Şimdi Ara

Iomega Screenplay Director deneyimleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
529
Cevap
3
Favori
60.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghosttx

quote:

Orijinalden alıntı: brava 34

quote:

Orijinalden alıntı: djkarakan

quote:

Orijinalden alıntı: brava 34

tebrikler hepinize, 3 kişi vardı bir soru sorduk hiçbiri cevaba tenezzül etmeedi sözde paylaşım yapmak için forumdasınız arkadaşlar yardımcı olmayacaksanız forumlara girmeyin, sizinki paylasım değil işine yarayanı alıp çekilmektir. en münasip dille böyle ifade ediyorum..

Kardeş kusura bakma cevap yazmak isterdim ama şu an sadece hdd olarak kullanıyorum aldığım cihazı, detaylı olarak inceleme yapmadığım için fazla yorumda yapamıyorum.

yok artık problem değil dün hevesim kırıldı bayağı uğraştım pal ntsc ayarlarından olmadı tv ayarlarını değiştirdim olmadı, update paketi indirdim ama geri iade de sorun çıkarırlarmı bilemedim, yüklemedim yükleseydim sorun geçecekmiydi bilmiyorum...
    tespit ettiğim sorunlar..
    1- tüplü 72 ekran tv de siyah beyaz görüntü
    2-cihazın menü geçişleri yavaş 1-2sn gecikmeli cvp. veriyor.
    3- türkçe altyazı desteği yok tr karakterler görünmüyor
    4- altyazı boyutunu büyütemiyor.
    5- sanırım tr karakterden dolayı mp3 seçiyor..

bu durumları anlattım siyah beyaz görüntü tv kaynaklı yeni bir tv satalım dediler.

update yapmadan cihazı geri verdim bugün akımda bir sürü ?????????????????????????????
    1tb 180 tl ye çok iyiydi...

wd minitv player baktım yerine media mark. den 50tl ye altazı büyütülebiliyor ama hd almak lazım yanına indirim bekler..

ben bi akşamda bu kadar gördüm öğrendim..

1- tüplü 72 ekran tv de siyah beyaz görüntü (bunu yabancı forumlardada görmüştüm tüplü televizyonların bazılarında sorun çıkabiliyormuş)
    3- türkçe altyazı desteği yok tr karakterler görünmüyor (türkçe altyazı desteği var, altyazı seçerken bir alttaki seçenektende kodlama bölümünden yapılıyor bu ayar)
    4- altyazı boyutunu büyütemiyor. (ne yazıkki büyütülemiyor ,renk, font değiştirilemiyor)

Zaten geri iade etmişsin, ben hep bir güncelleme çıkacağı ümidiyle yaşıyorum ama tık yok firmadan.

.......78 ile biten güncellemepaketini yüklersem geçermiydi diye ???????????????? kaldı..

• altyazı problemini çözerdi sanırım, ben aldığımda altyazı boyutundan problem yaşayımca hemen güncellemiştim;

What's New (version 1.4.0.78):

Improves subtitle support

Improved display of Arabic text

Additional encoding support for .SRT files
  • Keşke Cihazı almadan burayı okusaymışım. Geçen ctesi cihazı ucuz diye aldım. ElectroWord den. Burayı okusaydım kesin almazdım. Daha adam gibi kullanmadım. dolayısıyla sorunla karşılaşmadım. bir iki ufak filmi denemek için açtım okadar.

Alır almaz daha fazla uğraşmamışken Firmware'i ...78 e güncellemiştim. Bir incelemede güncelleme yaparken ürünü sıfırlamalısınız yazdığı için o bölümde takılmadım.

Yanlız dikkatimi çeken şey ...36 firmware'inde gözükmeyen bir çok dizinin ....78 sürümünde gözükmesi oldu. Nasıl derseniz. Alır almaz hemen bilgisayara bağlayıp 50gb karışık filim atmıştım. eve gelip sisteme taktım bazıları yok gözükmüyor. Mesela Komedi Dükkanı, Bodyguards and Assassins (Suikastçiler Fedailere Karşı) dizin leri yok. gözükmüyordu. Üzerinde fazla durmadım bir ton başka dosya vardı onları denedim. (Dizin isimleri TR karakter li diyemi göstermedi bilemiyorum. Hangileri gözüküyor hangisi gözükmüyor bakmadım)

Firmware'i Güncelledim birde baktım dosyalar artık gözüküyor. Kapatıp açmayla alakalı değil. Birkaç defa kapatıp açmıştım.

