SSANG YONG ACTYON SPORTS KLÜBÜ
443 Cevap52448 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

529 Mesaj
2 Eylül 2011; 19:53:56 

şu aracı almak bi nasip olmadı bana...arkadaşlar sizlere sorum devirlerle ilgili. 90 km de kaçbin devir yapıyor.
aslında sırasıyla 90-120km devirlerini öğrenmek istiyorum. diğer hızlar hakkında da bilginiz varsa paylaşırmısınız

6 vites 2000 devirde surat 100 km ..... 2500 ddevirde 125 km 300o devirde 150 km 3500 de 180 km arac otamatık ...

Ssang korando sports 155 ps 360 tork

1021 Mesaj
2 Eylül 2011; 23:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

üstad sadece 400 devir sonrası mı 120 yapıyor? yarın ki rakamlarını merakla bekliyorum.

hocam yanlışım varmış,
5.vites 2100 devirde 90,2600-2700 civarı 110,2900-3000 civarı120

2346 Mesaj
3 Eylül 2011; 20:12:17 

teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz için...vites oranları uzun yolda ekonomiklik açısından gayet iyi....

Onları WW2'de bitiremedik, bir sonraki "Nihai çözüm"de inşallah... TDK'ya göre ırkçılık: Bir ırkın kendi ırkını diğer ırklardan üstün tutmasıdır. BU anlamda "a" ya da "b" milletinden nefret etmek ırkçılık değildir.

153 Mesaj
4 Eylül 2011; 0:47:08 

quote:

teşekkürler arkadaşlar bilgileriniz için...vites oranları uzun yolda ekonomiklik açısından gayet iyi....

otomatik vites seceneği ise 6 vites ve 2000 devirde 95 civarı hıza ulaşıyor çok önemliyse diger devirlerdeki hızlarıda yarın not alabilirim özellikle 6 vites uzun yolda çok ekonomik oluyor.uzun yolda lpgli bir aractan daha az maliyetle ulaşım imkanı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprak2009 -- 4 Eylül 2011; 0:47:24 >

ssangyong actyon sport

2346 Mesaj
4 Eylül 2011; 9:07:25 

quote:

Orijinalden alıntı: toprak2009

otomatik vites seceneği ise 6 vites ve 2000 devirde 95 civarı hıza ulaşıyor çok önemliyse diger devirlerdeki hızlarıda yarın not alabilirim özellikle 6 vites uzun yolda çok ekonomik oluyor.uzun yolda lpgli bir aractan daha az maliyetle ulaşım imkanı veriyor.

yanlız web sitesinde otomatik şehir içi şehir dışı fark etmeksizin 1 litre daha fazla yaktığı belirtiliyor. Daha düşük devir çevirerek nasıl daha fazla yakıyor anlamış değilim.

Onları WW2'de bitiremedik, bir sonraki "Nihai çözüm"de inşallah... TDK'ya göre ırkçılık: Bir ırkın kendi ırkını diğer ırklardan üstün tutmasıdır. BU anlamda "a" ya da "b" milletinden nefret etmek ırkçılık değildir.

153 Mesaj
4 Eylül 2011; 13:41:10 

üretilen enerjinin bir kısmı otomatik şanzumanda kaybolmaktadır.normalde manuel ile otomatik arasında %20 ye yakın fark olur.6.vites sayesinde uzun yolda bu fark çok azalmakta.bence çift kavramalı şanzumanlardan sonra en ekonomik şanzumanlardan bir tanesi.

ssangyong actyon sport

15 Mesaj
5 Eylül 2011; 21:53:14 

2 gün önce arabamı yikattim ama üzerinde kum taneleri seklinde lekeler var yikattigim yer ağaçlardan olduğunu söyledi ve cila yapilmaliymis bütün her yerinde var bu arada rengi beyaz sizce neyden olmuştur ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

382 Mesaj
5 Eylül 2011; 22:32:09 

quote:

Orijinalden alıntı: zülişşş

2 gün önce arabamı yikattim ama üzerinde kum taneleri seklinde lekeler var yikattigim yer ağaçlardan olduğunu söyledi ve cila yapilmaliymis bütün her yerinde var bu arada rengi beyaz sizce neyden olmuştur ne yapmalıyım?

