Şimdi Ara

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı Dell Adamo XPS, Türkiye'ye geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
9.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle, sadece 9.9mm kalınlığındaki tasarımı ile incelik konusunda rakip tanımayan Adamo XPS'i çok yakında Türkiye'de satışa sunacağını açıkladı. Dell Türkiye adına
    Tüketiciden Sorumlu Ülke Müdürü Gülfem Çakmakçı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte basına tanıtılan Adamo XPS, dünya çapında sınırlı sayıda üretildiği için ülkemiz pazarında da sınırlı adetlerde sunulacak. Intel platformunu temel alan ve ULV serisi düşük güç tüketimli Core 2 Duo (1.4GHz) işlemci kullanan Adamo XPS, 4GB DDR3 bellek kapasitesine, depolama için 128GB kapasiteli SSD sürücüsüne ve 13.4-inç ekrana sahip.

Dokunmatik kilit sistemine sahip olan ve tek bir parmak hareketiyle açılan Dell Adamo XPS, açıldığında yükselek gövdesi ile görüşü kolaylaştırıp kullanım verimliliğini arttırırken aynı zamanda dizüstü bilgisayar soğutucusuna gerek kalmaksızın ısının azaltılmasına da yardımcı oluyor. Alüminyum hatlarına ve dikkat çekici tasarım çizgilerine sahip olan Adamo XPS, ultra-ince tasarımlı gövdesine rağmen aynı zamanda değiştirilebilir pil desteği de sunuyor. Alienware M11x'te olduğu gibi görüntü aktarımı için DisplayPort ara birimini de kullanan Adamo XPS'in yakın zamanda ülkemiz pazarında satışa sunulması beklenirken, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• özürlü gibi duruyor.. çok çirkin hatta ucube gibi görünümü var ... sanki akraba evliliğinden doğan sakat bir çocuk gibi.. hiç sevmedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

özürlü gibi duruyor.. çok çirkin hatta ucube gibi görünümü var ... sanki akraba evliliğinden doğan sakat bir çocuk gibi.. hiç sevmedim...

ilginç bi yorum ama katılıyorum bu ne yaf böyle
  • o nasıl ayakta duruor yav ole:D
  • eskidende bu tip vardı bitane
  • BAtuist

dikkat ediyorum her yenilik haberine olumsuz eleştiri yapıyorsun. amacın nedir?
  • Ya özürlü ya ucube mi? Bunlar çok çirkin laflar. Özürlülere ayıp değil mi? Biraz daha dikkatli olmalıyız.
  • bence tasarım 10 numara....
  • gayet güzel olmuş sade bir tasarım, ekranın altındaki uzantı biraz abes gibi durmuş ama ilginçlik katmış bence.
  • bununla birlikte macbook air da yalan oluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

BAtuist

bende dikkat ediyorum hep başkalarına laf yetiştiriyorsun.. asıl senin amacın nedir... neden hep yorumlara yorum yapıyorsun.. haber ile ilgili bir görüşün varsa söyle başkalarını eleştirmek sana mı düştü... sürekli başkalarına laf yetiştirenlere ne söylenir biliyorsundur umarım.. ne kadar kötü yahu... bırak başka insanları sen haberle ilgili yorumun varsa onu söyle sanane başkasının yorumlarından... bloke koy benim yorumlarıma lütfen... sana katlanmak inan zor.. gerçek hayatta arkadaşın var mıdır acaba... git muhatap olma benle... sana cevap yazıp banlanmak istemiyorum...
  • Ben çok beğendim, özellikle o stand olayı çok güzel düşünülmüş.
  • Evet çok güzel bir tasarım olmuş, inceliği zaten tartışılmaz ayrıca bununla beraber performansıda ölçülmeli tabiki.. Yanlız bu tasarım bir ev kullanıcısı için çokta iyi değil, Sonuçta "diz üstü" kelimesi için tasarlanmamış bir notebook olmuş "Kucağınıza stand la bile rahat bir şekilde koyamazsınız" izlenimi veriyor bana.. Ama yinede gidip görmek test etmek lazım böyle zarif bir ürünü
  • Vallaha ben müthiş beğendim ancak xps serisi herzaman ki gibi tuzludur. Macbook air fiyatlarına alınabilir e o kadar da paraya değmez. Ama bundan sonra bir dizüstü alacaksam ki vazgeçilmez hale geldi kesinlikle ssd kullanan bir tane almayı düşünüyorum.Çalışan parça yok ses yok ısı daha az falan filan.Dell çok başarılı bir firma tebrik ettim bu yeni ürünüyle bir kez daha
  • Ergonomisinde biraz problem var sanırsam. Dikkat ettiğim birkaç nokta;
    -Ekran o eğimde duruyorken görüş sorunu yaşatmıyor mu ?
    -Amacı olan :) "dizüstü" nde dururken rahatsız etmiyor mu.
  • çok feci güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

BAtuist

bende dikkat ediyorum hep başkalarına laf yetiştiriyorsun.. asıl senin amacın nedir... neden hep yorumlara yorum yapıyorsun.. haber ile ilgili bir görüşün varsa söyle başkalarını eleştirmek sana mı düştü... sürekli başkalarına laf yetiştirenlere ne söylenir biliyorsundur umarım.. ne kadar kötü yahu... bırak başka insanları sen haberle ilgili yorumun varsa onu söyle sanane başkasının yorumlarından... bloke koy benim yorumlarıma lütfen... sana katlanmak inan zor.. gerçek hayatta arkadaşın var mıdır acaba... git muhatap olma benle... sana cevap yazıp banlanmak istemiyorum...

ne oldu yaptığını yüzüne vurunca moralin mi bozuldu? istediğime yorum yaparım seni ilgilendirmez hakaret vs varsa şikayet edersin silerler. katlan bana çok yalnızım :D çoluk çocuk yorumları yapma. sen neden her yenilik rekor ıvır zıvır haberine yok kardeşim "bunu beğenmedim, bu çok gereksiz" yorumları yapıyorsun onu bir açıkla cidden merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 18 Haziran 2010; 11:01:47 >

• Ulen kavgacılık milletin ruhuna işlemiş be! Hüooop, biraz pozitif olun hayatınız değişsin, güzelleşsin...

Neyse, ürün şahane olmuş, resmen fiyuuwww yani... Bende jilet gibi Acer Timeline var diyordum ama, bunu görünce yamuldum yemin ederim.
  • +1

Bu dizüstünde kullanılmaz böyle, birde en ufak bi sallantıda düşecek gibi izlenim veriyor. Sony'nin de böyle kağıt gibi bir laptop'ı var ama model numarasını hatırlamıyorum. Neyse ben beğenmedim.

quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Ergonomisinde biraz problem var sanırsam. Dikkat ettiğim birkaç nokta;
    -Ekran o eğimde duruyorken görüş sorunu yaşatmıyor mu ?
    -Amacı olan :) "dizüstü" nde dururken rahatsız etmiyor mu.

• güzel görünüyor..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.