- x
[Ex Askım] Ne Demek?
24 Cevap36212 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

899 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:27:46 

Ex askım ne demek arkadslar?

3928 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:30:25 

Ex ingilizcede eski,önceki anlamlarına geliyor,burdan sonrasını çıkartırsın herhalde.

---Fenerbahçe 2013-2014 ---
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Holmen 9 Pierre Webo
11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 21 Selçuk Şahin 22 Bruno Alves 23 Mert Günok 24 Kadlec 25 Emre Belözoğlu 26 Alper Potuk
27 Milos Krasic 29 Emenike 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Ersun Yanal

1116 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:31:06 

ex, eks orada eksi yani negatif yani sevmediğim beni -'ye götürmüş bişey katmamış askım

DISTURBED

899 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Ex ingilizcede eski,önceki anlamlarına geliyor,burdan sonrasını çıkartırsın herhalde.

Tamam tesekkurleer

2849 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:33:01 

Şimdi Avrupa'da gençlerin sevgilileri var, sevgililerinin yanında birlikte olmak için çıktıkları bir arkadaşları daha var. Onlar Ex oluyor, Sexi çağrıştırdığı için.

182 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:34:58 

quote:

ben anlayamadım, biraz daha açıklar mısınız lütfen

teşekkür ederim

APPLE iPhone 3G 8GB Black - SAMSUNG R520-XS08TR

845 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:36:06 

Herkes bişiler sallıyo ama benim bildiğim de @2 gibi.

▲  Hell aint a bad place. Hell is a from here to eternity
▲ ▲  Huehuehuehuehuehuehuehuehue like a brazilian Jiji
Can't u? Cruel Moon Bring The End

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Haziran 2010; 16:36:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ThuqLifé

Ex askım ne demek arkadslar?

kenan doğulu olabilirmi?

561 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:38:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Nihat Doğan

kenan doğulu olabilirmi?

nihat doğanın eks aşkı kenan doğulu mu yani?

Uzaklaştırılmış
22 Haziran 2010; 16:42:16 

quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

nihat doğanın eks aşkı kenan doğulu mu yani?

birazdan tercüman yollarım

4008 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:00:30 

quote:

Emin misin?

Ex latince kısaltmadır. Exitus'dan gelir. Exitus ölüm anlamı taşır. Etimoloji de "exeō" 'dan yani "gitmek, ayrılmak, dışa/dışarı çıkmak" 'dan gelir. İngilizce'ye de Exit olarak yansımıştır. Doktorlar "hastanın ex olması" derken öldüğünü belirtirler. Sanırım latince ruhun bedenden ayrılması anlamında Exitus kullanılırdı. Günümüzde ruh ve beden kavramlarının sallantılı olamsından ötürü "ölüm" diyerek geçiştirilir ve genele bağlanır.

Ayrıca "Deus Ex Machine" de buradan gelir. Deus latince tanrı veya kutsal varlık anlamını taşır. Ex ise bir önceki paragrafta bahsettiğim gibi "ayrılmak, çıkış / çıkış yolu" anlamı da taşır. Ve sıkışılan yerde "Deus Ex" yani kutsal çıkış yolu yöntemi kullanılarak "geçiştirilir ve genele bağlanır"

Yani "Ex Aşkım" 'ın en yakın bire bir çevirisi "ölmüş aşkım" olmalıdır. Tabi dolaylı yoldan "eski aşkı" anlatır. Ama "Ex" eski demek değildir.

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

736 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:05:45 

" Ex aşkım = eski sevgilim " demektir

Sessizlik büyük vahiydir...

7248 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:08:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Emin misin?

Ex latince kısaltmadır. Exitus'dan gelir. Exitus ölüm anlamı taşır. Etimoloji de "exeō" 'dan yani "gitmek, ayrılmak, dışa/dışarı çıkmak" 'dan gelir. İngilizce'ye de Exit olarak yansımıştır. Doktorlar "hastanın ex olması" derken öldüğünü belirtirler. Sanırım latince ruhun bedenden ayrılması anlamında Exitus kullanılırdı. Günümüzde ruh ve beden kavramlarının sallantılı olamsından ötürü "ölüm" diyerek geçiştirilir ve genele bağlanır.

