Şimdi Ara

Şarjınızın uzun gitmesi için yapılması gerekenler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
31
Favori
135.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım dokunmatik ekranlı telefonlar 1,5 2 şarjı gider en fazla demişsin iyi güzelde samsung star 5233 telefonun şarjı çok rahat 1 hafta gidiyor ama telefonla uğraştığın zaman 3-4 gün gidiyor bu 5800 en büyük sorunu bence bataryasının dandik olması başka bişey değil ha bu arada

resimde görülen anycool marka ÇİN MALI telefon bile dokunmatik ve yüksek müzik sesine rağmen bekleme süresi 1 haftayı geçiyor acayip bir bataryası var üstelik çin malı

bence Nokia bilerek yapıyor bu bataryaları telefonu ilk aldım şarj ettim 5,6 saat sonra 3 g ye geçtim... acaba bu 3G yüzündenmi şarj dayanmıyor anlamıyorum yaa ekran parlaklığı en düşük seviyede zaten

Şarjınızın uzun gitmesi için yapılması gerekenler

• evet 3G acayip çok şarj yiyo 3G açık olunca 5 - 6 saatten fazla gitmiyo ve telefon çok ısınıyo. (devamlı internetteyken)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q
    arkadaşım dokunmatik ekranlı telefonlar 1,5 2 şarjı gider en fazla demişsin iyi güzelde samsung star 5233 telefonun şarjı çok rahat 1 hafta gidiyor ama telefonla uğraştığın zaman 3-4 gün gidiyor bu 5800 en büyük sorunu bence bataryasının dandik olması başka bişey değil ha bu arada

resimde görülen anycool marka ÇİN MALI telefon bile dokunmatik ve yüksek müzik sesine rağmen bekleme süresi 1 haftayı geçiyor acayip bir bataryası var üstelik çin malı

bence Nokia bilerek yapıyor bu bataryaları telefonu ilk aldım şarj ettim 5,6 saat sonra 3 g ye geçtim... acaba bu 3G yüzündenmi şarj dayanmıyor anlamıyorum yaa ekran parlaklığı en düşük seviyede zaten

Şarjınızın uzun gitmesi için yapılması gerekenler

Yapmayın Allah aşkına.Siz bu telefonla çin markası bir şeyi ve star ile nasıl karşılaştırırsınız.Yazıktır günahtır.Telefonu hiç kullanmadığın zaman 5 gün gidiyor şarjı.Bir de çin telefonunun sesi yüksek çıkıyor demişsiniz.Yapmayın bu kadarını da.5800 çoğu laptoptan fazla ses çıkarıyor.Ayrıca sizin o bahsettiğiniz çin malı dandik şey 5800 ile aynı ses kalitesini verir mi sanıyorsunuz.Kusura bakmayın ama gerçekten saçmalamışsınız.3G yi de kapatacaksınız bu arada konuyu önce bir okusaydınız...Star 5800 ın yarısı bile etmez.İstediği kadar şarjı gitsin o telefon 5800ın yaptıklarını yapamıyorsa bana ne o telefondan.Yani gerçektwn saçmalamışsınız telefonu hiç kullanmazsanız tabi şarjı 1 hafta gider ama telefonun ekranına hr Allah'ın dakikasıdokunursanız o sizin dediğiniz star denen şeyin şarjı 1 hafta asla gitmez.Tuşlu telefonların şarjı bile en fazla 5 gün gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 5 Temmuz 2010; 18:47:12 >

• çok güzel olmuş eline sağlık peki bu RAMblow yüklesek o programda arka planda açık olacak şarjı bitirmez mi? çünkü belli aralıklarda ram açacak, uygulamaları kapatacak ve telefona yer açacak aydınlatabilir misiniz?
  • Çok yararlı olmuş tesekkürler
  • arkdaşlar nokia 6730 c kullanıyorum şarjı 3-4 gün dayanıyor dediler ben aldım aldığım gibi şarja taktım tlfonu şarjı dolduktan sonra kullanmaya başladım ilk gün olmasından dolayı bağa kurcaladım tlfonu, programlar oyunlar harita gps kamera falan filan ve bana 1.5 gün dayandı acaba ilk günün verdiği kurcalmamdan dolyımı o kadar az dayandı şarjı?
  • Arkadaşlar 5800'de Açılış Tonunu Nereden ? Kapatabilirim.Bulamadım da. Ayrıca 3G'de kapattım mesela nete bağlandığım zaman otomatik olarak kendisi açılıyor mu ? Yoksa hızlı bağlanmak için tekrar manuel olarak mı açmalıyım ?
  • ben bi kere zorladım şarjı TAM 8 GÜN gitti (5800)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlkn216 -- 14 Temmuz 2010; 13:06:37 >
  • Yararlı konu, hemen uygulayayım. Teşekkürler
  • galiba sorum atlanmış ben yine bir tekrar edim RAMBlow programı 5800 şarjına katkı sağlarmı? ( ben sürekli bu programın açık olduğu için telefonun şarjını daha erken bittirdiğine inanıyorum acaba böyle mi? saygılar..
  • Teşekkürler..

