Şimdi Ara

Samsung, AMOLED'lerin üretim kapasitesini arttıracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Teknolojiye yön veren firmaların başında gelen Samsung, AMOLED ekranların yaygınlaşması için önemli bir adım atıyor. Yapılan açıklamaya göre Samsung, Tangjung- Güney Kore'de 2.1 milyar dolara mal olacak tesisin inşaatına başladı.

2011 yılının Temmuz ayında faaliyete geçecek olan yeni tesis ve mevcut tesisler ile birlikte Samsung, 5,5.nesil AMOLED üretimine başlayacak ve ayda 1300x1500mm boyutlarında 70,000 katman üretimi yapacak. Bu üretim kapasitesi de ayda 30 milyon 3 inçlik cihazın AMOLED ekran ihtiyacını karşılayacak seviyede.

Anlaşılan Samsung, AMOLED ekranları yaygınlaştırmakta kararlı...

• Güç kazancı, güneş ışığı altında %20'ye kadar daha net bir görüntü imkanı ve tam 5 kat daha yüksek parlaklık değeri gibi bir çok özelliği barındıran bu teknolojiye yatırım yapmak akıllıca olsa gerek.
  • Apple da bu teknolojiye ağırlık verirse iyi olacak.
    İphone'da bir tek bu ekran teknolojisi eksik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert_7

Apple da bu teknolojiye ağırlık verirse iyi olacak.

Yüksek çözünürlüğü desteklemediği sürece ve güneş ışığı altındaki problemi giderilmediği sürece mümkün değil.
  • bence samsung daha küçük alana daha fazla piksel sığdırmaya baksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: Mert_7

Apple da bu teknolojiye ağırlık verirse iyi olacak.

Yüksek çözünürlüğü desteklemediği sürece ve güneş ışığı altındaki problemi giderilmediği sürece mümkün değil.

superamoled lcd ler kadar iyi görüntü sunuyor güneş altında. ayrıca beyenilmeyen çözünürlükte 19 inç full hd ekranlardakinden bile yüksek bir oran. daha 2 güne kadar rezil çözünürlügüne ragmen iphone almak için sorun degildide şimdimi beyenilmez oldu 480x320 yerine 800x480 çözünürlük. neden mi 960x640 seçildi ? eski uygulamalar 2 kat büyük çözünürlüge uyum saglasın diye. yoksa insan gözünün algılaması olayi tamamen saçmalık. zaten yalan olduguda ortaya çıktı 440 ppi a kadar görebiliyormuşuz. vs vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea
    superamoled lcd ler kadar iyi görüntü sunuyor güneş altında. ayrıca beyenilmeyen çözünürlükte 19 inç full hd ekranlardakinden bile yüksek bir oran. daha 2 güne kadar rezil çözünürlügüne ragmen iphone almak için sorun degildide şimdimi beyenilmez oldu 480x320 yerine 800x480 çözünürlük. neden mi 960x640 seçildi ? eski uygulamalar 2 kat büyük çözünürlüge uyum saglasın diye. yoksa insan gözünün algılaması olayi tamamen saçmalık. zaten yalan olduguda ortaya çıktı 440 ppi a kadar görebiliyormuşuz. vs vs.

AMOLED ekranlara göre SAMOLED'ib güneş ışığında çok daha başarılı olduğu doğru ama hala TFT lere göre epey gazla etkileniyor.

http://shiftdelete.net/gunes-isiginda-en-iyi-ekran-hangisi-21593.html

Kendin de söyledin. Apple mecburen çözünürlüğü 326dpi yaptı. SAMOLED teknolojisi henüz bu yoğunluğa ulaşamadığı için tercih edilmedi. Ancak yerine gayet kaliteli olan IPS panel tercih edildi ki IPS paneller renkleri OLED ekranlara göre daha gerçekçi gösterir. Fakat karşıtlık oranı düşük renkler doğal olduğu için daha cansızdır.

Göz sınırı olarak gösterdiğiniz 440Ppi ise mükemmel görüşe sahip gözler içindir ki onlar bile piksellerin nerede başlayıp nerede bittiğini algılayamaz. Steve JOBS doğru söylüyor. Piksellerin net olarak seçilebildiği yoğunluk 300dpi dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 22 Haziran 2010; 22:01:02 >

• quote:

Göz sınırı olarak gösterdiğiniz 440Ppi ise mükemmel görüşe sahip gözler içindir ki onlar bile piksellerin nerede başlayıp nerede bittiğini algılayamaz.

Öyle bir gözünüz mü var ki bu kadar kesin konuşuyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

Göz sınırı olarak gösterdiğiniz 440Ppi ise mükemmel görüşe sahip gözler içindir ki onlar bile piksellerin nerede başlayıp nerede bittiğini algılayamaz.

Öyle bir gözünüz mü var ki bu kadar kesin konuşuyorsunuz?

Hayır öyle bir gözüm olsaydı zaten pikselleri farkederdim değil mi? Öyle bir gözüm olmadığı için farkedemiyorum vesselam.
    Mesela gözlerine güveniyorsan bu testi bir iPhone 4 üzerinde yapabilirsin. Eğer pikselleri seçebilirsen göz dokturuna gitmene gerek yok demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 22 Haziran 2010; 22:14:53 >

• Samsung Türkiye yi işlerini adam gibi yapmadıkları için sevmiyorum, bu yüzden kimseciklere önermiyorum. Ne yapıyorlarsa yapsın. Bu teknik servis ile belli bi yere kadar ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Samsung'a başarılar dilemek düşer bize. hem Amoled hemde Super Amoled bence mobil cihaz dünyası için çok büyük bir kazanç. şahsen devamını umuyorum...

Ne kadar çok üretilir ve ne kadar çok cihazda kullanılırsa o kadar maliyeti düşer. Dezavantajlarından biri gitmiş olur. Birde yüksek dpi ve güneş ışığı sorunu aşılırsa tadından yenmez bir teknoloji olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.