- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Iomega Screenplay Director deneyimleri
525 Cevap52443 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2420 Mesaj
1 Ocak 2011; 1:01:35 

@forumnik

ürünü alalı birkaç ay oldu.. kayıtsız şartsız iade etme hakkım yok.. Distrübitör kabul ederse ancak..

''Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil...''
CLAVDİUS

32 Mesaj
1 Ocak 2011; 16:23:29 

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

indirdiğiniz dosya bozuk ya da kodek hatalı. güncelleme için acele etmeyin. yeni güncellemenin 1.4.078 galiba çok düzgün çalıştığından emin değilim.
bendeki 036 halen ve sorun yok.

036 yüklü sürümü youtube ye girebiliyormu?

1 Mesaj
1 Ocak 2011; 19:55:03 

bu cihaz hakkında bilgisi iyi olan arkadaşların yardımını bekliyorum çalıştığım firma tarafından kapalı devre yayın için kullanılmak üzere bu aletten 4 adet bu gün geldi aleti incelediğimde birçok sorun göze çerpıyor

1 cihazın mpg 2 formatındaki klipleri desteklemesinin bir yolu varmı ?

2 klip yada filmin ilk başladığında altta çıkan filmin süresi ve filmin ismini belirtip 5 saniye ekranda kalan bilgi bandını yoketme imkanı varmı ?

3 cihaz playli iken aynı anda harici belleğe ulaşıp listedeki klipleri değitirme imkanı varmı ?

yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden

6409 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:59:15 

1- mpg2 avi desteği var.
2- sanırım yok
3- yok. cihaz play modunda iken usb den hdd i görmüyor. Böyle bir ürün ancak bir PC olabilir.
4- youtube a girmiyor tam olarak araştırmadım.

SYM Symphony SR125

3102 Mesaj
2 Ocak 2011; 16:38:36 

Divx playerde izlediğim zaman altyazı sorunu olmayan bazı videoları bunda izlerken zaman bakımından sapma oluyor. Yani sesle yazı eşzamanlı gitmiyor. Bunun çaresini varmıdır bilen ? Şimdiden teşekkürler

1 Mesaj
2 Ocak 2011; 16:57:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Aynı sorun bendede var.. PC ye ethernet ile bağladım göremedim (yada beceremedim), USB ile hem YV hem PC ye bağladım yine göremedim..
bu arada yukarıdaki sorunum devam ediyor halennn....

Merhaba

Eğer cihazı ethernet'ten bağlayıp ağınızdaki tüm bilgisayarlardaki dosyaları açmak istiyorsanız (Film, Müzik, Resim) öncelikle cihazın Ethernet ayarlarını doğru yapmanız lazım. Bunun için önce cihazın IP ayarlarını yapacaksınız, Eğer elinizde ADSL modem varsa ve DHCP'den IP veriyorsa zaten direkt IP'yi alır yok ben kendim IP vermek istiyorsanız ağınzıdaki SUBNET ayarlarına uygun bir IP vererek bu ayarı tamamlarsınız.

Mesela bilgisayarınız 192.168.1.2 olsun subnet 255.255.255.0 olsun o zaman IOMEGA'ya da 192.168.1.3 / 255.255.255.0 verebilirsiniz. Eğer ADSL modem gibi DHCP veren bir cihazınız varsa ve bunun verdiği IP'yi değil de kendi IP'nizi vermek istiyorsanız bu sefer ADSl modemin DHCP IP adres havuzunun dışında kalan bir IP adresi verin. Diyelim ki ADSL 192.168.1.1 IP'sine dahip olsun DHCP'den de 192.168.1.100 ile 192.168.1.150 arası IP verir şekilde tanımlanmış olsun o zaman sizin IOMEGA'ya bu adreslerle çakışmaması için 192.168.1.51'den itibaren bir ıp vermeniz lazım. Son olarak ta IOMEGA'da IP , SUBNET haricinde Gateway tanımalanız lazım bunun içinde ADSL modem IP adresiniz Gateway adresi olacak böylelikle IOMEGA internet'e de çıkabilecek.

Ayrıca ağdaki bilgisayarlarınızla aynı Workgroup olmasını o ayarı da yaparak sağlayın ki dosyaları görebilsin.

Bütün ayarları doğru yaptıktan sonra dosya açmak için menülere girdiğinizde hem USB disklerinizi hemde network klasörlerinizi göreceksiniz, bu network klasörlerden birine girmek istediğinizde size kullanıcı adı ve şifre soracak bu bilgileri de girmek istediğiniz bilgisayarda tanımladığını kullanıcı adı ve şifre ile aynı yaptığınızda artık klasör içlerindeki dosyaları görebilir ve kullanabilir olacaksınız.

Umarım işinizi görür.

2420 Mesaj
2 Ocak 2011; 22:20:38 

babilge..

güzel bilgiler.. tabi iomegayı iade almazlarsa deniyeceğim :)

CLAVDİUS

446 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:19:42 

Bazı yeni kurbanlar var :)
Bu nedenle bir iki ufak detayı tekrar yazayım da diğer sayfalara gitme derdinden kurtulunsun.

Cihaz'ı PC ye takmak için normal USB yuvasına değil PC'ye bağlamak için yapılmış normal USB kablosundan daha kalın ve dar olan yuvayı kullanacaksınız. Yanında gelen kablonun bir ucunu PC nin USB yuvasına diğer ucunu da Bu USB yuvasına takıp cihazı açacaksınız. Yani elektirik bağlantısını yapmak da şart.

Güncelleme yapmadan önce görmediği bir çok dosyayı, güncelleme yaptıktan sonra görüyor. Dikkat çalıştırmadığı demiyorum. Bu dizin yada dosyaları tamamen yok sayıyor. Güncelleme ile bu sorun çözülüyor.

Alt yazı otomatik olarak ÇIKMIYOR. elle her defasında açmanız gerekiyor. birde dil kodunu her seferinde girmeniz gerekebiliyor.

Güncelleme yapmak için. Güncel Firmware'i bir USB diske yada Cihazı PC'ye bağlayıp uygun yere atıp cihazı menüsünden sıfırlamanız gerekiyor.

