Avea Jet modemde Turkcell sim karti kullanımı
77 Cevap32252 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1338 Mesaj
20 Haziran 2010; 20:03:59 

Arkadaslar Avea jet 3g modemim bulundugum yerde 3g uzerindne baglanamadıgından (dusuk hızda edge ile baglanıyor) buna bir Turkcell sim kart takmak istiyorum. Bunun icin sim kart kilitini avea musteri hizmetlerindne verilen kodla actım fakat bu sefer Turkcell internet baglantı ayarları gerekli. Modeme giris yapmam icin

dial number

user name
password

ayarları gerekiyor. bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

1338 Mesaj
20 Haziran 2010; 20:12:50 

evet dogru ayarlar, cok tesekkur ederim

28 Mesaj
19 Ekim 2010; 10:49:59 

hocam ayarları verebilirmisiniz çok lazım, bende avea jete şimdi türkcell data hattı taktım ayarları yapamıyorum bir türlü birde avea jete taktığınızda 3g bağlatı hızı nasıl bilgi verebilirmisiniz

2879 Mesaj
19 Ekim 2010; 15:13:13 

doğru ayarlar nedir acaba? Bizde öğrenebilir miyiz*

DH'ye beleş ALTIN danışmanlığı.
DH-ALTINCILAR (facebook). Özel Mesajdan gelen sorulara cevap vermiyorum lütfen ilgili başlığa sorunuz..
Renault Smybol 2009 1.4-Atiker LPG. 0.20 krş/km-Iphone-3GS-16gb- Canon_EOS550D

28 Mesaj
19 Ekim 2010; 16:59:30 

citizen e birisi özelleden ayarları vermiş herhalde o halletmişde bir de biz halledebilsek avea müşteri hizmetlerinden aldım jetin sim kilidini ve sim kilidi actım. gerisi kaldı inşallah biri yardımcı olurda bende internete girerim. şimdi arkadaşımın internetinden yazıyorum. şu iş bir hallolsa.

1338 Mesaj
20 Ekim 2010; 8:53:59 

birisi yazmıstı buraya sonra silmis :)

2879 Mesaj
20 Ekim 2010; 11:32:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Liberty Citizen

birisi yazmıstı buraya sonra silmis :)

ayarları bildiğine göre yazar mısın buraya sana zahmet.

DH-ALTINCILAR (facebook). Özel Mesajdan gelen sorulara cevap vermiyorum lütfen ilgili başlığa sorunuz..

1338 Mesaj
20 Ekim 2010; 16:49:27 

hatırladıgım kadarıyla

1) avea yı arayıp sim kilidi açmak için kodu istiyosun

2) sonra yeni profil diyosun baglantı ayarlarında

3) adını turkcell koyup, aşağıdakileri yazıyosun:

dial number: *99#

username: internet
password: internet

3070 Mesaj
20 Ekim 2010; 17:19:46 

bende vodemnet ve avea jet modem var.sim kartlarını değiştirdiğimde diğer oparatör internet çalışıyor ama sadece edge veya gprs hızında.yani operatörler birbirlerinin 3 g hattını kısmışlar. 3 g çalışmıyor..çok denedim.aracıma binip baz istasyonlarının dibine kadar gittim..test ettim.

2879 Mesaj
21 Ekim 2010; 8:44:41 

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE
bende vodemnet ve avea jet modem var.sim kartlarını değiştirdiğimde diğer oparatör internet çalışıyor ama sadece edge veya gprs hızında.yani operatörler birbirlerinin 3 g hattını kısmışlar. 3 g çalışmıyor..çok denedim.aracıma binip baz istasyonlarının dibine kadar gittim..test ettim.

Bak bu çok ilginç bir bilgi o zaman vodwmle , Turkcell 3g hızında baglanayacagiz . Sagolasin Demirciefe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

392 Mesaj
30 Ekim 2010; 0:26:53 

sim kilidini müş temsilcisinden ögrenirsiniz.3g felan çalışmıyor diye bişi yok.zaten bu operatorle birbirlerini engelliyorlar ama bu bilgisayardan anlamayanlar için geçerli.yeni profil yaparak baglanırsınız.kolay gelsin.

İNSANLIĞA FAYDASI OLMAYANIN KENDİNE FAYDASI OLMAZ; OLAMAZ..

