Şimdi Ara

refurbished olan iphone nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
17.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    36. hafta bir telefonum vardı ancak arızalanınca garantiden degistirdi genpa
    seri numarası 5k018xxxxxx seklinde.
    ancak bir arkadas 5 ile baslayanlar refurbished olan telefonlardır diye birsey syledi.
    simdi bunu anlamanın yolu varmıdır?
    eger oyleyse genpanın bunu yapma hakkı varmıdır?
    0 makine vermeme gibi secenekleri varmıdır.
    sonucta bana tim den 0 makine gelecek dendi.

• Saçmalamış gibi görünüyor. 5 ile başlayan seri refurbished dir diye birşey olamaz. Sonuçta kullanıcı hatasından kaynaklanmayan, fabrkaya gönderilip sıfırlanıp tekrar geri gelen üründür refurnished. Bir serinin komple sorunlu üretlmesi Apple gibi bir firmada ise mutlaka gündeme gelirdi. Bende böyle birşey duymadım.

Anlamanın bir yolu var benim bildiğim. Eğer seri no vs vs. gibi bilgilerin yazdığı yerde üstü kapatılmışsa karalanmışsa yada herhangi bir şekilde görünmez hale getirilmişse refurbished diyebiliriz. Refurbished ürün almışlığım var iki kere. İkisindede bu örneği gördüm. Ama bunlar telefon değildi orası ayrı tabi.
  • Amerika'da size degisimde verilen telefon 90% refurbished telefondur, kimse ama kimse yenisinden ayirt edemez. Bu garanti sozlesmesinde de yazar, sadece iPhone degil diger firmalarda da gecerlidir.

Hic kafaniza takilacak birsey yok ortada, calistiktan sonra...
  • ben telefonu aksesuarsız ve kutusuz vermiştim. 2 hafta sonra gene aksesuarsız ve kutusuz geldi. ama tıpkı kutudaki gibi jelatin kaplı ve 0 duruyordu. yani kutusu olmadıgı için karalanmıs seri no falan yoktu. apple dan seri nosunu arastırttım ordada boyle bir ibare yoktu.
    daha once sony de ps3 u gondermiştim hemde garantinin bitmesine 2 gun kala, ordan demişlerdi ama bizde tamir yok içi direk degisen baska bir cihaz gelir diye. hatta ilk gelen de sorun vardı baska bir tane daha yolladılr.
    aslında cok sıkıntı degil ama 0 aldıgım cihazın tamirli bir cihazla degistirilmesi gibi birsey varsa canı sıkılıyor tabi adamın.
  • Size verilen sıfır telefon.
    Güle güle kullanın şehir efsanelerinede kulak asmayın.
  • Maalesef iphone a tamire giden telefonlar tamir olmadığı için tamir edilip sıfırlanmışlarla değiştiriliyormuş.
    Zaten internette de refurbished iphone yazdığınızda seri numarası 5k ile başlayan numaralar çıkıyor.
    neyse bana gelen ilk makine arızalandı 2. makine geldi. şimdilik sıkıntı yok.
  • Güle Güle kullanın , arkadaşımızın dedigi gibi belirli bir seri numarasıyla başlaması olanaksızdır..
  • Ben de öyle ummuştum ama maalesef telefonum bozulduğunda yerine garantiden yollanan her iki telefon da 5k seri numarası ile başlıyordu.
    ve internetteki baktığım tüm siteler ki buna yabancı siteler de dahil aynı seri numarasının refurbished bahsediyor.
    ayrıca arızadan gidip sıfırlanan telefonlara 5k ile başlayan seri numarası vermek de zor birşey değil.
    neyse bunu sorunsuz kullanalım da nasılsa yapacak birsey yok
  • APPLE ın kendi sitesinden alınma
    Sıkça Sorulan Sorular:
    (1) Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürünler nelerdir?

Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürünler satışa sunulan Apple'ın sıkı yenileme işlemi öncesinde geçiren ikinci el Apple ürünleri. Sadece bazı birimlerin teknik sorunları nedeniyle iade edilirken, tüm birimler, Apple'ın sıkı kalite yenileme sürecinden geçmeleri.
    Her Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürün:

tam olarak test edilir (burn-in test).
    test tespit edilen herhangi bir kusurlu modülleri için yedek parça ile yenilenmiş.
    kapsamlı bir temizlik süreci ve muayene ile konur.
    (uygun kullanım kılavuzları, kablolar, yeni kutular, vb dahil) yeniden paketlenmiştir.
    ünitesi ve bu sistem ile sunulan özel yazılımlar ile birlikte gelen işletim yazılımı içerir. Her ürünler Daha fazla bilgi için "Daha fazla bilgi edinin" Bkz.
    yenilenmiş yeni bir parça numarası ve seri numarası verilir.
    satılabilir yenilenmiş stok eklenmektedir Final QA denetim önce yerleştirilir.

