Şimdi Ara

SAMSUNG RT-58 EDEW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
6.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu ürün 1099 tl darty'de
    1048 tl saturn2de
    1100 tl samsun magazasında
    506 lt hacmi olan bu dolap neden
    diğer markalara göre daha ucuz bilgisi olan
    arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    iyi forumlar

• samsung teknoloji marketlere ucuz fiyattan göndermiş heralde diger yerlerde daha pahalı 1800 liraya kadar cıkıyo fiyatı ama güzel dolap
  • Bu modelin yerine yeni kasa RT59 serisi çıktığından stok eritme amaçlı fiyatı düşmüştür. Yeni modelin çıkmasının sebebi Samsung'un yeni tasarım kasaya geçmesidir, yani tüm serileri yenilenmiştir. İçiniz rahat tercih edebilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
    iyi forumlar
  • merhaba,forumdaki yorumlar doğrultusunda bizde bu dolaptan aldık dün gelip kurdular soğutmasından memnunuz ama ciddi olarak SES sorunu var eski dolabımıza göre çok sesli çalışıyor..aslında kampanyalı ürünlerden uzak dururum başta RT-62UDEW almaya karar vermiştik ama bulunduğumuz ilde stoklarda yoktu acilen lazım olduğu için RT-58EDEW aldık..gerçi yorumlarda bu iki model arasında pek bir fark olmadığı söyleniyor hemen hemen aynı dolapmış..

teknik özelliklerdede aynı değerler göze çarpıyor ikisininde ses seviyesi 44 dB
    eski dolabımız ise ELECTROLUX END5298 ti ses seviyesi 36 dB yazıyor..bunu kardeşimize verdik yoksa çok memnunduk bu dolaptan ses olarak varlığı yokluğu belli değildi..ama şimdiki samsung gece ciddi olarak rahatsızlık veriyor..

samsung dolapları için sesten şikayet eden hiç kullanıcı yorumuna rastlamadım acaba diyorum ürünmü arızalı? yoksa standart ses seviyesi bu mu? dolabı geri verip üst model almak ses sorununa çözüm olurmu? gerçi tüm samsung dolaplarında ses seviyesi hemen hemen aynı görünüyor.

• Arkadaşım Samsung marka RT62 KAMT modelini bizde kullanıyoruz yaklaşık olarak 1,5 ay oldu alalı ama şimdiye kadar ne gündüz nede gece bir ses şikayetimiz bizim de olmadı eve gelen misafirlerimizin de açıkcası Samsung gerçekten çok sessiz bir dolap diğer markalara nazaran bazen biz kulağımızı dayadığımız anlar oluyor aceb bu çalışıyor mu diye istersen bir servisi çağır baksınlar bakalım
  • yok böyle bişey samsung antalya servisinin kaşesinde yazan telefonu arıyorsun başka firma çıkıyor..kadın numara doğru başkalarıda arıyor diyor şaka gibi :) servisi kötü diyorlardı ama bu kadarını beklemiyordum..

servis gelince ses ölçümü yapar 44 dB yi geçerse ürünü değiştirmek zorunda kalırlar değilmi? eski dolap 36 dB yazıyor 8 dB bu kadar belirgin fark yaratırmı? kafam çok bozuldu aynı dolabı binlerce kişi alıyor tek şikayet yok sorunlu olan gelip bizi buluyor..
  • şimdi bir daha test ettim dolabın çıkardığı ses tüm odalardan duyuluyor ciddi rahatsızlık verici..forumda en sessiz dolap markalarından biri olarak gösterilen samsung kalitesi bu olamaz..servisi çağırdık yarın gelicek..tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum izlenecek yol ne olmalı?

dolaba bakıp bu ses normal derse ne yapabiliriz?
    muhatabımız servisçimi yoksa dolabı aldığımız samsung bayisimi?
    dolap daha 2 günlük yasal olarak her türlü iade veya değiştirme hakkımız var değilmi?

samsung markasında ısrar ettiğim için hatamı ettim diye düşünüyorum..okuduğum kadarıyla tüketici samsungun distribütörü anadolu elektronikten ve servis ağından pek memnun değil bakalım neler olucak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bu modelin yerine yeni kasa RT59 serisi çıktığından stok eritme amaçlı fiyatı düşmüştür. Yeni modelin çıkmasının sebebi Samsung'un yeni tasarım kasaya geçmesidir, yani tüm serileri yenilenmiştir. İçiniz rahat tercih edebilirsiniz.