Ben sanayide olduğumdan benimkiler genelde vernik oluyor benimkide beyaz tabiki mobilya başkentinde olunca pasta cila bulmak zor olmuyor makinesiyle falan kendim yapıp temizliyorum onları pasta üzerine cila ile çıkartabilirsiniz ama sık yapmak boyayı bozar yılda en fazla 2 defa yaza çıkarken kışa girerken daha fazlası zarardır ayrıca siyah zift lekelerinide mazotlu bez veya gaz yağlı bez ile çıkartabilirsiniz...

@Toprak : Double DIN aldım montajını serviste yaptırdım çok şık güzel oldu tavsiye ederim fotolarını çekip eklerim geniş bir vakitte 450 liraya 0 navitech dx 9000 aldım+70 lira çerçeve (serviste çerçeve yoktu.)Montaja 1 lira aldılar sağolsunlar %99 iskontoyla :D

@wittman bayram tatilimi antalyada geçirdim Alpetten 3.40tan alıyorum mazotu 235 lira yaktı 1100km'de %90 şehirler arası idi Kyron için iyi bir değer bence devir aralıklarıda yakın...

153 Mesaj
7 Eylül 2011; 0:01:38 

rockboy çok sevindim double din olayına.fotoları bekleriz.cerceve serviste yoksa nereden temin ettin ve navitech i servisten mi aldım.tam bilgilendirirsen mennun olurum.bulunduğum yerde servis yok 250 km uzakta en yakını o nedenle herşeyi hazırlayıp tam gitmeliyim.bu double dine geri görüş kamerasında baglanabilirmi

ssangyong actyon sport

15 Mesaj
8 Eylül 2011; 19:00:57 

Teşekkür ederim sagolun :-)

382 Mesaj
8 Eylül 2011; 20:57:26 

quote:

Orijinalden alıntı: toprak2009

rockboy çok sevindim double din olayına.fotoları bekleriz.cerceve serviste yoksa nereden temin ettin ve navitech i servisten mi aldım.tam bilgilendirirsen mennun olurum.bulunduğum yerde servis yok 250 km uzakta en yakını o nedenle herşeyi hazırlayıp tam gitmeliyim.bu double dine geri görüş kamerasında baglanabilirmi

navitechi sahibinden.com'da buldum uygun hesaplı düşüyor arada böyle aracına uymayanlar falan satıyor çerçeveyi servis önce buluruz dedi sonra bulamadık dedi bende istanbuldan buldum internetten bir iki yeri aradım 70'ten100 liraya kadar çerçeveler var 70 liraya ertesi gün geldi çerçeve geri görüş kamerası bağlanıyor gece görüşlü iyisi 150 lira dediler bende park sensörü var ayna var bide ben bakıyorum kameraya gerek yok dedim alışık değilim ayarlayamam vururum falan diye taktırmadım.Montajıda gayet kolay aslında ama bilmek gerek ne nasıl çıkıyor o yüzden servise taktırmak lazım normalde 85 lira ama servisin sahibi hem babamın arkadaşı hem müşterisi olunca %99 iskonto yaptı faturada gözükmesi gerekiyomuş araba şirkete kayıtlı olduğundan bende masrafa atıyorum sorun olmuyor...

529 Mesaj
9 Eylül 2011; 12:31:34 

Arkadaslar tuning yaptıran varmı aranızda veya Off Road amaçlı vinç takan yükseltme yapan vs vs varsa istanbuldan arkadaslar bilgi paylaşımı amaçlı tanışmak isterim selamlar ...

Ssang korando sports 155 ps 360 tork

791 Mesaj
20 Eylül 2011; 16:49:22 

Ssangyong Actyon Sports almayı düşünen arkadaşlar, şirketimizde 1 adet beyaz renkli 6 ileri manuel "0" km hiç kullanılmamış 2011 model ihtiyaç fazlası araç var. Satılacak.

Fiyatı 37.500Tl Yer: Adana

"0"km almayı düşünen arkadaşlardan düşünen olursa özel mesajla ulaşabilir. Aracı faturası kesildi ancak henüz plakası bile çıkmadı. Jelatinleri bile üzerinde. Araç Konya'dan (Zeki Kaya Otomotiv) alındı ve Adana'ya getirildi. Geldiğinden beri işyerimizin kapalı garajında yeni sahibini bekliyor.