2879 Mesaj
30 Kasım 2010; 9:45:52 

Avea Jet ile Turkcell için gerekli ayarlar:

Bağlantı ayarları_>Aşağıdaki APN adresini kullan kısmına
internet yazıyorsunuz ve Turkcell 3g hızında bağlanıyorsunuz daha ne olsun

NOT: Çemberlitaştayım bulunduğum yerde EDGE ile Turkcell neredeyse hiç bağlanmazken 3g ile uçuyor şaşırtıcı

Ekteki dosya (1)

3797 Mesaj
30 Kasım 2010; 10:25:11 

TEŞEKKÜRLER..

Avea jet kilitini açınca bende SADECE 3G İÇİN TURKCELL KONTÖRLÜ kullanacağım.

Nokia Asha 311
GENÇ AVANTAJ EXTRA
500DK+5000SMS+500MB

3797 Mesaj
6 Aralık 2010; 11:44:13 

ŞİMDİ AÇILDI..

DENİYORUM..

Nokia Asha 311
GENÇ AVANTAJ EXTRA
500DK+5000SMS+500MB

2879 Mesaj
6 Aralık 2010; 12:19:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Bico
ŞİMDİ AÇILDI..

DENİYORUM..

Hayırlı olsun.
Kaç günde geldi şifren Bico? Sim kilitsiz istediğin kartı takmak gibisi yok kafana göre takıyorsun.

3797 Mesaj
6 Aralık 2010; 12:43:52 

Yaklaşık 20 günde.

Şimdi değerleri veriyorum :

AVEA max. 820. kbps çok nadiren 1.100 gördüm (1 mbps) tek diş çoğu zaman hiç çekmiyordu ama bağlantı vardı.
TURKCELL max. 2.10 kbps (2 mbps) iki diş çekimde sabitti .
VODAFONE max. 2,90 kbps çoğu kere 3,54 gördüm ( 3 mbps) full çekiyor yani 3 diş çekim HSDPA olarak sabit.

Yer : İSTANBUL / ÜSTGÖZTEPE
Cihaz : AVEA JET HSDPA 3,6 MODEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bico -- 6 Aralık 2010; 16:47:59 >

Nokia Asha 311
GENÇ AVANTAJ EXTRA
500DK+5000SMS+500MB

1331 Mesaj
3 Ocak 2011; 16:43:22 

bende jet kullanıyorum illallah ettim avea'dan.3g sinyali %99 almama ragmen baglanamiyorum.hata veriyor.20 kere den fazla görüştüm müşteri hizmetleri ile ama sonuç aynı.bende turkcell data hattına geçicem.jet ile ama bu sim kilidini açmak için kod nası geliyor.gelen kodu nereye yazıyoruz yardım edermisiz?

motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
(wayne's world , wayne's world party time excellent!)

4 Mesaj
2 Şubat 2011; 19:16:21 

Selamlar,

Ben de bugün avea jett aldım. Hazır şifreli geldi, ilk kullandığımda 100Kbps geçemedim. Sonra burdan turkcell ayarlarını alıp uyguladım ve 1mbps gördüm. Ancak biraz evel açtığımda önce "Servis yok" yazısını gördüm. Programı kaldırıp tekrar kurdum ama bu sefer de turkcell ayarlarını aynı girmeme rağman bir türlü bağlanamıyor. Ancak Avea internet ayarlarını seçersem bağlanabiliyorum ama o da EDGE olarak. :(

Yok mu bunun bir yolu yahuu :(

406 Mesaj
23 Mart 2011; 11:58:36 

arkadaşlar bende de turkcell vınn modem var. bende bunun kilidini açtırmak istiyorum.müşteri hizmetlerini ararsam yardımcı olurlar mı? yoksa kıvırırlar mı vermemek için?bir de şu sorum var.turkcell vınn ile avea kart takıp 3g ile nete bağlanabilirmiyim modemin şifresini açtıktan sonra?bu işlemde 900mhz-1800 mhz fark ediyomu modemler için.teşekkürler

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...

333 Mesaj
23 Mart 2011; 17:02:52 

Bende de bayiden alınmış Turkcell Vınn E176 var istediğim zaman Turkcell veya Vodafone sim kartları ile 3G çalışıyor, herhangi bir kiliti yok.

406 Mesaj
24 Mart 2011; 10:22:16 

sattackus aynısı bende de var.ben tanıdığımdan aldım o olmuyor falan dedi diye ben hiç denemedim.avea ya kontür yükleyip takıp modeme bi deneyeyim bakalım.teşekkürler

406 Mesaj
24 Mart 2011; 14:27:44 

arkadaşlar bir de bir arkadaş bahsetmiş vodafone nin kimi modemlerinde 1800 mhz için 3g desteği yok diye. acaba turkcellin e176 modeli için de varmı böyle bir sıkıntı?

