunca en verimli şekilde kullanmak en mantıklısı. acer'dan çok memnun oldugum için 1 yıldır düşük özellikli laptoplarla piyasada bulunması beni üzmüştü ama yeni tanıttıkları bu laptop açıkçası beni havalara uçurdu hem bir tasarım harikası hemde tam istedigim özelliklerde. şuan için tek sıkıntısı yaklaşık 5 kilo olması
  • Gerçekten şu zamana kadar gördüğüm en iyi laptop olmuş diyebilirim. Gerek tasarım gerek incelik gerekse de donanım olarak mükemmel. Laptop almayı düşünmüyodum ancak böle bişey olursa alırım diyodum ve tamda istediğim gibi bir laptop yapmışlar sonunda. Tebrikler acerrrrrrrrrrrrrrrr
  • güzel bir ürün yalnız masaüstünden kalkmaz bu...
  • oooo işte acer sen busun .. bence çok hoş olmuş ve fiyaıda uygun bu özellikte daha pahalı markalar var :))
  • Erkenden satışa sunarlar umarım ülkemizde
  • Böyle bir tasarımla "Isı" sorunun üstesinden nasıl gelebilirler?? Allah aşkına önce tüm üreticiler hava soğutmayı bir kenara bırakıp yeni teknoloji geliştirmeyi denesinler. Artık Nano teknoloji ile ısı azalımının sonuna geliniyor.. Ve küçültme işlemleri de artık şuan ki teknolojimizi zorluyor. Ama üreticiler hala daha bunu görmüyor ya deli oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunder_ozi

Böyle bir tasarımla "Isı" sorunun üstesinden nasıl gelebilirler?? Allah aşkına önce tüm üreticiler hava soğutmayı bir kenara bırakıp yeni teknoloji geliştirmeyi denesinler. Artık Nano teknoloji ile ısı azalımının sonuna geliniyor.. Ve küçültme işlemleri de artık şuan ki teknolojimizi zorluyor. Ama üreticiler hala daha bunu görmüyor ya deli oluyorum

18 inç lik bir kasada böyle bir problemin pek muhtemel olacağını zannetmiyorum. özelliklede yeni tasarlanmış bir notebook için.
  • Donanım ve görüntü olarak çok iyi ama soğutma da ne kadar başarılı olurlar bilemiyorum

Yoksa makina tam istediğim gibi umarım yakın zamanda satışa sunulur.
  • 3.0 usb girişi de vardır muhtemelen. Tek eksiği 3d monitör değil ama olsun kusursuz olsa tadı kaçardı :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.