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

1021 Mesaj
20 Eylül 2011; 16:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: adanaliyik

Ssangyong Actyon Sports almayı düşünen arkadaşlar, şirketimizde 1 adet beyaz renkli 6 ileri manuel "0" km hiç kullanılmamış 2011 model ihtiyaç fazlası araç var. Satılacak.

Fiyatı 37.500Tl Yer: Adana

"0"km almayı düşünen arkadaşlardan düşünen olursa özel mesajla ulaşabilir. Aracı faturası kesildi ancak henüz plakası bile çıkmadı. Jelatinleri bile üzerinde. Araç Konya'dan (Zeki Kaya Otomotiv) alındı ve Adana'ya getirildi. Geldiğinden beri işyerimizin kapalı garajında yeni sahibini bekliyor.

araç 4x4 mü hocam ben benimkini 4x4 olanı ile değiştirmek istiyorum?
bir de araç otomatik olmasın manueller 5 ileri vitestir çünkü.

791 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:24:41 

quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

araç 4x4 mü hocam ben benimkini 4x4 olanı ile değiştirmek istiyorum?
bir de araç otomatik olmasın manueller 5 ileri vitestir çünkü.

Eksik ve yanlış bilgi için özür dilerim.

Araç 5 ileri manuel A2000 XDI 4X2 EURO4 5M/T 2WD 2.0

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

1021 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:32:14 

quote:

Orijinalden alıntı: adanaliyik

Eksik ve yanlış bilgi için özür dilerim.

Araç 5 ileri manuel A2000 XDI 4X2 EURO4 5M/T 2WD 2.0

anahtar teslimi fiyatı 42bin filan 39-40bin civarı pazarlıkla alınabilir
sizin aracınızı alır 3bin liraya arka kabin ve basamakları taktırırdım ben olsam.
satana da alana da hayırlı olsun.

791 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:47:31 

quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

anahtar teslimi fiyatı 42bin filan 39-40bin civarı pazarlıkla alınabilir
sizin aracınızı alır 3bin liraya arka kabin ve basamakları taktırırdım ben olsam.
satana da alana da hayırlı olsun.

Aracın (bizim bulabildiğimiz) en düşük pazarlıklı fiyatı 40.500TL. Ayrıca bizim araçta camlı kabin veya fullbox fiyata dahil (alıcı hangisini tercih ederse o takılacak)

DH için bir miktar da pazarlık payı var

1021 Mesaj
20 Eylül 2011; 18:05:03 

euro 2lira civarında ,ken 2010 mayıs ayından 35.300e almıstım aracımı.
camlı kabin ve 3 yıllık bakım hediyesi ile.

şuan euronun durumu belli son yapılan zamlar da belli valla nediyeyim kabin ile
birlikte 37bin fiyat süper,elinizde 4x4 yok mu
b sınıfı dizel araçlar olmus 45 bin lira duyrulur..

23 Mesaj
13 Ekim 2011; 19:39:21 

arkadaşlar merhaba...bir soru sormak istiyorum.allah göstermesin ama arkadaşlar ssangyong ile özellikle actyon sports ile kaza yapan var mı?...arabanın özelliklerini güzelliğini falan sizlere sordum cevaplar gayet güzel olumlu.ama merak ettiğim bu kaza yapınca araba ne hale geliyor dayanıklı mı vs?

...............

2308 Mesaj
13 Ekim 2011; 20:11:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Wezraphell

arkadaşlar merhaba...bir soru sormak istiyorum.allah göstermesin ama arkadaşlar ssangyong ile özellikle actyon sports ile kaza yapan var mı?...arabanın özelliklerini güzelliğini falan sizlere sordum cevaplar gayet güzel olumlu.ama merak ettiğim bu kaza yapınca araba ne hale geliyor dayanıklı mı vs?

http://forum.donanimhaber.com/m_51223945/tm.htm

Bu bizim yaptığımız kaza geçen yaz

Oldukça sert bir darbe olmasına rağmen tampon dahi düşmedi

Araç şasili bir araç olduğu için özellikle çarptığın başka bir araba ise allah o araca yardım etsin:))

SSANGYONG ACTYON SPORTS 4X2 6/AT

LUXURY HARD TOP

23 Mesaj
14 Ekim 2011; 18:25:41 

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

http://forum.donanimhaber.com/m_51223945/tm.htm

Bu bizim yaptığımız kaza geçen yaz

Oldukça sert bir darbe olmasına rağmen tampon dahi düşmedi

Araç şasili bir araç olduğu için özellikle çarptığın başka bir araba ise allah o araca yardım etsin:))

abi bilgi için çok teşekkürler...diğer arkadaşlardan da yorum bekliyorum.

