Yeni General Mobile Q300.
270 Cevap60268 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

551 Mesaj
18 Haziran 2010; 19:28:08 

General Mobile’ın mesajlaşma konsepti ve çift sim kart teknolojisini birleştiren yeni ürünü DST Q300 segmentinin en yeni telefonu olma özelliğini taşıyor. Cihaz, Wireless(kablosuz) ağlara bağlanabilme özelliğinin yanı sıra tasarımıyla ve kolay kullanım imkanı veren Trackball kontrol topu ile öne çıkıyor.

General Mobile DST Q300 telefonu içinde yer alan Facebook®, Twitter®, MSN®, Gtalk®, Skype®, Yahoo Messenger®, eBuddy®, Youtube®, Opera mini® ve Google Search® uygulamaları ile dünyaca ünlü sosyal ağlar ve sohbet ortamlarına rahatlıkla erişebilir ve internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

DST Q300, sahip olduğu 2.4“TFT ekran, MP3 oynatıcı (MP3/ MIDI/WAV), ses kaydı (AMR), video oynatıcı (AVI,MPEG4,3GP), 3.2 MP kamera, Bluetooth® ve FM radyo özellikleri ile birçok fonksiyonu bir arada sunuyor.

0

General Mobile Fan Facebook Grubu

Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapstars -- 29 Haziran 2010; 20:22:08 >

Teknoloji
Tarih

27 Mesaj
20 Haziran 2010; 19:36:42 

fiyat ne kadar olcak acaba almak istiyorum bu telefonu

Nazım Hikmet Dostları

Ustaya Saygıyla

551 Mesaj
20 Haziran 2010; 20:10:51 

Fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok.Satışa sunuldumu fiyatını bu başlıktan takip edebilirsin.

Teknoloji
Tarih

14 Mesaj
21 Haziran 2010; 2:39:15 

telefon fiyatı 350 tl

2 Mesaj
21 Haziran 2010; 10:10:12 

bu telefon nerede satılyor yada piyasa ya nezaman sunulacak bilgi sahibi olan var mı

asd

3993 Mesaj
21 Haziran 2010; 11:02:57 

kendini nokia sanıyor harhalde üzerinde işletim sistemi standart olan bir telefonu 350 ye satarak

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

551 Mesaj
21 Haziran 2010; 12:50:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ossigeno

bu telefon nerede satılyor yada piyasa ya nezaman sunulacak bilgi sahibi olan var mı

Bekliyoruz çıkmasını sitede yayınlandı yakındır.Hepsiburada.com satışa sunabilir.

Teknoloji
Tarih

551 Mesaj
24 Haziran 2010; 14:16:03 

Siteye Giriş

Hepsiburada.com'da Satışa Sunulmuştur.

Teknoloji
Tarih

21 Mesaj
24 Haziran 2010; 14:17:32 

General Mobile Dst Q300

Genel Özellikler

General Mobile’ın mesajlaşma konsepti ve çift sim kart teknolojisini birleştiren yeni ürünü DST Q300 segmentinin en yeni telefonu olma özelliğini taşıyor. Cihaz, Wireless(kablosuz) ağlara bağlanabilme özelliğinin yanı sıra tasarımıyla ve kolay kullanım imkanı veren Trackball kontrol topu ile öne çıkıyor

General Mobile DST Q300 telefonu içinde yer alan Facebook®, Twitter®, MSN®, Gtalk®, Skype®, Yahoo Messenger®, eBuddy®, Youtube®, Opera mini® ve Google Search® uygulamaları ile dünyaca ünlü sosyal ağlar ve sohbet ortamlarına rahatlıkla erişebilir ve internetin keyfini çıkarabilirsiniz

DST Q300, sahip olduğu 2.4“TFT ekran, MP3 oynatıcı (MP3/ MIDI/WAV), ses kaydı (AMR), video oynatıcı (AVI,MPEG4,3GP), 3.2 MP kamera, Bluetooth® ve FM radyo özellikleri ile birçok fonksiyonu bir arada sunuyor

