- x
Lazerle göz çizdirmek
50 Cevap21292 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

209 Mesaj
16 Haziran 2010; 0:44:59 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yse 4 ever -- 27 Aralık 2013; 16:22:38 >

Birikiüçdörtbeşaltıyedisekizdokuzononbironikionüçondörtmilyonsekizbindokuzyüzyetmişaltı

209 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:01:34 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yse 4 ever -- 27 Aralık 2013; 16:23:03 >

Birikiüçdörtbeşaltıyedisekizdokuzononbironikionüçondörtmilyonsekizbindokuzyüzyetmişaltı

422 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:38:43 

dunyagozde cizdirdim 5 yil oldu sanirim.
unuttum onceden gozluklu oldugumu.
cizdirdikten sonraki ilk yaz biraz kuruluk oldu.
Sonrasinda hic problem yasamadim.

Ozlu soz: The Thing that doesn't kill u, makes u stronger. Niçe

209 Mesaj
16 Haziran 2010; 12:19:33 

quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

dunyagozde cizdirdim 5 yil oldu sanirim.
unuttum onceden gozluklu oldugumu.
cizdirdikten sonraki ilk yaz biraz kuruluk oldu.
Sonrasinda hic problem yasamadim.

kaç yaşında çizdirdin? Astigmatın olması problemmi?

422 Mesaj
17 Haziran 2010; 0:32:40 

26 yasinda cizdirdim, astigmatim ise 1 civarinda idi,,,

1269 Mesaj
17 Haziran 2010; 0:35:10 

ortalama fiyatlar nedir? Ben de miyop 0.75 var rahatsız oluyorum gözlüksüz bu kadar ufak numaraları da yapıyorlar mı?

821 Mesaj
17 Haziran 2010; 9:37:38 

quote:

Orijinalden alıntı: yse 4 ever

Selam arkadaşlar 17 yaşındayım sağ gözüm 4 sol gözğm 4.25 bıktım artık gözlüklerden.Kurtulmak istiyorum.Havuza gidiyoruz gözlükleri çıkartınca afallamış gibi duruyorum.

Çizdirmek istiyorum açıkcası.Tanıdığınız iyi doktor varsa lütfen söyleyin eminim aranızdada vardır çizdirmeyi düşünenler.

Birde gelişimini tamamlamayınca olmaz diyolar yapmazlar diyolar ameliyatı doğrumu? Bilen varsa ve paylaşırsa hoş olur Teşekkürler

Doğrudur 27 yaş öncesi yapılması doğru değil
o yaşa kadar miyopi ilerleyebiliyor.
27 yasınızda miyop durmus artık ılerlemıyorsa
amelıyat olabılırsınız.
ılerleme devam edıyorsa amelıyat bır ıse yaramaz.

209 Mesaj
17 Haziran 2010; 18:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

Doğrudur 27 yaş öncesi yapılması doğru değil
o yaşa kadar miyopi ilerleyebiliyor.
27 yasınızda miyop durmus artık ılerlemıyorsa
amelıyat olabılırsınız.
ılerleme devam edıyorsa amelıyat bır ıse yaramaz.

yani gelişim tamamladıktan sonramı yaparlar. Benim arkadaşı yapmışlardı

821 Mesaj
17 Haziran 2010; 20:19:00 

ilerleme durduktan sonra yapılabılır.

örn goz numaranız.

2008 1,50 1,50
2009 1,75 1,75
2010 2,00 2,00

seklınde ılerlemeye devam edıyorsa yapılamaz

ama

2008 1,50 1,50
2009 1,50 1,50
2010 1,50 1,50

degerler sabit gozluk numaranız degısmıyor
astıgmatınız da ılerlemıyor ıse

yapılabılır

yasınız 27 yı gecsede
gozluk numarası ılerlemeye devam edıyor ıse
yapılması mantıklı degıldır.

(para ıcın yaparlar ayrı mesele ama yapılmamalıdır)

1269 Mesaj
17 Haziran 2010; 21:27:58 

Benim yaş 21 ve hiç ilerlemiyor 3 senedir 0.75, yaptırabilir mi?

