Şimdi Ara

Iomega Screenplay Director deneyimleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
529
Cevap
3
Favori
60.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakın arkadaşlar bu cihazı bende kullandım denedim çok problemle karşılaştım.. yeni alanlar iade etme şansı olanlar hiç beklemesin iade etsin. Size tavsiyem Egreat M34A bu cihazı alın. hiçbir problem yok müthiş seyir zevki geniş kullanıcı arayüzü Hızlı açılıp kapanma menüler arası hızlı geçiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: byakuya

Bakın arkadaşlar bu cihazı bende kullandım denedim çok problemle karşılaştım.. yeni alanlar iade etme şansı olanlar hiç beklemesin iade etsin. Size tavsiyem Egreat M34A bu cihazı alın. hiçbir problem yok müthiş seyir zevki geniş kullanıcı arayüzü Hızlı açılıp kapanma menüler arası hızlı geçiş...

Doğru söylüyosun ama cihaz içindeki harddiski ile 199TL ye satılıyor electro da. Bu fiyata nerdeyse sadece hdd i satın alabiliyorsun. Bence ileride çıkacak bi firmware ile sorunların çoğu çözülecektir. Bu fiyata dahili 1TB hdd li başka ürün var mı piyasada?

• Haftasonu Electroworld daki satıcı yada aynı şeyi söyledim. Bana dediki HD oynatmıyor. Kutuyu gösterdim bak 1080p oynatıyor. mkv oynatıyor. Ayrıca dedim 1TB harici disk fiyatınız nedir. En düşük 150TL. Peki HD oynatabilen bir player fiyatı nedir. Kesinlikle 50TL den pahalıdır. Martta 400TL ye satılan bir cihazın bu kadar düşmesi tabi hoş birşey değil. Aklıma gelen firmanın cihazı bitirip ya daha fazla codec destekleyen bir model üretmeye başlayacak olması ya da bu alandan çıkıp tekrar dvd cd üretmeye devam etmesi .

Cihaz ı Egreat, Dark, Smartmedia ile kıyaslarsak onlar daha fazla codec çözüyor. Peki biz bunda mkv 1080p seyredemeyecekmiyiz derseniz, evet seyredersiniz ama hangi codec in sorunsuz çalıştığını bulup bundan sonta o codec li filmleri indirmeniz yada (mkvmege idi galiba) bir convert programı kullanmanız gerekecek.

Dts çözmüyor diyenlere cevabım. Dts 5+1 sistemler için düşünülmüştür. Dolayısıyla TV hoparlöründe dts li film izlemenin bir anlamı yok. 1080p filmi tüplü televizyonda seyretmediğinize göre dts li film içinde bir 5+1 hoparlör sistemi kurmanız mantıklı olacaktır. Benim için görüntü yeterli ses önemli değil dersenizde o zaman ya indirdiğiniz filmlerin dts li olmamasına dikkat edeceksiniz ya da dts li filmleri convert edeceksiniz. Ayrıca menülerde 5+1 ya da Stereo arasında bir seçenek var. Bu belkide sorunu tümden halleden bir seçenektir.

Cihazı almak için en mantıklı şey 199TL ye içinde 1TB bir harddisk olmasıdır. Aynı fiyat alacağınız Egreat a ayrıca 150TL harddisk almanız gerekecek. Ama benim filmlerimin büyük kısmı 1080p derseniz o durumda haklısınız.

Ama benim filmlerimin büyük kısmı divx, bazıları 480-720-1080. Şu anda cihaz yokken film izlemek istediğimde laptop u tv ye bağlamak, laptop a harddiski bağlamak gerekiyor. Ya da alternatif LG Ev Sinema sistemim 2,5" Harddiskimi görmediği için izleyeceğim filmi usb bellek e aktarıp öyle izlemem gerekiyor. Bütün bunlar Iomega nın açılışının ve menülerinin yavaş olmasını (benim için) dezavantaj olarak göstermiyor. Filmlerimi, müziklerimi, fotoğraflarımı aynı yerde toplamak ve tek bir cihazdan hepsine ulaşmak fikri hoşuma gitti.

Cihazla ilgili tek endişem altyazıya müdahale edilmeyişi oldu. Maalesef Electroworld de bir demo yapılmış ama nedense kutunun içindeki harddisk sökülmüş ve çalışmıyor.