Ürün Özellikleri :
Çift Hatlı ? Var ( Tek İşlemcili )
Genel Özellikleri
Boyutlar 115 x 64.5 x12.2 mm
Ağırlık 103 gr
Şebeke 900 / 1800 / 1900
Ajanda ? Var
Alarm Var
Titreşim ? Var
Hesap Makinesi Var
Java Desteği Var
HandsFree (Eller Serbest) Var
Resimli Telefon Defteri ? Var
Ses Kayıt ? Yok
Sesli Arama Yok
Ortam Sesleri Kayıt ? Var
Kronometre Var
Bas Konuş ? Yok
İşletim Sistemi Standart
Zil Tipi Polifonik , MP3
Telefon Tipi Bar Tipi
Güç Özellikleri
Bekleme Süresi ? Maksimum 250 saat
Pil Türü Li-Ion
Pil Gücü 1200 mAh
Konuşma Süresi ? Maksimum 420 Dakika
Bağlantı Özellikleri
Bluetooth ? Var
Wi-Fi. ? 802.11 b/g
Bağlantı Özellikleri
Dahili Modem Yok
GPRS ? Class 10
GPS ? Yok
Assisted GPS ? Yok
EDGE ? Yok
3G ? Yok
Bağlantı Özellikleri
Push E-mail Yok
E-mail Desteği Var
WAP ? Versiyon 2.0
Infra Red (Kızıl Ötesi) ? Yok
PC Senkronizasyonu ? Var
Kamera Özellikleri
Görüntülü Konuşma Yok
Entegre Kamera Var
Kamera Çözünürlüğü ? 3.15 Megapixel
Kamera Zoom 4x
Video Kayıt Var
Sesli Video Kayıt Var
Video Oynatma Var
Entegre Flaş Yok
Eğlence
MP3 Çalma Var
TV Özelliği ? Yok
Radyo Var
MMS Var
Oyun Var
Hafıza Özellikleri
Telefon Hafızası Micro SD™ Kart Desteği(Maks 8GB)+87 MB Dahili hafıza
Telefon Rehberi Hafızası 500 adet
Arttırılabilir Hafıza ? Var
Hafıza Kartı Tipi Micro SD
Ekran Özellikleri
Ekran Tipi TFT
Dokunmatik Ekran Yok
Ekran Çözünürlüğü 240 x 320 Piksel
Ekran Renk Çözünürlüğü 256K Renk
ÖZELLİKLER BUNLAR ARKADASLAR fiyatta:349TL bana acıkcası biraz pahalı geldi ama almayı düşünüyorum beklicem biraz eee öğrenci adamız ha deyince cıkmıo o para ama telde kalite kokuyo desem yeri vardır bi arkadas aldı gayet memnun bide TRİDENT in bi modeli var Wt11o da hemen hemen bu gibi özelliklere sahip onda tv de var onun fiyatı ise :250 civarında ama karasızım siz nedersiniz trident W11 Mİ GM dst Q 300 mü

0

Ekteki dosya (1)

50 Mesaj
24 Haziran 2010; 17:49:03 

biri alsa da bu telefonu izlenimlerini bize aktarsa keşke..

67 Mesaj
24 Haziran 2010; 18:06:25 

Dst q100 aldım ve iade ettim.Çünkü kulaklıkla konusma yapamıyodum.İnşallah bunda böyle bi sorun yokturda alıp paşa paşa kullanırız.

barbarbaron

551 Mesaj
24 Haziran 2010; 20:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: barbarbaron

Dst q100 aldım ve iade ettim.Çünkü kulaklıkla konusma yapamıyodum.İnşallah bunda böyle bi sorun yokturda alıp paşa paşa kullanırız.

