- x
Kia Cerato 2010
80 Cevap22084 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

53 Mesaj
21 Haziran 2010; 12:14:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

1,5 aydır Kia Cerato Consept model araç kullanıyorum. Benim gibi bu aracı kullanan var mı? Memnuniyetlerini ve şikayetlerini okumak istiyorum. Ben araçtan memnunum, gerek performans, gerek, iç hacim ve güvenlik ...

857 Mesaj
21 Haziran 2010; 15:03:04 

bu aracı bende almayı düşünüyorum daha yeni olduğu için yeterli yorum bulmak zor. Acaba gözlemlerinizi iyi kötü aktarabilirmisiniz? Ne kadar fiyata aldınız. Yakıt tüketimi performansı nasıl. Aracı bizzat goredim ama iç konsolu çok hoş görünüyordu. Deri direksiyon hız göstergesi vs. Gerçekten işçilik kalitesi nasıl çok göze batar bir kalitesizlik durumu varmi. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

53 Mesaj
21 Haziran 2010; 20:42:22 

Mayıs 2010'da aracı aldım.Benzinli ve en üst model (consept) Bana fiyat olarak bayiideki 36.000TL fiyatı verdiler. Türkiye'deki çeşitli bayilerden fiyat aldım. Sigorta dahil 34.500TL'ye indiler. (Opak araç için) Araçta özellik saymayacağım internet sitesinde zaten var. Performans olarak ben memnunum. Güvenlik olarak memnunum. Kıyaslama yapmak gerekirse alacağım araçlar Toyota Corolla, Ford Focus, Chevrolet Cruze ve VWJetta düşünüyordum. Toyota Corolla almadım çünkü aynı özelliklere sahip bir araçtı. Kia Cerato'nun duruşu görüntüsü benim için daha cazip geldi. Ford Focus düşünmedim çünkü gerçekten içeriye motor gürültüsü veriyordu ve işçiliği hoşuma gitmedi. Chevrolet Cruze Euroncap'ta 5 yıldızı sadece dış tasarımdan almıştı. Daha önce Opel kullandığım için ve Cruze de Opel'in bünyesinde olduğu için ve cam suyu dediğimiz suya bile para aldıklarını bildiğim için (her şey onlar için para müşteri önemli değil) tercih etmedim. VW Jetta da 5 senedir aynı kasayı kullanıyor. Yeni kasanın ne zaman geleceği belli değil bekleyemezdim. Tercihim bu yüzden Kia Cerato oldu. Yedek parçası ve servisi diğerlerine göre daha ucuz. 5 sene garantisi var. (150.000 km hangisi dolarsa) dezavantajı benzinli olması. Yalnız orjinal tüplüsü de mevcut. Ben yıllık 12.000-15.000 kö yol yapıyorum. Tüplü tercih etmedim Çünkü tüpü stepnenin yuvasına yerleştiriyorlar, stepneyi arka koltuklardan birinin arkasına monte ediyorlar. Bagaj küçülüyor ve görüntü kötü duruyor. Soracağınız başka şeyler varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

2188 Mesaj
21 Haziran 2010; 20:45:56 

quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Mayıs 2010'da aracı aldım.Benzinli ve en üst model (consept) Bana fiyat olarak bayiideki 36.000TL fiyatı verdiler. Türkiye'deki çeşitli bayilerden fiyat aldım. Sigorta dahil 34.500TL'ye indiler. (Opak araç için) Araçta özellik saymayacağım internet sitesinde zaten var. Performans olarak ben memnunum. Güvenlik olarak memnunum. Kıyaslama yapmak gerekirse alacağım araçlar Toyota Corolla, Ford Focus, Chevrolet Cruze ve VWJetta düşünüyordum. Toyota Corolla almadım çünkü aynı özelliklere sahip bir araçtı. Kia Cerato'nun duruşu görüntüsü benim için daha cazip geldi. Ford Focus düşünmedim çünkü gerçekten içeriye motor gürültüsü veriyordu ve işçiliği hoşuma gitmedi. Chevrolet Cruze Euroncap'ta 5 yıldızı sadece dış tasarımdan almıştı. Daha önce Opel kullandığım için ve Cruze de Opel'in bünyesinde olduğu için ve cam suyu dediğimiz suya bile para aldıklarını bildiğim için (her şey onlar için para müşteri önemli değil) tercih etmedim. VW Jetta da 5 senedir aynı kasayı kullanıyor. Yeni kasanın ne zaman geleceği belli değil bekleyemezdim. Tercihim bu yüzden Kia Cerato oldu. Yedek parçası ve servisi diğerlerine göre daha ucuz. 5 sene garantisi var. (150.000 km hangisi dolarsa) dezavantajı benzinli olması. Yalnız orjinal tüplüsü de mevcut. Ben yıllık 12.000-15.000 kö yol yapıyorum. Tüplü tercih etmedim Çünkü tüpü stepnenin yuvasına yerleştiriyorlar, stepneyi arka koltuklardan birinin arkasına monte ediyorlar. Bagaj küçülüyor ve görüntü kötü duruyor. Soracağınız başka şeyler varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Cruze 5 yıldızı dış tasarımından aldı ne demek yahu. Öyle bir saçmalık olabilir mi ?