Buna alternatif almayı düşündüğüm Smartmedia HD Vision'dur. Artık elimdeki 500GB HDD ile idare ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

Bakın arkadaşlar bu cihazı bende kullandım denedim çok problemle karşılaştım.. yeni alanlar iade etme şansı olanlar hiç beklemesin iade etsin. Size tavsiyem Egreat M34A bu cihazı alın. hiçbir problem yok müthiş seyir zevki geniş kullanıcı arayüzü Hızlı açılıp kapanma menüler arası hızlı geçiş...

Doğru söylüyosun ama cihaz içindeki harddiski ile 199TL ye satılıyor electro da. Bu fiyata nerdeyse sadece hdd i satın alabiliyorsun. Bence ileride çıkacak bi firmware ile sorunların çoğu çözülecektir. Bu fiyata dahili 1TB hdd li başka ürün var mı piyasada?

Benimkisi sadece tavsiyedir ileride firmware çıkarmı çıkmazmı bilmiyorum ama cihazı kesinlikle tavsiye etmiyorum.. İleride bi yazılım çıkartırlarda aradaki problemleri kaldırırlarsa ne güzel.. ona sözüm yok ama öyle bir riske sizin girmenizede gerek olduğunu düşünmüyorum.. Evet içinde 1tb hdd var ama bunu avantaj saymak bence yanlış.. ben zamanında 269 tl ye iomega almıştım iade ettim 199 tl ye Egreat aldım yanınada 139 tl ye WD 1tb my book elite aldım.. Ayrıca egreatın içinde sata bağlantısıda çıkıyor cihaz kesinlikle güzel donma yavaşlama gibi bi sorunu yok alıyım birkere kafam rahat olsun diyorsanız Egreat almalısınız. İleride bi problem çıkarsa ki şuanda problemsiz bir cihaz. bunada Firmware çıkartırlar

• quote:

quote:

quote:

Benimkisi sadece tavsiyedir ileride firmware çıkarmı çıkmazmı bilmiyorum ama cihazı kesinlikle tavsiye etmiyorum.. İleride bi yazılım çıkartırlarda aradaki problemleri kaldırırlarsa ne güzel.. ona sözüm yok ama öyle bir riske sizin girmenizede gerek olduğunu düşünmüyorum.. Evet içinde 1tb hdd var ama bunu avantaj saymak bence yanlış.. ben zamanında 269 tl ye iomega almıştım iade ettim 199 tl ye Egreat aldım yanınada 139 tl ye WD 1tb my book elite aldım.. Ayrıca egreatın içinde sata bağlantısıda çıkıyor cihaz kesinlikle güzel donma yavaşlama gibi bi sorunu yok alıyım birkere kafam rahat olsun diyorsanız Egreat almalısınız. İleride bi problem çıkarsa ki şuanda problemsiz bir cihaz. bunada Firmware çıkartırlar

Cihazın tek problemi bence altyazı dosyasını aktif ettiğinizde meydana gelen takılma, ardından kumanda fonksiyonu kaybedip cihazın donması. Bunu da mkv filmlerde yapıyo genellikle. bence yazılımı oturtamamışlar ama yine de bi tahmin benim açımdan. onun dışında altyazı açmadan hiç bi filmde donma olmadı. cihazı kullananlar bunu denesinler bence bendeki firmware 1.4.036 sanırım. İade konusunda haklı olabilirsiniz can sıkıcı bi durum gibi gözüküyor. ama ben üzeindeki şeffaf ambalajı çıkardım iade alır mı ew bilmiyorum artık...

• Tek problemi o değil ne yazıkki.. Bazı filmleri görmemesi ayrıca 45 gb avatar filmini takılarak oynatması.. boyutu yüksek filmlerde yalan oluyor makina.. EW bence iade alır kutusuna koyun götürün.. içine problem yapan filmlerden yükleyin orada denerlerken söylersiniz. takılıyor donuyor vs diye
  • bende bugün gittim iomegayı iade ettim aynı paraya egreat m34a aldım. yanında da 500 gb 2.5 inç harddisk aldım iomega marka :)) akşama deneyeceğim filmleri bakalım takılma olacak mı? eğer olursa byakuya arkadaşım sen yandın söyliim şimdiden ;)
    Gı-Joe
    Transformers 2
    Wolfman
    Deep İmpact
    Iron man 2
    New moon
    2012