...............

15 Mesaj
14 Ekim 2011; 22:29:44 

Merhaba malum hava artık soğudu yağmurlar başladı aracımın arkası camli kabın fakat aralarda boşluklar var bagaja su giriyo ne yapmaliyim

15 Mesaj
15 Ekim 2011; 14:04:06 

Bide aracımı Winter moduna aldım şimdiden doğru mü yaptım.

382 Mesaj
15 Ekim 2011; 20:43:09 

quote:

yakıtı artabilir sızdırma konusunu servis halleder onlarda silikon falan çeker...

184 Mesaj
15 Ekim 2011; 21:45:55 

quote:

Araba karda yada camurda kaymadikca winter modunu acmaya gerek yok
Su kacmasina karsi montaj yaptirdiginiz yere goturun silikon cekmeleri gereken bosluklari silikobla doldursunlar bizahmet

◦Bilgi Paylaştıkça Artıyor◦

TEKNİK TERİMLER;
DİOPTRİ (dpt.): Optik camın kırma gücünü ifade eden birim. (Cam numarası)
İNDEKS (KIRMA İNDEKSİ): Işığın hızı optik camlarda indeks yükseldikçe azalır ve kırılması artar. indeks yükseldikçe camlar incelir (yoğunluğu artar).
ABBE: 1866’da Ernst Abbe tarafından bulunmuş, kırılma açısının ayrışma açısına oranıdır. ABBE sayısı ne kadar yüksekse görüş kalitesi o kadar artar (gözlük camları 30-58 abbe arasındadır.)
HAMMADDE: Camlar çeşitli malzemelerden üretilir;Mineral(1.523, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9 indeks),Organik(1.50, 1.56, 1.57, .1.58, 1.61, 1.67, 1.74, 1.76 indeks),Trivex(1.53 ind.) ,Polikarbon(1.59 ind.)
TRANSITIONS/KOLORMATİK: Güneş ışını (UV)'na maruz kaldığında koyulaşarak kahve ve füme gibi renklere dönüşen hammaddelerdir. Gözlük camı hammaddelerine adapte edilir.
YANSIMA: Cam indeksi yükseldikçe yansıması (ayna özelliği) artar ve kaplamasız camlarda görüş düşük olur.
ANTİREFLE: Camda oluşabilecek yansımayı ortadan kaldırır ve görüşü arttırır. İyi antireflelerde ek olarak leke tutmama çizilme direnci gibi ekstra özellikler vardır.
PD (PUPILLARY DISTANCE): İki gözbebeği(pupila) arasındaki mesafeyi ifade eder.
ODAK: Cam üzerindeki optik merkezdir göz bebeği(pupila) ile aynı hizada olmalıdır.(Asiferik camlar hariç)
TEK ODAKLI CAM: Sadece uzağı (0-∞) yada sadece yakını(40-60cm) gösteren camlardır.
ÇOK ODAKLI CAM: Uzak ve yakını aynı cam üzerinden gösteren camlardır.(Progressive, Varilux, Multifocal, Bifocal)
PROGRESSIVE/VARILUX: Reçetede yazan uzak numarasından başlayıp derece derece yakın numarasına kadar kademeli artan her mesafede görüş sunan camlar)
BİFOKAL: Camın alt kısımında Çizikle ayrılmış ikinci bir bölüm olan sadece uzak ve yakını gösteren camlar.]

752 Mesaj
19 Ekim 2011; 20:06:03 

0

0

Nick : dgndgn

1341 Mesaj
29 Kasım 2011; 19:39:50 

Ön yüz korando'ya benzetilmiş.

Bundan sonra imza mimza yok !!!!!!

2346 Mesaj
29 Kasım 2011; 21:02:19 

önünü pek beğenmedim arka tasarımı güzel olmuş...umarım arka diz mesafesi büyümüştür...

2308 Mesaj
4 Aralık 2011; 11:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: teknosasa

ssangyongda kampanya http://www.ssangyong.com.tr/?p=kampanya

Çok süper olmuş...