Bu halkın mantıksız,akılsız,bilgisiz,araştırmayan,meraksız,soru sormayan,gerçeklerle yüzleşmeyen,egoist,narsist,bencil,kalitesiz,eğitimsiz ve kültürsüz yapısının içine edeyim ben

3985 Mesaj
21 Haziran 2010; 21:13:23 

quote:

Hayırlı olsun kazasız belasız binin. Aracın en çok hoşunuza giden tarafı nedir,km de ne yakıyor,yol sesi rüzgar sesi seviyeleri ne ölçüde,iç döşemeleri nasıl,koltukları rahatmı,fonksiyonel düğmelere kumandalara erişim rahatmı,ses sistemi yeterlimi,aracın herhangi bir yerinden ses geliyormu ( tıkırtı ya da normal olmayan türden sesler ) VİRAJ KABİLİYETİ,FREN MESAFESİ,aracın hızlanması yeterlimi ve baktığınız diğer araçlardan en çok hangi özelliği ile ayrılıyor,teşekkürler.

Direksiyonda eşşek varsa, kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur.

2267 Mesaj
21 Haziran 2010; 21:23:35 

quote:

3250 Mesaj
21 Haziran 2010; 22:05:48 

evet aracınızın şehir içi şehir dışı km de ne yaktığını söyleyebilirmisiniz . Bu arada cruze 10 yıldızda alsa o kasaya o motor alınmaz.

http://forum.donanimhaber.com/m_19540/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56155969

10 yıllık hort kolay iş

53 Mesaj
23 Haziran 2010; 14:19:36 

Cerato’da hoşuma giden duruşu, görünüşü. Spor bir duruşu var aynı zamanda iç hacmi 4 kişilik bir aileye yetecek kadar geniş. Hoşuma gitmeyen ise ön camın sağ ve sol uzantıları görüşü olumsuz etkileyebiliyor. Yakıt tüketimi yol bilgisayarına göre 8.5-9.0 arası. Bu kadar yüksek olmasının nedeni ortalama 40km/h ile gidiyor olmam ve motorun ısınmadan 10 kmye yakın mesafe katediyor olmamdır. Kilometrede 320-350 kuruş yakıyor. (Klima açıkken)1 Temmuz’dan sonra Ege tarafına yolculuk edeceğim uzun yolda ne kadar yaktığını merak ediyorum. Lastikler ince yanaklı düz yolda tutuş iyi ama hafif bozuk yolda içeri ses verebiliyor. Kasisleri veya çukurları yavaş geçmekte fayda var. Koltuklar rahat ve sportif. Direksiyon, vitez topuzu ve kapı içleri suni deri kaplama. Fonksiyon düğmeleri erişimi rahat. Ön ve arka cam buğu giderici mevcut. Araçta ESP olduğundan virajlarda kayma eğilimi göstermiyor. Zaten 1302 kg. Diğer araçlarla kıyaslamayı zaten daha önce yapmıştım. Sorularınız varsa sorabilirsiniz. Bilgim dahilinde cevap vereceğim. Teşekkürler.

644 Mesaj
23 Haziran 2010; 14:44:06 

eski çalıştığım şirkette cerato vardı 4 adet bir hafta sonu iş sebebiyle ereğliye gitik yaklaşık 350 km yol aracın performansı mükemmeldi o günden beri kia lara hasta kaldım zaten temmuzun 2 sinde kia ceed im geliyor siparişi verildi kısacası araç mükemmel kardeşim hiç kuşkun olmasın

Bu arada otobanda 200 km hızla gittik tık demedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lose_your_self -- 23 Haziran 2010; 14:50:01 >

38 Mesaj
10 Temmuz 2010; 2:01:51 

arkadaslar kia cerato 1.6 concept MT modelınden sıparıs vermıs bulunmaktayım.