Çok az denedim. Şunda takılıyor bunda takılıyor diyemem.

Ama benim canımı asıl sıkan harici DVD player'ımı tanımadı. Sırf bu ürün için harici bir DVD player aldım. Samsung marka. Çift USB kullanıp elektiriği bunda alan bir cihaz. Sanırım bu nedenle tanımadı. Benzeri sorun yaşayan var mı? Harici DVD player'ı bu sebeple iade edip başka bir marka alacağım. Binden fazla DVD'ye kaydedilmiş filmim var.

Bunun dışında Şu WiFi olayıda çok önemli. PC ve Cihaz arası uzak Kablo kalabalığı istemiyordum. WiFi mantıklı gelmişti. Herhangi bir USB adaptör olabilir diye düşünmüştüm ama sanırım yanlış düşünmüşüm :( Bu konunun çözümü var mı? Biri Egreat marka dedi ama cihazı bulamamış.... Ne yapılabilir 802.11n olabilir mi?

• arkadaşlar youtube izleyen varmı..youtube açıldı ama hala izleyemiyorum sadece isim listesi çıkıyor..
  • Youtube izlenemiyor. Yeni sürümü beklemek gerek.
  • EW deki adam harici DVD player takılamaz dedi :( E buda saçma. Cihazın işletim sistemi Linux. (Yazılımını güncellerken farkettim) Linux gibi çok açık ve gelişmeye müsait bir yazılım nasıl bukadar kısır olur :(
  • Arkadaşlar gururla söylüyorum MKV FİLMLER İÇİN KÖTÜ SAKLAYICI PROBLEMİNİ ÇÖZMÜŞ BULUNUYORUM.

Evet bende çok çektim bu iomega dan. araştıra araştıra deneye deneye niçin bazı mkv dosyalarını oynatmadığını buldum. cihazın mkv formatında olduğu halde oynatmadığı dosyalar mkv merge 4.3.0 ile muxing yapılmış. dosyayı daha önceki bir versiyon olan mkv merge 2.4.1 ile yeniden muxing yapınca açmadığı mkv dosyasını açtı.

Filmin mkv merge nin hangi versiyonuyla muxing yapıldığını bulmak için media info isimli programı kullandım. sizde aynı şeyi yaparak izleyemediğiniz mkv filmleri izleyebilirsiniz.

Evet yine türk aklı problemi çözdü
  • Teşekkürler. İşimize yarayacaktır.
  • Merhaba

Gecen gün bu ürünü aldım. iş yoğunlugumdan deneyemedim henüz adamakıllı

5+1 ses sistemi de aldım bununla birlikte. logitech Z5500

sanırım ses sistemi dts yi destekliyor. sorun yaşar mıyım? optikten bagladım.

birde bu iade işini açarmısınız?

ben şimdi cihaz üzerindeki koruma filmlerini etiketleri falan çıkardım iade edilmesi mümkün müdür? boşa para verip paramızla rezil olmayalım:)
  • Bende hayal kırıklığı yarattı cihaz, gerek kendi hafızasına gerekse harici hd ile ( hem 2.5 hem 3.5 inç gün kaynağına bağlı hd ile denedim ) MKV dosyalarında takılmalar oluyor, nedeni nedir? Birde harici hard olarak kullanalım dedik cihazı, hdmı kabloyu çıkarıp usb ile bağladığımda her seferinde açıp kapıyorum içindeki dosyaları göreyim diye, acaba yurtdışı sitelerde ingilizce bile olsa serbest firmware i var mı?
  • Yetersiz ingilizcem le bulamadım. Biri bulursa burada paylaşsın lütfen.
    Şu harici DVD'yi tanımama işi acayip canımı sıkıyor.
  • Yazılanlara bakılırsa problemli bir ürün fakat problemde çözülür uğraştıkça uğraşmayanlar direk geri iade ediyor ve yorumlardan dolayı insanlar almıyor.Fiyatda bu kadara kadar düşüyor.
    Amazon fiyatı:169dolar inanılır gibi değil burada 169tl :)
    http://www.amazon.com/Iomega-ScreenPlay-Director-Multimedia-34650/dp/B002VR69M8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1289579199&sr=8-1