821 Mesaj
17 Haziran 2010; 22:15:52 

yapılabılır
ama
yınede beklemenız yaraınıza 27 yasına kdr ılerlemesı olası imiş

192 Mesaj
18 Haziran 2010; 2:07:08 

quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

Benim yaş 21 ve hiç ilerlemiyor 3 senedir 0.75, yaptırabilir mi?

Bütün ameliyatlar gibi lazer göz ameliyatıda hasta açısından bazı riskler taşır.Lazer göz ameliyatları üzerine uzmanlaşmış coğu cerrah herkesin tamamen düzeltilmiş bir görüşe kavuşmasının mümkün olmamasına rağmen , ciddi komplikasyon riskinin düşük olduğunu söyleyecektir.Bu doğru olmasına rağmen , bazı komplikasyonlar konusunda çok ciddi olarakdüşünmek gereklidir.

En yaygın olan komplikasyon görüşün düzelmemesidir , lazer göz ameliyatı geçiren bazı hastalar ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyabilir.Diğer olası komplikasyonlar olarak ise artan göz kuruluğu şikayetleri , bulanık gece görüşü sayılabilir.Bunlara ek olarak ise bazı hastalarda eskisine nazaran daha kötü görüş ortaya çıkabilir.Bunlar lazer göz ameliyatı olmadan önce önemle göz önünde tutulması gereken risklerdir.

En ciddi komplikasyonlar ise çok seyrektir ama rastlanılmıştır.Bunlar ise korneanın zarar görmesi ve görme kaybıdır.Tekrar belirtelim bunlar çok seyrek olmalarına rağmen oldukça ciddi risklerdir ve ameliyatı yapan doktor tarafından ameliyat öncesinde size muhakkak açıklanmalıdır.

Bu sebeple bütün bu riskleri göz önünde tutmalı ve ona göre kararınızı vermelisiniz.Sonuç olarak bu ameliyatı karşılayabiliyor , yeterliliğine inandığınız bir doktor bulduysanız ve rahat hissediyorsanız , ve bütün bu riskleride göz önünde tuttuğunuzda ameliyatın size sağlayacağı fayda baskın durumda ise kararınızı vermişsiniz demektir.Elbette lazer göz ameliyatı en tehlikeli ameliyat değildir ama hata riski sıfırda değildir.

ayrıca 2 numaradan aşağı yapılacağını sanmıyorum.

DH Anime Çizim ve Tasarım Kulübü

422 Mesaj
18 Haziran 2010; 10:38:21 

RoronoaZoro adli arkadas cok hakli.
Dunyagozde ameliyatimdan once bir belge imzaladim. Icinde ameliyatta ters gidecek problemlerden doktor i$letme sorumlu degildir zart zurt yaziyordu.
Ben kendi istegimle yaptirdim felan bissuru $eyler yaziyordu. Imzalamazsa ameliyatini yapmayiz diyorlar.
Ben de cok kILLandIm, ama salla dedim, imzaladim. Ameliyat dedigimiz $ey 10 dakika surdu. operasyon diyelim.
Fakat insan bunyesi cok komplike oldugu icin cok sacma durumlar olusabiliyor. Cok yakin tanidigim arkada$imin karisi, dogum kontrol hapi kullandigi icin olumden dondu. Ama derseniz dunyada kac kadin kullaniyor, milyari gecer. Ama o insanda o durumda cok nadir gorulen bir durum olu$uyor, beyine yakin bir yerde damarda hava baloncugu olu$uyor, ve zor hayatta kaliyor kadin..
Benim astigmatim 1, miyopim 1.5 civari idi. kesin soyleyemiyorum, cunku sag sol gozlerin dereceleri farkli idi.
Ameliyat oncesinde kornea kalinliginizi olcerek bazi testler yapip, operasyon icin uygun olup olmadiginizi kontrol ediyorlar. Yetersiz durumunda yapmiyorlarmi$.
Bana soylenenleri aktardim. Dogru yaptilar mi yapmadilarmi bilemem. Paranoyanin siniri yok.
Fakat surec benim icin $u ana kadar problemsiz i$ledi. Fakat daha sonra problem cikmamasinin garantisi yok.