10 gun ıcerısınde sızlere yorumlarımı bıldıyor olacagım. ama arac hakkındakı goruslerım zaten cok muhtesem. galerıye gıdıp bakmanızı sıddetle onerıyorum.

bu fıyata bu kadar donanım bu kadar performans. cogu uretıcıye dert olacak bır araba.

eskı kasa olan cerato yu bende begenmezdım. ama yenısını bızzat gormenız tum dusuncelerınızı degıstırecektır. gıdıp gorun...

53 Mesaj
14 Temmuz 2010; 13:21:25 

quote:

Orijinalden alıntı: artunkocaman

arkadaslar kia cerato 1.6 concept MT modelınden sıparıs vermıs bulunmaktayım.

10 gun ıcerısınde sızlere yorumlarımı bıldıyor olacagım. ama arac hakkındakı goruslerım zaten cok muhtesem. galerıye gıdıp bakmanızı sıddetle onerıyorum.

bu fıyata bu kadar donanım bu kadar performans. cogu uretıcıye dert olacak bır araba.

eskı kasa olan cerato yu bende begenmezdım. ama yenısını bızzat gormenız tum dusuncelerınızı degıstırecektır. gıdıp gorun...

Araban şimdiden hayırlı olsun. Arabada far sensörü var fakat sesli far açık ikaz sesi yok. Bu yüzden farlarını otomatiğe ayarlamanı öneriririm. Bende iki defa parklar açık kaldı.

965 Mesaj
14 Temmuz 2010; 22:08:17 

Aracın tasarımını ben de çok beğeniyorum.. Kianın lokomotif sedan aracı oldu Türkiye için. Ben 2008 1.6 dizel cerato kullanıyorum. Çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 17 Aralık 2013; 11:53:55 >

Skoda Yeni Octavia 1.6 TDİ Elegance 2013
Ford Focus 3 Tdci Style Plus Sedan 2012 (satıldı) ...................................................................................................................................... Kia Venga 1.6 dizel 128ps Panorama (Satıldı)...............................................................................

6949 Mesaj
14 Temmuz 2010; 22:15:29 

Hız sabitleyici ve yağmur sensörü en üst versiyonda bile yok,ya da ben körüm.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

53 Mesaj
14 Temmuz 2010; 22:22:40 

Hız sabitleyicisi uzun yolculuk yapanlar için ideal. Yağmur sensörü de Doğu Karadenizde yaşayanlar için gerekli. İklim şaartlarına göre değişiklik gösterebilir. Ona bakarsanız navigasyon da yok. Ama Toyota Corlla'dan eksiği de yok.

6949 Mesaj
14 Temmuz 2010; 23:05:10 

quote:

Hız sabitleyicisi uzun yolculuk yapanlar için ideal. Yağmur sensörü de Doğu Karadenizde yaşayanlar için gerekli. İklim şaartlarına göre değişiklik gösterebilir. Ona bakarsanız navigasyon da yok. Ama Toyota Corlla'dan eksiği de yok.

Navigasyon D hatta E segmentinde dahi opsiyon,bu çok normal,ama yağmur sensörü ve hız sabitleyici bence 2010 model modern bir C segmenti araçta bulunmalıydı.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

2535 Mesaj
14 Temmuz 2010; 23:23:05 

Gerçekten hoş araç fakat eksikleride yok değil.
Mesela aracın anahtarını gördüğümde bu güzel aracın içine etmişler dedim kendi kendime.Koca bir anahtarı var aracın(sustalı değil)
Sonuçta 40.000 tl yakın para vererek 2010 yılında bir araç alıyoruz.Cebimde koca kazık gibi anahtarla gezmek istemem,
Yağmur sensörü,dizel versiyonunun olmaması ve tüketiciyi tek tip motor seçeneğine hapsetmesi,hız sabitleyici gibi özelliklerinin olmamasıda eksi yönleri aracın.
Fakat garantisi ve dış tasarımı yüzünden tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 15 Temmuz 2010; 22:21:57 >

11822 Mesaj
14 Temmuz 2010; 23:54:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

doğru söze ne hacet

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

38 Mesaj
15 Temmuz 2010; 22:12:20 

arkadaslar tum ıslemler tamam, sadece plakayı beklıyorum. haftaya yorumlarımı ıletıyor olacagım...

2535 Mesaj
15 Temmuz 2010; 22:22:53 

quote:

arkadaslar tum ıslemler tamam, sadece plakayı beklıyorum. haftaya yorumlarımı ıletıyor olacagım...

Hayırlı olsun.
Ne kadara,hangi ilden aldınız?

38 Mesaj
15 Temmuz 2010; 22:28:45 

Merhabalar;

35.000 e istanbul dan aldım; ama tanıdık ısı oldugu ıcın boyle bır fıyat oldu...

