Şimdi Ara

Intel'de yeni fiyat indirimleri: Core i7 950'nin fiyatı 294$'a düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sandy Bridge tabanlı yeni nesil işlemcilerini yıl sona ermeden satışa sunmayı planlayan Intel, mevcut ürün gamı için planladığı yeni güncellemelerini duyurmaya hazırlanıyor. Endüstriyel kaynaklardan alınan bilgilere göre Intel, farklı segmentler için hazırladığı yeni işlemci modellerini pazara sunmayı ve mevcut bazı işlemcilerinde fiyat indirimine gitmeyi planlıyor. Üçüncü çeyrek için düşünülen düzenlemeler arasında en dikkat çekici olanı Core i7 950'deki fiyat indirimi zira adetli alımlar için 562 dolar seviyesinden sağlanan yüksek performansı sınıfındaki işlemcinin fiyatı, 29 Ağustos'ta %48'lik bir indirim ile 562 dolar seviyesinden 294 dolar seviyesine çekilecek. Yapılacak bu indirim ile Intel, AMD'nin 6 çekirdekli işlemcilerine karşı elini güçlendirmiş olacak çünkü bilindiği üzere Intel'de şu an için sadece bir adet 6 çekirdekli işlemci bulunuyor ve 999$ seviyesinden satılıyor.

alt="Intel'de yeni fiyat indirimleri: Core i7 950'nin fiyatı 294$'a düşüyor"

Core i7 950'deki agresif fiyat indirimine ek olarak Intel, yeni işlemciler de lanse edecek. Intel'in sunmayı planladığı işlemcilerden ilki Pentium E5700 olacak. Çift çekirdekli tasarıma sahip olan ve 2MB Seviye 2 bellek kapasitesiyle donatılan işlemci, 3GHz'de çalışıyor ve 800MHz FSB hızını destekliyor. LGA775 formunda olacak Pentium E5700 işlemcisinin 8 Ağustos'ta, 75$ seviyesindeki adetli alım fiyatıyla pazara sunulması bekleniyor. Intel'in duyurmaya hazırlandığı bir diğer yeni işlemci modeli ise Core i3-560 olacak. Çift çekirdekli olan ve Hyper-Threading teknolojisi ile her çekirdek için 2 olmak üzere toplamda 4 izlek desteği sunan yeni işlemcinin 3.33GHz'de çalışacağı, diğer özellikler açısındansa serinin önceki modelleriyle benzer olacağı belirtiliyor. 29 Ağusto'da satışa sunulacağı belirtilen Core i3 560 modelinin adetli alımlardaki satış fiyatının 138 dolar olması bekleniyor.

alt="Intel'de yeni fiyat indirimleri: Core i7 950'nin fiyatı 294$'a düşüyor"

Intel tarafında pazara sunulacak yeni modellerden bir diğeri ise Pentium E6800 olacak. 3.33GHz'de çalışan ve 1066MHz FSB hızını destekleyen çift çekirdekli yeni işlemcinin 86 dolarlık adetli alım fiyatı ile 29 Ağustos tarihinde kullanıma sunulması bekleniyor. Giriş seviyesindeki bilgisayarlar ve ofis sistemlerini de unutmayan Intel, bu segment için çift çekirdekli Celeron E3500 modelini lanse edecek. 2.7GHz'de çalışan ve 800MHz FSB hızını destekleyen 1MB bellek kapasiteli işlemcinin 52$ seviyesinden sunulması bekleniyor. Celeron E3500'ün çıkışıyla birlikte E3400 modelinin 17 Ekim'de 42$ düşmesi beklenirken, 8 Ağustos'da 75$ seviyesinden lanse edilecek E5700 (3GHz, 2MB L2, 800MHz FSB) modelinin 17 Ekim'de 64$'a, Pentium E5400 modelinin ise18 Temmuz tarihinde yapılacak 11 dolarlık indirim ile 75 dolar seviyesinden 64 dolara düşmüş olacak.

• Fiyatlar iyi sayılır ama biraz daha düşse fena olmaz..

x3 425'den i3 550'ye geçme isteğim var ama i3 nasıl bi işlemcidir bilemiyorum

Açıkçası i3 aldığım zaman bana ne kadar perf. getirisi olucak ?
  • AMD fanatikleri sinir krizi geçirecekArtık sağa sola saldırmaya başlarlar x4 630 bile i7 950'den daha iyidir demeye
  • şuandan sonra insede boş zaten i7 alanlar 920 aldılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Wish

Fiyatlar iyi sayılır ama biraz daha düşse fena olmaz..

x3 425'den i3 550'ye geçme isteğim var ama i3 nasıl bi işlemcidir bilemiyorum

Açıkçası i3 aldığım zaman bana ne kadar perf. getirisi olucak ?

hocam yedek sistemimde kullanıyorum core i3 530'u fiziksel 2 sanal 4. core 2 duo dan biraz ucuz ama biraz daha performanslı diyebilirim. win 7 6.4 filan veriyor fena sayılmaz biraz da oc ettin mi 3.5 3.6 da rahat kullanırsın 32nm sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comissar -- 21 Haziran 2010; 12:45:46 >
  • x3 425 de 6mb l3 açtım 3.2 ghzde kullanıyorum sistem ddr2 tabiki

i3 alınca mecburen ddr3'e geçicez HD5770 ekran kartım var.Şuanda ramler baya problem çıkartıyor ddr2 de yavaş yavaş bitmeye başladı

