Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.420
Cevap
10
Favori
200.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eyv. ben botloader kilidini kırdım nAa 14 kernelini yükledim baya bir rom denedim artık kilitte kırdık ama 2 saat telefon kapalı kaldı baya korktum ama sonunda başardım :) Şimdi gelsin ROMLar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa71

quote:

Orijinalden alıntı: esC#

quote:

Orijinalden alıntı: emoman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarkSmellMan

[size=6]SONY ERİCSSON XPERIA S For X8

eline sağlık gerçekten telefonum hızlandı ilk romum ama birşey sormak istiyorum google play store yok burda gerçi şimdi internetim yok ama yinede bir sorayım dedim

ben telefona nasıl yaptıysam şansa bala root yaptım. tether için. hiç anlamıyorum bu rom dan. nasıl yapıyorsunuz ? diceksiniz şu link felan pek anlamıyorum ben :)

bende telefonun bu hale gelmesini isterim. varsa istanbulda oturan biri buluşup yapalım ? yada bunu kendisi sesle yavas yavas video ya kaydetsin lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Kardeş bununla ilgili bir sürü anlatım forumda mevcut video cekme şansım yok ama sana resimli bir şekilde ne gerekli ne gereksiz onu kısaca anlatabilirim öncelikle ilk işin root yapmak sonra xrecovery en sonda rom yapmak sırasıyla anlatayım :) 5 adımda kısa ve öz olsun =)

**İlk önce telefondan "Telefon Ayarlar/uygulama/Geliştirme/USB Hata Ayıklaması Aktif Et"

[size=4]1)GEREKLİ OLAN PROGRAMLAR

*Flashtool 0.8.0 ==>http://www.mediafire.com/?e2mniir2mulh3xi (indir kur)

*EN SON SÜRÜM 0.8.5 TR DESTEKLİ 0.8.0 sürümünün üzerine kurulacaktır==>http://www.mediafire.com/?efs1rqaxr1vd2s6

*SONY ERİCSSON XPERIA S For X8==>http://www.mediafire.com/?820wd87c8ik831c (indir SD kartına at)

[size=4]
    2)ROOT YAPMA

*Telefonu usb ile bagladıktan sonra flashtool programını çalıştırıyoruz eger 64-bit işletim sistemi kullanıyorsan "FlashTool64.exe" ile programı açmalısın.

* Kilit ikonuna Tıklıyoruz Root İşlemi Başlıyacaktır Ve Cihaz Reset Atacaktır.
     Sony Ericsson XPERIA™ X8  (E15i)

*Bu Adımı Doğru Bi Şekilde Yapmışsanız Eğer Altaki Resim Gibi Gözükücektir .

Root işlemi bu kadar sıra xrecovery :)

[size=4]3)XRECOVERY YAPMA

*Şimdi xRecovery Yüklüyoruz Altta Ok İle Gösterilen Yere Tıklıyoruz.

*Size Açılan Küçük Pencerede Direkt OK Tıklıyoruz Ve İşlem Başlıcaktır...

*İşlemi Doğru Yapmışsanız Eğer Altaki Resim Gibi Gözükücektir ...

recovery işlemide bitti mi ? bitti =)

[size=4]4)SİSTEM YEDEĞİNİ ALMA

*Romu begenmedin mi ? eski halinemi döndürmek istiyorsun işte rom atmadan önce bu işlemi yapmak gerekiyor sonrasında dilediğiniz zaman dönebilirsiniz ..
    *Şimdi telefonu kapatın
    *Power düğmesine bastıktan sonra recovery menusune ulaşmak için telefondaki geri tuşuna sürekli basın .
    *Karşınıza bir menu gelecek burada dokunmatik işlem yapılmaz aşağı yukarı gidişi ses açma kapama ile, seçme tuşunu home tuşu ile, geriyi ise geri tuşu ile yaparsınız.
    *Şimdi program arayüzünden backup and restore ye girip backup yapıyorsunuz.Böylece sistemin imajı alınmış oluyoruz.(SD kartta 350 Mb falan boş yer olmasına dikkat edin)
    *İşlem bittikten sonra reboot edebilirsiniz.
    **İmajı geri yüklemek istediğinizde de restore bölümünden imajın bulunduğu yeri seçeceksiniz.