53 Mesaj
15 Temmuz 2010; 22:41:13 

quote:

Merhabalar;

35.000 e istanbul dan aldım; ama tanıdık ısı oldugu ıcın boyle bır fıyat oldu...

Tam olarak modeli ne?

38 Mesaj
15 Temmuz 2010; 22:53:48 

concept

53 Mesaj
15 Temmuz 2010; 23:19:08 

quote:

concept

Tüplü mü, benzinli mi, otomatik mi, metalik mi?

38 Mesaj
22 Temmuz 2010; 9:16:59 

Merhabalar;

aracı dun teslım aldım; yaklasık 40 km yol yaptım. arac kia cerato concept modelı metalık grı. arac spor surus dınamıklerıne sahıp.
arac ıle ılgılı artılar cok fazla; benım soyleyebılecegım, bu fıyata bu arac muhtesem.

arac hakkında esas soylenebılecek eksıkler olabılır dıye dusunuyorum; cunku soyleyecegım detaylar sızın ıcın onemlı degılse dusunmeden alabılecegınız bır arac.

aracta bulunmayan ozellıkler (Turkıye modellerınde yok (opsıyon olarak bıle mevcut degıl), dıger ulkelerde bunlar sunulmakta...)

-dıreksıyon derınlık ayarı yok
-dıkız aynaları manuel acılıp kapanıyor
-surucu koltugu bel destegı yok
-yagmur sensoru yok
-yokus fren destek sıstemı yok
-bluetooth yok
-cruse control yok
-sunroof yok
-ses sıstemı eq ayarları cok sınırlı
-arac anahtarını cok kaba buldum, ama dert edılecek bır mevzu degıl

bunların harıcınde sınıfında en guzel onanıma ve en guzel motora sahıp arac dıye bılırız

aracta bulunan onemlı ozellıker (35-40 arasındakı rakıplerı ıle kıyaslandıgında)

-17' jant ve Kumho lastıkler
-126hp 154nm (doch) motor
-bagaj hacmı
-ıc tasarımı ve ıscılık kalıtesı daha ıyı
-otomatık dıgıtal klıma
-ESP
-...

ve daha bır cokları; aracı gercekten galerıye gıdıp gormenız taraftarıyım.

ınternette bır cok vıdeo bulunmakta; dunyanın cesıtlı ulkelerınden test suruslerı, yorumlar...

arac herkes tarafından cok ovulmekte, C segmentınde sunulanlar ve fıyat ıle cok cıddı pazar payı yakalayacak bır arac.

ben artık mutlu bır bınıcıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artunkocaman -- 22 Temmuz 2010; 11:18:12 >

38 Mesaj
1 Ağustos 2010; 20:10:51 

merhabalar;

arac 450km ye geldı...

aracı goren herkes cok begenıyor; sureklı olumlu yorumlar alıyorum.

arac 180 a kadar cok rahat cıkıyor; 200 u gorecek gıbı daha devır kalıyor amauzun yol olmadıgından deneyemedım.

yol tutusu cantların 17' olmasından oturu sahane, daha onceden vırajda aracın yatması ve lastıgın katlanmasından buyuk sorun yasarken ceratoda bu sorun yok.

ıvmelenme gayet tatmınkar, 5000 devırden sonra daha zevklı oluyor.

herkese sıddetle tavsıye edıyorum

1087 Mesaj
1 Ağustos 2010; 20:27:32 

0

Çok güzel bir araç.

66 Mesaj
2 Ağustos 2010; 4:17:45 

Bende nasipse 1 hatfa 10 gün içinde cerato almak istiyorum.
Aracı galeriye gidip gördüm biraz ince işçiliğe önem gösteren birisiyim.
Kalitesi ve duruşu ile sadece kendisini özleten bir araba gibi geldi bana. Motorunu inceledim Euru4 Motor olduğunu ve çok az yaktığını söylediler. Motorun görüntüsü biraz ufak geldi aslında gözüme bu heybetli 1.3 tonluk kasaya bu motor ufak değil mi dedim ama 126 beygir güç ürettiğini duyunca ve arkadaşlarında yorumlarına istinaden bu kaygım ortadan kalktı. Emsallerini incelediğimde bir eksiği yok. Daha önce Fiat ve Renault ve Opel arac sahibi oldum Renault Clio II Hb Fransadan gelen 2006 model arabam hariç :) Ona ne olursa olsun laf yok. Cerato içlerinde içine bindiğimde en keyif veren araç oldu. Konsolun duruşu ve tokluğu en sevdiğim yanı oldu. Bunu ne toyota da ne focusda ne de peugeot da hissettim. Dış görünüm ise Cruzda olduğu gibi heybetli ama cruz gibi boş bir kasa görüntüsü vermiyor. Bmw ve Mercedes fazla iddialı bir benzetme olucak ama öyle bir tokluk hissi verdi bana. Segmentine göre gerçekten güzel bir araç. Umarım almak ve kullanmak bana da nasip olur. Bir yakınımda ceratonun bir önceki modeli var ve geçenlerde kullanmam için vermişti sağolsun bir iş için gerçekten keyif almıştım yenisi ise beni çok heyecanlandırıyor ve eski modelinden hiç bir iz taşımıyor.