Öyle her WiFi adaptörü kullanmıyor. illa kendi WiFi adaptörü olacak.

Harici DVD player tanımıyor.

Çok kaliteli HD filimleri (1080p mesela) çalıştırmıyor. Mesela 40gb lık Avatar. (15000kbs lik) çalıştırmıyor.

Bazı MKV leri başta çalıştırmıyorsa MKVtoolnix 2.4.1 vs gibi eski versiyon bir MKVtoolnix ile tekrar mux yaparsanız çalışabiliyor.

Bana Ağdan acayip yavaş geldi. Başkalarında da aynı sorun varmı bilmiyorum. PC ye direkt Ethernet kablosuyla bağladım. Swich yada Router kullanmadan. cross yada düz kablolama farketmiyor.

DTS yi DTS destekli hoparlör lere variyor. Yoksa çalıştırmıyor. AC3 destekli.

Anladığım kadarıyla bazı tüplü TV lere renksiz gösterdiği gibi bazı Plazma/LCD lere hiç görüntü vermeyebiliyor.

Keşke USB deki dosyayı kendi local hdd'sine copyalama özelliği olsaydı. her seferinde söküp PC ye bağlamak zorunda kalmazdım....

2420 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:58:07 

Nihayet uzun uğraşlar sonucu ürünü iade veriyorum..
Benim cihazdan yavaşlığı dışında bir şikayetim yoktu.. (Tüplü TV için diyorum) ama Panasonic 40g20E plazma alınca tanıtamadım cihazı..
İomega yerine araştırıp daha iyi bişey alıcam artık..

CLAVDİUS

3102 Mesaj
3 Ocak 2011; 20:15:39 

quote:

Orijinalden alıntı: KontDRACULA_Wind

Bazı yeni kurbanlar var :)
Bu nedenle bir iki ufak detayı tekrar yazayım da diğer sayfalara gitme derdinden kurtulunsun.

Cihaz'ı PC ye takmak için normal USB yuvasına değil PC'ye bağlamak için yapılmış normal USB kablosundan daha kalın ve dar olan yuvayı kullanacaksınız. Yanında gelen kablonun bir ucunu PC nin USB yuvasına diğer ucunu da Bu USB yuvasına takıp cihazı açacaksınız. Yani elektirik bağlantısını yapmak da şart.

Güncelleme yapmadan önce görmediği bir çok dosyayı, güncelleme yaptıktan sonra görüyor. Dikkat çalıştırmadığı demiyorum. Bu dizin yada dosyaları tamamen yok sayıyor. Güncelleme ile bu sorun çözülüyor.

Alt yazı otomatik olarak ÇIKMIYOR. elle her defasında açmanız gerekiyor. birde dil kodunu her seferinde girmeniz gerekebiliyor.

Güncelleme yapmak için. Güncel Firmware'i bir USB diske yada Cihazı PC'ye bağlayıp uygun yere atıp cihazı menüsünden sıfırlamanız gerekiyor.

Öyle her WiFi adaptörü kullanmıyor. illa kendi WiFi adaptörü olacak.

Harici DVD player tanımıyor.

Çok kaliteli HD filimleri (1080p mesela) çalıştırmıyor. Mesela 40gb lık Avatar. (15000kbs lik) çalıştırmıyor.

Bazı MKV leri başta çalıştırmıyorsa MKVtoolnix 2.4.1 vs gibi eski versiyon bir MKVtoolnix ile tekrar mux yaparsanız çalışabiliyor.

Bana Ağdan acayip yavaş geldi. Başkalarında da aynı sorun varmı bilmiyorum. PC ye direkt Ethernet kablosuyla bağladım. Swich yada Router kullanmadan. cross yada düz kablolama farketmiyor.

DTS yi DTS destekli hoparlör lere variyor. Yoksa çalıştırmıyor. AC3 destekli.

Anladığım kadarıyla bazı tüplü TV lere renksiz gösterdiği gibi bazı Plazma/LCD lere hiç görüntü vermeyebiliyor.

Keşke USB deki dosyayı kendi local hdd'sine copyalama özelliği olsaydı. her seferinde söküp PC ye bağlamak zorunda kalmazdım....

Usb disk içerisindeki veriyi kendi lokal hard diskine kolaylıkla kopyalayabilirsiniz;

1-) Flash disk içerisine video yada klasörü bilgisayarınızda atın (bendeki flash 2 Gb ve fat formatlı)
2-) Usb diski cihaz çalışır haldeyken arkadaki soketlerinden birine takın
3-) Usb diskinizin adı görünecektir, içerisine girin, kopyalamak istediğiniz klasörün veya içeriğin
üzerine gelip kumanda üzerinde "mark" tuşuna bir kez basın, işaretlenecektir.
4-) Usb diskinizdeki medyayı cihazın dahili hafızasında her nereye kopyalamak istiyorsanız ok tuşları ile oraya gelin, ve kumanda üzerindeki "menu" tuşuna basın. Karşınıza seçenekler çıkacak. En üstte "işaretlenmiş öğeyi .... isimli klasör içine çoğalt" ı seçerseniz basit bir şekilde cihazınıza yüklersiniz. Her defa pc ye takmaya gerek yok

Kendi adıma konuşayım başta şikayetlensemde cihazı çok beğendim. lakin bunu ithal edip, onbinlerce kişiye satıp 50 TL ye bir türkçe kullanma klavuzu hazırlatmayan firmaya saygılarımı sunmadan edemiyorum.

