Şimdi Ara

GeForce 257.21 WHQL sürücüsü kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
4.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia bugün yaptığı bir açıklama ile WHQL sertifikalı GeForce 256.21 sürücüsünü kullanıma sundu. PhysX v9.10.0223 yazılımına sahip olan ve GeForce 6 serisinden Fermi tabanlı GeForce GTX 400 modellerine kadar tüm masaüstü ekran kartları ve ION entegre GPU ailesi ile uyumlu olan yeni sürücü çok sayıda güncelleme ile geliyor.

Nvidia'nın açıkladığı bilgilere göre, GeForce GTX 257.21 WHQL sürücüsü,

- GeForce GTX 400 serisi için OpenGL 4.0 desteği,

- Çift hassasiyetli matematik hesaplamalarında ciddi performans artışı getiren CUDA Toolkit 3.1 desteği,

- Üçlü SLI için yeni bir Extreme AA modu, GeForce 200 serisi için SLI48X AA, GeForce GTX 400 serisi içinse SLI96X AA desteği,

- Ambient Occlusion kontrol panelinde yeni bir kalite modu,

- SLI ve PhysX için Nvidia Kontrol panelinde yeni bir kurulum sayfası,

- Hangi GPU'nun CUDA uygulamlaarını çalıştıracağıyla ilgili olarak CUDA GPU seçimine olanak tanıyan yeni bir kontrol paneli özelliği,

- Nvidia 3DVision ile Blu-ray 3D desteği,

- Çok sayıda oyun için performans artışı,

* Aliens vs. Predator (1920x1200 noAA/AF ? Tessellation on) oyununda %14'e varan performans artışı,

* Batman: Arkham Asylum (1920x1200 4xAA/16xAF PhysX=High) oyununda %4'e varan performans artışı,

* BattleForge (1920x1200 4xAA/16xAF ? Very High settings) oyununda %5'e varan performans artışı,

* Call of Duty: Modern Warfare 2 (1920x1200 4xAA/16xAF) oyununda %5'e varan performans artışı,

* Crysis: Warhead (1920x1200 4xAA/16xAF ? Enthusiast setting) oyununda %4'e varan performans artışı,

* Enemy Territory: Quake Wars (1920x1200 no AA/AF) oyununda %24'e varan performans artışı,

* Far Cry 2 (2560x1600 8xAA/16xAF) oyununda %9'a varan performans artışı,

* Just Cause 2 (2560x1600 no AA/AF - Concrete Jungle) oyununda %25'e varan performans artışı,

* Metro 2033 (1920x1200 no AA/16xAF ? Tessellation on) oyununda %7'ye varan performans artışı,

* Metro 2033 ((1920x1200 4xAA/16xAF ? Tessellation on) oyununda SLI ile %40'a varan performans artışı,

* S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (1920x1200 no AA/AF ? Day) %8'e varan performans artışı,

* Stone Giant (2650x1600 ? Tessellation on, DoF on) oyununda SLI ile %110'a varan performans artışı,

* The Chronicles of Riddick: Dark Athena (2560x1600 no AA/AF) oyununda %6'ya varan performans artışı,

* Unigine: Tropics (2560x1600 no AA/AF ? OpenGL) %9'a varan performans artışı,

* 3DMark Vantage (Performance ve Extreme ayarlarda) testinde %5'e varan performans artışı,

* Transparency AA (1920x1200 4xTrSS ? Crysis'de ölçüldü) seçeneğinde %19'a varan performans artışı.

GeForce 257.21 WHQL sürücüsünün işletim sisteminizle uyumlu versiyonuna bu adresten erişebilirsiniz.

• Kartları yakmasında yine :)
  • 96xAA nedir ya ?
  • Packard Bell'lerin GT240M lerinde sürekli mavi ekran hatası alıyoruz yeter bıktık yahu.Adamakıllı bir driver yükleyemedik 196 sürümünden başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Packard Bell'lerin GT240M lerinde sürekli mavi ekran hatası alıyoruz yeter bıktık yahu.Adamakıllı bir driver yükleyemedik 196 sürümünden başka...