53 Mesaj
9 Ağustos 2010; 23:01:54 

4500 km yaptım. Tek şikayetim lastiklerin yanaklarının ince olması. Kasislere veya çukurlara girdiğimde lastikler yarılacak diye çekiniyorum. Toyota Corrolla'dan daha sessiz. Kullandığım için söylüyorum.

583 Mesaj
9 Ağustos 2010; 23:37:44 

galeride aracı inceledim dizel olmaması dışında çok başarılı...

Lenova X220 - Apple Iphone 5 - TOSHİBA SATELLİTTE PRO C650-109 Samsung Galaxy SFord Focus III 2013 Style 1.6 TDCI -115 hpVW Golf 1.6 TDI 2011 Trendline 3.000km kullanıldıVW Golf 1.6 TDI 2012 Trendline 17.000km kullanıldıAstra sedan Enjoy 1.3 cdti 2012 22.000km kullanıldıAstra hb essentia 1.3 cdti 2008 75.000 km kullanıldıVW Jetta midline 1.9 tdi 2007 32.000 km kullanıldı

38 Mesaj
24 Ağustos 2010; 13:59:48 

Merhabalar;

1200km ye ulastım.

aracın lastık yanakları ınce olması cok guzel bı durum ozellıkle vırajlarda buyuk faydasını goruyorsunuz. 17 ınc jantlarla bu saglamlık kazınılmıs oluyor.

aracın 120 den sonra motor sesı cok artıyor.

190km gordum sehır ıcınde :) fakat uzun yolda cok rahat 200 u devırıcek gorunuyor.

arac ESp cok temız calısıyor, kımı zaman abs ve gaz keserek mudahale edıyor kımı zaman gaz vererek ve abs ıle devreye gırıyor.

arac vırajda bıraz savrulma egılımde, bununda sebebı arka tarafın bıraz havda olması ve agırlık onde kalması.

ama bu fıyata bu donanım ve performans sadece muhtesem.

bastıgınızda arac 12.0 lık tuketım yaparken uygun kullanımda 8.6 kadar gorebıldım. ortama deger ıse 9.8 cıvarında.
tabı pılotajdan pılotaja fark var :)

105 Mesaj
24 Ağustos 2010; 14:46:25 

test sürüşünde arkada oturan arkadaşlarım zıpladıkalrından çok rahatsız oldular
ayrıca küçük bir çukura düştüm sanki jant kırıldı gibi bir ses çıktı.
17 jant fazla bence bizim kötü yollalrımıza araç konforuz arkada oturanlar için.
motor güzel hızlanıyor ama virajada direkt arkasını birakıyor
frenleri çok güzel tam kıvamında
fiyatına göre iyi ama süper de diyemeyeceğim bir araba
not:sustalı anahtarı yok

53 Mesaj
27 Ağustos 2010; 10:08:55 

quote:

Orijinalden alıntı: emre99

test sürüşünde arkada oturan arkadaşlarım zıpladıkalrından çok rahatsız oldular
ayrıca küçük bir çukura düştüm sanki jant kırıldı gibi bir ses çıktı.
17 jant fazla bence bizim kötü yollalrımıza araç konforuz arkada oturanlar için.
motor güzel hızlanıyor ama virajada direkt arkasını birakıyor
frenleri çok güzel tam kıvamında
fiyatına göre iyi ama süper de diyemeyeceğim bir araba
not:sustalı anahtarı yok

Arkada oturan arkadaşlarını bilemem zira be sürücü olduğum için önde oturuyorum. Arkada oturan kimse yok bende, benim için çok da önemli değil. 17 jant ile arabanın tekerinin çukura girmesinde sesin çıkması alakasız. Daha önce de belirtmiştim. Bunun nedeni lastik yanaklarının ince olması. 45 yerine 55 ya da 60 yapsalardı böyle bir sorun olmayacaktı. Virajlarda arkasını nasıl bırakıyor anlayamıyorum. Demek ki sen ESP olan araca binmemişsin. Bendeki araç ESP li olduğundan çok uğraştım arabayı yoldan çıkaramadım. (Özellikle mucurlu yollarda slalom yaptım) Bu fiyata göre - ki ben en donanımlısını 34.500TL ye almıştım- Toyotadan bir eksiği olmayan daha sportif bir araç. Sustalı anahtar olmamasının nedeni sanırım çok özellik az maliyet. Sustalı anahtarı ne yapacaksın adam mı bıçaklıyacaksın? Fiyakası mı önemli? Ben araçtan gayet memnunum.