446 Mesaj
4 Ocak 2011; 9:41:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ank_hermes2004

Usb disk içerisindeki veriyi kendi lokal hard diskine kolaylıkla kopyalayabilirsiniz;

1-) Flash disk içerisine video yada klasörü bilgisayarınızda atın (bendeki flash 2 Gb ve fat formatlı)
2-) Usb diski cihaz çalışır haldeyken arkadaki soketlerinden birine takın
3-) Usb diskinizin adı görünecektir, içerisine girin, kopyalamak istediğiniz klasörün veya içeriğin
üzerine gelip kumanda üzerinde "mark" tuşuna bir kez basın, işaretlenecektir.
4-) Usb diskinizdeki medyayı cihazın dahili hafızasında her nereye kopyalamak istiyorsanız ok tuşları ile oraya gelin, ve kumanda üzerindeki "menu" tuşuna basın. Karşınıza seçenekler çıkacak. En üstte "işaretlenmiş öğeyi .... isimli klasör içine çoğalt" ı seçerseniz basit bir şekilde cihazınıza yüklersiniz. Her defa pc ye takmaya gerek yok

Kendi adıma konuşayım başta şikayetlensemde cihazı çok beğendim. lakin bunu ithal edip, onbinlerce kişiye satıp 50 TL ye bir türkçe kullanma klavuzu hazırlatmayan firmaya saygılarımı sunmadan edemiyorum.

bak bunu söylediğin iyi oldu. Bende bu salak niye aynı yerde çoğaltıyor diye kızıyordum alete. başka yere geçip buraya coğalt demek aklıma gelmemişti. Elimde bir taşınabilir video oynatıcı var. 5" ekranlı. MKV dahil birçok videoyu oynatıyor. bende metroda filan seyrediyorum. Onun içinde bile kopyala/yapıştır seçeneği var bunda da benzer birşey aramıştım.

işaretlemeyi ve çoğaltmayı yapıyordum ama başka dizine koyamamıştım :)

sağol. çok işime yarayacak.

2411 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:26:00 

youtube neden çalışmıyor hala bi gelişme yok..varmı bir bilgisi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3102 Mesaj
5 Ocak 2011; 16:38:59 

1-) Bu ürünün en büyük talihsizliği türkçe kullanma klavuzunun olmaması. İnternet sitesinden ingilizce bir klavuz temin edilebiliyor ama yeterlimi bilmiyorum çünkü ingilizcem o kadar iyi değil. Haliyle ürünü alan (bende dahil) forumlarda derdine çare aramak zorunda kalıyor,bulamayan iade yoluna gidiyor.

2-) Ürünün kendisi, kasası, kumandası ve kutudan çıkan kabloları hatta ambalajı oldukça kaliteli.Şekli estetik.

3-) Kullandığım bu bir kaç gün içerisinde elimdeki 1080p dahil mkv ve divx filmleri sorunsuz çalıştırdı. En ufak bir çalışma gürültüsü yada ısınma yapmadı.

100-200 tl fiyat aralığında pisayada satılan envai çeşit media oynatıcının kendi başlıkları altında burda bahsi geçen benzer sorunlar, şikayetler var.Yani sadece bu ürüne özgü değil. Muadili bir marka bunda çalışmayan bir videoyu açıyor bu kez içinde hard diski yok yani ekstra masraf yapıp bir de hard disk almak gerekiyor. Veya bir diğeri bu cihazda olmayan başka bir sorunu barındırıyor, bir diğeri kullanıcının talebini geniş ölçüde karşılıyor bu sefer ürün kalitesiz. Bu ucuz ve pratik aletler bir yana kullandığımız masaüstü bilgisayarlar dahi her video formatını çalıştıramıyor.

Forumun bu başlığına girilince karamsar bir tablo ile karşılaşılıyorsa da; fiyatına göre gayet kullanışlı ve şık bir media player.

5 Mesaj
5 Ocak 2011; 17:32:57 

Sitede verilen bilgiye göre Youtube format değişikliğine gitmiş, bunu sistemlerine adapte etmeleri vakit alacakmış, yeni çıkacak sürümde bu çözülecekmiş. Ancak bunu söyleyeli yaklaşık 3 ay olmuş :)

Burada yazılanları okuyunca cihazımı geri mi versem diye bir an düşündüm, ama açıkcası ben çok memnunum. Youtube çok önemli değil, ama tüm flimlerimi, resimlerimi ve müziklerimi attım, hala da yarısı boş. Ancak 1-2 tanesinde problem çıktı. Parental Control olması bence çok iyi bir özellik, nerede ise hiç bir benzerinde yok bu özellik. Folder yapısında bir değişiklik yaptığınızda ilk 1-2 dakika eski yapıyı gösteriyor, bir süre sonra refresh ediyor. 170-200 tl arası bu özellikleri olan başka cihaz bulamazsınız bence.

322 Mesaj
5 Ocak 2011; 19:49:35 

arkadaşlar ben de cihazı savunuyorum aldığımdan beri ama eksiği olunca da söylemek lazım. her türlü 1080p mkv'leri divx'leri oynatıyor demek yanlış. sahne olarak hareketli(avatar gibi filmler), boyut olarak da 15-20gb'den büyük olan mkv'leri 'kötü saklayıcı(bad container)' hatasıyla oynatmıyor.bunların indirdiğimiz fimlerinin rip'lenmesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. forumda bahsedilen mkvmerge ile yeniden muxing yapmak da %100 çözüm sağlamıyor. wd live ile filan kıyaslanıyor ama görüyoruz ki hem dahili hafızası olmayıp hem de fiyat olarak daha fazla olan cihazlarda da HD filmlerin gösterimlerinde sıkıntı yaşanıyor. hiç bi sıkıntı yaşamayıp paraya da kıyabiliyorsanız popcorn veya egreat gibi markalara yönelin.

6409 Mesaj
5 Ocak 2011; 21:33:34 

cihazı upgrade ettim. ilk başta sesler bozuldu zannettim ama sorun kablodan çıktı sanırım temassızlık olmuş. 15GB lık mkv oynatmadım. 1080p wanted izledim sorun yok. 8.6GB. Aslında TV 1080p olmadığı için 720p filmler bana yeter. Bana göre eksiği yavaş açılması menü geçişlerinin yavaş olması ve kumanda kullanımı çok iyi değil . ileri geri sarma başarılı değil ve kumandadan altyazı değiştirme yok. Home thearther özellikli DVD player'ım var ancak optik girişi yok. analogtan da sadece stereo L-R giriş yapabiliyorum. Bas seslerde başarılı olsa da 5+1 gibi olmuyor. Sanırım DTS özellikli bir 5.1 ses sistemi bakacağım.

