Şimdi Ara

Iomega Screenplay Director deneyimleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
3
Favori
60.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba iomega 1 tb. yeni cihaz aldım son sürüm olan ....92 sürümü yükledim. cihaz biraz hızlandı fark edilir bir değişiklik oldu ama benim sorunum alt yazı sorunu. film izlerken klasör içinde alt yazısı olduğu halde cihazdan alt yazı seceneği kapalı olarak çıkıyor. önceki versiyonda ....36 olan alt yazı açık veya kapalı diyordu simdi bu seçenek yok tek bir seçenek var oda kapalı seceneği.... acil yardım edebilirmisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tegin19

arkadaşlar merhaba iomega 1 tb. yeni cihaz aldım son sürüm olan ....92 sürümü yükledim. cihaz biraz hızlandı fark edilir bir değişiklik oldu ama benim sorunum alt yazı sorunu. film izlerken klasör içinde alt yazısı olduğu halde cihazdan alt yazı seceneği kapalı olarak çıkıyor. önceki versiyonda ....36 olan alt yazı açık veya kapalı diyordu simdi bu seçenek yok tek bir seçenek var oda kapalı seceneği.... acil yardım edebilirmisiniz...

altyazı ile filmin adı birebir aynı olcak buna dikkat ettiniz dimi?
  • bu aleti 15 mayıs 2010'da almıştım.Babama vermiştim film izlesin diye. Kullanmaya şimdi başlıcam
  • 92 sürümünde DTS desteği geldimi.Ve hata donma vs problemler devam ediyor mu?
  • Altyazı ile filmin adı birebir aynı olmalı arkadaşım. yeni versyonunda çok da darklı şeyler yok. güncellemekte de fayda var derim.
  • arkadaşlar altyazının adını 1.SRT yapıyorum. Filmi de 1.MKV yapıyorum ancak bir türlü altyazıyı görüntüleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
    bir de cihazımın versiyonunu nasıl öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowcow -- 11 Temmuz 2011; 14:12:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

arkadaşlar altyazının adını 1.SRT yapıyorum. Filmi de 1.MKV yapıyorum ancak bir türlü altyazıyı görüntüleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
    bir de cihazımın versiyonunu nasıl öğrenebilirim?

sonuna .uzantı koymadan dene bir de.
  • iyi akşamlar benim problemim şu şekilde fw 92 yi indirdim player ı bilgisayara bağladım upgrade.wuw adlı dosyayo silip yerin fw 92 yapıştırdım ana menüye kadar açılıyor sonra ekran kararıyor hiçbir görüntü alamıyorum ne yapabilirim ?
  • Arkadaşlar kaç gündür uğraşıyorum. Şu altyazı işini bir türlü halledemedim. Metin kodunu Türkçe yaptım, diğer dilleri de denedim bir türlü olmadı. Teknik destek alabileceğim herhangi bir yer var mı? aleti Vatan 'dan almıştım. Yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

Arkadaşlar kaç gündür uğraşıyorum. Şu altyazı işini bir türlü halledemedim. Metin kodunu Türkçe yaptım, diğer dilleri de denedim bir türlü olmadı. Teknik destek alabileceğim herhangi bir yer var mı? aleti Vatan 'dan almıştım. Yardımlarınızı bekliyorum

bildiğim kadarıyla türkiye'de teknik desteği yok.
  • Kullandığım cihazda güncel FW 92 var, daha doğrusu ben güncellemiştim. HDMI bağlatısı ile problemsiz izleyebiliyordum.
    Birgün tekrar HDMI bağlantısı yapıp, cihazı üstündeki butondan açtım. Herzaman yanıp sönerek başlaması gereken cihazın ışığı, sabit bir şekilde yandı ve öyle kaldı (yani herhangi bir işlem yapmıyor) . Kapatma tuşuna basınca da kapatmıyor, arkadan fişini çekmek durumunda kalıyorum . Bilgisayara bağlayınca dosyaları sorunsuz gösteriyor buarada. Yani ışığı yanıp sönerek işlem yapıyor fakat HDMI bağlantısı yapınca donuyor. Ogünden beri problem aynı , bir türlü çözemedim.

Tecrübe eden , yardımcı olabilecek arkadaşım varsa minnettar kalırım.
  • HDMI dışında bir bağlantıyla dene.
    Açıldığında, menü den HDMI seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol et.
    sanırım hallolur.
  • Ok. deneyip paylasacam sonucu.
    Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senyureks

Ok. deneyip paylasacam sonucu.
    Tesekkurler.