Evet dstq100 de kulaklık problemi çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapstars -- 24 Haziran 2010; 20:36:32 >

Teknoloji
Tarih

67 Mesaj
25 Haziran 2010; 1:19:07 

Evet kulaklık problemi hemen hemen genel bi problemdi.Karsı tarafa sesimi duyduramıyodum yada hiç gitmiyodu.Bide mesaj olayı vardı.Atılan mesajların başkasına gitme olasılıgı urkütücü.Ama telefon iyiydi o fiyata.Benim için en önemli şey kulaklık ve sarj.Kulaklıkta sıkıntı olunca geri vedim.5800 aldım ama çift hatlı tel lazım kesinlikle.Bunun yorumları iyi olursa kullanıcılardan iyi izlenimler alırsam alacam mutlaka.İnşallah sorunları halletmişlerdir.Acaba Türkiye'demi üretiliyo bu cihaz?

barbarbaron

67 Mesaj
25 Haziran 2010; 1:30:05 

Arkadaşlar GM nin 2010 da farklı modelleride cıkacakmıs. Aşağıdaki siteden rasgele buldum

http://news.market.meta...Mobile-na-MWC-2010.html

barbarbaron

50 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:10:39 

bu site rusça herhalde,o yüzden anlaşılmıyor ne yazdığı, ama resimlerden telefonları görebiliyoruz fakat bunların hepsi çift hatlı mı olacak acaba,tabi onlarıda bilemiyoruz,paylaşım için tşkler barbarbaron bu arada..

67 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:30:06 

Bende resimleri gördüm sadece.Güzel bir iki farklı model vardı onları paylaşayım dedim.GM Q300 inşallah iyi çkarda şu çift tel derdinden kurtuluruz.15 güne kokusu çıkar heralde telefonun nasıl olduguna dair.

barbarbaron

551 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:35:01 

Sitede Türk şirketi general mobile diye başlıyor söze.

Teknoloji
Tarih

50 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:37:50 

bu aralar nokia da çıkartacak ama o modeller'in özelliği çok kötü,pazar stratejisi olarak herhalde, artık hangisini alacaz bilmiyorum kafamız karıştı iyice..

551 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:40:13 

General Mobile Touchstone

4.3 inç Ekran

0

Teknoloji
Tarih

67 Mesaj
26 Haziran 2010; 0:15:58 

Evet türk şirketi diye başlıyo.Belkide bunlar türkiyedeki fabrikada üretilecektir.Ama eger türkiyede üretiliyorsa fiyatının daha ucuz olması gerekmiyo mu sizce? Örneğin dst500 270 civarı.Bence bu kalitede ürün için cok.O fiyata alacağın bi nokia 5-6 sene götürür ama GM gibi firmalar henüz bunu kanıtlamıs durumda değil.

barbarbaron

551 Mesaj
26 Haziran 2010; 7:47:30 

quote:

Orijinalden alıntı: barbarbaron

Evet türk şirketi diye başlıyo.Belkide bunlar türkiyedeki fabrikada üretilecektir.Ama eger türkiyede üretiliyorsa fiyatının daha ucuz olması gerekmiyo mu sizce? Örneğin dst500 270 civarı.Bence bu kalitede ürün için cok.O fiyata alacağın bi nokia 5-6 sene götürür ama GM gibi firmalar henüz bunu kanıtlamıs durumda değil.

Evet doğru söylüyorsun bunların ne yaptığı belli değil İstanbulda ki üretim tesisine ne oldu onu merak ediyorum.

Teknoloji
Tarih

190 Mesaj
26 Haziran 2010; 20:55:45 

Hemen alıyorum arkadaşlar geldi mi magazalara

551 Mesaj
26 Haziran 2010; 21:52:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TürkTelekomKSK

Hemen alıyorum arkadaşlar geldi mi magazalara

Evet geldi.