105 Mesaj
27 Ağustos 2010; 11:35:08 

benim 2 kızım var arkada oturdukları için önemli benim için.
benim kullandığımda concept versiyonu idi ve esp liydi.benim demek istediğim araç yola oturmuyor. sizin dediğiniz gibi hareketler yaparak yoldan çıkarmaya çalışmadım.kendi aracım olan cmax a göre yol tutuşunu kıyasladım.
sustalı anahtarın şöyle bir avantajı var.cebinizi delmiyor ve az yer kaplayıp şık görünüyor.yoksa kimseyi bıçaklama gibi bir derdim yok..

53 Mesaj
27 Ağustos 2010; 13:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: emre99

benim 2 kızım var arkada oturdukları için önemli benim için.
benim kullandığımda concept versiyonu idi ve esp liydi.benim demek istediğim araç yola oturmuyor. sizin dediğiniz gibi hareketler yaparak yoldan çıkarmaya çalışmadım.kendi aracım olan cmax a göre yol tutuşunu kıyasladım.
sustalı anahtarın şöyle bir avantajı var.cebinizi delmiyor ve az yer kaplayıp şık görünüyor.yoksa kimseyi bıçaklama gibi bir derdim yok..
[/quot

Benim de çocuklarım var hatta 1500 km gittim herhangi bir sorun yaşamadılar. Ben arabayı savunmuyorum ama o fiyata bence gayet iyi diyorum.

857 Mesaj
28 Ağustos 2010; 1:51:34 

bende bu aracı almayı düşünüyorum gittim gördüm galeride gerçekten çok beğendim, tek derdim acaba ne sorun çıkabilir piyango mu oynuyorum 2. el satarken ne olur diye düşüncede kalmam. aynı fiyata opelin 111. yıl astra sedan ı var, bu aracı gidip görmedim o yüzden karşılaştırma yapamıyorum ama markası var bi kere 2. elde çok fiyat kaybı olmaz...

66 Mesaj
3 Eylül 2010; 4:39:15 

Merhaba arkadaşlar. Bende nihayet bir Kia Cerato sahibi oldum bugün. Çoğu arkadasımızın dediği gibi araba gerçekten çok güzel. Aracı 35000 TL ye aldım. Sayılan eksikliklerin hiç biri göze batmıyor. Motor sesi çalışırken dahi hiç ses gelmiyor. Gaza yüklendiğimde sportif bir ses çıkarması hoşuma gidiyor ayrıca. Egzostun duruşu bagaj hacmi ve cupe gibi bir yapıya sahip olması görenleri şaşırtıyor. Arka koldukların bagajdan bir kolla açılması koltuklarda ki mandal derdini ortadan kaldırmış bajagdan koltuğu açabiliyor. Arka koltuklarda bu sayede sırta yapıştırılmş oluyor ve gereksiz gıcırtılar ortadan kalkıyor. Yol tutuşunu çok beğendim tabi henüz şehir içindeyim ama daha önce envai çeşit araçlarda savrulma hissi yaşadığım virajlarda hiç sorun yaşamıyorum. Jant ince evet biraz korkutuyor ama çukurları doldurmak belediyenin işi benim değil arabasını seven dikkatli kullanır diye düşünüyorum :) Görüntü açısından tek kelime ile süper diyorum. Ses sistemi gerçekten orijinal bir ses veriyor netice de hiç bir araba orijinalden pioneer anfilerde vslerle gelmiyor. 4 Disk abs 8 hava yastığı dijital klima ESP kontol düğmesi. (bazıları esp kontrol tuşu yok diyor ama var ) Far sensörü sessizliği benim çok hoşuma gitti. Yakıt tüketiminide henüz deniyorum 5 yıl garantiyi tercih ettim eğer yakıt tüketimi makulse tüp taktırmayı düşünmüyorum 1 yıl kadar sonra karar vericem. Ama bayiden alırken çok az bir benzin mevcuttu 22 kmlik yolu gitmeyeceğini söylediler 20 tllik benzin aldım 100 kmnin üstüne çıktım ama hala benzin hiç yakmamış gibi bitsede fullesem diye uğraştım ama bitiremedim. Motor henüz yeni çok yakar diye düşünüyodum ama yanıldım. Ben tercih ettiğime çok memnunum sahah olsun da biran önce arabamı sürmeye başlayayım diye can atıyorum :)

38 Mesaj
6 Eylül 2010; 15:11:46 

Merhabalar;

suanda sehırıcı ortalama 1500km de 8.6 kı ben devırlı kullanıyorum.

aracta max olarak 200km gordum.

cok memnunum...