1269 Mesaj
18 Haziran 2010; 13:25:26 

2'den düşük yapılacağını zannetmiyorsun ama 0,75 miyop insanı ne kadar rahatsız ediyor görüşünü engelliyor farkında değilsin sanırım. Lens de takamıyorum alerjim var
Ben araştıracağım Viyana'da bakalım nolcak böyle yaşanılır gibi değil arkadaşım geliyor sadece silüet görüyorum trip atıyor beni görüyorsun selam vermiyorsun diye

209 Mesaj
18 Haziran 2010; 14:30:59 

Evet bide o kötülüğü var alerjin varsa lens vermiyorlar :( bende en üst seviyede göz kızarıklığı falan filan var şimdi dediklerinize göre ne lazer operasyonu nede lens kullanacağım yani gözlüğe devammı?

285 Mesaj
18 Haziran 2010; 18:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

2'den düşük yapılacağını zannetmiyorsun ama 0,75 miyop insanı ne kadar rahatsız ediyor görüşünü engelliyor farkında değilsin sanırım. Lens de takamıyorum alerjim var
Ben araştıracağım Viyana'da bakalım nolcak böyle yaşanılır gibi değil arkadaşım geliyor sadece silüet görüyorum trip atıyor beni görüyorsun selam vermiyorsun diye

seni gayet iyi anlıyorum ama gözlerin yedeği yok 10 sne sonrasını bilemezsin biraz daha bekle

3,2 liter 6 cylinder / 338 horse power @ 7900 rpm /365 N·m torque @ 4900 rpm / 0-100 km/h: 4.6 seconds / top speed 303 km/h
/ length 4491 mm / height 1372 mm / weight 1,549 kg

2699 Mesaj
20 Haziran 2010; 2:18:51 

Bugun işhanında bir abimle sohbet ettik.. Oda 2003 senesinde Dünya göz hastanesinde ameliyat olmuş.. 7 yıl geçti bir bozulma yok dedi.. Ama güneşli havalarda ve gece araba farlarından normal insandan daha fazla etkileniyoruz dedi.. keza aynı işhanında bir ablamızda oldu miyop ve astigmattan her ikiside.. yolum istanbula düşerse kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum

285 Mesaj
23 Haziran 2010; 21:18:45 

bir şeyi yaptırmadan önce kısa vadede vereceklerini ve uzun vadede alacaklarını düşünmek lazım.2 çift göz olsa neyse bi çift gitse
öbürü var deriz ama yok

3,2 liter 6 cylinder / 338 horse power @ 7900 rpm /365 N·m torque @ 4900 rpm / 0-100 km/h: 4.6 seconds / top speed 303 km/h

331 Mesaj
30 Eylül 2010; 1:07:00 

herkese merhaba,

ben bu sene arkadasımla birlikte astsubay meslekyüksekokulunu denedik ben mülakatlarda kaldım arkadaşım bi üst aşamaya da cıktı hastaneye sevkini aldı tüm testlerden geçti ve son olarak yapılan göz testinden elediler eleme sebebi 0.75 astigmat olması benimde 4 sene önce kızıl ayda ölçtürdügümde 0.25 0.50 idi gözlerim seneye tekrar deniyeceğiz ve göz o kadar aşamaları geçip göz testinden kalmak istemiyoruz yaşım 19 sizce çizdirmek ne kadar doğru ve etkili olur son olarak göz çizildikten sonra fiziksel olarak dışardan bakıldıgında çizildiği anlaşılıyorumu ?