LUXURY HARD TOP

2308 Mesaj
4 Aralık 2011; 11:47:01 

quote:

Evet mükemmel bir kampanya kaçırmadan araçtan almak istiyorum nasip olursa.Fatih bey aracınızla karşılaştığınız sorunları yazabilir misiniz.?

Aslına bakarsanız aracımdan memnunum bir sıkıntı yaşamadım

Ne diyebiliriz mesela;

Daha önce bu kadar iri bir araba kullanmadıysanız ilk başlarda sıkıntı olabiliyor ama sonra park sensörününde yardımı ile alıştım

Gaz tepkimeleri diğer araçlara göre farklı biraz geç tepki veriyor iyi mi kötü mü bilemedim ama kısa sürede alıştım

Yakıt konusunda bazı uyarılar gelmişti her yakıtı koymayın vs.diye ben bir sıkıntı yaşamadın henüz genelde opet tercihim

Benim kullandığım araç Tiptronik şanzıman,Manuel şanzıman daha da seri diyorlar ama tiptronik şanzımanda oldukça seri ve İstanbul trafiği için çok ideal

Servisi konusunda da sıkıntı yaşamadık bizim buradaki servisi çok ilgili sağolsunlar

Yakıtı konusunda 2.0 motor 141 beygirlik bir arabanın sunabileceği yakıt verileri için ideal diyebilirim

Şehiriçi aracı ilk aldığımızda bir depo ile çok aşırı yoğun olmayan trafikte 720 ya da 730 km civarında mesafe katetmiştik tam hatırlayamadım şimdi kuruş hesabından anlamıyorum

Uzun yolda kasa dolu olmasına rağmen 120-130 km hız ortalaması ile 1000-1100 km yol rahatlıkla gidilebiliyor.

Ama 140 km hızdan sonra çok yakar demişti servisi ne derece doğrudur bilemiyorum

Bir özet çıkaracak olursak;

-Konfor konusunda binek araçlardan daha iyi diyebilirim rahatlıkla

-Yakıt konusunda motor çok güçlü olduğundan şehiriçi çok yoğun trafikte çok yakabilir uzun yolda 1.6 araçlar ile kafa kafaya yakan bir araç

Yıllık vergisi 1100 Tl civarında kişiden kişiye maddi olarak sorun olabilir...

Test edip aracı değerlendirmek gerekli...

LUXURY HARD TOP

1341 Mesaj
4 Aralık 2011; 12:08:57 

Mart-Nisan gibi SUT-1 gelecek diyorlar.

2346 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:52:22 

quote:

ssangyongda kampanya http://www.ssangyong.com.tr/?p=kampanya

ötv bizden diyor yani ne kadar geliyor ben hesaplayamadım....ötvli fiyatı mı 40 bin ben onu da anlamadım

2346 Mesaj
5 Aralık 2011; 20:01:01 

şu kampanyada...

ötv bizden diyor yani ne kadar geliyor ben hesaplayamadım....ötvli fiyatı mı 40 bin ben onu da anlamadım

1341 Mesaj
5 Aralık 2011; 21:06:16 

@Michael Wittmann yarın bir aksilik olmazsa bayiye uğrayacağım fiyat bilgisi yazarım.

2346 Mesaj
5 Aralık 2011; 21:14:18 

quote:

Orijinalden alıntı: login35

@Michael Wittmann yarın bir aksilik olmazsa bayiye uğrayacağım fiyat bilgisi yazarım.

heyecanla bekliyorum.... uğramışken bir de ne kadar faizle ne kadar taksit yapıyorlar bunları öğrenirsen çok makbule geçer...

şimdiden teşekkür ederim..

1 seneden bu yana elantramı satıp bu aracı almaya niyetim var bir nasip olmadı

2308 Mesaj
5 Aralık 2011; 21:18:47 

quote:

heyecanla bekliyorum.... uğramışken bir de ne kadar faizle ne kadar taksit yapıyorlar bunları öğrenirsen çok makbule geçer...

Abi sen hala alamadın mı yahu?