Teknoloji
Tarih

190 Mesaj
27 Haziran 2010; 9:09:38 

Dün telefoncu bir arkadaşa sordum yeni Q300'u bana dediği blackberry bolt 9000'in ikizi tüm özellikleri fonksiyonları aynı ve hemen sipariş verdim

719 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:16:11 

MEN I WANNA HAVE IT THAT'S SO COOL! dedirtiyor BEA! iyki dst q100 almamışım 359TL SÜPER

NOKIA ADAM GIBI SMS PROGRAMI
I-SMS nokia,android için ücretsiz Sms threader
SAMSUNG galaxy tab 10.1

67 Mesaj
27 Haziran 2010; 21:05:26 

Hala alıp inceleyen yok telefonu.Bugun media markt optimum ve meydana gittim bide palladium darty ikisindede yoktu.Olsaydı heralde alırdım.:)Özellik olarak blackbery falan olmasına gerek yok bence.Sadece sağlam olsun 3-5 sene götürsün sorunsuz olsun yeter.

barbarbaron

2678 Mesaj
28 Haziran 2010; 1:11:40 

telefon gelince kısaca bir şeyler yazıp foto eklersen seviniriz.

quote:

Orijinalden alıntı: TürkTelekomKSK

Dün telefoncu bir arkadaşa sordum yeni Q300'u bana dediği blackberry bolt 9000'in ikizi tüm özellikleri fonksiyonları aynı ve hemen sipariş verdim

2751 Mesaj
28 Haziran 2010; 3:47:32 

Teknosa vb. teknoloji marketlerine geldimi acaba ??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

719 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:15:28 

YA BİRİ WİDO İNCELEME YAPSIN AMATOR OLSUN ÖNEMLİ DEĞİL HERKEZ İŞLETİM SİSTEMİNİ MERAK EDİYOR

SAMSUNG galaxy tab 10.1

551 Mesaj
28 Haziran 2010; 18:33:44 

quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

YA BİRİ WİDO İNCELEME YAPSIN AMATOR OLSUN ÖNEMLİ DEĞİL HERKEZ İŞLETİM SİSTEMİNİ MERAK EDİYOR

İşletim sistemi çin.Yani diğerlerin farklı yazılım değil sadece simgeleri değiştirirler ve ufak farklılıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapstars -- 28 Haziran 2010; 18:35:41 >

Teknoloji
Tarih

719 Mesaj
28 Haziran 2010; 20:57:22 

[font="Trebuchet MS"]anladım işletim sistemin hızı nedir iyi mi yoksa nokia'nın yeni s60 gibi EPIC FAIL midir?

EN ÖNEMLİSİ BU
MSJ ATARKEN MESELA ARKADAŞINIZLA ÇAAT ÇUUT MESAJLAŞIYORSUNUZ HER DEFADA SIM1 Mİ SIM2 Mİ DİYOR?
[font="Verdana"]DİYORSA BU TELEFON ÇÖPTEN İBARET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 28 Haziran 2010; 20:58:50 >

SAMSUNG galaxy tab 10.1

42 Mesaj
29 Haziran 2010; 3:45:30 

telefonu sipariş verdim yarin elimde resim eklerim ve yorumumu yaparim ben begendim şimdiden bir sorun olacagini sanmıyorum..

67 Mesaj
29 Haziran 2010; 13:07:52 

Arkadaşlar burda bi konu üzerine konusuyoruz,bilgi paylaşmaya çalısıyoruz.Bu tavırların anlamsız!

barbarbaron

719 Mesaj
29 Haziran 2010; 13:56:26 

anladım işletim sistemin hızı nedir iyi mi yoksa nokia'nın yeni s60 gibi EPIC FAIL midir?

EN ÖNEMLİSİ BU
MSJ ATARKEN MESELA ARKADAŞINIZLA ÇAAT ÇUUT MESAJLAŞIYORSUNUZ HER DEFADA SIM1 Mİ SIM2 Mİ DİYOR?
DİYORSA BU TELEFON ÇÖPTEN İBARET

CEVAP VERİN ONA GÖRE ALCAM

SAMSUNG galaxy tab 10.1

2751 Mesaj
29 Haziran 2010; 14:30:55 

quote:

anladım işletim sistemin hızı nedir iyi mi yoksa nokia'nın yeni s60 gibi EPIC FAIL midir?