Bu yeni telefonu şarj etme süresini falan gerçekten bilmiyordum. Yıllardır bizim eve yeni bir telefon girerse sabahlara kadar şarjlarda bekletilir

Bu konu yararlı oldu, biri bize DUR dedi
  • Cevaplar için teşekkürler.

@ beko229

Eğer arkaplanda açık program bırakma alışkanlığınız yoksa kurmayın.Dediğiniz doğru.

Başlama tonunun nasıl kapatılacağı yukarıda bir yerde yazıyordu.Mbilden girdiğim için bakmam zor olacak kusura bakmayın.

Bu arada biri size dur demedi tam aksine daha fazla şarjla yola devam dedi.
  • Bu konuyu arıyordum bende yukarılara çıkaran arkadaşa ve emeği geçenlere teşekkürler.
  • ee bunları yaptıktan sonra son model telefon kullanmaya ne gerek war alırız bi 3210 =P

ama gercekten işe yarıyo denedim 1 gunluk sarj 3 hatta nerdeyse 3.5 gune cıktı telefon e71 :)))) tesekkürler ama sanırım ben butun ozellikleri kullanıp her gun sarj etmeye razıyım :=
  • eline emeğine sağlık ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren441
    ee bunları yaptıktan sonra son model telefon kullanmaya ne gerek war alırız bi 3210 =P

ama gercekten işe yarıyo denedim 1 gunluk sarj 3 hatta nerdeyse 3.5 gune cıktı telefon e71 :)))) tesekkürler ama sanırım ben butun ozellikleri kullanıp her gun sarj etmeye razıyım :=

Bakın bu dediğiniz şey daha önce de dile getirildi.Yazdığım maddeler arasında telefonun özelliğini kısıtlayan pek bir madde yok.Bir kaç madde var 3g yi kapatın gibi vs.
    Ki bu özelliği kaç kez kullandınız merak ederim.Dediğim gibi telefonu kısıtlayan 3 - 4 madde var.Zaten bunları yapmak zorunda değilsiniz diye konuda da belirttim.İstemiyorsanız yapmayın kardeşim..

3. Kez diyorum maddeler arasında telefonun özelliklerini kullanmamızı engelleyen birkaç madde var.Onların çoğu da zaten kullanmadığımız özellikler.Tüm maddeleri uygulasanız bile çok bir şey kalkmayacak telefonun özelliklerinden.Yine neredeyse tüm özelliklerini kullanmaya devam edeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 23 Temmuz 2010; 11:40:07 >

• @ NomadCRY

çok saol gercekden cok gzl bi derleme olmus ama bu acılıstakı nokia sesini nasıl kapatabiliyoruz ?
  • Faydalı olmuş gerçekten. Ben de 1-2 şey ekleyeyim:

-Sensörü kullanmıyorsanız kapatın.
    -Güç tasarrufu ve ışık zaman aşımını düşük tutun. Cihazı kullanılmaz hale de getirmeyin tabi.
    -Otomatik tuş kilidi varsa bence kendiniz kitleyin zira ışık daha sürede kararır siz kitleyince.
  • ayarlardan telefon bolumunu falan iyice karıstırdım açılıstaki nokia melodisini kaldıramadım arakdaslar napmak gerek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devilsbutcher
    ayarlardan telefon bolumunu falan iyice karıstırdım açılıstaki nokia melodisini kaldıramadım arakdaslar napmak gerek ?

Telefonu sessize almak bir çözüm.Onun dışında bir çözümü daha var

Ayarlar -> Telefon -> Ekran -> Açılış notu -> Metin seçin. Böylece daha az şarj harcar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 14 Ağustos 2010; 15:37:56 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.