Yenileme prosedürleri Apple'ın Mamuller test prosedürleri ile aynı temel teknik yönergeleri izleyin.
    (2) ben bir Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürün satın aldığınızda beklemeliyim?

Önemli tasarruf
    Belgelerin tamamı ile tam fonksiyonel ünitesi
    Orijinal Apple bileşenleri, birim Apple'ın galası kalite standartlarına uygun ve arızalı parçalar olduğunu güvence yerini almış

(3) Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürün için AppleCare Koruma Planı satın alabilir miyim?

Tüm Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürünler Apple'ın Bir Yıllık Sınırlı Garanti kaplıdır. Genişletilmiş kapsama alanı için, AppleCare Koruma Planı Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürün ile birlikte satın alma seçeneğine sahip. AppleCare Koruma Planı, Mac için dünya kalitesinde destek üç yıla kadar Apple Sertifikalı Yenilenmiş Ürün ücretsiz kapsamı genişletir ve iki yıl kadar iPod, iPad, iPhone ve Apple TV için dünya çapında destek.

(4) Ben istedim yenilenmiş bir öğe artık mevcut değil. Stoğunda ne zaman bir öğeyi nasıl emin olabiliriz?

Yenilenmiş kaynağı genellikle çok sınırlıdır ve sık sık yenilenmiş stok tükendi. Biz böyle bir öğe görürseniz hızlı bir şekilde hareket etmelerini tavsiye ederiz. Bir ürün, kontrol dışarı tamamladık ve tam yetkili ödeme aldık sonra sizin için rezerve edilecektir. Biz tam ödeme alıncaya kadar bazı ödeme yöntemleri diğerlerinden daha uzun sürebilir ve yenilenmiş bir ürünün bu durumu garanti olmadığını lütfen unutmayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: striders

Maalesef iphone a tamire giden telefonlar tamir olmadığı için tamir edilip sıfırlanmışlarla değiştiriliyormuş.
    Zaten internette de refurbished iphone yazdığınızda seri numarası 5k ile başlayan numaralar çıkıyor.
    neyse bana gelen ilk makine arızalandı 2. makine geldi. şimdilik sıkıntı yok.

Maalesef iphone a tamire giden telefonlar tamir olmadığı için tamir edilip sıfırlanmışlarla değiştiriliyormuş ???? iPhone yetkili servisi iPhone dan anlayan adamlardır anlamasalar ne işleri var kimi iyi nokia bilir kimi samsung felan mesela öyle düşün ayrıca tamir edilmiyorsa neden tamir görmüş diyorsun o zaman ortada sürekli sıfır cihaz dolaşması gerekirdi... ben açıklayayım size arkadaşlar

şimdi ürün refurbished mi anlamanın bir yolu yoktur ( garantiden verilen cihaz için konuşuyorum )
    farzedin refurbished ne fark eder ? siz garantiye yollarsanız bu sefer size swap diye verilen cihazı
    size yeni kutulu cihaz vermek zorundalar çünkü Tüketici hak ve kanunları bunu gerektiriyor
    o yüzden takmayın
    hem şu da var sonuçta sıfır iPhone da o fabrikada üretiliyor ve bakımı yapılıyor
    refurbished de o fabrikadan
    ki bence refurbished daha sağlıklı çünkü incelediğinde adam hatalarını görüyor düzeltiyor ve hata oranı
    az olan bir telefonu sırf kullanıldı diye ucuza sattığını düşünüyoruz
    ama o adam oradan bile çok büyük bir kârda bunu unutmayalım
    çünkü apple hem çinde istihdam sağlıyor
    hemde aylık 100 dolara işçi çalıştırıyor
    biz 2000 liradan aşağı telefon almıyoruz
    yurt dışındakilerde 600 dolardan aşağı almıyor yani apple her türlü kârda
    ki Türkiyede artık ilk okul çocuklarının elinde bile iPhone var

• 3gs ler için 5k ile başlayan seri numaraları refurbished
    garantiden değişen herkese aynı seriden vermeleri tesadüf değil
    bütün dünyada böyle
    google a "iphone 5k refurbished" yazınca çıkan sonuçlar bile yeter

ha bu aletler kötü mü?
    arıza çıkmış giderilmiş, test edilmiş
    ekstra teste girmiş yani
  • https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=Y?newid=Y?newid=Y buradan ilk aktivasyon tarihini kontrol edebilirsiniz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.