Şimdi Ara

Toshiba'dan çift ekranlı mini-bilgisayar: Libretto W100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
10.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Toshiba'dan çift ekranlı mini-bilgisayar: Libretto W100"

Courier adını taşıyan çift ekranlı tablet bilgisayar projesini iptal eden Microsoft'un aksine Japon elektronik devi Toshiba bu konuda oldukça iddialı. İlk dizüstü bilgisayarını 25 yıl önce duyuran Toshiba'nın, Libretto W100 adını verdiği çift ekranlı yeni bilgisayarının, şu an konsept aşamasında olduğu ancak birkaç ay içerisinde satışa sunulacağı bildiriliyor. Tablet bilgisayarlardan farklı olarak çok amaçlı notebook olarak hazırlanan ultra-taşınabilir formdaki yeni sistem, özel tasarımı ve kompakt boyutları yanında güçlü donanımıyla da dikkat çekiyor. Intel Atom platformundan farklı olarak düşük güç tüketimli Pentium işlemcisinin kullanıldığı çift ekranlı Libretto W100, farklı kullanım senaryolarına da müsait bir yapıda.

alt="Toshiba'dan çift ekranlı mini-bilgisayar: Libretto W100"

Her ikisi de 7-inç büyüklüğünde olan ve 1024 x 600 piksel çözünürlüğünü destekleyen çift ekranı, çoklu dokunmatik desteği ile gelişmiş kullanım deneyimi vaad eden Libretto W100, 6 modlu sanal klavye özelliğine de sahip. 1.2GHz'de çalışan Intel Pentium U5400 işlemcisindan güç alan ve 2GB DDR3 bellek ile donatılan sistem, depolama birimi olarak 64GB kapasiteli SSD sürücü kullanıyor. Intel'in entegre grafik birimiyle gelen Libretto W100, kablosuz iletişim için 802.11n WiFi ve Bluetooth 2.1 +EDR5 gibi özellikleri bünyesinde barındırırken, çoklu ortam uygulamaları için yüz tanıma teknolojisine sahip, 1MP çözünürlüğünde kamera ile birlikte geliyor.

Toshiba Libretto W100, genişleme slotları açısından zengin olan bir sistem değil. MicroSD kart slotu ile özellikle dijital kameralardan doğrudan veri alabilen çift ekranlı mini-bilgisayarda sadece bir adet USB 2.0 portuna yer verildiği açıklandı. 7.95 x 4.84 x 1.2-inç boyularında ve 820 gram ağırlığında olan Toshina Libretto W100, 8 hücreli pil ile geliyor ve 4 saat pil ömrü sunduğu belirtiliyor. Pil ömrü netbook'lardan kısa olan cihazın, çift ekrana ve daha güçlü bir işlemciye sahip olduğunu ise unutmamak gerekiyor. Windows 7 işletim sistemiyle sunulacak olan Libretto W100, kolay kullanım için Toshiba'nın Bulletin Board kişiselleştirme ve ReelTime arama&hızlı erişim yazılımlarıyla sunulacak.

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi, sahip olduğu çift ekranı ile Libretto W100 farklı kullanım senaryolarına müsait. Ekranlardan birine sanal klavye atayarak onu bir netbook gibi kullanabilir veya çift ekranlı elektronik kitap okuyucusu deneyimi yaşayabilirsiniz. Ekran üstü ikonlar sayesinde klavye ve uygulamalara hızlı erişim olanağı tanıyan Libretto W100, kendi sınıfında yaygın satışı başlayacak çift ekranlı ilk ürünlerden biri olacak. Sahip olduğu özellikler sayesinde farklı kulvarlardaki pek çok cihaza rakip olması beklenen Libretto W100, yurt dışında 1099 dolar seviyesindeki son kullanıcı satış fiyatı ile Ağustos ayı içerisinde kullanıma sunulacak.

• Çok güzel hazırlanmış bir haber. Artık devir dokunmatik devri umarım ki ilerde her yerde dokunmatik cihazlar olur ve hayatımız kolaylaşır.
  • quote:

gelişmiş kullanım deneyimi vaad eden Libretto W100, 6 modlu sanal klavye ile tuşları görmek isteyen kullanıcıları da unutmuyor.

cihazda klavye tuşu görmek istemeyenler de var demek. kolay gelsin ne diyelim
  • güzel bişeye benziyo biraz pahalı sanki
  • Tek kelimeyle mükemmel bir şey yapmışlar. Bir çok orta yaş üstü insanın internetten gazete okumayla ilgili sıkıntısı var.(babamdan biliyorum; elimde olmamış sarmıyo diyor:)) Tabii ekstrem kullanıcının işini görmez; ama her kesimi düşünmeleri güzel. Birde ekranı bu e-book reader'larda olan teknolojiden olsaymış dadından yenmezmiş...
  • dokunmatik olayı süper ama klavye ile oyun oynamanın verdiği hazzı başka birşeyde yaşayamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hooper

dokunmatik olayı süper ama klavye ile oyun oynamanın verdiği hazzı başka birşeyde yaşayamıyorum

Netbook bu dostum ne oyunu
  • Çok güzel düşünülmüş.
    Konuya girerken monitör önlü arkalı ekrandır diye düşünmüştüm.
  • boyutları oldukça ufak.. adam tek eliyle komple kavramış cihazı.. yani son derece mobilite bir yapısı var.. oldukça güzel görünüyor..
  • buda appel nin yan sanayisi diyebilirim peahh
  • Nintendo DS gibi duruyor...
  • Ucuz olsa alırdım
  • Çok güzel görünüyor da cep dostu olmaz herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedmonster

quote:

dokunmatik olayı süper ama klavye ile oyun oynamanın verdiği hazzı başka birşeyde yaşayamıyorum

Eeee ben netbookta oyun da oynuyorum nasıl olacak şimdi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speedmonster

quote:

Eeee ben netbookta oyun da oynuyorum nasıl olacak şimdi

tamam bunda da tetris oynarsın sorun yok... endişelenme hemen

• iPad'in hedef aldığı kitleye seslenen bir cihaz. iPad, formu ve kullanımı itibariyle dijital döküman okumak için en ideal çözümü sunuyor.

Toshiba bu cihazı iPad gibi tek ve büyük ekran yerine çift ekran yaparak tam olarak yapmak istediği, hedeflediği şeyi anlayamadım.

Pil ömrü ise çok zayıf, tamamen portatif bir cihaz için.
  • gayet hoş alet
  • Kullanışlı ama pahalı bir alet..
  • Gereksiz bir urun
    Prototipten oteye gidemeyecegi de belli zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.