3070 Mesaj
24 Mart 2011; 15:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

arkadaşlar bir de bir arkadaş bahsetmiş vodafone nin kimi modemlerinde 1800 mhz için 3g desteği yok diye. acaba turkcellin e176 modeli için de varmı böyle bir sıkıntı?

benim yaptıgım modem testlerınde frekansın 1800 veya başka olmasının 3 g de önemi yok.turkcelin modemi huawei marka,vodofonunda aynı zaten bu modemlerde her üç operatör çalışıyor 3 g hızında..tabi avea modemin markası ayrı zte...

4892 Mesaj
17 Nisan 2011; 12:59:01 

Bir tane Jet Modem var.. Avea müşteri hizmetlerini aradım ve bir kod verdi bana. Bu kodun modeme girilmesi gerekiyormuş. Ama kodu girecek yeri bulamadım. NEreye girilmesi gerekiyor?

92 Mesaj
28 Nisan 2011; 11:13:33 

bendede avea jet var m.h. leri hemen sim kilidi verdi. ama vodafone hattı takıp nete bağlanamıyorum. ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

3245 Mesaj
1 Mayıs 2011; 22:51:41 

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Bir tane Jet Modem var.. Avea müşteri hizmetlerini aradım ve bir kod verdi bana. Bu kodun modeme girilmesi gerekiyormuş. Ama kodu girecek yeri bulamadım. NEreye girilmesi gerekiyor?

Turkcell sim kartını takınca şifreyi soracaktır. Yazılımdaki bağlan düşmesi pasif kalıyor. Bir türlü bağlanamadım.

3245 Mesaj
9 Mayıs 2011; 15:05:17 

Firmware update sonrası düzeldi. 4,5 Mbit/s sonuç aldım ki acil durumlar için harika.

3070 Mesaj
14 Mayıs 2011; 15:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kalpakci

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Turkcell sim kartını takınca şifreyi soracaktır. Yazılımdaki bağlan düşmesi pasif kalıyor. Bir türlü bağlanamadım.

bu baglantı programını nerden buldunuz bendeki ayrı..

22 Mesaj
28 Mayıs 2011; 7:30:26 

quote:

BİZDEKİ PANEL BU ŞEKİLDE. YAZILIMIN EN GÜZEL EN SON VERSİYONUNDAN SONRA PANEL DEĞİŞMİŞ KOMPLE. AMA ÖN YÜZ DAHA KOLAY VE BASİT BİR GÖRÜNÜM ALMIŞKEN, ÇARK RESMİNDEN AYARLARA GİRİLDİĞİNDE OLDUKÇA DETAYLI ARABİLİRİM EKRANLARI ÇIKIYOR. KODLARIN GİRİLECEĞİ VE YENİ PROFİL OLUŞTURULACAK OLAN BÖLÜMEDE KOLAYCA ULAŞILIYOR ORADAN..

Ekteki dosya (1)

22 Mesaj
28 Mayıs 2011; 7:32:36 

FAKAT ŞU ANA KADAR HİÇ 3g BULAMADI CİHAZ. YİNE DE TATMİN EDİCİ BİR HIZDA ŞAKIR ŞAKIR DÖKÜLÜYOR SAYFALAR. DOWN DA DA HİÇ ÜFLETİP PÜFLETMEDİ..

910 Mesaj
28 Mayıs 2011; 9:12:13 

Avea jet modem için kilit kodunu almak için mh aradım. 20 güne gelir ama kodu girerseniz cihaz garanti dışı kalır dedi. Bu konuda bilgisi olan var mi?

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.

22 Mesaj
28 Mayıs 2011; 14:37:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

Avea jet modem için kilit kodunu almak için mh aradım. 20 güne gelir ama kodu girerseniz cihaz garanti dışı kalır dedi. Bu konuda bilgisi olan var mi?