EN ÖNEMLİSİ BU

Hocam relax ol biraz daha kimsenin elinde değil cihaz :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

42 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:31:35 

telefon geldi cok guzel gorunuyor,iiçinden temizleme bezi sarj kulaklık pil cıktı sarjja taktım şu an 8 saat şarj olması geerekiyormuş cok tatli telefon akşama menuleri hzini kulanışlıgını anlatırım kulaklugın girisi normal kulaklık girişi gibi ama biraz yamuk yapmişlar giriş jackini deigsik olmuş..agirligi inceligi guzel

42 Mesaj
29 Haziran 2010; 20:26:58 

Arkadaşlar,
Telefonu incelemeye başladim genel olarak ebatları çok güzel ortadakı yuvarlak topu saga sola gitmekte cok yardimci oluyor beyaz ışıgı yanıyor active oldugunda.Ama klavyeli telefon kullandıysanız burdaki klayve biraz size degisik gelebilir function tusu yerine alt tusunu kullanıyorsunuz ve tuslara basinca inceden tık tık ses cıkıyor türkce harfleri koymalari biraz kariştirmiş bi tuş uzerinde cok harf var.tuş kilidi biraz garip yerden aciliyor kapanıyor menu tusu ve u yani * tusuna tıklıyorsunuz sagda yukarıda yani.Wireless cekme gucu bayagi iyi aldımı wirelessi hep baglanıyor otomatik,ama webde gezerken gostermedigi seylerde oluyor desteklemede zayiflik var bazi resimler acılmıyor,radyosunun ve genel olarak ses kalitesi cok yuksek telefondan radyo kayit yapabiliyorsunuz ama sesi aşırı düşük oluyor neden oyle oldu anlayamadım.rehberde biraz sorun var rehbere geldiginizde belki degisebilir menusu ama 1 yada 2 kişininki cikiyor aşagı inmek zorunda kalıyorsunuz bir anda 5 6 kişinin telefonunu gorulmuyor.Camerasınıda denedim fakat beklediginiz 3.2mpixeli bunda aramayın en fazla 2.0mb goruntusu var cok kotu degil ama cokda iyi degil..flashi olmaması ve gece cekiminin olmaması buyuk kayıp.iki hattında calismasi gayet guzel,mesaj sesini degistiremiyorsunu 6 7 tane secenek harici kendiniz yukleyip o sesi secemiyorsunuz fakat normal arama zil secenegiyle onu yapabiliyorsunuz.Menüleri genel olarak güzel,mesaj atarken 1 yada 2. sim kullanma secenegi guzel iki hatta sorunsuz calisiyor.FAcebook tuşu yapmişlar direk oraya baglaniyor sorgusuz sualsiz.iki tane oyun cikmiş pek guzel degil gibi,resimde bir kişiye resim ekleme var fakat resim cok buyuk diye hata verdi.birde nokia dan rehberi atarken 6taneden fazla bir anda hafizasi almiyo 6 6 olarak attım hepsini..uyumu var contactlarda..

telefon bana göre 10 üzerinden 6.5,gorunusu icin belki 7 de alir..ama memnunum şimdi şarjını deniyorum haber veririm aldıgıma degdi diyorum bukadarida kafi,o dandik cifth hatli telefonlardan degil tv mv yok basit degil okadar...ama mükemmelde degil..

719 Mesaj
29 Haziran 2010; 21:20:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

RELAX OL DEĞL RELAX ZATEN RELAX SAKİN OL DEMEK BE RELAX TA YANLIŞTIR NE ALAKYSA
quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

quote:

EN ÖNEMLİSİ BU

Hocam relax ol biraz daha kimsenin elinde değil cihaz :)

SAMSUNG galaxy tab 10.1

551 Mesaj
30 Haziran 2010; 7:12:07 

Lütfen tartışma ortamı yaratmayın...