270 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:26:55 

arkadaslar,

Ben 1999 yilinde 2 gozumu de cizdirdim o siralar 21 yasindaydim. Her iki gozum de miyop 5 numara civarlarindaydi. Sonraki yillarda gorme zorlugu cekmedim. Birkac senedir geceleri ve yorgun oldugum zamanlarda gorusum azaliyor ama bunun herkes icin gecerli oldugu soyleniyor.
Birkac ay once bir goz doktoruna gittim kontrol icin. Her iki gozumun de 1 numara miyop oldugunu ve gozlerimden birinde 1 numara civarinda astigmat oldugunu ogrendim.
Gozlerini cizdirmeyi dusunenler, bir defa cizdirdikten sonra omur boyu gozlerinin 0 olmasini beklemesinler. Insan vucudu surekli bir degisim icerisinde.
25 yasindan sonra gitseydim gozum simdi 0 olur muydu bilemiyorum. Gozlerimi cizdirdigime hic pisman olmadim.
5 numara miyop oldugum gunleri hatirliyorum, cok buyuk bir cileydi. Hele ki insanin 20li yaslarinda, dis gorunume verilen onemin had safhada oldugu bir donemde estetik bir sorun gibiydi.
Ticari dusunmedigine inandiginiz bir doktor cizdir diyorsa cizdirin derim. Benim durumumu olumsuz bir ornek olarak almayin. Gozlerimiz genetik sebeplerden oturu de ileri zamanlarda bozulabilir.

512 Mesaj
1 Ekim 2010; 1:28:02 

quote:

Orijinalden alıntı: xargs

arkadaslar,

Ben 1999 yilinde 2 gozumu de cizdirdim o siralar 21 yasindaydim. Her iki gozum de miyop 5 numara civarlarindaydi. Sonraki yillarda gorme zorlugu cekmedim. Birkac senedir geceleri ve yorgun oldugum zamanlarda gorusum azaliyor ama bunun herkes icin gecerli oldugu soyleniyor.
Birkac ay once bir goz doktoruna gittim kontrol icin. Her iki gozumun de 1 numara miyop oldugunu ve gozlerimden birinde 1 numara civarinda astigmat oldugunu ogrendim.
Gozlerini cizdirmeyi dusunenler, bir defa cizdirdikten sonra omur boyu gozlerinin 0 olmasini beklemesinler. Insan vucudu surekli bir degisim icerisinde.
25 yasindan sonra gitseydim gozum simdi 0 olur muydu bilemiyorum. Gozlerimi cizdirdigime hic pisman olmadim.
5 numara miyop oldugum gunleri hatirliyorum, cok buyuk bir cileydi. Hele ki insanin 20li yaslarinda, dis gorunume verilen onemin had safhada oldugu bir donemde estetik bir sorun gibiydi.
Ticari dusunmedigine inandiginiz bir doktor cizdir diyorsa cizdirin derim. Benim durumumu olumsuz bir ornek olarak almayin. Gozlerimiz genetik sebeplerden oturu de ileri zamanlarda bozulabilir.

Seninle aynı kaderi Paylaşıyoruz hocam..Cizdirmek komple çözüm değil bunu ameliyatdan 2 sene sonra öğrendim bende..
Cok göz doktoru gezdim ama şu anda sadece birinin dediğini inanıyorum artık oda şöyleki ; Gözlerini Fazla Kurcalatma Bu Durum Belkide benim için gecerli olabilir ama gözde cok hassas be kardeşim, evet gözlük takmak bi yerde zor ama en garantiside bu gibi dostum..

Gigabyte 880gm-ud2h / AMD Athlon II X3 445 (3.4GHz)/Corsair 6 Gb 1333Mhz Ram / İntel 520 60Gb SSD Samsung 500GB HD502HJ /MSI R6850 Cyclone Power / Samsung P2250 /Mid Atx Modiing Kasa / High Power 500W Psu /

639 Mesaj
1 Ekim 2010; 17:54:31 

arkadaslar bende 25 yasındayim..1.75 miyop var...benim ogrenmek istedigim fiyatlar ortalama olarak ne kadar...