Kesinlikle bu görüşe katılıyorum!...Dün media markt (izmir) bu ürünü inceledim ve çok hoşuma gitti ama terchimi RT59 oldu satın aldım şuan SAMSUNG RT59 (yeni seri) çalışıyor inan çalıştığını anlamak için dolabın arkasına eğilip dinliyorum o kadar sessiz ve titreşimsiz! soğutma mükemmel derecede iyi ve hızlı! Dediğim gibi motor sesi kedi mırıltısı gibi oda çok yakından var yok duyuluyor!
  • Samsung'un bu serileri sessizliği ile iddalı modeller değildir. Yani 44dB zaten buzdolabı için sesli denebilir. 36dB ile 44dB arasındaki ses farkı ciddi bir farktır diyebilirim. Sizin rahatsız olmanızın sebebi önceki dolabınızın ultra sessiz kategorisine girmesi sanırım. Bunun yanında şikayetçi olduğunuz sesi de netleştirirseniz daha detaylı yardımcı olabilirim. Mesela kapıyı açtığınızda rahatsız olduğunuz ses kesiliyorsa fan motorunda problem olabilir, titreşim sesi varsa dolap içindeki şişeler birbirine değiyor olabilir, dolap terazide olmayabilir. Bu tarz problemler de ek gürültüye neden oluyor. Özetle 36 ile 44dB arasındaki ses farkı rahatlıkla anlaşılabilecek bir değerdir.
  • quote:

Samsung'un bu serileri sessizliği ile iddalı modeller değildir. Yani 44dB zaten buzdolabı için sesli denebilir. 36dB ile 44dB arasındaki ses farkı ciddi bir farktır diyebilirim. Sizin rahatsız olmanızın sebebi önceki dolabınızın ultra sessiz kategorisine girmesi sanırım. Bunun yanında şikayetçi olduğunuz sesi de netleştirirseniz daha detaylı yardımcı olabilirim. Mesela kapıyı açtığınızda rahatsız olduğunuz ses kesiliyorsa fan motorunda problem olabilir, titreşim sesi varsa dolap içindeki şişeler birbirine değiyor olabilir, dolap terazide olmayabilir. Bu tarz problemler de ek gürültüye neden oluyor. Özetle 36 ile 44dB arasındaki ses farkı rahatlıkla anlaşılabilecek bir değerdir.

Hocam güzel yazmışsın aynı düşüncede olduğum durumlar var yazının içinde! Ama 36-44 dB çokta kafaya takılacak bir durum değil.Yani buzdolabının sarınıp yanında uyumuyorsan çokta dikkat edilesi bir durum değil.RT59 satın aldım geçen gün ULTRA SESSİZ ibaresi var 43 dB ses oranı var ama gece sessizliğinde bile çalıştığını anlamak için buzdolabının yanına kadar gidip dinliyorum.Son derece etkili soğutmaya karşın bu kadar ses bence çok çok normal tabiki sen aksini iddaa edeceksin...

• candogan bey bilgiler için teşekkürler..evet eski dolabımıza göre arada 8 dB gibi ciddi fark var ama yinede bu kadar rahatsız edici bir ses gelmemeli diye düşünüyorum..yeni nesil dolapların çoğu 40-44 dB arası..44 dB yüksek bir sesmi? dolap çalışırken gece dikkatli dinleyince en uzak odadan bile duyuluyor..anormal bir durum olduğunu düşünüyoruz ama servis geldi normal diyor bu buzdolabında 1 motor 2 fan var bu seviyede ses çıkarması normal..

ürünü değiştirme prosödürü nedir bayiinin arızalı veya değil dolap daha yeni olduğu için hertürlü değiştirmek zorundadır değilmi?

samsungun üst modelleri ile değiştirelimmi diye düşünyoruz ama hemen hemen hepsi 43-44 dB civarı..gerçi RT-58EDEW gördüğüm kadarıyla en çok tavsiye edilen modelllerden şuana kadar sesten şikayetçi olanda yok..açıkçası ne yapacağımızı bilmiyoruz eski dolabımız çok sessiz olduğu içinmi bize anormal geliyor yoksa gerçekten bir sorunmu var..

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyLord4u

quote:

Samsung'un bu serileri sessizliği ile iddalı modeller değildir. Yani 44dB zaten buzdolabı için sesli denebilir. 36dB ile 44dB arasındaki ses farkı ciddi bir farktır diyebilirim. Sizin rahatsız olmanızın sebebi önceki dolabınızın ultra sessiz kategorisine girmesi sanırım. Bunun yanında şikayetçi olduğunuz sesi de netleştirirseniz daha detaylı yardımcı olabilirim. Mesela kapıyı açtığınızda rahatsız olduğunuz ses kesiliyorsa fan motorunda problem olabilir, titreşim sesi varsa dolap içindeki şişeler birbirine değiyor olabilir, dolap terazide olmayabilir. Bu tarz problemler de ek gürültüye neden oluyor. Özetle 36 ile 44dB arasındaki ses farkı rahatlıkla anlaşılabilecek bir değerdir.

