- x
3D resimler nasıl yapılır? (Lütfen sadece 1 dk.)
15 Cevap10005 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

838 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:22:13 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

0

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var, herhangi bir resmi 3d haline getirebilir miyiz yani bunun programı vs mi var? Yoksa 3d resimler özel çekimle mi ilgili?
Eğer 3d olmayan bir resim 3d yapılabiliyorsa anlatır mısınız?Teşekkür ederim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Haziran 2010; 1:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: PhsycoMantis

0

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var, herhangi bir resmi 3d haline getirebilir miyiz yani bunun programı vs mi var? Yoksa 3d resimler özel çekimle mi ilgili?
Eğer 3d olmayan bir resim 3d yapılabiliyorsa anlatır mısınız?Teşekkür ederim

Zübeyde Hanım ve Ali Rıza Efendi'nin fotoğrafını 3d olarak görmüştüm.Bilgim yok ama yapılıyor galiba.

249 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:25:56 

Bu kırmızı mavi meselesi bir tyana büyük ihtimalle bundan sonra 3 boyutlu fotoğraf çeken makineler çıkabilir.

838 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:27:38 

quote:

Orijinalden alıntı: udkursun

Bu kırmızı mavi meselesi bir tyana büyük ihtimalle bundan sonra 3 boyutlu fotoğraf çeken makineler çıkabilir.

Belki de var işte bunu öğrenmek istiyorum yani çekimle alakalı olabilir bilen biri mutlaka olmalı

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2010; 1:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: PhsycoMantis

Belki de var işte bunu öğrenmek istiyorum yani çekimle alakalı olabilir bilen biri mutlaka olmalı

Makina olduğunu biliyorum.Teknosada var.İki lensi var aynı anda çekiyor fotoğrafı sonra birleştiriyor falan.Dur bi resmini koyayım.

0

838 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Murat-

Makina olduğunu biliyorum.Teknosada var.İki lensi var aynı anda çekiyor fotoğrafı sonra birleştiriyor falan.Dur bi resmini koyayım.

0

Makina olmadan yapılmıyor sanırım resimler 3d

1220 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:49:02 

How To Make 3D Anaglyph Pictures In PhotoShop

How to make 3D Anaglyph Images using Photoshop

Linkler göremeyenler için sırasıyla;
http://www.youtube.com/watch?v=ERcoXL8B5PU
http://www.youtube.com/...feature=player_embedded

BU ÜYE, YÖNETİCİLERİN VERDİĞİ SAÇMA SAPAN VE HAKSIZ ŞEKİLDE UYARI CEZALARINDAN BIKMIŞ-USANMIŞTIR. FORUMU BIRAKMIŞTIR.
2008 YILINDAN BERİ AKTİF OLARAK FORUMDAYDIM, ÜZERİMDE HAKKINIZ VARSA LÜTFEN HELAL EDİN: BENDEN YANA HELAL OLSUN. FORUMU BIRAKIYORUM ARTIK..

(24 Nisan 2008 - 23 Ağustos 2011)

2401 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:52:50 

3d bir fırça bulman lazım

Methamphetamine
Methcathinone
Methylphenidate
Amphetamine
CHEMISTRYYYYYYYYY ;)

780 Mesaj
16 Haziran 2010; 1:58:29 

Sonynin falan makinesi vardı ama fiyatı baya yüksekti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2010; 2:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Murat-

0

Sadece fotoğraf mı video da çekiyor mu? Video çekmiyorsa, çekeni var mı? Almayı düşünüyorum.

838 Mesaj
16 Haziran 2010; 2:02:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ArdilesS

How To Make 3D Anaglyph Pictures In PhotoShop

How to make 3D Anaglyph Images using Photoshop

Linkler göremeyenler için sırasıyla;
http://www.youtube.com/watch?v=ERcoXL8B5PU
http://www.youtube.com/...feature=player_embedded

ARADIĞIM CEVAP TAM OLARAK BUDUR!
AYAKTA ALKIŞLIYORUM TEŞEKKÜRLER..

1 Mesaj
16 Haziran 2010; 2:21:39 

PhotoScape programı ile de yapılabiliyor

2623 Mesaj
16 Haziran 2010; 6:49:11 

Photoshop ile yapılanlar gerçek 3d değil. Dolayısıyla derinlik algısı çok az oluyor ve bariz sırıtıyorlar. 3d filmler, fotolar çift lensli makinayla çekilir. Çİft lens yoksa sıradan bir makinayı önce istediğimiz bir açıdan bakacak şekilde objeyi çekeriz. Sonra makinanın objeye olan uzaklığını bozmadan biraz sağa veya sola kaydırarak tekrar resmini çekeriz. Bu arada objenin de hareket etmemesi lazım tabi. Makinanın iki konumu arasındaki mesafe yaklaşık 5-6 cm olmalıdır. Daha sonra her iki resmi bilgisayarda üst üste bindiririz. Bunu Photoshop ile de yapabiliriz özel programlarla da yapabiliriz.

Program olarak Anaglyph Maker adlı programı önerebilirim. Ben kullanıyorum ve webcam ile çektiğim resimleri birleştirip odamın 3d resmini çıkarttım.

link: http://www.stereoeye.jp/software/index_e.html

1262 Mesaj
16 Haziran 2010; 7:56:55 

quote:

Orijinalden alıntı: caadas

Photoshop ile yapılanlar gerçek 3d değil. Dolayısıyla derinlik algısı çok az oluyor ve bariz sırıtıyorlar. 3d filmler, fotolar çift lensli makinayla çekilir. Çİft lens yoksa sıradan bir makinayı önce istediğimiz bir açıdan bakacak şekilde objeyi çekeriz. Sonra makinanın objeye olan uzaklığını bozmadan biraz sağa veya sola kaydırarak tekrar resmini çekeriz. Bu arada objenin de hareket etmemesi lazım tabi. Makinanın iki konumu arasındaki mesafe yaklaşık 5-6 cm olmalıdır. Daha sonra her iki resmi bilgisayarda üst üste bindiririz. Bunu Photoshop ile de yapabiliriz özel programlarla da yapabiliriz.

Program olarak Anaglyph Maker adlı programı önerebilirim. Ben kullanıyorum ve webcam ile çektiğim resimleri birleştirip odamın 3d resmini çıkarttım.

link: http://www.stereoeye.jp/software/index_e.html

Teşekkürler, güzel programmış.
Çok kolaymış ayrıca.

1727 Mesaj
16 Haziran 2010; 8:07:12 

ma, take this badge off of me.i can’t use it any more.it’s getting dark, too dark to see.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.
ma, take these guns away from me.i can’t shoot them any more.there’s a long black cloud following me.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.

303 Mesaj
16 Haziran 2010; 8:10:09 

Arkadaşlar bu resimleri 3 boyutlu görmek için hangi gözlüğü kullanmak gerekiyor

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 3D resimler nasıl yapılır? (Lütfen sadece 1 dk.)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578