LUXURY HARD TOP

2346 Mesaj
5 Aralık 2011; 21:23:22 

quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Abi sen hala alamadın mı yahu?

hayır ya... aslında istesem çoktan alırdım ama kredi işine az bulaşmak istiyordum...biraz biriktirip öyle alırım dedim ama senmisin bunu diyen...fiyatını çıkardılar 40 bin tl'ye...bir ara 45 bin oldu neredeyse...

vazgeçtim ikinci ele bakayim dedim...sonra o da patladı...

özetle nasip olmayınca olmuyor...şimdi güzel bir kampanya yapmışlar...

2308 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:32:58 

quote:

hayır ya... aslında istesem çoktan alırdım ama kredi işine az bulaşmak istiyordum...biraz biriktirip öyle alırım dedim ama senmisin bunu diyen...fiyatını çıkardılar 40 bin tl'ye...bir ara 45 bin oldu neredeyse...

vazgeçtim ikinci ele bakayim dedim...sonra o da patladı...

özetle nasip olmayınca olmuyor...şimdi güzel bir kampanya yapmışlar...

SUT 1 geleceği için Actyon sports şu an alınabilir fiyatlara gelecektir muhtemelen

sizin düşünceniz nedir bilemiyorum ama alırsanız mutlaka otomatik viteslisini en azından test edin İstanbul trafiğinde inanılmaz rahat

Bu büyüklükte bir araç için büyük nimet sol ayağınız ile bağdaş kurup oturun sağ ayak ile kontrol edin aracı

Böyle bir rahatlık yok kardeşim

Öyle yokuşta kalkamadım,geri kaçırdım,debriyajdı vs. yok

40 Bin tl verip araç alıyoruz bir zahmet viteside değiştiriversin

LUXURY HARD TOP

17 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:54:06 

HALFTOP nekadara mal olmakta. Aracı 2 el Halftopsuz alabilirim. İlgili yerlerin adresini vb. verebilecek varmıdır.

17 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:55:18 

Bir de;
2009 model ve sonrası HALFTOP olan actyon sports arıyorum. 30-40 bin civarı kilometresi olan. 4X2 veya 4X4 farketmez. 29.000 TL civarı alabilirim.

1021 Mesaj
6 Aralık 2011; 19:44:32 

quote:

Orijinalden alıntı: alihfo

Bir de;
2009 model ve sonrası HALFTOP olan actyon sports arıyorum. 30-40 bin civarı kilometresi olan. 4X2 veya 4X4 farketmez. 29.000 TL civarı alabilirim.

halftop 3000tl civarına mal oluyor.Alacaksanız 4x4 alın derim ama onun da vergisi 2000lira,
Şirket cıkmaları biraz hırpalanmış oluyor ticari maksatla kullanılmamış araçlardan bulabilirseniz
onları tercih edin.ist.'da iseniz tuzlada ikinci el merkezleri var şahsuvaroğlunun.

17 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:36:48 

2009 model vergisi 2000 olmaması lazım. Halftop taktırınca muayene vb yaptırmak lazım sanırım. En iyisi hazırını almak galiba.

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 11:21:06 

Arkadaşlar herkese merhaba;

Bende 2011 actyon sport 4x2 modeli var beyaz aracım gerçekten bana göre türkiyedeki en şık görünümlü araba,yakında resimlerini eklicem.benim tek sıkıntım aracın yaylarının çok sert olması.bunları değiştirme yada bu sorunu gidermeyle ilgili bilgisi olan tavsiye verecek arkadaşlar varsa çok sevinirim,bide herkes aracını yükseltiyo ben fotoshopta aracın basık görünümünü yaptım ve mükemmel durdu yakın zamanda uygulamasına geçicem.

yaylarla ilgili tavsiye istiyorum nasıl yumuşatırız konfor açısından.

şimdiden teşekkür ederim,saygılar.

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 12:10:22 

ben 20 inc jant ve 275 taban american cooper tıres lastik koydum ve hiç bir sıkıntı yaşamıyorum,yakıt olarakta değişen pek bişey olmadı şehiriçi 1 depo ile en kötü ihtimalle 700 km yol yapıyorum.uzun yoldada 120-140 km hızla gittiğimde 830 km 1 depo ile gördüm.

0

Ekteki dosya (1)

2308 Mesaj
7 Aralık 2011; 12:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetimir

ben 20 inc jant ve 275 taban american cooper tıres lastik koydum ve hiç bir sıkıntı yaşamıyorum,yakıt olarakta değişen pek bişey olmadı şehiriçi 1 depo ile en kötü ihtimalle 700 km yol yapıyorum.uzun yoldada 120-140 km hızla gittiğimde 830 km 1 depo ile gördüm.