Sanmıyorum. Çünkü modemdeki ilgili panel üzerinden yeni bir profil tanımlamaktan ibaret bu işlem. dilediğinde silmek insanın elinde. Bu bilgiyi veren müsteri temsilcisi sanırım kendi şahsi fikrini beyan etmiş olmalı o sırada. Mesela aynı panelden bu modemin yanında hediye gelen TTNET Wi-Fi bilgilerini girerek yeni profil olusturuyorsunuz 1 yıllık wi-fi kullanımını aktifleştirmek için. Tamamiyle yanı işlem. Bozsa bu bozardı garantiyi. Yeni profil oluşturuyorsunuz aynı farklı sim kartı taktıktan sonraki tanımlamayı yapıyorsunuz. Listede yeni eklemeler ve silmeler gerçekleştirebiliyorsunuz panel üzerinde. İsterseniz yurtdışına çıkıp farklı bir sim kart takın hatta. No Problemo . Zorluk sıfır. İşlem çok basit ve güvenli.

3594 Mesaj
11 Haziran 2011; 22:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: yentibaba

quote:

BİZDEKİ PANEL BU ŞEKİLDE. YAZILIMIN EN GÜZEL EN SON VERSİYONUNDAN SONRA PANEL DEĞİŞMİŞ KOMPLE. AMA ÖN YÜZ DAHA KOLAY VE BASİT BİR GÖRÜNÜM ALMIŞKEN, ÇARK RESMİNDEN AYARLARA GİRİLDİĞİNDE OLDUKÇA DETAYLI ARABİLİRİM EKRANLARI ÇIKIYOR. KODLARIN GİRİLECEĞİ VE YENİ PROFİL OLUŞTURULACAK OLAN BÖLÜMEDE KOLAYCA ULAŞILIYOR ORADAN..

Güncel program kırmızı olan mı mavi olan mı?

261 Mesaj
15 Haziran 2011; 13:49:48 

Vodafone için ayarları atabilirmisiniz.

AMD x6 3.33 ghz Six Core İşlemci
HIS ATI HD6850 Ekran Kartı, Aerocool VS9 550 Watt Kasa,
MSI 870A-G54 AM3 DDR3 USB 3.0 SATA 3.0 Anakart,
CORSAIR 8GB (2*4GB) XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
CORSAIR FORCE 120 GB (550MB OKUMA/550MB YAZMA) SATA 3 SSD

261 Mesaj
16 Haziran 2011; 18:59:41 

Evet bu gün bi arkadaşımda fazla olduğunu öğrendiğim Avea jet modemi aldım şifresini kırdım, vodafone hattı alıp taktım gerekli ayarları yaptıktan sonra tıkır tıkır çalıştı...

Sorduğum soruya yanıtı kendim buldum ve paylaşmak istedim

APN ADI: Vodafone TR
APN: internet
Çevirilecek Numara: *99#
Kullanıcı Adı : vodafone
Şifre : vodafone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omuryavuz -- 16 Haziran 2011; 19:08:21 >

AMD x6 3.33 ghz Six Core İşlemci
HIS ATI HD6850 Ekran Kartı, Aerocool VS9 550 Watt Kasa,
MSI 870A-G54 AM3 DDR3 USB 3.0 SATA 3.0 Anakart,
CORSAIR 8GB (2*4GB) XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
CORSAIR FORCE 120 GB (550MB OKUMA/550MB YAZMA) SATA 3 SSD

8198 Mesaj
22 Haziran 2011; 18:19:16 

BENDE JET MODEMİN Şİfresini mh yi aradım imeisini istedi hemen kodu verdi bende türkcell hattı taktım ama jet modemle türkcell hat çok yawaş bağlanıyor nedense bilgisi olan var mı
5800 üzerinden pc suit ile daha hızlı bağlanıyorum 1.26 mbps hıızında bağlanıyorum
jet modemle hzlı bağlanması gerekirken niye bağlanmıyor acaba?

1358 Mesaj
23 Haziran 2011; 9:18:51 

Avea'dan kodu aldım. bunu nasıl gireceğim peki ?

Düzeltme:

Modemi takınca zorda zaten sim kilidini. Bu konuyu aştık. Şimdide kontörlü bir tarife tavsiye edermisiniz sadece modemde kullanacağım.

Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLX -- 23 Haziran 2011; 10:06:32 >

234 Mesaj
23 Haziran 2011; 10:09:55 

Paylaşım için teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: omuryavuz

Evet bu gün bi arkadaşımda fazla olduğunu öğrendiğim Avea jet modemi aldım şifresini kırdım, vodafone hattı alıp taktım gerekli ayarları yaptıktan sonra tıkır tıkır çalıştı...