Yukarıdaki filmler 1080p-720p karışık deneyeceğim bakalım... DTS ses de de sorun olmaması gerekiyo iomega takılıyodu ses de de
  • Su update olayını bir turlu beceremedim flash diske atıyorum update dosyasını cihaz atnıyor ama update yapmıyor bir bilgisi olan kutfen cevap yazsın:S:S
  • quote:

bende bugün gittim iomegayı iade ettim aynı paraya egreat m34a aldım. yanında da 500 gb 2.5 inç harddisk aldım iomega marka :)) akşama deneyeceğim filmleri bakalım takılma olacak mı? eğer olursa byakuya arkadaşım sen yandın söyliim şimdiden ;)
    Gı-Joe
    Transformers 2
    Wolfman
    Deep İmpact
    Iron man 2
    New moon
    2012

Yukarıdaki filmler 1080p-720p karışık deneyeceğim bakalım... DTS ses de de sorun olmaması gerekiyo iomega takılıyodu ses de de

doğru karar vermişsin.. memnun kalacağından eminim :) dene sonra buraya yaz yorumlarını ki diğer arkadaşlarda fikir edinsinler..

• quote:

quote:

bende bugün gittim iomegayı iade ettim aynı paraya egreat m34a aldım. yanında da 500 gb 2.5 inç harddisk aldım iomega marka :)) akşama deneyeceğim filmleri bakalım takılma olacak mı? eğer olursa byakuya arkadaşım sen yandın söyliim şimdiden ;)
    Gı-Joe
    Transformers 2
    Wolfman
    Deep İmpact
    Iron man 2
    New moon
    2012

doğru karar vermişsin.. memnun kalacağından eminim :) dene sonra buraya yaz yorumlarını ki diğer arkadaşlarda fikir edinsinler..

akşam 3 saat denedim ve sonuç:

iomega almak hataymış kardeşimmmm :)) neden? çünkü alet çok ama çok kasılıyor, film izlemek için eziyet çekiyomuşuz. EW ye gittim beraber taktık görevli ile bi tv ye iomegayı 11 Gb lık 2010 mkvsini açtık altyazı ile, 5 dk sonra dondu cihaz kumanda cevap vermiyor.. haliyle arızalı olarak gönderdiler ürünü. aslında cihazın üretimi hatalı. MKV oynatmaya çalışan ama beceremeyen bi cihaz bu. benim kullandığım cihazın firmware sürümü 1.4.0.36 idi yeni sürüm ise 1.4.0.78 idi. ben update yapmadım ama yapınca da çok fazla şeyin değişeceğini sanmıyorum. O kadar para verip film izleyememk gerçekten can sıkıcı idi. çünkü düşünün siz ses sistemi, tv ve media oynatıcı alıyosunuz ; o kadar masraf ediyosuınuz ama cihaz takılıyo oynatmıyo filmleri... hee tamam ucuz cihaz 199 TL ama keyif alamıyosun ki... arkadaşım ile birlikte almıştık onun HDD e ihtiyacı vardı aldı hem de media player olarak kullanacak zaten tv si hd ready bi tv. dts çözmüyo sorun değil onun için. ama ben digital ses ile akıcı olarak full hd izlicem diyosanız o zaman tercihiniz iomega olmamalı. umarım şu problemleri firmware ile çözerler de almış olan arkadaşlar da rahat eder ama ben o kadar bekleyemedim açıkçası.

Piyasada iomegadan çok daha kaliteli ürünler var benim param egreat e yetti onu aldım. memnunum. iomegadaki hiç bir problemi yaşamıyorum. çok daha fazla özellikleri var. altyazı rengi, boyutu konumu gibi yada görüntüye zoom yapabilme, gelişmiş ileri geri sarma fonksiyonları, çok hada fonksiyonel bi kumanda gibi. ama en önemlisi akıcı bi şekilde takılmadan filmleri oynatması bence. şimdilik bi eksisini göremedim umarım görmem de.

Cihazı alacak olanlar yukarıda yazdıklarımı dikkate alsınlar. ben bizzat denedim iomegayı ama ne yazıkki tavsiye etmiyorum. ama HDD fiyatına media oynatıcı alayım derseniz tamam ama beklentiniz çok büyük olmasın...