SYM Symphony SR125

10 Mesaj
6 Ocak 2011; 21:10:41 

Herşeyden bahsetmişsinizde bir tek ebeveyn kontrolü nasıl yapılıyor ondan bahsetmemişsiniz.Cihazda bununla ilgili menü varda ben ayarlayamadım.Yani cihazın dosyanın birini görmemesini yada görüpte açmamasını nasıl yapıcaz.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

3102 Mesaj
6 Ocak 2011; 22:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: akgenc

Herşeyden bahsetmişsinizde bir tek ebeveyn kontrolü nasıl yapılıyor ondan bahsetmemişsiniz.Cihazda bununla ilgili menü varda ben ayarlayamadım.Yani cihazın dosyanın birini görmemesini yada görüpte açmamasını nasıl yapıcaz.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Evet hassas bir konuya temas etmişsiniz
Ana menüde parametreler başlığı altında kumandadaki yön tuşunu kullanarak "genel" e , onun altındaki menüye inin sağda "erişim ve korumalar" üzerine gelin, hemen altında "ebeveyn kontrolü yazıyor"
açık ve kapalı seçeneği var. "Açık" yazan kutunun üzerine gelip onaylarsanız şifre belirlemenizi isteyecek. bir şifre belirleyin. Olay tamamdır.

1726 Mesaj
7 Ocak 2011; 19:10:01 

Cihazı bugün aldım ve ilk işim firmware atmak oldu.içine film attım birkaçtane ve tv ye scarttan bağlıyorum lakin ne yaptıysam tivide renkli görüntü alamadım. Ayarları yapılı video çıkışı kompozit seçili ntsc/pal pal ayarlı ama olmuyor.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

3102 Mesaj
7 Ocak 2011; 21:09:24 

Bazı tv modelleri ile uyumsuzluk olabiliyor. Forumda aynı sorunu yaşayanlar olmuştu, imkan varsa bir başka tv de deneyin. Eğer televizyonunuz ile uyumsuz ise ürünü geri iade de edebiliyorsunuz.

6409 Mesaj
7 Ocak 2011; 21:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: grimser

Cihazı bugün aldım ve ilk işim firmware atmak oldu.içine film attım birkaçtane ve tv ye scarttan bağlıyorum lakin ne yaptıysam tivide renkli görüntü alamadım. Ayarları yapılı video çıkışı kompozit seçili ntsc/pal pal ayarlı ama olmuyor.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kutudan çıkan scart dönüştürücüyü denediniz mi? scart temassızlığından da olabilir. LCD TV alıp HDMI bağlamak gerek. Amaç HD film seyretmek değil mi?

SYM Symphony SR125

10 Mesaj
7 Ocak 2011; 23:06:56 

Dediklerinizi yaptım ama hala dosyayı oynatıyor.Sadece ayarlara girerken şifre istiyor.Benim yaptığım işlem şöyle:Ebeyeyn kontrolu aktif yapıyorum.Çocuk moduna ayarlaya basıyorum.Gizli kodda giriyorum.Hatta "şu yaş üstü içeriği engelle"seçeneği çıkıyor.18+ seçeneğini işaretliyorum ama hiç birşey değişmiyor.Acaba nerde yanlış yapıyorum.Yardımcı olursan sevinirim

6409 Mesaj
8 Ocak 2011; 0:32:59 

+18 içeriği başka diskte saklamanız en iyi çözüm olacaktır. ebeveyn kontrolü şifre, mifre uğraşılmaz.

SYM Symphony SR125

2411 Mesaj
8 Ocak 2011; 13:09:40 

youtube un açılmama sebebi firmware değilmiş arkadaşlar..youtube çoğu mediaplayer la lisans anlaşması yapmıyormuş..sebep ise media player dan youtube a girildiği zaman reklamların görünmemesi..iomega oysaki youtube a erişim serbest diye satış yapıyor..vaad ettiği şeyi yerine getiremediği için ürünü iade etme şansımız varmı..

23 Mesaj
8 Ocak 2011; 18:49:35 

quote:

cihazın üzerindeki ntsc-pal tuşuna veya kumandadaki tv sys tuşuna basmayı dene.ben bu şekilde ekranı renkliye çevirebilmiştim.

1726 Mesaj
8 Ocak 2011; 20:17:09 

Çözüldü sorun arkadaşlar.Eve gelip herhangi bir ayarına dokunmadan direk televizyona bağlayarak açtım ve şuan sorunsuz kullanıyorum.

Yalnız bu cihazı ethernet disk olarakn nasıl kullanıcam? Modeme bağladım, ip alıyor hatta youtube'a giriyo ama açılmıyo neyse amacım lan üzerinden film atmak cihaza hala uğraşıyorum yapamadım.Bu şekilde kullanabilen var mı?

6409 Mesaj
9 Ocak 2011; 1:31:27 

ethernet bağlantısı ile kullanıyorum. PC de ağ sürücülerinden içine girip dosyaları da görebiliyorum. Ama laptoptan kopyalama denedim çok yavaş. Belki direkt router üzerinden bağlanırsam transfer daha hızlı olabilir.

quote:

iomega oysaki youtube a erişim serbest diye satış yapıyor..vaad ettiği şeyi yerine getiremediği için ürünü iade etme şansımız varmı..

youtube a erişim var zaten bu durumda vaadini yerine getirmiş oluyor. videoların oynatılamaması youtube dan kaynaklanan bir sorun ise yapacak birşey yok. cihazın size ücretsiz sağladığı ekstra bir özellik kullanılamıyor diye iade şansı olmaz. iade etmek için daha teknik bahaneler bulmak gerek. 15 gün içinde bozulması veya aynı arıza nedeniyle 3.kez servise gitmesi vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 9 Ocak 2011; 1:36:19 >

SYM Symphony SR125

6409 Mesaj
12 Ocak 2011; 23:35:08 

bazı mkv filmlere türkçe altyazı ekledim ve DTS sesi AC3 e çevirdim. Bu işlemlerden sonra "kötü saklayıcı" hatası verdi oynatmıyor. aynı videoları pc de VLC mediaplayer ile oynatabiliyorum. Upgrade etmeden önce oynatıyordum.