3993 Mesaj
2 Ekim 2010; 17:28:13 

evet hiç fiyat veren olmamış

285 Mesaj
2 Ekim 2010; 17:34:48 

lasik 800 civarı
wavefront 2000 civarı

3993 Mesaj
3 Ekim 2010; 10:17:52 

quote:

Orijinalden alıntı: accman

lasik 800 civarı
wavefront 2000 civarı

bu yöntemlerin arasında ne fark var peki?

285 Mesaj
3 Ekim 2010; 10:31:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

bu yöntemlerin arasında ne fark var peki?

lasik ilk yöntemlerden göz numaranı filan doktor ölçüyor ona göre lazeri ayarlıyor.
wavefront da cihaz kendi ölçümünü yapıyor yani hata olmuyor.diyelim doktor .2 lik bir hata yaptı cihaz göze
ışık gönderip kendi ölçümünü yapıyor.hata payı olmuyor.
%120 gibi bi oran okumuştum bir yerde.

436 Mesaj
15 Mart 2012; 21:36:43 

Arkadaslar selamlar,

Arama yaparken buraya rastladim, konuyu birazcik hortlatmak istiyorum

En son gecen sene yaptirdigim goz tahlillerinde sol 2.25 - 0.5 astg ve sag 2.00 - 0.75 astg miyop cikmisti.
Ortaokuldan beri gozluk kullaniyorum ve oldukca uzun bi suredir dusunuyorum (uzun ama hala yeteri kadar oldugunu dusunmuyorum..riskler cok buyuk..).
85 dogumluyum ve bilgisayar basi is yapiyorum, asagi yukari gunumun 10 saati ekran karsisinda geciyordur..

Ilk firsatta gidip ilk etapta muayene olup doktorlardan birebir goruslerini almayi dusunuyorum.
Bu baglamda hem sizlerden doktor/hastane tecrubelerinizi duymak, hem de operasyonu gecirmis arkadaslardan gecen bu 2 senelik sure zarfinda
nasil deneyimler edindiklerini sormak istiyorum.

Artilari eksileri daha net tayin edebilirsiniz sanirim artik.

Tesekkurler,

(edit: yas, is)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elguug -- 15 Mart 2012; 21:38:53 >

/y ELGUUUUUUG
/flex

1 Mesaj
27 Mart 2012; 18:36:32 

Merhaba arkadaşlar...

Göz ameliyatları ve muayeneler için Dünyagöz Hastaneleri Grubu'nu tavsiye ederim...
Doktorlar en mükemmel şekilde ilgileniyorlar.

Hatta şu sıralarda bütün muayeneler ve katarakt ameliyatı SGK kapsamında yapılıyor.

Lazer ameliyatlarında ise %40 indirim uyguluyorlar.

Ben bunları öğrendikten sonra bir araştırma yaptım.. Dünyagöz Hastanesi'nin şuanda billboardlarde dönen reklamları var.

Kafaya takılacak şey değil çünkü;........ diye devam ediyor burayı sen dolduruyorsun ve hediye kazanıyorsun.

Çok keyifli içerikleri bulunuyor, hepinizin bir göz atmasını tavsiye ediyorum.

https://www.facebook.co...?sk=app_208195102528120

-1

Ekteki dosya (1)

17 Mesaj
2 Mayıs 2012; 1:51:51 

up

DH ESOGU
Öğrencileri

63 Mesaj
14 Aralık 2012; 15:01:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Elguug

Arkadaslar selamlar,

Arama yaparken buraya rastladim, konuyu birazcik hortlatmak istiyorum

En son gecen sene yaptirdigim goz tahlillerinde sol 2.25 - 0.5 astg ve sag 2.00 - 0.75 astg miyop cikmisti.
Ortaokuldan beri gozluk kullaniyorum ve oldukca uzun bi suredir dusunuyorum (uzun ama hala yeteri kadar oldugunu dusunmuyorum..riskler cok buyuk..).
85 dogumluyum ve bilgisayar basi is yapiyorum, asagi yukari gunumun 10 saati ekran karsisinda geciyordur..