Ayrıca "Deus Ex Machine" de buradan gelir. Deus latince tanrı veya kutsal varlık anlamını taşır. Ex ise bir önceki paragrafta bahsettiğim gibi "ayrılmak, çıkış / çıkış yolu" anlamı da taşır. Ve sıkışılan yerde "Deus Ex" yani kutsal çıkış yolu yöntemi kullanılarak "geçiştirilir ve genele bağlanır"

Yani "Ex Aşkım" 'ın en yakın bire bir çevirisi "ölmüş aşkım" olmalıdır. Tabi dolaylı yoldan "eski aşkı" anlatır. Ama "Ex" eski demek değildir.

Haplo hunharca vurmuş.

1270 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:17:32 

quote:

Emin misin?

http://translate.google.com.tr/#en|tr|ex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rated-R-Superstar -- 22 Haziran 2010; 17:19:01 >

1478 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:20:29 

bizim milletimizdeki kızların kullandığı anlamı : hani şuna veriyorum yetmiyo bide şuna veriyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KöfteSuyu -- 22 Haziran 2010; 17:21:48 >

Mitsubishi Colt CZ3

Uzaklaştırılmış
22 Haziran 2010; 17:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Rated-R-Superstar

http://translate.google.com.tr/#en|tr|ex
tıpta ölmüş kişiler için ex oldu denir haplo haklı

1270 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Karn-ı bahar

ıpta ölmüş kişiler için ex oldu denir haplo haklı

Ama biz tıp hakkında konuşmuyoruz ki

Uzaklaştırılmış
22 Haziran 2010; 17:25:26 

hatırlattığın için sağol ben bilmiyordum

1270 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:26:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Karn-ı bahar

hatırlattığın için sağol ben bilmiyordum

Önemli değil.

1300 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:28:15 

Yani sevdiği kişi bak mesela ben hazalı seviyorum gerçekte ama hazal bana yüz vermiyor bende burcuyla çıkıyorum hazal burcudan önce geliyor hazal ex aşkım oluyor gerçek anlamı budur.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4008 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:30:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Rated-R-Superstar

Ama biz tıp hakkında konuşmuyoruz ki

Tıpla alakalı konuşmadık zaten. Etimolojiden bahsediyoruz. Arkadaş "Ex" 'in ingilizceden geldiğini ve "Eski" demek olduğunu söylemiş. Ben buna karşı yorum yazdım. Yoksa "Ex Aşkım" 'ın "Eski Aşkım" anlamına gelmediğini iddia ettiğimiz yok.

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

1270 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:33:32 

quote:

Tıpla alakalı konuşmadık zaten. Etimolojiden bahsediyoruz. Arkadaş "Ex" 'in ingilizceden geldiğini ve "Eski" demek olduğunu söylemiş. Ben buna karşı yorum yazdım. Yoksa "Ex Aşkım" 'ın "Eski Aşkım" anlamına gelmediğini iddia ettiğimiz yok.

Biliyorum.Zaten sana demedim yukarıda ki bir arkadaş konuyu tıbba çekti de. İyi forumlar.

899 Mesaj
22 Haziran 2010; 18:41:35 

Ex Askım Eski Sevgilim Demekmis Ogrendim

686 Mesaj
22 Haziran 2010; 18:48:03 

kaldi durmuş demek işte burdan yola çıkarak nefes alsın yeter durumunu bile geçmiş abaza kelimesi ile ayak parmaklarındaki kıl bile tarif edilemeyne kişilerin söyldeikleri laflar

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara

710 Mesaj
22 Haziran 2010; 18:54:20 

Sevgilisi ölmüşse yani ex olmuşsa ex aşkım denebilir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » [Ex Askım] Ne Demek?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375