Hocam güzel yazmışsın aynı düşüncede olduğum durumlar var yazının içinde! Ama 36-44 dB çokta kafaya takılacak bir durum değil.Yani buzdolabının sarınıp yanında uyumuyorsan çokta dikkat edilesi bir durum değil.RT59 satın aldım geçen gün ULTRA SESSİZ ibaresi var 43 dB ses oranı var ama gece sessizliğinde bile çalıştığını anlamak için buzdolabının yanına kadar gidip dinliyorum.Son derece etkili soğutmaya karşın bu kadar ses bence çok çok normal tabiki sen aksini iddaa edeceksin...

hocam ses kontrolü yaptığınız zaman dolap durmuş olmasın yukarıda arkadaşta dedi çalışıp çalışmadığını anlamak için kulağımı dayıyorum..43-44 Db de az değil yani mutlaka gündüz olsun gece olsun yanına gidince sesi duyulur..

servis geldi bu ses normal dedi zaten başka bişey diyeceğini beklemiyorduk..bakalım bir kaç yakınımın dolabını inceleyeceğim çıakrdığı sesi kontrol edeceğim ona göre iade,değişim seçeneklerinde son kararımı vereceğim..

electrolux END5298 kalitesini şimdi çok daha iyi anlıyorum varlığı yokluğu belli değildi..2.5 yıl önce kampanyalı 1800 e filan almıştık şimdi aynı dolap piyasada sadece bir kaç yerde bulunabiliyor fiyatıda 2500 liraya yükselmiş..bütçem el verseydi aynı dolabı alırdım mecburen f/p oranı en iyi olan markaya samsunga yöneldik..

• Teknosa hafta sonuna özel 999TL kampanya yaptığı için Darty'ye gidip "en iyi fiyat garantisi" olayından Darty'den 999 TL'ye aldım. Teknosa'yı müşteri hizmetlerinden dolayı pek sevmem ve dürüst satıcı olduklarını düşünmüyorum, bu yüzden Darty'yi tercih ettim. Çarşamba günü eve gelip kuracaklar. İlginç bir şey olursa size bildiririm.
  • bende teknosayla iyi anılarım olmasada samsung buzdolabımı (RL 62 ZBPN) 20.06.2010 tarihinde teknosadan aldım. Neden dersen EW ve Darty'de fiyatlar aynı 1 899 TL Teknosa 1889 TL en ucuzu Saturn 1799 TL, EW, Darty, Saturn 2+3 yıl garanti hizmetlerini kendileri veriyor 150-225 TL fiyat istiyorlar. Teknosa extra garanti sağlamıyor ama samsungun 2+3 yıl kampanyası zaten var ve 58 TL fark ödeniyor. Birde teknosada %10 puan hediye olunca 1700 TL ye almış oldum 58 TL de garanti arttırımı dersek 1758 TL.

Alternatiflerde en ucuz Saturn'du 1799+200 (5 yıllık garanti) = 1999 TL. Teknosanın fiyatları rakiplerine göre avantajlıysa değerlendirilmeli
  • Buzdolabı bugün geldi ve kurdular. Daha sonra fark ettik ki buzdolabının boyu kısa olduğu için (1,73m) mutfakta tepede duran kaloriferin altına sığıyor. Kaloriferin yanında durmasında bir mahsur olmadığını biliyorum fakat kaloriferin altında durmasının bir zararı olabilir mi? Forumda bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.
  • rt58edew den ben de aldım. iyi dolap
  • quote:

Orijinalden alıntı: arianal

şimdi bir daha test ettim dolabın çıkardığı ses tüm odalardan duyuluyor ciddi rahatsızlık verici..forumda en sessiz dolap markalarından biri olarak gösterilen samsung kalitesi bu olamaz..servisi çağırdık yarın gelicek..tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum izlenecek yol ne olmalı?

dolaba bakıp bu ses normal derse ne yapabiliriz?
    muhatabımız servisçimi yoksa dolabı aldığımız samsung bayisimi?
    dolap daha 2 günlük yasal olarak her türlü iade veya değiştirme hakkımız var değilmi?

samsung markasında ısrar ettiğim için hatamı ettim diye düşünüyorum..okuduğum kadarıyla tüketici samsungun distribütörü anadolu elektronikten ve servis ağından pek memnun değil bakalım neler olucak..