• Neyse Bi kişiyi kurtardık
  • quote:

Neyse Bi kişiyi kurtardık

hehehe :)) evet aynen valla... darısı diğer arkadaşların başına :P
  • Arkadaşlar İomega director wi-fi adatörü yoktu aldığımda şimdi almak istiyorum ama 802.11n özellikli kolay temin edebileceğim kaliteli ve tam uyumlu bir wi-fi adaptörü önerebilir misiniz? Ayrıca alacak arkadaşlara bir kac sey soylemem gerek.
    1- tv ye bağladıgınızda açılması yaklaşık 3dk sürüyor menüler sade ama gecişleri yavaş.
    2- sesi hdmi dan aldığımda mkv uzantılı dosyayı actığımda görüntü şahane ama ses yok altyazı secimi yapabiliyorsunuz ama ses yok
    3-bdrip formatındaki filmleri de ses var görüntü yok bunun dışında avi lerde denedim bir problem yok görüntü ve ses güzel
    4-arkadaşlar baya yardımcı oldular ama ben usb den update yapamadım soylendiği gibi son sürüm v1,4,0,78 olan update i usb ye rardan cıkarıp kopyaladım cihazı calıştırdım ana menüde usb yi taktım ama olmadı malesef
  • bende bugün electro world dan aldım 5 film attım neyse . 1 film daha atam dedim atmadı dondu . formatlayım usb dedim olmadı yarın iade etcem
  • Versiyonu ...36 iken MKV leri acıyordu....78 yükledim acmıyor şimdi bu avatar 1080 p yi izliyorum fakat aynı formattaki başka blu-ray flimi izleyemıyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de geçen hafta iomega screenplay director almıştım, Hafta sonu firmware ile uğraşayım dedim ama update edemedim. Cihazı aldığımda üzerinde olan 1.4. 36 var. Ben iomega sitesine kayıt oldum. 1.4.78 için 2 ayrı dosya indirdim, tv ye bağlarken arkadaşların dediği gibi usb ile yükledim ama cihaz güncelleme yapmadı. Ben electroworlden almıştım. Kutu üzerinde EU/UK yazıyor. Güncellemeyi başaran arkadaşlar doğru dosyayı linkleyebilirlermi? Yukarıda yer alan bir link var ama o dosyayı da denedim. Olmadı.

Bu hafta da bekleyip gene başarılı olmazsam electroworde iade etmeyi düşünüyorum. Fiyatı ve özellikleri çok iyi gibiydi, ama mevcut firmware ile 10 tane mkv filmim varken 3 ünü ancak açıyor. Böyle olacaksa hiçbir anlamı yok.
  • Evet bende yükleyemedim ama wireless ile güncelleme kontrolüde yapılabiliyor galiba oyle bir menü vardı. Benim tek sorun bu screenplay director ile uyumlu wireless adaptor bulmak. Baktım sayfalarında tam uyumlu olduğunu soylediği 3 cihaz var bunlardan sadece edimax olanı Türkiye de var ama onuda hicbiyerde bulamıyoruz. Ayrıca bu ürünün kendi adaptörü sadece yurt dışında bulabildim. Denemeden de urun almak istemiyorum acaba kulllanan arkadaşlar nasıl hallettiniz wireless olayını
  • Arkadaşlar güncelleme konusunda en kolay ve kesin çözüm yolu şu:
    Cihazı kapalı durumda iken bilgisayara takıp açma düğmesine elle basın.
    f: ve g: gelecektir,f: içine girip orada bulunan wup uzantılı dosyayı silip iomeganın ana sayfasından indirdiğiniz yeni sürümü oraya kopyalayın.
    Bilgisayardan usb çıkarın.
    Cihazın menüsünden genel sekmesiydi sanırım,ona gidin,kutuyu sıfırla seçeneğini işaretleyin,cihazı açıp kapatacaktır .Tekrar açılığında yeni sürümü görüp kurulumu isteyip istemediğinizi soracaktır.Kabul edip devam devam...deyin işlem bitmiştir.Ayrıca bu şekilde yükleyince blu raylerde sorun çıkmadı ama 720p,henüz 1080p denemedim,umarım onda da sorun çıkmaz.Yeni sürümde altyazı sorunu yok,menü daha iyi..
    Umarım yardımcı olmuşumdur..Kolay gelsin...
  • hacam bilgi icin teşekürler bide 720p 1080p test edip onaylar san çok sevinicem 1.78 çalıştırmıyo diyolar bende yüklemiyorum arada kaldım
  • Evet ...78 oynatmıyor MEDYA OYNATILAMIYOR (kötü saklayıcı ) yazıyor ..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.