Sorduğum soruya yanıtı kendim buldum ve paylaşmak istedim

APN ADI: Vodafone TR
APN: internet
Çevirilecek Numara: *99#
Kullanıcı Adı : vodafone
Şifre : vodafone

222 Mesaj
10 Temmuz 2011; 14:41:19 

bende dün aveajet aldım. mf190 modeli. Avea yı aradım kilit kodu 1haftaya gelir dediler. Turkcell sim kart takınca kilit kodu sormuyor. Sadece desteklenmeyen sim diye uyarı veriyor. Kod gelince nereye gircem kodu. Kodu girecek hiçbir ekran gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool_eagle -- 10 Temmuz 2011; 16:44:13 >

3070 Mesaj
10 Temmuz 2011; 17:10:31 

quote:

Orijinalden alıntı: cool_eagle

bende dün aveajet aldım. mf190 modeli. Avea yı aradım kilit kodu 1haftaya gelir dediler. Turkcell sim kart takınca kilit kodu sormuyor. Sadece desteklenmeyen sim diye uyarı veriyor. Kod gelince nereye gircem kodu. Kodu girecek hiçbir ekran gelmiyor.

ben avea jet modem sim kartımı çagrı merkezi açtı.modemin üzerındeki bilgilerı sordular,hemen 3-5 dakikada halletmilerdi.bu kod başka yerden aveya gelmıyorki.zaten o kodlar ellerınde var...anlayamadım bu durumu..bence tekrar arayın.keşke vodafon modem veya vınn modem alsaydınız,her üç operator sim kartını kullanırdınız.turkcell ve vodafon aynı marka modem kullanıyor.avea ise ayrı marka zte kullanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 10 Temmuz 2011; 17:11:33 >

222 Mesaj
10 Temmuz 2011; 18:24:50 

quote:

quote:

ben avea jet modem sim kartımı çagrı merkezi açtı.modemin üzerındeki bilgilerı sordular,hemen 3-5 dakikada halletmilerdi.bu kod başka yerden aveya gelmıyorki.zaten o kodlar ellerınde var...anlayamadım bu durumu..bence tekrar arayın.keşke vodafon modem veya vınn modem alsaydınız,her üç operator sim kartını kullanırdınız.turkcell ve vodafon aynı marka modem kullanıyor.avea ise ayrı marka zte kullanıyor...

üretici firma kodu göndermemis daha dedi. Daha dün aldım belki ondandir. Kodun hemen gelmesi o kadar önemli değil ama bana kod soran ekran gelmiyor. Sadece desteklenmeyen sim diye uyarı veriyor

112 Mesaj
10 Temmuz 2011; 19:41:54 

Ben avea zte mf 636 modelinde turkcell kontörlü data sim kart ile tıkır tıkır internete bağlanıyorum tek sorunum her söküp takmamda 2277 den gelen sim kart bilgilerinizi güncelleyin mesajı turkcelli aradım ama bilemediler ne olduğunu? Bilen varsa beri gelsin :)

222 Mesaj
10 Temmuz 2011; 20:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: levi karakian

Ben avea zte mf 636 modelinde turkcell kontörlü data sim kart ile tıkır tıkır internete bağlanıyorum tek sorunum her söküp takmamda 2277 den gelen sim kart bilgilerinizi güncelleyin mesajı turkcelli aradım ama bilemediler ne olduğunu? Bilen varsa beri gelsin :)

bende niye geçersiz simkart diye hata veriyor ki yaa

112 Mesaj
10 Temmuz 2011; 21:11:07 

sim lock yaptırdınız mı?

222 Mesaj
10 Temmuz 2011; 21:44:53 

quote:

sim lock yaptırdınız mı?

sim lock nedir nasıl oluyor. Ben hiç bişey yaptırmadım.

112 Mesaj
10 Temmuz 2011; 23:03:11 

Avea müşteri hizmetlerini arayıp 3g modemin sim lock şifresini alacaksınız şifreyi kaldıracaksınız yoksa olmaz...

222 Mesaj
10 Temmuz 2011; 23:33:58 

quote:

Avea müşteri hizmetlerini arayıp 3g modemin sim lock şifresini alacaksınız şifreyi kaldıracaksınız yoksa olmaz...

tamam orda sorun yok. Ama ben başka sim kart takınca kod gireceğim bi ekran gelmiyor.müşteri hizmetleri kodu 1hafta içinde bana bildirecekmis. Ama kod gireceğim ekranı bulamadım. Kod girecek ekran çıkmıyor

112 Mesaj
11 Temmuz 2011; 0:14:12 

quote:

quote:

tamam orda sorun yok. Ama ben başka sim kart takınca kod gireceğim bi ekran gelmiyor.müşteri hizmetleri kodu 1hafta içinde bana bildirecekmis. Ama kod gireceğim ekranı bulamadım. Kod girecek ekran çıkmıyor