281 Mesaj
6 Eylül 2010; 16:42:35 

ben de sıfır 2010 corolla aldım.7500 km yol gittim. ortalam yakıt tüketimi 6,5 lt / 100km.hastayım corolla araba. motor ivmelenmesi çok güzel. sollamalarda hiççç tedirgin olmuyorum. bu da 100 km hıza ulaşmada verilen değerlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

2004 Opel Astra Classic 1.6 Comfort

53 Mesaj
6 Eylül 2010; 16:58:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cafercan2633

ben de sıfır 2010 corolla aldım.7500 km yol gittim. ortalam yakıt tüketimi 6,5 lt / 100km.hastayım corolla araba. motor ivmelenmesi çok güzel. sollamalarda hiççç tedirgin olmuyorum. bu da 100 km hıza ulaşmada verilen değerlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

2009 Toyotaya bindim. Kasa ağır mı geliyor bilmiyorum. 124 ps gücünde olmasına rağmen hızlanmalarda ve serilikte benj tatmin etmedi. Cerato gerçekten 1304 kg olmasına ragmen (Toyotadan daha ağır) hızlanmalarda, sollamalarda bana mısın demiyor. Virajlara EPS güvencesinde korkmadan giriyorum. Donanımına göre fiyatı gerçekten çok iyi. Gidin inceleyin.

1170 Mesaj
6 Eylül 2010; 17:19:20 

aracınız hayırlı olsun güle güle binin.

Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var.

66 Mesaj
8 Eylül 2010; 3:56:44 

quote:

Orijinalden alıntı: cafercan2633

Valla arkadaşım senin ki biraz sony laptop toshiba laptop olayına dönmüş. Aynı özelliklerde kimi yerlerde performans veya işçilik kişiden kişiye göre değişebilir ama aynı performans ve kendine has bir kalite ile daha ucuza alınıyor bu araç. Benimde bir ceratom var diye böyle konuşmuyorum. Burada toyota da kötülenmiyor. Toyota üretiminde görev alan arkadaşlarım var şahsen görüşlerine başvurdum denedim araçlarıda, ceratondan bir fazlasını göremedim. Burada fiyat ve kalite ön planda. Uygun fiyata tatminkar bir araç. Senin fazla paran olabilir fazla paraya aynı performans almak türk milletine has bir durum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QapriCe -- 8 Eylül 2010; 3:58:47 >

53 Mesaj
21 Ekim 2010; 18:29:52 

Kia Cerato'mu alalı yaklaşık 6 ay oldu. 6000 km'yi devirdim. İzlenim olarak aktaracaklarım: Donanım olarak fiyatına göre yeterli. Birçok araçta bile hala yeterli sayıda hava yastığı yokken -ki bu benim için güvenlik açısında önemli- Cerato'da 10 adet hava yastığı bulunmakta. Aracın yakıtı ilk aldığım zamana göre düştü. Fabrika teknik verileri ile aynı yakıyor. Herhangi bir sapma yok. Ben çok yaktığını düşünmüştüm fakat bunun nedeni benim kullanışımdan kaynaklanıyor. Çünkü araca bindiğiniz zaman 126PS gibi yüksek bir güçle yavaş gitme olasılığınız ortadan kalkıyor. İster istemez kendinizi gaz pedalına sonuna kadar basmak arzusu kaplıyor. Dış dizaynı da hala çekici. Hala insanlar arabamın çevresinde 1-2 tur atıyor, merakla inceliyorlar, bazıları da soruyor. Kimileri satışının zor olduğunu söylüyor. Benim için sorun değil ben zaten binmek için aldım. 5 sene garantisi var. 1-2 bin TL ucuz olsa ne olur olmasa ne olur, bindiğim kar. Sorusu olan foruma yazabilir.

4364 Mesaj
21 Ekim 2010; 19:45:21 

Cerato forumu var, oldukça fazla bilgi var içerisinde. Oradan yorumlara ulaşabilirsin.