[size=4]5)ROM YÜKLEME

*Daha önce romu indirmiştik ve SD karta atmıştık,eger indirmediyseniz gerekli programlar kısmında mevcut.
    *Xrecovery ile başlat (telefonu kapatıp sonra yeniden başlatıp açılışta sürekli geri tuşuna basıyorsunuz)
    *** Program açılıyor FACTORY RESET (full wipe) diyorsunuz ..
    *Install from custom zip diyorsunuz.
    *Romu sd kartınızdan seçiyorsunuz.
    * Ve işlem tamamlandığında telefonu kapatıp açıyorsunuz
    **Açılma süresi biraz uzun olacaktır bu normaldir.

Arkadaşlar rom yapmak bu kadardır bende ilk yaptığımda baya endişelenmiştim ama şimdi kolay geliyor umarım anlaşılır bir şekilde anlatabilmişimdir bir kaç yerden alıntı da yaptım..

Not: Eger dediklerimi harfiyen yaparsanız hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Kolay gelsin =)

Arkadaşım süper anlatmışsın 3, 4 aydır kullanıyorum fakat başka rom yükleyemiyorım yanlıza sizin verdiğinizi yükleyebildim. update-signed,MiniCM7-2.2.1-shakira bunları yapamadım sony ericsson yazıyor acılmıyor

Arkadaşım onları yükleyemezsın o romları yüklemek için kernel versiyonunu güncellemen gerekir.Stock kerneller için ROMlar var xda forumda .Eğer botloader kilidini kırdıysan Hangi romu yükleyeceksen o romun kernelini de tele yüklemen gerek yoksa animasyon yazısında kalır telefon acılmaz

• vay anasına neler dönmüş serhat ya. hala tartışılıyor telefon. ben hala orjinaldeyim ha.
  • merhaba arkadaşlar
    ben telefonuma rom yüklemek istiyorum, yükleme sebebim indirdiğim uygulamaları hafıza kartına taşıyamamam ve oyun oynarken telefonun çok kasması
    bikaç gündür rom arıyorum ama paylaşılan linklerde hep romlar silinmiş oluyor
    burada paylaşılan x8 için xperia s romu da silinmiş indiremiyorum, güzel bir rom bulmamda yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler
  • Offf bana flash tool link atarmısınız yoruldum araya araya yaw xperia x8 e15i için
  • SATILIK

arkadaşlar, ankara içi elden teslim ederim,

içerisinde navigasyon, 8gb kingston hafıza kartı, youtube, facebook, skyfire falan ne ararsan yüklü.
    şu anda kullanıyorum zaten. yeni tel aldığım için satıyorum.
    ekranında görünmeyecek kadar bir iki yüzeysel çizik dışında tamamen sıfır gibi.
    garantisi devam etmekte zaten orjinal halinde hiç rom falan da yüklemedim.

200tl
    150 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr.teknikressam -- 19 Temmuz 2014; 21:43:06 >
  • Arkadaşlar bende 2.3.7 GingerDx var ama oyunlarda kasıyor bayagıdır da bakamıyorum ne yapmam gerekiyor ? android 4 e falan geçersem daha mı kasar ? 2.3.7 de güzel rom varmı ?
  • Bi sorum daha olacak Google play store telefonlara özel mi android sürümlerine özelmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skyfall.

quote:

Orijinalden alıntı: KonvictMuziK

Bi sorum daha olacak Google play store telefonlara özel mi android sürümlerine özelmi ?