SYM Symphony SR125

3102 Mesaj
13 Ocak 2011; 20:49:00 

Netten epey bir mkv indirdim. İçlerinden kötü saklayıcı hatası veren 5 film çıktı, her birini 2-3 dakikada muxing yapınca (hemde netbook ta) kusursuz çalışır oldu. Üst mesajlarda bir arkadaş önermişti işe yaradı özetle.
Mkvtoolnix-2.4.1 versiyonu kullanarak yaptım. Program ücretsiz ve nette var.

4 Mesaj
13 Ocak 2011; 20:57:29 

Herkese merhaba, ben Ağustos 2010'dan itibaren kullanıyorum, bende bu konu ile ilgili izlenimlerimi paylaşayım EW den logitech Z5500 ile birlikte iomega 1TB aldım birde optik kablo aldım, öncelikle büyük bir heyecanla alal acele bağlantılarını yapıp (HDMI ile televizyona optik kablo ile de logitech'e bağladım) iomeganın menüsünde bazı ayarları yaptıktan sonra örn. ses için 5.1 seçeneğini görüntü için ise 16:9 1080/50i olan seçeneği seçip hemen elimde bulunan bluray 1080 filmlerinin dts ile logitech te nasıl ses vereceğini gözlemledim. dts'li bir film açtığımda zaten logitech'in ekranında dolby dts yazıyor bazı filmlerde dolby digital yazıyor ama ikiside aynı dts olan daha yeni bi teknoloji bence çok fark etmiyor bu yazım bazı dts ile nasıl bu alet acaba diyen arkadaşlara bir mesajdır çok nadir olmakla birlikte bazı dts li olan 1080 filmlerde seste kopmalar yaşadım bunu çokta sorun etmedim, televizyonum HD Ready olmasına rağmen bluray filmleri sorunsuz bir akıcılıkta seyredebiliyorum yalnız şu son zamanlarda yüklediğim mkv,avi veya mpg4 uzantılı filmlerde kötü saklayıcı diye bir uyarı veriyor ve filmleri açmıyor bununla ilgili bir arkadaşımız sorunu çözdüğünü ve hangi programda çözdüğünü yazmış ama nasıl yaptığını yazmamış acaba buraya nasıl yaptığını yazarmı acaba. Yoğun iş çalışmalarımdan dolayı çok fazla ilgilenemiyorum cihazla aslında, ilerde bununla ilgili gelişmeler olursa buraya yazarım genel olarak geç açması dışında memnunum cihazdan fiyat bakımından alınması gerekli bence, içeriğinin yavaş olması çok önemli değil, bu bilgisayar değilki biz bununla çalışmayacağızki filmimizi açıp seyredeceğiz diye düşünüyorum

3102 Mesaj
13 Ocak 2011; 21:08:36 

mkvtoolnix-2.4.1 (yani eski versiyonu) pc ye kuruyoruz. Program 4 Mb.
Hiç bir ayar vs yapmadan üstte "add" yazan butona basıp kötü saklayıcı hatası veren videoyu program ile ilişkilendirin. ekranın altında işlemden sonra videonuzun nereye atılacağını seçiyorsunuz. Sonra üstte "muxing"
e tıklayıp "start muxing"i seçin. Bu kadar. 1 gb video yaklaşık 5 dakika sürdü benim netbookta. Çok basit ve hızlı bir işlem. Şu an için bende hiç bir videoda sıkıntı yok.

Edit: Elimde şuan 80 kadar Mkv (1080p,720p,m720p vs) var; sadece 4 tanesini çalıştıramıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ank_hermes2004 -- 22 Ocak 2011; 23:04:57 >

2420 Mesaj
13 Ocak 2011; 21:20:37 

Eğer satın almak isteyen varsa 2 aylık kutulu + faturalı İomega Screenplay 1 TB Media Player satılıktır..
İçinde yüklü HD filmler, Hd Çizgi Filmler ve HD Belgeseller (1080p - 720 P) hediyesidir..
Fiyat 220 TL'dir.. (İçindeki film, belgesel vs. olmazsa 200 TL)

CLAVDİUS

6409 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:51:54 

Hulusi, ürün sıfır 199TL zaten. 2 aylık da olsa seninki artık 2.el ve o dediğin fiyatlara satman mümkün değil.

SYM Symphony SR125

2420 Mesaj
13 Ocak 2011; 23:54:05 

forumnik

Doğrudur bende o zaman piyasa fiyatından 10 TL aşağı veriyorum

kullanmıyorum köşede duruyor.. Popcorn a-200 den sonra beni açmıyor artık.. :)

CLAVDİUS

1726 Mesaj
14 Ocak 2011; 0:52:35 

Cihazı alalı bir hafta oldu ve sorunsuz kullanıyordum.Önceki gün arkadaşımın bilgisayarına bağlayıp ondan film vs. aldım ve kendi bilgisayarıma bağlayınca içinde autorun.inf dosyasını görünce ayıkladım mevzuyu neyse dosyayı sildim ki nod32 tanımadı hatta microsoftun bazı programlarını kurdum tarattım başka bir virüs vs. bulamadı.

Cihaz bilgisayara bağlı halde normalde, açıyorum ama bilgisayar tanımıyor herhangi bir tepki vermiyor, ama tiviye bağlayıp sonra bilgisayara bağlayınca bu kez açılıyor.Çözemedim bu sıkıntıyı arkadaşlar sizce nedir çaresi?

