Şimdi Ara

iPhone 4, pazara hızlı giriş yapacak gibi görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Regent Street'deki Apple Store'da rezerve edilecek iPhone 4 kalmadı.

Son gelişmeler gösteriyor ki şimdiye kadar en çok satan iPhone, 4.Nesil iPhone yani iPhone 4 olacak. Çünkü Apple'ın dün itibariyle ön satışa sunduğu telefonun 24 Haziran için ayrılan stoklarında sıkıntı yaşanıyor.

Apple, gerek Amerika'da gerekse de İngiltere'de bugünden itibaren ön sipariş ile alınan iPhone 4'lerin teslim tarihi olarak 2 Temmuz'u gösterirken; cihazın yasal satış haklarını elinde bulunduran AT&T ise çeşitli medya kuruluşlarına gönderdiği yazı da şirketin tarihinde gördüğü en yoğun çevrimiçi satışın iPhone 4 ile gerçekleştirildiği ve 24 Haziran'da kullanıcılara ulaştırabilecekleri bütün iPhone 4'leri sattıklarını açıkladı. AT&T, Çarşamba günün ilk saatlerinden itibaren satın alınan iPhone 4'leri ancak 25 Haziran ve sonrasında teslim edebileceklerinin altını çizerken, Macrumors Almanya'daki okuyucularına dayandırdığı haberinde, T-Mobile'ın 24 Haziran için iPhone 4 stoklarını tükettiğini belirtti.

Benzer şekilde Apple'ın Londra Regent Street'deki mağazasında da 24 Haziran'da mağazadan alım için ayrılan iPhone 4'lerin tamamı da rezerve edilmiş durumda.

Apple'ın gerek iPhone 3G gerekse de 3Gs ile üç gün içersinde 1 milyonluk satış sayısını aşması gibi "1.Nesil iPhone'dan bu yana attıkları en büyük adım" olarak nitelendirdiği iPhone 4'le de benzer bir başarının altına imza atması bekleniyor.

• Gelsin. hemen alacağım. Bu model özellikleri ile çok güzel olmuş
  • "iPhone 4, pazara hızlı giriş gibi yapacak görünüyor "
    "hızlı giriş yapacak gibi görünüyor" olacaktı sanırım .
  • İnanılmaz para kazanıyorlar iyi sektör neredeyse rakip yok herşey şimdilik lehlerine =)
  • Yeter almayın ya bizim ülkeye de bırakın biraz.
  • adamlar 23 mılyon iphone siparişi vermişler yıl sonuna kadar....dehset rakamlar....
  • yuh!
  • ciddi anlamda üzerinde yoğun bir emek sarfedilmiş her iş gibi iphone4te bunun karşılığını alıyor.. yıllardır nokianın oyuncak vari telefonlarına verilen paralara anlam veremiyordum.. demek ki insanlar artık gerçekten üzerinde ciddi düşünülüp emek verilmiş şeylere yüksek pahasına rağmen ilgi gösterebiliyor. insanlar ciddi ürünler görmek istiyormuş... Bence her ilgiyi hak eden bir ürün. Samsung bile halen yüksek teknolojisine rağmen dış görünüşüne ciddiyet kazandırmış bir telefon tasarlayamadı. hepsi sıradan plastik kasalı, basit bir oyuncağın dahi aynı tasarımlara sahip.. iphone'da adamlar özel olarak patentli bir madde kullanırken diğer markalar için kullanılan malzemenin pek bir önemi yok.. İşte tüm bu sebepler apple'ın başarısının arkasında yatan neden.. hiçbir noktayı es geçmemesi... ne ilk iphoneu nede 3GS modelini şimdiye dek savundum ama bu sefer apple gerçekten her şeyiyle en ince noktasına varana dek yaptığı bir çalışmayla karşımızda ve ne kazansa hakkıdır diyorum... Diğer üreticilere de umarım ders olur iphobe4.. artık en ince ayrıntısına dek umarım herşeyi bir kez daha ürünlerinde düşünürler..