0

Arabanın yayları mı sert yoksa jantların büyüklüğünden dolayı konforu mu düşürüyor?

Bu arabanın yayları kesinlikle sert değil aynı arabayı kullanıyorum çünkü...

LUXURY HARD TOP

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 13:18:02 

ortağımdada aynı araçtan var siyahı ondada 20 inc jant vardı,bu rahatsızlık üzerine orjinal lastik ve jantlarını taktı ama değişen bişey olmadı.yaylardan bi tanesini söküp arkadaşıma götürücem yay fabrikası var ve analiz edicek.benim düşüncem yayların sert olmasından kaynaklanıyo.

1341 Mesaj
7 Aralık 2011; 13:23:58 

quote:

@Michael Wittmann

Geç cevap yazdığım için özür dilerim malum iş-güç.

İzmirDeki bayisinden aldığım fiyatlar aynen şöyle;

4x2 Manuel vites 41.000
4X2 Otomatik vites 44.000
4X4 Manuel vites 48.500
4X4 Otomatik vites 53.000 (bu versiyon full versiyonuymuş.Deri döşeme felan)

4.250 değerindeki arka kabin veya half top ücretsiz hediye.Bunu almasak fiyatta bir düşme olurmu diye sordum fiyatın sabit olduğunu herhangi bir fiyat düşümü olmayacağını söylediler.

2346 Mesaj
7 Aralık 2011; 13:28:42 

quote:

Orijinalden alıntı: login35

@Michael Wittmann

Geç cevap yazdığım için özür dilerim malum iş-güç.

İzmirDeki bayisinden aldığım fiyatlar aynen şöyle;

4x2 Manuel vites 41.000
4X2 Otomatik vites 44.000
4X4 Manuel vites 48.500
4X4 Otomatik vites 53.000 (bu versiyon full versiyonuymuş.Deri döşeme felan)

4.250 değerindeki arka kabin veya half top ücretsiz hediye.Bunu almasak fiyatta bir düşme olurmu diye sordum fiyatın sabit olduğunu herhangi bir fiyat düşümü olmayacağını söylediler.

Çok teşekkür ederim...

Şimdi kabini falan geçtim de hani ÖTV indirimi...ÖTV bizden diyor sitesi..

eğer ÖTVsiz fiyatlar yazdıklarınsa ben bu araçtan vazgeçtim...biraz daha kasar D sınıfı araç alabilirim bu fiyatlara..

Burada Şahsuvaoğlu var bir ara gidebilirsem bir de buraya sorayım bakayim ne diyecek...

Ah kafam benim keşke geçen sene 35 bin iken sıfırı bir atraksiyon yapsaydım..

Neyse. Sende mi 0 almayı düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Wittmann -- 7 Aralık 2011; 13:29:53 >

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 13:41:39 

Arkadaşlar;

OĞUŞLAR GRUP VAR,ORDANDA GÜZEL FİYATLAR ALABİLİRSİNİZ FATİH BEY DEN.

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 13:53:20 

OĞUŞLAR GRUP FATİH BEYDEN ALDIĞIM FİYATLAR

4X2 MANUEL:38.500 TL

4X2 OTOMATİK:41.500 TL

4X4 MANUEL:43.500 TL

4X4 OTOMATİK:46.500 TL

EKSTRA 2000 TL ÖDERSENİZ ARKA KABİN VERİYOLAR,BU RAKAMLAR ÜZERİNDEN 500 TL DAHA İNDİRİM YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ AYRICA.

2308 Mesaj
7 Aralık 2011; 14:19:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetimir

OĞUŞLAR GRUP FATİH BEYDEN ALDIĞIM FİYATLAR

4X2 MANUEL:38.500 TL

4X2 OTOMATİK:41.500 TL

4X4 MANUEL:43.500 TL

4X4 OTOMATİK:46.500 TL

EKSTRA 2000 TL ÖDERSENİZ ARKA KABİN VERİYOLAR,BU RAKAMLAR ÜZERİNDEN 500 TL DAHA İNDİRİM YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ AYRICA.