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

136 Mesaj
6 Kasım 2010; 13:36:11 

Merhabalar gokhann_75
Ben de kia cerato comfort ( seninkinin bi alt modeli ) almayı düşünüyorum. Arabanın özelliklerini anlattığın kısımlarda esp den çokça bahsetmişsin.Bildiğimiz gibi benim alacağım modelde esp yok. Bu bana sıkıntı olur mu ? yorumunu bekliyorum.
NOT: Jantların 15'' olduğunu göz önüne alarak lütfen...

53 Mesaj
6 Kasım 2010; 22:09:19 

Araçta ESP olmaması senin için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tabi bu kullanıma da bağlı. Kelime anlamını Google'den bakabilirsin. 15" jant zaten eski kasa Cerato'ların kullandığı lastik ebadı. Avantajı lastikler ince olduğu kışın patinaj yapma olasılığı daha az. (Bisiklet lastiği ile motorsiklet lastiiği gibi) Büyük çaplı lastikler uzun yolda kullanışlı. Benim tercihim olacaksa en iyisi olsun şeklindeydi. Araç alırken sağa sola sorun. Forumları okuyun ama en önemlisi kendiniz mutlaka aracı test edin. İçinize sinmeden kesinlikle almayın. Çünkü aracı bir kere alıyorsunuz. İyi günler.

136 Mesaj
7 Kasım 2010; 13:19:03 

6000 km den sonra araba hakkında ki düşüncelerin ne yönde değişti peki ?

53 Mesaj
8 Kasım 2010; 12:54:04 

Yakıt olarak fabrika verilerine uyuyor. Görsel olarak dıştan spor bir araç görüntüsü var, asi duruyor. İçten bamınca 4 kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını çok rahat karşılıyor, oldukça geniş. Bagaj gerçekten 490 litre ve yeterli. Performans olarak sonradan toparlanan bir araç değil, çok seri. Yakıt tüketimini düşük tutamamamın nedeni 90km/h gibi bir hız yetersiz kalıyor...

1533 Mesaj
8 Kasım 2010; 14:17:00 

cerato alanlara tebrikler
ben de pro ceed kullanıcısıyım
gerçekten kia almakla çok akıllı bir iş yaptık hep beraber
darısı haberi olmayanlara diyorum...

ceed club
yusuf yılmaz

136 Mesaj
8 Kasım 2010; 18:18:13 

Şuanda Türkiye deki yeni kia ceratonun manuel vitesli son arabasını almış bulunmaktayız.Manuel olarak kalan son araç metalik gri concept modeli.Yani şu andan itibaren Türkiyede manuel 0. km kia cerato kalmadı :D

11822 Mesaj
8 Kasım 2010; 19:34:19 

cerato koup kaputunu açın sonra sürücü tarafındaki kapıyı kapatın bütün motor yerinden oynuyor sonra tekrar yerine geliyor özellikle sol tarafta bu olay çok daha belirgin

denemesi bedava

53 Mesaj
9 Kasım 2010; 7:14:02 

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

cerato koup kaputunu açın sonra sürücü tarafındaki kapıyı kapatın bütün motor yerinden oynuyor sonra tekrar yerine geliyor özellikle sol tarafta bu olay çok daha belirgin

denemesi bedava

koup nedir anlayamadım? Hangi dilde yazılmış?

11822 Mesaj
9 Kasım 2010; 8:46:23 

bakarsın buradan http://www.kia-ceratokoup.com/

i don't know either

136 Mesaj
9 Kasım 2010; 14:19:26 

quote:

denemesi bedava

Biz o modelinden bahsetmiyoruz ne yazık ki.

53 Mesaj
9 Kasım 2010; 17:15:49 

quote:

denemesi bedava

Bahsettiğin araçtan sanırım Türkiye'de yok. Tek kapılısı gelince gideceğim ve bizzat senin için test edeceğim.

1533 Mesaj
9 Kasım 2010; 17:25:14 

satışı yakında başlıyacak

local://upfiles/200488/4AB5B7D2598942FE8EAA8962B3F4C99C.jpg

local://upfiles/200488/152C567A160D46409B74D2D218AFD143.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 10 Kasım 2010; 9:32:34 >

ceed club
yusuf yılmaz

11822 Mesaj
9 Kasım 2010; 19:56:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Akplt

Biz o modelinden bahsetmiyoruz ne yazık ki.

ne farkeder ya sonuçta farklı üretim bandından mı çıkacak ?

53 Mesaj
10 Kasım 2010; 7:13:47 

En son eklenen resim Seat sanırım ne alaka ben anlayamadım? Kardeş sende ne otomobili var MADEM KİA'DAN HAZZETMİYORSUN?

1975 Mesaj
10 Kasım 2010; 10:42:39