• yakışır ama bizedee bırakın uleyn
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

adamlar 23 mılyon iphone siparişi vermişler yıl sonuna kadar....dehset rakamlar....

kaynak???????????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigatusac

quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

adamlar 23 mılyon iphone siparişi vermişler yıl sonuna kadar....dehset rakamlar....

kaynak???????????????

Cmylmz geldi aklıma
  • Kesinlikle rakip yok Iphone'a hala...

Bence tek rakip Palm Pre idi. Onlar da battı.
  • Akadaş agustos diyoduk galiba eylülesarkacak bugidişle tr ye gelmesi baksana 23 milyon önsiparişvermişler adamlar insaf bize kamıyacak vala
  • 3ay icin 9milyon kamera siparisi verdikleri haber vardi ama 23 milyonu ilk defa duyuyorum.

Bnde cok yuksek bir basari bekliyorum acikcasi.eski iphonelarda su ozellik yok ama busu oldugu icin fazla onemsemiyoruz diyebiliyorduk ama bunda artik su yokmus diyemiyorum.

İphone 2g bnce pek ise yaramaz bir teldi.3g 2.0 yazilimi ile beraber biraz olgundu.ama genede eksikleri vardi.3gs ve 3.0 yazilimi yavas yavas tuglalar yerine oturdu.iphone 4.0 ile artik doruga ulasti.apple muhendislerini seneye kadar zor gunler bekliyor.yeni cihaz ve yazilima daha ne ekleyebilirlerki.cok kafa patlatmalari lazim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

ciddi anlamda üzerinde yoğun bir emek sarfedilmiş her iş gibi iphone4te bunun karşılığını alıyor.. yıllardır nokianın oyuncak vari telefonlarına verilen paralara anlam veremiyordum.. demek ki insanlar artık gerçekten üzerinde ciddi düşünülüp emek verilmiş şeylere yüksek pahasına rağmen ilgi gösterebiliyor. insanlar ciddi ürünler görmek istiyormuş... Bence her ilgiyi hak eden bir ürün. Samsung bile halen yüksek teknolojisine rağmen dış görünüşüne ciddiyet kazandırmış bir telefon tasarlayamadı. hepsi sıradan plastik kasalı, basit bir oyuncağın dahi aynı tasarımlara sahip.. iphone'da adamlar özel olarak patentli bir madde kullanırken diğer markalar için kullanılan malzemenin pek bir önemi yok.. İşte tüm bu sebepler apple'ın başarısının arkasında yatan neden.. hiçbir noktayı es geçmemesi... ne ilk iphoneu nede 3GS modelini şimdiye dek savundum ama bu sefer apple gerçekten her şeyiyle en ince noktasına varana dek yaptığı bir çalışmayla karşımızda ve ne kazansa hakkıdır diyorum... Diğer üreticilere de umarım ders olur iphobe4.. artık en ince ayrıntısına dek umarım herşeyi bir kez daha ürünlerinde düşünürler..

apple mı malzeme kalitesi yönünden rakiplerinin önünde.duyda inanma.çiziksiz apple varmı piyasada varsada 40 tane koruma var çizilmesin diye.bu mu kalite.beğenmediğiniz samsung telefonu kullanıyorum ve camı çizilmiyor.8 ay oldu alalı.hiç bir koruyucu kullanmama rağmen halen ilk gün ki gibi temiz.hadi tasarım desen anlarım da malzeme kalitesinde apple iyi bir üne sahip değil.

• Bu gidişle bize sadece aksesuarları kalacak.
  • türkiyeye ne zaman gelecekmiş ne kadar olur acaba tahmini 2.5 ile 3 milyar arasında değişir gerçi hafızaya göre satoyolar ama diğer iphone 3 ile 3gs acayip ucuzlamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Bu gidişle bize sadece aksesuarları kalacak.