Teknoloji
Tarih

21 Mesaj
30 Haziran 2010; 14:21:28 

KİM NE DERSE DESİN GM ÇİNLİ Bİ FİRMA VE FİYATLARI DA COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK
ABARTILI BÖYLE OLMASSS KENDİNİ BALACKBERRY GİBİ GÖRÜO GALİBA ALTTARAFI Bİ Wİ-Fİ Sİ VAR BİDE İŞTETİM SİSTEMİ STANDART 350 TL COK YANİ BU TEL.E BU FİYAT COK BU NA BUKADR PARA VERMEDEN DAAA UCCUUUZA DAA İİİSİİ DE VAR EĞER 350 TL YE BUNU ALCAKSAM YANINA 50 DAA KATARIM 3G Lİ ALIRIM

719 Mesaj
30 Haziran 2010; 15:30:03 

arkadaşım çift simkarı ilk yapan firma ve alman malı

SAMSUNG galaxy tab 10.1

42 Mesaj
30 Haziran 2010; 16:14:43 

made in PRC..çin mali arkadasım almanya patenti olabilir ama su an kullandıgım bu model çin mali.ama saglam basit degil okadar..

2751 Mesaj
1 Temmuz 2010; 5:13:27 

quote:

Orijinalden alıntı: lowerman11

made in PRC..çin mali arkadasım almanya patenti olabilir ama su an kullandıgım bu model çin mali.ama saglam basit degil okadar..

Çin malı olduğu ürünün kalitesiz olduğu anlamına gelmez ki :) herkezde öyle bi düşünce yerleşti çin malıysa dandik :)

2751 Mesaj
1 Temmuz 2010; 14:55:38 

Ya telefonu alan arkadaşlar telefondan fotoraf koyabilirler mi rica etsem.. ?

42 Mesaj
1 Temmuz 2010; 15:31:05 

e dogruya dogru piyasada 100 liralik şey çin maliysa 10 lira e tabiki dandik tamam piyasanin yuzde 50si onlarda ama adamların politikasi disari dandik iceri kaliteli mal yapmakmıs yapmadiklarini soylemiyorum ama cogu dandik biliniyor..

27 Mesaj
2 Temmuz 2010; 22:40:18 

bu mesaj sesleri nasıl gene cins mi kısa olanlar varmı icinde bib gibi oburunde hepsi uzundu mesajlasanlar icin buyuk sorundu mesaj sesleri

Nazım Hikmet Dostları

Ustaya Saygıyla

42 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:24:09 

mesaj seslerinde bir sorun yok aslinda fena degilde 7 8 ses var başka ses koyamıyosun ya bu programında eksikler var rehberden direk mesaj atamıyosun sectigin birine sacma olmuş biraz ya anlayamadım ama ozellikleri ve şekli itibariyle guzel telefon daha iyi olabilirdi..

42 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:27:10 

ben satabilirim ya telefonu bilmiyorum aslinda guzelde pek alisamadim gibi trackball cok cezbediyor cok guzel birsey cidden..300e veririm isteyen varmi :P

27 Mesaj
5 Temmuz 2010; 21:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: lowerman11

ben satabilirim ya telefonu bilmiyorum aslinda guzelde pek alisamadim gibi trackball cok cezbediyor cok guzel birsey cidden..300e veririm isteyen varmi :P

http://www.akset.com/Pr...ails.asp?productid=7816

0 ı o fiyatlarda

http://www.birnumaram.c...spx?ref=akakce&v=1.28.6

Nazım Hikmet Dostları

Ustaya Saygıyla

719 Mesaj
6 Temmuz 2010; 14:30:17 

nokia E63 mü yoksa bu telefon mu biri bişeyler yazsın

Q300
0

SAMSUNG galaxy tab 10.1

2598 Mesaj
12 Temmuz 2010; 19:36:40 

quote:

nokia E63 mü yoksa bu telefon mu biri bişeyler yazsın

Q300
0

Eğer çift hat ihtiyacınız yoksa Nokia E63'ten şaşmayın. Bende şu an E63 ve DST Q100 var. Ancak E63'ün yerini hiçbirisi tutamaz. Neden?

- E63 çok sağlam ve kasası çizilmiyor. 1.5 metreden düşürdüm, bataryası, batarya kapağı betona çarpınca fırladı ama çizik bile yoktu, inanılmazdı.

