Şimdi Ara

İşin Özü: Gigabyte GeForce GTX 480 video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
19.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşin Özü programının yeni bölümünde Gigabyte'ın GeForce GTX 480 modeline yakında bakıyor, Nvidia GeForce 257.21 sürücüleriyle test ediyoruz. Bakalım son sürücüler, GeForce GTX 480'in performansına ne derece katkı yapıyor.

• izliyelim
  • Yeni sürücülerle NVidia yine oldukça iyi bir iş çıkarmış, ancak normal ayarlardaki Unigine 2 testindeki performans kaybı dikkati çekmiyor değil. Bu arada testte kullanılan Ati kartlarda da 480'de olduğu gibi son sürücüler mi kullanıldı acaba?
  • GTX480 , metro 2033 dx11 de neredeyse %50 artış yakalamış sürücü ile.Ama güç tüketimi çok fazla , en iyisi 470 alıp oc ile 480 e yetişmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Chucky- -- 21 Haziran 2010; 23:21:37 >
  • 470 de de 257nolu sürücü mü kullanıldı acaba. Genede yeni sürücü iyi iş çıkarmış

Bu arada Mesut beye alışmışız kendisi emekli olmadı inşallah
  • Nvidia sürücü desteğiyle bazı açıkları kapatmış bu beklenen bir şeydi, zaten nvidia cuda, pshyx gibi özellikleri zaman geldikçe çok daha iyi kullanarak kendisini gösterektir. Ati kullanıcı olmama rağmen Nvidianın elindeki kozlar beni bile çezbediyor. Yeni teknoloji 28nm üretimlerini gördükten sonra Nvidia hakkındaki kararım daha pozitif yönlere kayabilir diye düşünüyorum, fakat değişmeyen tek şey eksi yön olacak oda ürünlerini çok yüksek fiyattan pazarlaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damn2u -- 21 Haziran 2010; 23:22:14 >
  • @Father Torque, ATi ekran kartları için Catalyst 10.5 sürücüsünü kullandık. 10.6 sürücüsü, test sürecimiz devam ederken yayınlandığı için Catalyst 10.6 sürücüsüne bir sonraki incelememizde yer vereceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@Father Torque, ATi ekran kartları için Catalyst 10.5 sürücüsünü kullandık. 10.6 sürücüsü, test sürecimiz devam ederken yayınlandığı için Catalyst 10.6 sürücüsüne bir sonraki incelememizde yer vereceğiz.

Peki diğer Nvidia kartlar için de mi 257.21 kullanıldı?
  • @hellteam, Gigabyte GeForce GTX 480'de sürücüler arasındaki farkı göstermek için hem GeForce 257.21 hem de GeForce 197.17 ile test ettik. Zotac GeForce GTX 470 AMP Edition sonuçları da GeForce 257.21 sürücüleri ile alınmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@hellteam, Gigabyte GeForce GTX 480'de sürücüler arasındaki farkı göstermek için hem GeForce 257.21 hem de GeForce 197.17 ile test ettik. Zotac GeForce GTX 470 AMP Edition sonuçları da GeForce 257.21 sürücüleri ile alınmıştır.

Anladım teşekkür ederim ,elinize sağlık video için .Biz her zaman yeni çalışmalarınızı görmek için burda olacağız kolay gelsin
  • Ben sadece şunu anladım."DX11 oynayacam" diyen nvidia almalı "yok dx10 yeter,ayrıca psu değiştiremem şimdi" diyen de ati almalı.Son sürücüler iyi iş çıkarmış.
  • 480 ile 5970 arasında bazı oyunlarda fark 10 fps ye kadar düşmüş..470 5870 e eşit duruma gelmiş..bence parası olan 480 470 yada 5970 alsın diğerlerine bakmasın
  • Bilmiyorum belki de çok yoğunsunuz ama GTX 465 video incelemenizi dört gözle bekliyorum..
  • Erdi nin inceleme yapması göze değişik geldi güzel inceleme olmuş..
  • gtx470 ile hd5870 arasında fark neredeyse kalmamış o/c ile hd5870'ten daha iyi bir kart olur 2 kartada o/c yapınca gtx470 hd5870'e yetişip hatta geçiyor
    ay sonu gelecek faturayı önemsemeyene gtx470 iyi bir seçim olcaktır hem ileride çıkacak oyunlarda hd5870'ten daha iyi olacağı şimdiden belli gibi
    gtx480 yeni driverle hd5970'e iyice yaklaşmış

bu arada gtx465 incelemesini yapacakmısınız? kart piyasaya çıkalı 3 hafta oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heatblast -- 22 Haziran 2010; 0:10:10 >
  • DX11 de GTX480, 5970 i bile geride bırakıyor. Helal olsun

Bu arada video incelemelerinizde Minimum FPS lere de yer verebilirmisiniz? Böylece kartların performansları hakkında daha detaylı yorumlar yapabiliriz.
  • ATİ'nin beceremediği tek şey ürettiklerini sürücüyle destekleyememeleri
  • Nurullah_198
    Alakası bile yok dostum kendisi destek verdigi oyunlar bir deger olarak kabul edilemez 5970 suan dunyanın en hızlı ekran kartı fiyatına fena deyil çogu oyunda GTX480 başarılı özellikle crysis warhead 45 fps verebilen tek ekran kartı crysissin üstüne grafik açısından bir oyun yok bu yuzden 5970 hala lider
  • ve özel sogutmalı bir GTX480 tanıtsalardı daha iyi idi ısı deyerlerinde hiç bahsedilmedi
  • testlerde çok büyük bir hata var

unigine de acaip skor artisi yasandi 257 driver serisi ile

sizde hatta dusus yasanmis

imkansiz yani
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.