Ilk firsatta gidip ilk etapta muayene olup doktorlardan birebir goruslerini almayi dusunuyorum.
Bu baglamda hem sizlerden doktor/hastane tecrubelerinizi duymak, hem de operasyonu gecirmis arkadaslardan gecen bu 2 senelik sure zarfinda
nasil deneyimler edindiklerini sormak istiyorum.

Artilari eksileri daha net tayin edebilirsiniz sanirim artik.

Tesekkurler,

(edit: yas, is)

Ameliyatı yaptırdınız mı? Yaptırmayı düşünüyorum bende.

436 Mesaj
14 Aralık 2012; 15:25:46 

Hayir, halen yaptiramadim

Icime tam sinmedigi icin korkuyorum, tereddutlerdeyim.. Allah korusun ya kalirsak

/y ELGUUUUUUG
/flex

639 Mesaj
14 Aralık 2012; 16:46:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

arkadaslar bende 25 yasındayim..1.75 miyop var...benim ogrenmek istedigim fiyatlar ortalama olarak ne kadar...

vay be kendime alıntı yaptım :)

cizdirdim ben 2 sene once.... su an herhangi bir problem yok arkadaslar

701 Mesaj
14 Aralık 2012; 19:10:26 

mart ayında astigmat rahatsızlığından çizdirdim. son derece memnnum

311 Mesaj
6 Şubat 2013; 19:27:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Elguug

Hayir, halen yaptiramadim

Icime tam sinmedigi icin korkuyorum, tereddutlerdeyim.. Allah korusun ya kalirsak

hocam kör olma olayı tamamen abartı ameliyat olmadan önce bendede korkular vardı (hatta doktordan xanax isteyecek kadar korku ) doktora sordum bu korkularımı bana dediği şey ameliyatta olabilecek en kötü durum göz numarasının düşürülememesidir dedi yani o kör olma olayı falan tamamen palavra bugüne kadar bu ameliyattan kör olan yok sizin yapmanız gereken işinde profesyonel bir doktor bulmak gerisini dert etmeyin

5 Mesaj
10 Şubat 2013; 21:28:51 

quote:

Orijinalden alıntı: KötüKedii

hocam kör olma olayı tamamen abartı ameliyat olmadan önce bendede korkular vardı (hatta doktordan xanax isteyecek kadar korku ) doktora sordum bu korkularımı bana dediği şey ameliyatta olabilecek en kötü durum göz numarasının düşürülememesidir dedi yani o kör olma olayı falan tamamen palavra bugüne kadar bu ameliyattan kör olan yok sizin yapmanız gereken işinde profesyonel bir doktor bulmak gerisini dert etmeyin

Kör olan olmadığı konusunda yanılıyorsun. Türkiye'de lazer ameliyatı olup kör olan insanlar var. Özellikle 2000'lerden önce yapılan operasyonlarda bazı aşamalar şansa bırakılmıştı ve risk fazlaydı.

311 Mesaj
11 Şubat 2013; 1:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kampfc

Kör olan olmadığı konusunda yanılıyorsun. Türkiye'de lazer ameliyatı olup kör olan insanlar var. Özellikle 2000'lerden önce yapılan operasyonlarda bazı aşamalar şansa bırakılmıştı ve risk fazlaydı.

hocam insanları bu şekilde korkutmak doğru değil dediğin gibi eğer kör olan olduysa bile 2000 yılından önce olmuştur artık çok gelişti benim olduğum hastanede benle birlikte en az 10 kişi daha oldu ameliyatı hiçbir sorunda çıkmadı

4032 Mesaj
12 Şubat 2013; 18:30:12 

miyop icin göz sınırı var mı?mesela 10 numara ustu gozler yapılmıyor gıbı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/

76 Mesaj
17 Şubat 2013; 19:16:16 

quote:

Orijinalden alıntı: chic-c

mart ayında astigmat rahatsızlığından çizdirdim. son derece memnnum

hangi hastanede yaptırdınız, ücret ne kadar?