Bu yüzden makul bi anakartla 4gb ramle ddr3'e geçmek istiyorum ama amd mi intelmi karar veremedim hala
  • quote:

x3 425 de 6mb l3 açtım 3.2 ghzde kullanıyorum sistem ddr2 tabiki

i3 alınca mecburen ddr3'e geçicez HD5770 ekran kartım var.Şuanda ramler baya problem çıkartıyor ddr2 de yavaş yavaş bitmeye başladı

Bu yüzden makul bi anakartla 4gb ramle ddr3'e geçmek istiyorum ama amd mi intelmi karar veremedim hala

amd 6 core destekli anakartlar ucuz onlardan alırsan ileriye dönük iyi bir yatırım olur diye düşünüyorum. yani ucuz derken intelin 6 core destekli anakartlarına göre ucuz demek istedim. misal:
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m4a89gtd-prousb3-m4a89gtd-prousb3-amd-890gxsb850-am3-ddr3-2000mhz-%28oc%29-anakart/productdetails.aspx?I_ID=44576

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comissar -- 21 Haziran 2010; 12:57:51 >

• Anakartım zaten 6 core destekli

Gigabyte M720-Us3 son biosunda F7k 6 corelara destek verdi ama ddr2 ye yatırım yapmak istemiyorum...

x3 425+m720-us3'ü 250-300 civarına satarsam anakartı almış olurum sadece işlemci almam gerek

4gb ram alırsam 1333 mhz (gecikmeleri düşük) sistem tamam olur
  • çok mükemmel haber

bu indirimden sonra artık ucuz 6 cekirdekleri bekleyebiliriz
  • quote:

x3 425 de 6mb l3 açtım 3.2 ghzde kullanıyorum sistem ddr2 tabiki

sen hala l3 ü açtım 3.2 ghz de kullanıoyrum diyorsun ki şu anki işlemcin bile i3 den iyidir;) i3 250 lira x3 425 130 lira
  • quote:

Anakartım zaten 6 core destekli

Gigabyte M720-Us3 son biosunda F7k 6 corelara destek verdi ama ddr2 ye yatırım yapmak istemiyorum...

x3 425+m720-us3'ü 250-300 civarına satarsam anakartı almış olurum sadece işlemci almam gerek

4gb ram alırsam 1333 mhz (gecikmeleri düşük) sistem tamam olur

abicim işlemcin güzel şuan 2 çekirdeği bile doğru düzgün kullanan oyun yok sen sadece anakart ramleri değiştir ilerde bir adet 6 core la sistem şahlanır. benim tavsiyem ddr3 lü anakart ve ram. yin de kendin bilirsin.
  • Ustalar yorumlar için teşekkürler...

Ddr3 destekli anakart ve ram iyi olucak gibi sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

şuandan sonra insede boş zaten i7 alanlar 920 aldılar

+1 Gecikmiş bir indirim.
  • quote:

Ustalar yorumlar için teşekkürler...

Ddr3 destekli anakart ve ram iyi olucak gibi sanırım...

aynen. x3 den x4 e geçmek ahım şahım bir performans artışı sağlamıycaktır ama intelin native 8 çekirdek gibi bir hamlesi olursa eğer 6 core amd lerin fiyatları baya bir düşer o zaman 6 core amd ile baya bir performans artışı sağlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comissar -- 21 Haziran 2010; 13:28:32 >
  • arkadaşlar bende q9550satıyorum alan olursa....
  • hatta bide
    Ocz Reaper 4 GB 1066 Mhz CL5 Heat-pipe DDR2 Kit (2x2GB) - OCZ2RPR10664GK
    var
  • Anakart fiyatlarını (malum bu işlemci ile x58 anakart kullanmak durumundasınız) Hala AMD fiyat/performans olarak daha mantıklı, üstelik hemen her anakart X6 işlemcileri destekliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Anakart fiyatlarını (malum bu işlemci ile x58 anakart kullanmak durumundasınız) Hala AMD fiyat/performans olarak daha mantıklı, üstelik hemen her anakart X6 işlemcileri destekliyor...

haklısın hocam zaten x58 soketi tümden performans sınıfı sayabiliriz. bu yüzden amd 6 core veya daha sonrası için de fiyat performans liderliğini sürüdrecektir.
  • baktılar amd 6 çekirdekli işlemcilerle bayağı iş yaptı mecburen fiyat indirimine gidiyorlar. Güzel haber bunlar nerede rekabet orada berekat :)
  • i3 ile athlon x3 denk sayılabilir. Anakarta entegre grafik performansları ile birkaç işlemci sonucunu değerlendirecek olursak: x4 635> i3 530>= x3 440(farklar son ikisi arasında çok az, bellek refleksinde çok daha hızlı athlonlar intelin bellek kontrolcüsünü dışarıda bırakarak ucuza kaçması sebebiyle).
    http://www.insidehw.com/Reviews/CPU/Athlon-II-X4-635-Quad-Cores-Are-In/Page-2.html
    http://www.insidehw.com/Reviews/CPU/Athlon-II-X3-440-A-Three-Headed-Dragon/Page-2.html

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.