- İşlemci hızı çok iyi (Skyfire ile youtube sayfasını PC'deki gibi görebiliyorsunuz ve videoları rahatlıkla oynatıyor. Hızı iyi, Divx videoları oynatması mükemmel, N Gage oyunlarını 3 boyutlu kasmadan oynatıyoR)

- İşletim sistemi Symbian, her türlü tema, oyun, program bulunabiliyor.

- Nokia kalitesi ve pratikliği kendini hissettiriyor. Kesinlikle bir işi en az tuşa basarak ve en ince detaylar dahi düşünülerek pratik bir şekilde gerçekleştiriyor.

- Wifi hızı çok iyi.

Kısacası Q300 ile E63 kıyaslanmaz bile...

719 Mesaj
13 Temmuz 2010; 0:13:32 

bende DST Q300 alcaktım şimdi beni vazgçirdin telefon tanıdıktada var (aileden biri) ama inceletmiyor

SAMSUNG galaxy tab 10.1

2598 Mesaj
13 Temmuz 2010; 1:22:37 

quote:

bende DST Q300 alcaktım şimdi beni vazgçirdin telefon tanıdıktada var (aileden biri) ama inceletmiyor

Ne kadar stabil ve güzel bir telefon olsa da (ki bir çok sorundan bahsediyor alan arkadaş) E63 ile kıyaslanamaz. Ayrıca E63'ün sıfırının fiyatı bile bu seviyede iken bu telefon 350 TL etmez. Tek esprisi Wifi olarak görünüyor ancak Java'lı bir telefonda Wifi ne kadar efektif olur bilemem.

E63 gerçekten çok başarılı bir telefon, 9 aydır kullanıyorum (sanırım bıkmadan kullandığım en uzun telefon) ve inanın 2 telefon taşımamak için DST Q100 aldım ancak onu da E63'den vazgeçemediğim için 2. elde satıyorum. Q100 ile E63'ü kıyaslamıyorum tabiki, Q100 sonuçta amacı belli bir telefon ve işlevini yerine getiriyor ancak Çin işi telefonlarda mutlaka işletim sisteminde vs eksiklikler hatalar mutlaka çıkıyor. Mesela Q100'de klavyeyi Türkçe yapınca mesaj yazmak imkansız gibi birşey oluyor, ancak rehberde kişilerimde Türkçe karakter olduğu için Türkçe klavye kullanmam gerek. Hal böyle olunca her mesaj yazmamdan önce klavyeyi İngilizce yapıyorum öyle yazıyorum. İşkence gibi birşey ya... :) Muhakkak bu tarz garip işletim sistemi hataları ve eksiklikleri Q300'de de vardır. Ama işte böyle şeyler E63'te yok inan ki, herşey inanılmaz ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, hatta senin düşünemediklerin bile. Beğenmediğin ne olursa zaten istediğin gibi değiştirip özelleştirebiliyorsun vs...

Sözün özü; ben her türlü telefon kullandım; İşletim sistemi olarak Windows Mobile, Symbian, Palm OS, Linux, Java işletim sistemli telefonlar kullandım, dokunmatik ya da normal ekranlı, uç seviyede özellikli cihazlar, basit cihazlar her türlüsü elimden geçti ancak E63 için şunu kesinlikle söyleyebilirim; "Hem özellikli, hem de barındırdığı özellikleri sonuna kadar sunan (bu çok önemli, mesela Q300'de wifi var ama bazı resimler açamıyormuş, video izleyemiyorsun vs) ve pratik kullanımla sunan bir telefon."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 13 Temmuz 2010; 13:17:36 >

719 Mesaj
13 Temmuz 2010; 8:12:34 

peki fiyat bazı yerler üretilmiyo bizde yok diyo
hepsiburada.com da 370TL
turkcellde mavi olanı 450Tl o olayı anlamadım (fiyat)
zaten telefonun ara yeri siyah ön arka kapak değişken değil mi

SAMSUNG galaxy tab 10.1

2598 Mesaj
13 Temmuz 2010; 12:14:47