Kodu size bildirdikleri an müşteri temsilcisi sizi yönlendirir zaten şu an kod olmadığı için bağlanmanız da mümkün değil... :(

222 Mesaj
11 Temmuz 2011; 0:21:33 

quote:

quote:

quote:

Kodu size bildirdikleri an müşteri temsilcisi sizi yönlendirir zaten şu an kod olmadığı için bağlanmanız da mümkün değil... :(

bugün aradım işte kod gireceğim ekran çıkmadı başka sim kart takınca diyorum. Çıkar diyo. Çıkmadı diyorum çıkar diyo. Tamam dedim bende :D olmadı üretici firmayla konuşurum

19 Mesaj
14 Temmuz 2011; 12:49:31 

Arkadaşlar Konu Acayip saptı ama konu ile ilgilenen çok kişi var benimde bir sorunum var buraya yazmak istedim tüm yorumları okumama rağmen çözemedim sorun şu

benim vodafone hatım var AYLIKCEPNET paketi yapıyorum ve telefonu pc ye bağlıyorum dial up networking ile internete giriyorum ama arkadaştan aldımğım bi jet var (Vınn vodem falan) aveanın ttnet ile antlaşmalı modemi ben telefonun hattını bu modeme takarak internete girebileceğimi düşündüm ttnet Internet adında bir programla bağlantı sağlanıyor, Ayarlar tabından 3G/EDGE ayarlamasında bir tek avea internet var buraya vodafonu ekliyorum yine olmuyor kullandığım programın ve modemin sürümlerini bilmiyorum ve sim kilidide açtırmadım (arkdaştan ödünç aldım modemi) ayrı hat takıncada sim kilidini girilecek ekranda çıkmıyor ben ayarlardan olduğunu düşünüyorum resim aşağıda ;

Programın Arayüzü ve aldığım hata :

70 Mesaj
17 Temmuz 2011; 21:06:47 

gecersiz sim kart diyor neden bunu nasıl cözcez jetmodem kilit kodunu avea dan aldım kodu nasıl gircem acılcak

222 Mesaj
18 Temmuz 2011; 0:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: emrexst

gecersiz sim kart diyor neden bunu nasıl cözcez jetmodem kilit kodunu avea dan aldım kodu nasıl gircem acılcak

aynı sorun bendede var çözemedim. Kodu girecek ekran çıkmıyor

70 Mesaj
18 Temmuz 2011; 0:59:19 

kimse bilmiyor sanırım bu sorun neden kaynaklanıor

222 Mesaj
18 Temmuz 2011; 1:11:21 

quote:

kimse bilmiyor sanırım bu sorun neden kaynaklanıor

benim kodum gelmedi hala gelince üretici firmayı arıcam

153 Mesaj
20 Temmuz 2011; 10:45:09 

Merhaba,

Avea'nın kampanyasından 29 TL 'ye Jet Modem aldım.

Modemin modeli MF190. Müşteri hizmetlerini arayarak SIM lilit açma kodunu aldım fakat,
Jet modeme Turkcell sim kartımı takıp programı çalıştırdığımda pin kodunu girdikten sonra,
"Desteklenmeyen SIM" şeklinde bir hata mesajı veriyor.

Diğer arkadaşların yazdığı gibi, bende de sim kilit açma kodunu girebileceğim bir menü mevcut değil.

Bendeki programın ekran görüntüsünü ekledim.
Jet modemle Avea dışındaki operatörlerin SIM kartlarını kullanabileceğim başka bir program var mı acaba?
Mobile Partner programını yükledim fakat modemle bağlantı kuramadım.

Tecrübesi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ekteki dosya (1)

70 Mesaj
20 Temmuz 2011; 11:14:15 

bu sim kabul edilmedi cok kişide oluor avea aradım modem üretici firma ya yollamamı söyledi modem firmaya yolladım cevabını bekliyorum

222 Mesaj
20 Temmuz 2011; 23:04:18 

quote:

bu sim kabul edilmedi cok kişide oluor avea aradım modem üretici firma ya yollamamı söyledi modem firmaya yolladım cevabını bekliyorum

çok saçma bu iş ya. Tereddütüm vardı avea almadan önce. Şimdi aldigma pişman oldum. ne kota sorgulayabiliyorum, ne kilit kodu alabiliyorum nede kodu girebiliyorum.

386 Mesaj