Bende aracımı oradan aldım en iyi fiyatlar oradadır

LUXURY HARD TOP

6 Mesaj
7 Aralık 2011; 14:23:44 

2011 mayıs ayında 2 tane aldık siyah ve beyaz renkte 36.700 den aldık tanesini.şahsuvaroğlu 38.500 den inemedi rakamı,ama fatih bey saolsun güzellik yaptı :)

1341 Mesaj
7 Aralık 2011; 14:30:53 

quote:

Çok teşekkür ederim...

Şimdi kabini falan geçtim de hani ÖTV indirimi...ÖTV bizden diyor sitesi..

eğer ÖTVsiz fiyatlar yazdıklarınsa ben bu araçtan vazgeçtim...biraz daha kasar D sınıfı araç alabilirim bu fiyatlara..

Burada Şahsuvaoğlu var bir ara gidebilirsem bir de buraya sorayım bakayim ne diyecek...

Ah kafam benim keşke geçen sene 35 bin iken sıfırı bir atraksiyon yapsaydım..

Neyse. Sende mi 0 almayı düşünüyorsun?

Benim için o kadar acil değil sonuçta kullandığım 2 aracım var.

Şimdilik SUT-1'i bekleyeceğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 7 Aralık 2011; 14:33:45 >

274 Mesaj
9 Aralık 2011; 20:18:10 

Arkadaslar bu arabanin kredi imkanlari nasil alan arkadaslar pesinmi aldi yoksa taksitle mi?

184 Mesaj
10 Aralık 2011; 17:25:07 

quote:

Orijinalden alıntı: alihfo

Bir de;

O fiyatave o km'de sadece 4x2 sini alabilirsiniz
4x4 zor
Hayirlisi olsun pisman olmazsiniz

◦Bilgi Paylaştıkça Artıyor◦

TEKNİK TERİMLER;
DİOPTRİ (dpt.): Optik camın kırma gücünü ifade eden birim. (Cam numarası)
İNDEKS (KIRMA İNDEKSİ): Işığın hızı optik camlarda indeks yükseldikçe azalır ve kırılması artar. indeks yükseldikçe camlar incelir (yoğunluğu artar).
ABBE: 1866’da Ernst Abbe tarafından bulunmuş, kırılma açısının ayrışma açısına oranıdır. ABBE sayısı ne kadar yüksekse görüş kalitesi o kadar artar (gözlük camları 30-58 abbe arasındadır.)
HAMMADDE: Camlar çeşitli malzemelerden üretilir;Mineral(1.523, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9 indeks),Organik(1.50, 1.56, 1.57, .1.58, 1.61, 1.67, 1.74, 1.76 indeks),Trivex(1.53 ind.) ,Polikarbon(1.59 ind.)
TRANSITIONS/KOLORMATİK: Güneş ışını (UV)'na maruz kaldığında koyulaşarak kahve ve füme gibi renklere dönüşen hammaddelerdir. Gözlük camı hammaddelerine adapte edilir.
YANSIMA: Cam indeksi yükseldikçe yansıması (ayna özelliği) artar ve kaplamasız camlarda görüş düşük olur.
ANTİREFLE: Camda oluşabilecek yansımayı ortadan kaldırır ve görüşü arttırır. İyi antireflelerde ek olarak leke tutmama çizilme direnci gibi ekstra özellikler vardır.
PD (PUPILLARY DISTANCE): İki gözbebeği(pupila) arasındaki mesafeyi ifade eder.
ODAK: Cam üzerindeki optik merkezdir göz bebeği(pupila) ile aynı hizada olmalıdır.(Asiferik camlar hariç)
TEK ODAKLI CAM: Sadece uzağı (0-∞) yada sadece yakını(40-60cm) gösteren camlardır.
ÇOK ODAKLI CAM: Uzak ve yakını aynı cam üzerinden gösteren camlardır.(Progressive, Varilux, Multifocal, Bifocal)
PROGRESSIVE/VARILUX: Reçetede yazan uzak numarasından başlayıp derece derece yakın numarasına kadar kademeli artan her mesafede görüş sunan camlar)
BİFOKAL: Camın alt kısımında Çizikle ayrılmış ikinci bir bölüm olan sadece uzak ve yakını gösteren camlar.]

1341 Mesaj
16 Aralık 2011; 19:22:43