• ne kadar begensem de bu aleti sanki 3g den 3gs'e gecis yaparkenki kadar buyuk bir satis olmayabilirmis gibi geliyor bana. cevremdeki arkadaslarimla yaptigim mini anketlerde pek 3gs ini degistirecek kimse bulamadim. esim 3gs i bile kendisi icin fazla ozellikli buluyor, birak yenilemeyi. tabi apple bu, utandirabilir beni, arkadaslarim da yan cizebilir, sadece kisisel bir gozlem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 16 Haziran 2010; 20:32:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

ciddi anlamda üzerinde yoğun bir emek sarfedilmiş her iş gibi iphone4te bunun karşılığını alıyor.. yıllardır nokianın oyuncak vari telefonlarına verilen paralara anlam veremiyordum.. demek ki insanlar artık gerçekten üzerinde ciddi düşünülüp emek verilmiş şeylere yüksek pahasına rağmen ilgi gösterebiliyor. insanlar ciddi ürünler görmek istiyormuş... Bence her ilgiyi hak eden bir ürün. Samsung bile halen yüksek teknolojisine rağmen dış görünüşüne ciddiyet kazandırmış bir telefon tasarlayamadı. hepsi sıradan plastik kasalı, basit bir oyuncağın dahi aynı tasarımlara sahip.. iphone'da adamlar özel olarak patentli bir madde kullanırken diğer markalar için kullanılan malzemenin pek bir önemi yok.. İşte tüm bu sebepler apple'ın başarısının arkasında yatan neden.. hiçbir noktayı es geçmemesi... ne ilk iphoneu nede 3GS modelini şimdiye dek savundum ama bu sefer apple gerçekten her şeyiyle en ince noktasına varana dek yaptığı bir çalışmayla karşımızda ve ne kazansa hakkıdır diyorum... Diğer üreticilere de umarım ders olur iphobe4.. artık en ince ayrıntısına dek umarım herşeyi bir kez daha ürünlerinde düşünürler..

apple mı malzeme kalitesi yönünden rakiplerinin önünde.duyda inanma.çiziksiz apple varmı piyasada varsada 40 tane koruma var çizilmesin diye.bu mu kalite.beğenmediğiniz samsung telefonu kullanıyorum ve camı çizilmiyor.8 ay oldu alalı.hiç bir koruyucu kullanmama rağmen halen ilk gün ki gibi temiz.hadi tasarım desen anlarım da malzeme kalitesinde apple iyi bir üne sahip değil.

Hocam samsung kullanmadım bilmiyorum o nedenle ama iphone için şunu söyleyebilirim: 2G cihazımı bundan tam 3 yıl önce aldım ve sürekli kullanıyorum, başına gelmeyen kalmadı cidden. Daha önce başka markalarda onlarca telefon kullandım ve bunun başına gelenlerin 5te birinde dahi çizldiler, kırıldılar, dağıldılar ve en beteri ekranları kırıldı. 3 yıl geçmesine rağmen ve 5m.den mermere doğru uçup ekranı üzerine düşüp yaklaşık 3m. mermerin üzeründeki tozlar ve taşların arasında sürüklenmesine rağmen ekranda tek bir çizik bile olmadı. Hiç bir yanı onlarca düşmeye karşı kırılmadı, çatlamadı fırlamadı.
    Ewet insanlar seksen tane foruyu filmle kullanıyorlar ama bu da o kadar para verdik başına bir iş gelmesin dediklerinden. 3 yıldır hiç film v.s. bir şey kullanmadım ama arka yüzeydeki ufak tefek çizikler dışında bir şey yok. Onlar da artık son 1 yıldır özensiz kullanmam nedeni ile. MAsada çeviririm, kaydırark dırlatırım, anahtarla aynı cebe atarım ama cidden bunların hepsini de gönül rahatlığı ile yaparım çünkü cidden dayanıklı.
    Tek sıkıntı bence 3G ve 3Gs'lerin arka plastik yüzeyi.
    Yeni iPhone'a gelince 3G ve 3Gs'lerdeki sorun ortadan kalkıyor çünkü arka zeminde tamamen ekranla aynı camdan imal edilmiş durumda ve bu madde de biliyorsunuzdur ki eski iphone'ların tümünde kullanılandan çok daha dayanıklı bir madde. Aynı cam helikopterlerin ön camında kullanılmakta. 2G bile 3 yılda çizilmediyse hor kullanıma rağmen bu madde ile çok daha dayanıklı olacağını düşünmekteyim ve bu nedenle de bir avantajı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebileceğime inanıyorum.

Saygılar,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.