322 Mesaj
14 Ocak 2011; 23:13:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ank_hermes2004

mkvtoolnix-2.4.1 (yani eski versiyonu) pc ye kuruyoruz. Program 4 Mb.
Hiç bir ayar vs yapmadan üstte "add" yazan butona basıp kötü saklayıcı hatası veren videoyu program ile ilişkilendirin. ekranın altında işlemden sonra videonuzun nereye atılacağını seçiyorsunuz. Sonra üstte "muxing"
e tıklayıp "start muxing"i seçin. Bu kadar. 1 gb video yaklaşık 5 dakika sürdü benim netbookta. Çok basit ve hızlı bir işlem. Şu an için bende hiç bir videoda sıkıntı yok.

indirdiğim filme 'mediainfo' programı aracılığıyla baktım ve 2.1.0 sürümüyle muxing edilmiş. ben buna nası tekrar muxing yapıcam bi fikri olan var mı?

6409 Mesaj
15 Ocak 2011; 23:26:02 

quote:

Cihaz bilgisayara bağlı halde normalde, açıyorum ama bilgisayar tanımıyor herhangi bir tepki vermiyor, ama tiviye bağlayıp sonra bilgisayara bağlayınca bu kez açılıyor.Çözemedim bu sıkıntıyı arkadaşlar sizce nedir çaresi?

böyle bir sorun yok. hdmi bağlı iken pc görmez.

SYM Symphony SR125

67 Mesaj
17 Ocak 2011; 13:58:13 

BU aletin en uygun fiyatı hala ELectroworld de mi? Orada en son 199TL idi. ama bayaa oluyor kampanya bitti mi?
baska nerede vardır uygun fiyatlı? almayı dusunuyorum.

tesekkurler

1131 Mesaj
17 Ocak 2011; 17:29:45 

quote:

Orijinalden alıntı: wasowsky

BU aletin en uygun fiyatı hala ELectroworld de mi? Orada en son 199TL idi. ama bayaa oluyor kampanya bitti mi?

tesekkurler

Hocam bende Sıfır hiç kullanılmadı Atıl bir şekilde duruyor istersen sana satayım,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 7 Şubat 2011; 16:07:51 >

Samsung Galaxy S2 & Asus K53SV SX581R & LG 47LW4500 + WD Gen2 HD Media Player + Teledünya Neotion Conax Modül & Canon HF R106 Kamera & Netmaster CXC-150 +Tp-Link WR942ND

2420 Mesaj
17 Ocak 2011; 21:17:18 

quote:

Orijinalden alıntı: wasowsky

tesekkurler

almak istiyorsan eğer bende satıyorum

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#45967716

CLAVDİUS

5 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:39:09 

quote:

Orijinalden alıntı: akgenc

Dediklerinizi yaptım ama hala dosyayı oynatıyor.Sadece ayarlara girerken şifre istiyor.Benim yaptığım işlem şöyle:Ebeyeyn kontrolu aktif yapıyorum.Çocuk moduna ayarlaya basıyorum.Gizli kodda giriyorum.Hatta "şu yaş üstü içeriği engelle"seçeneği çıkıyor.18+ seçeneğini işaretliyorum ama hiç birşey değişmiyor.Acaba nerde yanlış yapıyorum.Yardımcı olursan sevinirim

Kısıtlanmasını istediğin folder'ın (veya dosyanın) üzerindeyken alttan ikinci sırada sağdaki 'info' tuşuna basıyorsun, burada açılan menüde en alttaki rating'e geldiğinde filmin/folder'ın derecelendirmesi çıkıyor, burada hidden'ı seçersen artık film/folder görünmez oluyor. Şifreyi girdiğinde görünür hale geliyor, bunun içinde menu tuşunu kullanıyorsun 'set to parent mode' ve 'set to child mode'. İstersen sağlama alıp dosyalarını bir müzik/foto folderının altında da ek önlem olarak saklayabilirsin :) Unutma, bilgisayara bağlayıp bu folder'a bir dosya atarsan işlemi baştan yapman lazım, yani folder'ın rating'i bozuluyor.

Kullanım kitapcığı:

Using Parental Control

The ScreenPlay Director's parental control feature enables you to restrict your children's access to selected movies, music files, and photos. After parental control has been activated, you can easily switch between parent mode, which provides full access to all files and settings, and child mode, which limits access to rated media files. Follow the instructions below to activate parental control and set ratings on files where you want to restrict access.

STEP 1 — Activate Parental Control

From the ScreenPlay home page, select Settings and press Enter [ ↵ ].

In the upper settings bar, select General and press Down.

Press the right arrow button to select Parental control from the lower settings bar.

Press Down to select Activation, then press Down again to highlight ON.

Press Enter to activate parental control.

You will see a screen asking you to enter your new code. Set the 4-digit access code you want to use.

The ScreenPlay Director will ask you to enter a question of your choice. This can be used to reset your access code in case you forget it. Use the virtual keyboard to enter the question you want to use.

NOTE: The question can be anything you want to use, including numbers as well as words. It does not have to be a full sentence.

Enter the answer for your security question.

Once you have completed the activation process, the ScreenPlay Director will return to the Settings page. Proceed to STEP 2 to set up parental ratings. Do not set the ScreenPlay Director to child mode until you complete the parental ratings.

STEP 2 — Set Parental Ratings

From the lower bar on the Settings page, press the right arrow button to highlight Parental rating, then press Down.

Select the age where access will be restricted, then press Enter. The ScreenPlay Director will use this setting along with ratings you establish on selected media files to hide restricted files in child mode.

Press the Home button to exit the Settings page.

Navigate to highlight a media folder or file where you want to restrict your children's access.

Press the Info button .

Press Down to highlight Rating, then press Enter.

NOTE: You can only set age ratings when the ScreenPlay Director is set to parent mode. You will not see the rating option if the ScreenPlay Director is in child mode.

Select the minimum age you want to be able to access the folder or file and press Enter.

NOTE: Access ratings can be different for different media files. If you set a rating on a folder, it will apply to all files in the folder. When set to child mode, the ScreenPlay Director will hide all media folders and files that are rated equal to or older than the parental control level selected on the Settings page.

Repeat this rating process for each folder or file where you want to limit access.

NOTE: All unrated media files will be available in child mode along with folders and files that are rated at younger level than the parental control level selected on the Setting page.