TV 'nin scart girişinden bağladım. Daha önce çalışan bağlantıydı. Malesef yine aynı problem. Cihaz herhangi bir şekilde TV'ye bağlı iken ,açma tuşuna basınca işlem yapmıyor. IOMEGA 'dan online destek almaya çalışacam.
  • quote:

Kullandığım cihazda güncel FW 92 var, daha doğrusu ben güncellemiştim. HDMI bağlatısı ile problemsiz izleyebiliyordum.
    Birgün tekrar HDMI bağlantısı yapıp, cihazı üstündeki butondan açtım. Herzaman yanıp sönerek başlaması gereken cihazın ışığı, sabit bir şekilde yandı ve öyle kaldı (yani herhangi bir işlem yapmıyor) . Kapatma tuşuna basınca da kapatmıyor, arkadan fişini çekmek durumunda kalıyorum . Bilgisayara bağlayınca dosyaları sorunsuz gösteriyor buarada. Yani ışığı yanıp sönerek işlem yapıyor fakat HDMI bağlantısı yapınca donuyor. Ogünden beri problem aynı , bir türlü çözemedim.

selamlar. cihaza aynı anda usb(bilgisayara bağladığınız) ve hdmi bağlıyken, kumandadan açarsanız tv'den açılır. üstündeki butondan basarsanız pc'de usb modunda açılır. usb bağlı değil ve hdmi bağlıysa her iki tuştan da tv'den açılır. usb takılıyken bilgisayardan dosyaları cihazın içine attıktan sonra pc'deki kabloyu söküp kumandadaki power tuşuna bi daha basarsanız tv moduna geçer tekrardan.

umarım yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbasturk

iyi akşamlar benim problemim şu şekilde fw 92 yi indirdim player ı bilgisayara bağladım upgrade.wuw adlı dosyayo silip yerin fw 92 yapıştırdım ana menüye kadar açılıyor sonra ekran kararıyor hiçbir görüntü alamıyorum ne yapabilirim ?

bunun sebebi çözünürlüğün kendiliğinden değişmesi. Bana da olmuştu ekran kararması.. Görüntü gelene kadar cihazın üzerindeki ntsc/pal tuşuna basın. Görüntü gelince sorun da çözülmüş olur zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ege1903

quote:

Kullandığım cihazda güncel FW 92 var, daha doğrusu ben güncellemiştim. HDMI bağlatısı ile problemsiz izleyebiliyordum.

selamlar. cihaza aynı anda usb(bilgisayara bağladığınız) ve hdmi bağlıyken, kumandadan açarsanız tv'den açılır. üstündeki butondan basarsanız pc'de usb modunda açılır. usb bağlı değil ve hdmi bağlıysa her iki tuştan da tv'den açılır. usb takılıyken bilgisayardan dosyaları cihazın içine attıktan sonra pc'deki kabloyu söküp kumandadaki power tuşuna bi daha basarsanız tv moduna geçer tekrardan.

umarım yardımcı olur.

Merhaba,
    Evet aynen dediğin gibi zaten. ben de ayne böyle biliyor ve kullanıyordum. Sadece HDMI bağlı iken açma tuşuna basınca ; ışık yanıyor fakat yanıp/sönerek işlem yapması gerekirken yapmıyor hala. PC ye bağlayınca hiçbir problem yok. IOMEGA ile görüştüm. Şu 3 maddeyi ilettiler ;

First, please check the TV connection setting following the instruction below.

https://iomega-eu-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/25233/kw/TV%20SYS

http://iomega-eu-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/25192/kw/TV%20SYS

If the issue persist procedure to re-apply the firmware on your device.

- Download the following tool :

[link]https://iomega-eu-en.custhelp.com/cgi-bin/iomega_eu_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=18590[link]

- Download the firmware for your device :

[link]https://iomega-eu-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/22488[link]

- Format the drive using FAT32 Formatter

- Create a directory "Updates" on your device. Unzip the downloaded firmware in this directory.

- Turn off the ScreenPlay and connect it to the TV, turn it on again once connected.

- Browse to the Updates directory and select the firmware file.

- You screenplay will then re-install its firmware.

İlk 2 madde yemedi ! Yani kumandadaki "TV SYS" butonu işe yaramadı.

3ncü madde "format at ve UPDATES klasörü yaratıp içine güncel firmware koy"

Ben de sadece bu firmware'in oldugu drive'ı formatladım, bu klasörü yarattım ,dosyayı koydum ama birşey değişmedi. Filmlerin olduğu drive'ı da malesef yedek almadan formatlayamam hakverirsinizki. Fırsat olunca onu da deneyecem.

Teşekkürler
    Selamlar

• Arkadaşlar bu cihaz gercekten çok mu kötü ?

Bide Ethernet Kablosunu baglayarak Sadece youtube sitesinemi giriliyor Mesala facebook a filan girilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Arkadaşlar bu cihaz gercekten çok mu kötü ?

Bide Ethernet Kablosunu baglayarak Sadece youtube sitesinemi giriliyor Mesala facebook a filan girilirmi

çok daha iyileri var gerçekten. dts desteği yok ve istediği filmi oynatıyor istediğini oynatmıyor. ethernet kablosunu takarak yapabilceklerini hiç yapma daha iyi. diğer markalara yönel.
  • Arkadaşlar bende alacaktım ki hatadan kıl payı döndüm.

Onun yerine şu cihazı alın,ben öyle yaptım;

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hd-media-player-hmp3000/ProductDetails.aspx?productId=evphhmp3000&categoryId=17011
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.