701 Mesaj
21 Şubat 2013; 22:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mesutadıgüzel

hangi hastanede yaptırdınız, ücret ne kadar?

Adana Mayagöz hastanesinde 1400 TL verdim

119 Mesaj
8 Ekim 2013; 15:27:20 

meslektaşiz sanirsam bende olmayi düşünüyorum ama teredut ediyorum, işimiz bigisayar başinda hep, bir sakica oluştururmu diye tirsiyorum,, sen naptin oldunmu ameliyati

1585 Mesaj
8 Ekim 2013; 15:45:01 

quote:

Orijinalden alıntı: chic-c

Adana Mayagöz hastanesinde 1400 TL verdim

ışık hassasiyeti falan oluyormuş doğrumu ayrıca ameliyat sonrası 3 ay fln sıkıntınız oldumu ağrı falan veya çizdirirken bir şey hissettiniz mi

436 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:11:23 

Yok ben de halen olmadim, goz numaranin ilerlemesini tamamlamis olmasi gerekiyor yoksa ameliyat sonrasinda da kucuk kucuk ilerlemeye devam ediyor demislerdi.. bahane oldu, biraz onu gozlemleyeyim bekleyeyim dedim ben de. Isin asli yemiyo tabii, ondan yaptiramadim.. :)

Bu mesajda bahsedilenler: malchik

/y ELGUUUUUUG
/flex

701 Mesaj
19 Ekim 2013; 0:07:18 

son derece rahat geçmişti ameliyat hiç bişe hissetmedim, ameliyat sonrası yarım saat kadar ağrı yaptı sonra oda geçti ilk 5 gün batma oluyor sonra oda kalmıyor. Ama doktorun dediği bundan sonra güneşli havada mutlaka orjinal camlı güneş gözlüğü kullanılması gerekmiş. Onun dışında herşey süper

131 Mesaj
4 Kasım 2013; 0:08:10 

19 yaşımdayım bende düşünüyorum hadi hayırlısı.

Hımmm ne yazsam bilemedim.

6 Mesaj
10 Aralık 2013; 2:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: .Yasin.

19 yaşımdayım bende düşünüyorum hadi hayırlısı.

yaptırdın mı kardeş--ben uzman tvden izledim-hem dünya gözünki hem de istanbulinkini istanbuldaki konuşan adam daha profesyonel ve güvenilir geldi--bide video yaptıklarını gösteriyolar tırstım biraz

131 Mesaj
24 Aralık 2013; 1:36:58 

yok yaptırmadım.

Bu mesajda bahsedilenler: metin.135

0 Mesaj
23 Ocak 2014; 0:03:42 

Bir İnci gözde oldum. Memnunum

38 Mesaj
2 Mart 2014; 18:25:27 

up bende fiyatları merak ediyorum

131 Mesaj
6 Mart 2014; 2:34:50 

ameliyat olduktan sonra, gözde herhangibir rahatsızlık olduğunda ameliyat olamıyormuşuz doğru mudur?

180 Mesaj
1 Nisan 2014; 12:57:25 

bursada tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı ve bu ameliyat ve sonrası işlerin tümü ne kadar sürüyor. iş sebebiyle soruyorum işleri aksatırmı

0 Mesaj
9 Temmuz 2014; 17:24:20 

Ben İzmir'de Kaşkaloğlu göz hastanesinde ameliyat oldum. Ameliyat günü 3-4 saat hastanede vakit geçirdim ve ameliyat 15 dakika bile sürmedi. Ertesi gün kısa bir kontrolden sonra iş hayatıma geri döndüm çok memnunum. Bu arada Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu'na ameliyat oldum ve araştırmalarıma göre bu ameliyatı Türkiye'ye getiren doktorlardan birisiymiş ve yıllardır bu ameliyatı gerçekleştiriyor. Yine araştırmalarıma göre bu ameliyatta hastane değil doktor seçimi önemli hem tecrübeli hemde son teknolojiyi kullanan doktoru tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641