Merhaba. Ben de samsung kullanan biri olarak yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sizin dolapdaki ses seviyesi olması gerektiğinin üstünde. Bu açıdan da hakkınızı aramanız oldukça zor. Ben ayrıca sizde eski dolabınızın çok daha sessiz olması dolasıyla kulağınız o eski dolabın ses seviyesine alışmış olmalı ve bu da bi neden olabilir. Bu gelen servis hangisiydi ? Ben de antalyada oturduğum için merak ettim. Bize enver bey gelmişti.

Bu arada bende 2 tane buzdolabı var. Samsung 62 EVS kullanıyorum ve memnunum. Ses de dahil. Diğer eski dolabım ariston artık hem sesli çalışıyor hem de samsunga terfi edince çok yetersiz gelmeye başladı gözüme. Bu nedenle sizin aldığınız modeli ben de almayı düşünüyordum. Bununla beraber elektrolux de marka olarak bir alternatifdi. Ama baktığım elektrolux modelleri beni pek tatmin etmedi. Genelde dondurucu hacimleri düşük gibi. Daha çok avrupalı ailelere uygun bir iç tasarımı var. Samsung bakımdan daha çekici bize. Fakat sessiz motor yapısı dikkat çekici. Tabi her modeli değil. Bu TR ye getirilen buzdolapları da nedense hep 44 Db. sese sahip. Daha üst serileri varsa onları da Anadolu getirirse çok iyi olucak. Bu bağlamda ben biraz daha beklemeyi düşünüyorum yeni buzdolabı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: arianal

candogan bey bilgiler için teşekkürler..evet eski dolabımıza göre arada 8 dB gibi ciddi fark var ama yinede bu kadar rahatsız edici bir ses gelmemeli diye düşünüyorum..yeni nesil dolapların çoğu 40-44 dB arası..44 dB yüksek bir sesmi? dolap çalışırken gece dikkatli dinleyince en uzak odadan bile duyuluyor..anormal bir durum olduğunu düşünüyoruz ama servis geldi normal diyor bu buzdolabında 1 motor 2 fan var bu seviyede ses çıkarması normal..

ürünü değiştirme prosödürü nedir bayiinin arızalı veya değil dolap daha yeni olduğu için hertürlü değiştirmek zorundadır değilmi?

samsungun üst modelleri ile değiştirelimmi diye düşünyoruz ama hemen hemen hepsi 43-44 dB civarı..gerçi RT-58EDEW gördüğüm kadarıyla en çok tavsiye edilen modelllerden şuana kadar sesten şikayetçi olanda yok..açıkçası ne yapacağımızı bilmiyoruz eski dolabımız çok sessiz olduğu içinmi bize anormal geliyor yoksa gerçekten bir sorunmu var..

8dB farkı çok rahat olarak farkedilebilecek bir ses düzey farkıdır, bunda hemfikiriz.

Benim merak ettiğim daha evvel sorduğum gibi, rahatsız olduğunuz ses tam olarak nedir?

-Kapıları açınca rahatsız olduğunuz ses kesiliyor mu?(kesiliyorsa fan motoru gürültülüdür)
    -Titreşim vb tarzı bir ses var mı?

Bu kontrollere rağmen ses devam ediyorsa izleyeceğiniz prosedür Samsung çağrı merkezini arayarak cihazınızın ses seviyesinin ölçülmesini talet etmek. Bu ölçüm ile katalog değerleri arasında fark varsa iade hakkınız doğar. Çünkü ürününüz ayıplı mal kategorisine girer.

Benim fikrimi sorarsanız sizin rahatsız olmanızın sebebi bu 8dB ses farkı; ya da cihazın bir yere değmesi, dengede olmaması vb durumdan kaynaklanan ek titreşim sesi.

• Benim de aynı konu üstünden sormak istediğim birşey var. Ben aylar öncesinden parasını ödemeye başlayıp RT59EMEW sipariş ettim. Ama geçen gün ürünleri teslim almak istediğimde bayi bana RT59EMEW modelinin stokta kalmadığını yerine istersem RT58EDEW modelinin verebilceğini söyledi. Ve fiyatlarının da aynı civarda olduğunu söyledi. Sizce bu dolap yerine RT58EDEW alınır mı? veya çok fiyat farkı olmadan hangi buzdolabı alınabilir Bosch veya Samsung marka ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.