STEP 3 — Set the ScreenPlay Director to Child Mode

After you have finished rating all of the media folders and files you want to restrict, set the ScreenPlay Director to child mode. You can do this using the contextual action menu (available when you press the Menu button), or you can go to the Settings page and select Set to child mode. The following restrictions apply when the ScreenPlay Director is in child mode.

Rated folders and files will not appear in the ScreenPlay TV interface if the access level is equal to or older than the setting selected on the Settings page.

The parental access code will be required in order to enter the Settings page or to switch to parent mode.

If the ScreenPlay Director is restarted, it will start up in the same mode it was in prior to the restart. This means the only way to switch the ScreenPlay Director from child mode to parent mode is by entering the access code. It also means that parental control restrictions will be effective only when you switch the ScreenPlay Director to child mode.

3102 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:35:44 

Birde şu film kapak resmi meselesini çözebilen oldumu? Bazı filmlerde klasöre attığım kapak resmi görünürken bazılarında olmuyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1131 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:39:16 

Üstad hatırladım kadarı ile bmp uzantılı resimleri göstermiyor film kapağı olarak. Onları jpeg'e çevirirsen gösterir. Haa bir de film ismi ile resim ismi aynı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 22 Ocak 2011; 13:40:50 >

Samsung Galaxy S2 & Asus K53SV SX581R & LG 47LW4500 + WD Gen2 HD Media Player + Teledünya Neotion Conax Modül & Canon HF R106 Kamera & Netmaster CXC-150 +Tp-Link WR942ND

2420 Mesaj
23 Ocak 2011; 11:43:30 

İomega yı EW dan aldım 3 ay önce Panasonic Plazma ile HDMI bağlantı uyumluluğu olmadığı için yetkili ithalatçıya iade ettim..

CLAVDİUS

3102 Mesaj
23 Ocak 2011; 17:25:42 

quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

Üstad hatırladım kadarı ile bmp uzantılı resimleri göstermiyor film kapağı olarak. Onları jpeg'e çevirirsen gösterir. Haa bir de film ismi ile resim ismi aynı olacak

Resimleri Jpg formatta ve 184x240 ebatta film klasörü içine aynı isimle atınca oldu. Fakat büyük boyutlu resimler olmuyor. Böylesi işimi görüyor zaten. Teşekkürler

68 Mesaj
24 Ocak 2011; 14:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

İomega yı EW dan aldım 3 ay önce Panasonic Plazma ile HDMI bağlantı uyumluluğu olmadığı için yetkili ithalatçıya iade ettim..

o biraz şans işi sanırım benim de panasonic plazma , hiç sorun yaşamadım.

Desire HD-JellyTime R30, Ipad mini 16 wifi, His 4850, Xfx 7950 Black E. E-great r6b

729 Mesaj
24 Ocak 2011; 15:47:02 

Panasonic p42g20e model plazma ile sorun yaşanıyor sadece diğerlerinde çalışıyor. EW de denemiştim.

quote:

Orijinalden alıntı: ghosttx

o biraz şans işi sanırım benim de panasonic plazma , hiç sorun yaşamadım.

31 Mesaj
26 Ocak 2011; 2:57:55 

uygun fiyattan satmak isteyen var mı?

1131 Mesaj
27 Ocak 2011; 10:49:53 

Satın almak isteyen olursa ürünü (21 Ay garantisi devam ediyor) Çok uygun fiyattan satacağım.

İlgilenenlere duyurulur

Hatta Satıyorum

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#46277333

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 27 Ocak 2011; 11:04:32 >

96 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:53:32 

Selam Arkadaşlar,

Ürünler ilgili bütün yorumlar ve cevaplardan bir rehber hazırladım umarım işinize yarar.

Cihazın Sorunlarıyla ilgili Çözümler!!!

1 - Sesi HDMI'dan almak zorunda değilseniz eğer (Optic kullanıyorsanız), Ayarlardan HDMI sesi kaptın.
2 - Film izlerken Torrent kapalı dursun
3 - ayarlardan frame rate senkronizasyonunu kapatın
4 - hala kesinti varsa ilgil filmde, ses ayarını STEREO yapın.

5 - cihazın DTS desteği olmadığı için DTS destekli sony ses sistemime optik kabloyla bağlıyoruz.
DTS sesli filmler için DTS to AC3 dolby çeviren programlar var veya optik girişli DTS audio receiverınız varsa çevirmeye gerek yok.

6 – Eğer filminiz açılmıyorsa Bad Container(Kötü Saklayıcı) hatası veriyorsa MKVtoolnix 2.4.1 vs gibi eski versiyon bir MKVtoolnix ile tekrar mux yaparsanız çalışabiliyor.

7 – Ethernet Bağlantısı : Eğer cihazı ethernet'ten bağlayıp ağınızdaki tüm bilgisayarlardaki dosyaları açmak istiyorsanız (Film, Müzik, Resim) öncelikle cihazın Ethernet ayarlarını doğru yapmanız lazım. Bunun için önce cihazın IP ayarlarını yapacaksınız, Eğer elinizde ADSL modem varsa ve DHCP'den IP veriyorsa zaten direkt IP'yi alır yok ben kendim IP vermek istiyorsanız ağınzıdaki SUBNET ayarlarına uygun bir IP vererek bu ayarı tamamlarsınız.
Mesela bilgisayarınız 192.168.1.2 olsun subnet 255.255.255.0 olsun o zaman IOMEGA'ya da 192.168.1.3 / 255.255.255.0 verebilirsiniz. Eğer ADSL modem gibi DHCP veren bir cihazınız varsa ve bunun verdiği IP'yi değil de kendi IP'nizi vermek istiyorsanız bu sefer ADSl modemin DHCP IP adres havuzunun dışında kalan bir IP adresi verin. Diyelim ki ADSL 192.168.1.1 IP'sine dahip olsun DHCP'den de 192.168.1.100 ile 192.168.1.150 arası IP verir şekilde tanımlanmış olsun o zaman sizin IOMEGA'ya bu adreslerle çakışmaması için 192.168.1.51'den itibaren bir ıp vermeniz lazım. Son olarak ta IOMEGA'da IP , SUBNET haricinde Gateway tanımalanız lazım bunun içinde ADSL modem IP adresiniz Gateway adresi olacak böylelikle IOMEGA internet'e de çıkabilecek.
Ayrıca ağdaki bilgisayarlarınızla aynı Workgroup olmasını o ayarı da yaparak sağlayın ki dosyaları görebilsin.
Bütün ayarları doğru yaptıktan sonra dosya açmak için menülere girdiğinizde hem USB disklerinizi hemde network klasörlerinizi göreceksiniz, bu network klasörlerden birine girmek istediğinizde size kullanıcı adı ve şifre soracak bu bilgileri de girmek istediğiniz bilgisayarda tanımladığını kullanıcı adı ve şifre ile aynı yaptığınızda artık klasör içlerindeki dosyaları görebilir ve kullanabilir olacaksınız.