Android 4 cihazı daha fazla kasar. Kernel yüklersiniz fakat o zamanda stabillik bozuluyor, ben önermem. Cihazda zaten 168mb Ram var bence GingerDX'de kalın. O telefonla boyutu yüksek oyunlar oynamak ancak hayal olur. Google Play'de kriter sürüm ve cihazın build.prop dosyasında yazanlardır. Yani donanıma göre gösteriliyor uygulamalar.

Öncelikle teşekkür ederim cevap için..bari kamerası kasıyor GingerDX de onun için birşey yapabilir miyiz ? telefonla fotograf çekmedim herhalde hiç bu durumu nasıl halledebilirim bilen varmı ?

• android 4 e geçmeyin bence ben denedim bir cok versiyonunu ama cok kastı en az 80 mb ram yiyor oda boşta en iyisi 2.3.7 sürümünün romları
  • quote:

android 4 e geçmeyin bence ben denedim bir cok versiyonunu ama cok kastı en az 80 mb ram yiyor oda boşta en iyisi 2.3.7 sürümünün romları

peki hocam kernelsiz bir rom önerebilir misiniz ? GingerDX de kamera kasıyor tek şikayetim bu :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

uzun zamandır bu telefonu bekliyordum hatta türkiyeye geldigi gün alicaktim ama yeni pc aldıgım icin telefonu ertelicem biraz.
    siyah secenegi gelmesi cok iyi olmus.
    bu telefon bos degil arkadaslar bunuda belirteyim.
    bazıları 15mm kalınlıgındaki bu telefona kalın demis suanki kullandıgım telefonda 15mm kalınlıgında ama ideal bence. 13mm lik telefon kullandım rahatsız oldum benim gibi elleriniz büyükse ince telefonnlar sıkıntı yaratabiliyor.

bi sonraki telefonum kesin x8 olcak

ne adamsin eray

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

uzun zamandır bu telefonu bekliyordum hatta türkiyeye geldigi gün alicaktim ama yeni pc aldıgım icin telefonu ertelicem biraz.
    siyah secenegi gelmesi cok iyi olmus.
    bu telefon bos degil arkadaslar bunuda belirteyim.
    bazıları 15mm kalınlıgındaki bu telefona kalın demis suanki kullandıgım telefonda 15mm kalınlıgında ama ideal bence. 13mm lik telefon kullandım rahatsız oldum benim gibi elleriniz büyükse ince telefonnlar sıkıntı yaratabiliyor.

bi sonraki telefonum kesin x8 olcak

ne adamsin eray

oha

Nerden aklına geldi la X8 in ilk sayfasına bakmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 17 Mart 2013; 13:14:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KonvictMuziK

quote:

android 4 e geçmeyin bence ben denedim bir cok versiyonunu ama cok kastı en az 80 mb ram yiyor oda boşta en iyisi 2.3.7 sürümünün romları

peki hocam kernelsiz bir rom önerebilir misiniz ? GingerDX de kamera kasıyor tek şikayetim bu :(

www.androidforumun.com/3791/android-xperia-x8-2-3-7-stabil-rom-yeni.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konya da elden teslim x8 cıhazımı satıyorum 270 tl ye (satma amacım maddiyat sıkıntısı :( çok temiz telefonum içinde 8 GB kartla birlikte daha orjinal ekran jelatiniyle duryuor almak isteyen olursa expertyapim@hotmail.com mail atsın görüşelim
  • arkadaşlar elimde xperia x8 cihaz var şuhttp://thgtr.com/sony-ericsson-xperia-x8in-shakira-ilk-resimleri sorun telefona aktardığım rehberi silmiyor içe aktar dışa aktar var ayarları sıfırla herşeyi denedim olmuyor başka nereden yapılıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaşlar telefonda konuşurken karşı tarafın sesi az geliyor nasil duzeltebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hâlâ orjinal sürümü kullanıyom hiçbir şey yapmadım :D
  • arkadaşlar mobil ağa bağlanamıyorum,veri dolaşımını açtım servis ayarlarımda hazır , bakmam gereken ekstra biryer var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.