AAC ses desteği olduğu için almaya karar verdim video formatı:mp4,mkv sesde aac kullanıyorum(blueray rip) o yüzden tam benlik bir ürün.
    Torrent destekli bir ürün arıyordum fiyatı yüzünden hem 1tblık bir ürün hem mkvde oynatıyor çok iyi olmuş
    Torrent dosyasını hangi hızla indiriyor acaba?Ve net hızınız nedir
    Mediamarkt ve EW fiyatı aynımı acaba?
    Teşekkürler.

• Eve Western digital'in media player'ı var.
    1 TB HD fiyatına geliyor diye geçen gün almıştım 169 TL'ye bu iomega'dan. Uzaktan kumandaya verdiği cevap kötüydü, genel olarak yavaştı, youtube'a giremiyordu (Dns vs ayarlarına rağmen)
    Sonra UPDATE ettim sitesindeki en son firmware ile, sonuç: Online media mönüsüne gelince tamamen kilitlenen bir makina!!!
    İade ettim hemen!

Not: Bugün BİM'den 109 tlye Piranha'nın Media player'ını aldım, fiyatına göre süper çıktı!!!
  • BİM den aldığın MKV oynatıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghosttx

quote:

Orijinalden alıntı: tuncell

Cihaz bende de var ben indirilen torrenti durdurma tusunu bulamadım :)

Torrent indirme sayfasında torrentin üzerine gelip menü tuşuna basarsan seçenekleri görebilirsin.

Teşekkürler, arkadaşlar bir sorum daha olucak.. Benim kaln son problemim bu :)

10 tane film var Iomega'da yanlız hiç bir şekilde altyazıyı gösteremiyorum. Film ve altyazı aynı isimle ve aynı klasör içinde Örn: avatar.avi avatar.srt gibi.. fakat her nedense gösteremedim. Yardım bekliyorum.

FW: 78

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncell -- 13 Kasım 2010; 9:30:34 >
  • BİM'in media player'ı hakkında bilgi verir misin?

forumda buldum....
    http://forum.donanimhaber.com/m_44436760/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44436760

fena değil gibi
    http://www.piranha.web.tr/Website/Products.aspx?ProductID=332
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboli97
    cihazın mkv formatında olduğu halde oynatmadığı dosyalar mkv merge 4.3.0 ile muxing yapılmış. dosyayı daha önceki bir versiyon olan mkv merge 2.4.1 ile yeniden muxing yapınca açmadığı mkv dosyasını açtı.

Peki bu dediğin muxing işlemini yapmak ne kadar sürüyor PC de?
    Dk mı, saniye mi?
  • Bu arada İomega'ya akşam başka bir DVD ROM daha takıp denedim. Bu seferki Normal bir DVD Rom'du ama bir aparatla USB'den bağlanabiliyordu. Elektiriği de bir adaptörle şebekeden alıyor. Beklediğim gibi bir işe yaramadı :(

Evde bulunan Edimax bir USB WiFi adaptörü de denedim (802.11g). Oda olmadı...
  • Gittim electroworlde 179tl yazıyor.Almadan döndüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 13 Kasım 2010; 20:14:37 >
  • Bu cihazı aldım ve sadece 3 tane sorunla karşılaştım. Bence kullanılabilecek bir cihaz)

1)Ses codecleri (AC3 e riplemek gerekiyor en fazla 5 dk sürüyor zaten)
    2)TR karakter desteklemesi (bi çözümünü bulamadım hala)
    3)Altyazı boyutları(FW ..78 ile güncelleniyor diyolar ama denemedim daha)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.