8 – USB flash belleğinizdeki dosyayı takılıyken kopyalama imkanınız var. Usb diski cihaz çalışır haldeyken arkadaki soketlerinden birine takın, Usb diskinizin adı görünecektir, içerisine girin, kopyalamak istediğiniz klasörün veya içeriğin üzerine gelip kumanda üzerinde "mark" tuşuna bir kez basın, işaretlenecektir. Usb diskinizdeki medyayı cihazın dahili hafızasında her nereye kopyalamak istiyorsanız ok tuşları ile oraya gelin, ve kumanda üzerindeki "menu" tuşuna basın. Karşınıza seçenekler çıkacak. En üstte "işaretlenmiş öğeyi .... isimli klasör içine çoğalt" ı seçerseniz basit bir şekilde cihazınıza yüklersiniz. Her defa pc ye takmaya gerek yok!!!
9 – Cihaz Yazılımını yükseltmek : iomega sitesinden son sürüm olan 1.4.0.78 versiyonlu firmware dosyasını indiriyorsunuz.Zipli dosya içersindeki vob uzantılı dosyayı dışarı çıkartıyoruz.vob dosyasını boş bi flash a açık vaziyette atın cihaz televizyona baglı iken flash takıp açın parametre yada ayarladan geneli şeçip kutuyu sıfırla diyoruz çihaz kendini kapatıp açıyo ve açılışta yeni versiyon bulundu yükleyimmi diye soruyo yükle deyip kurulumu başlatıyoruz daha sonrada cihaz ayarlarını yapıyoruz daha öncce okumadıgı formatları okur hale geliyor.
Link Adresi : https://iomega-eu-en.cu...3NpZC9PdUFCcUJsaw%3D%3D

Yeni Kullananlar için Bilgi

A) Harddiske film atmak için:
1-Kapalı vaziyette kutudan çıkan USB kablosunu iomega ile PC bağlantısını yapın.
2-Power tuşuna basın açın
3-PC normal bir USB HDD gibi görecektir.
4-İstediğiniz filmleri klasörlerinizi nasıl düzenliyorsanız o şekil içine kopyalayın.
5-Cihazı kapatın ve usb yi çıkarın
B) Filmleri izlemek için
1- HDMI kablosu ile LCD veya Plazmaya bağlayın.
2- Power tuşundan veya kumandadan açın.
3- Tamamen açılmasını bekleyin. Ana menüden video yu seçin
4- My Files içinden filminizi seçin. Biraz beklerseniz belirecektir.
5- İkon çıkınca enter veya Play tuşuna basın izleyin.

Speed the Future 79R by damrongchai

96 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:59:11 

Cihazla ilgili çözüm bulamadığım sorunlar var yardımcı olabilicek arkadaşlardan cevap bekliyorum.

1.Alt yazı seçeneğini her filmde tekrar açmak zorunda kalıyorum buna çözüm bulabilen varmı.
2.son firmware 1.4.0.78 bendeki, bundan sonra yeni bir firmware çıktımı?
3.Herkes MKV dosyalarını açmak için mkv merge programını önermiş bende denedim açtı,fakat aynı sorunu AVI uzantılı dosyalardada çıkartıyor.Kötü saklayıcı diyor.bende dosyaları tekrar dönüştürmek zorunda kalıyorum buda uzun sürüyor.Bu sorunu daha kısa zamanda çözecek bildiğiniz programlar varsa önerebilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Ürün gerçekten hem çok yavaş hem çok sorunlu,altyazıları ayarlayamamak çok kötü,altyazılar siyah ekranda çıksa vede rengi sarı olsa süper olucak.birde MKV açamasa bile bütün AVI leri açabilse buda yeter ama AVI lerde bile sorun yaşıyorum.belki yeni güncellemelerde bunu hallederler ama uzun zamandır güncellemede çıkarmadılar.

Speed the Future 79R by damrongchai

322 Mesaj
7 Şubat 2011; 23:04:37 

@codecman ;

mkv merge programı da kesin çözüm sağlamıyor ve dediğin gibi bazı .avi uzantılı filmlerde de "bad container" hatası veriyor. senede bir veya iki güncelleme yapıyolar,yeni güncellemeden de ses yok, inşallah yeni firmware ile düzelir bu problem.

bi sorum daha olcak sana,ben de DTS'li filmleri sony ses sistemine optikle bağlıyorum ama seste kesikler oluyor her türlü.sen yaşadın mı bu problemi?

6409 Mesaj
9 Şubat 2011; 0:24:15 

bazen görüntü donuyor ve kilitleniyor power kablosunu çıkarmadan da kapanmıyor. bu sorunu yaşayan var mı
diski formatlasam mı acaba. defrag yapıp deneyeceğim.

SYM Symphony SR125

174 Mesaj
9 Şubat 2011; 2:01:15 

bir arkadaşım almış bu cihazdan ancak filmlerin bazılarının görünmemesi üzerine pc ye bağlayıp formatlamış fat32 olarak daha sonra ntfs e geri dönmüş
şimdi klasörler yok
tekrar klasörler nasıl oluşturulur yada hard reset tarzı bir uygulaması varmıdır

05326321604

6409 Mesaj
9 Şubat 2011; 21:43:31