Benim dizüstü serviste bu driverda sorunlu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Packard Bell'lerin GT240M lerinde sürekli mavi ekran hatası alıyoruz yeter bıktık yahu.Adamakıllı bir driver yükleyemedik 196 sürümünden başka...

Second that

8800 GTX var laptopumda bende 196 serisinden yukari bir surucu yukleyemedim. Ekranda anlik bozulmalar oluyor.
  • sli performansını uçurmuş adamlar resmen zaten önceki sürücülerle ati 5000 serisinin cf sini geçiyorlardı şimdi hepten duman ettiler ati cf leri kayda değer tek kart geliştirmeleri iki basamaklı % olanlar

Aliens vs. Predator (1920x1200 noAA/AF ? Tessellation on) oyununda %14'e varan performans artışı,
    Enemy Territory: Quake Wars (1920x1200 no AA/AF) oyununda %24'e varan performans artışı,
    Just Cause 2 (2560x1600 no AA/AF - Concrete Jungle) oyununda %25'e varan performans artışı,
    Transparency AA (1920x1200 4xTrSS ? Crysis'de ölçüldü) seçeneğinde %19'a varan performans artışı

bence kayda değer güzel gelişmeler
  • gercekten mobile gpularda sorun oluyormu yeni driverlarda bende gt240m serisi gpu kulanıyorum kararsız kaldım yuklesemmi diye?
  • 257.15 Beta sürücüsünde ATI+nvidia kart kurulumunda mod yapmadan physx özelliği açılabiliyordu. Bunun bir bug olduğu söylentisi vardı.
    257.21 de bu faydalı bug ı düzelttiler mi acaba?
  • Bu sene NVidia sürücüleri çok sorunluydu zaten. Tek tük bazı aylar (misal dediğiniz versiyondaki sürücüler) düzgün kullanabildik. ATI' nin 9.12 versiyonlu sürücüsü ve ondan sonrakiler çok iyiydi bu sene...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

Kartları yakmasında yine :)

O fırsat her zaman elinize geçmez
  • dstk

ben beta dahil hepsini indirdim sadece 1 kez sorun yaşadım sen hangi sorunlu sürücülerden bahsediyorsun açıklar mısın?
  • Gayet ii çalışıyor no problem sıkıntı yok full performans GTX 275 ...
  • sürücünün betası bile oldukça iyiydi

yani gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz

bende şu anda özel soğutuculu gtx 470 bekliyorum

o kadar haber geldi ama hala newegg de bile kart yok
  • ilk defa nvidia kart aldım birşey sormak istiyorum sürücü olarak bir 197 birde 250 serisi var farkı nedir acaba atide tek numara ile gidiyor nvidia'da neden boyle?
  • Blur oyununa sli desteği hala yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockndarkk

ilk defa nvidia kart aldım birşey sormak istiyorum sürücü olarak bir 197 birde 250 serisi var farkı nedir acaba atide tek numara ile gidiyor nvidia'da neden boyle?

Nvidia sürücülerinde 197 den sonra çağ atlama gibi bir şey oldu, ondan isim böyle değişti

http://forum.donanimhaber.com/m_39994252/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nurullah_198

quote:

Orijinalden alıntı: rockndarkk

ilk defa nvidia kart aldım birşey sormak istiyorum sürücü olarak bir 197 birde 250 serisi var farkı nedir acaba atide tek numara ile gidiyor nvidia'da neden boyle?

Nvidia sürücülerinde 197 den sonra çağ atlama gibi bir şey oldu, ondan isim böyle değişti

http://forum.donanimhaber.com/m_39994252/tm.htm

Görünce bende şaşırdım, ne oluyor dedim. Bayağı cağ atlamışız.
    İndiriyorum bakalım neler göreceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

Blur oyununa sli desteği hala yok

Slayer_@ GTX 295 'ti kartın sanırım ben sorun yaşamadım dün itibari ile kullanıyorum ancak bir gariplikte hissediyor gibiyim bulamadım, sende herhangi bir sorun var mı? (Yüklediysen tabi)
  • Ben hiç update yapmadım kartı tek kez yaptım oda hatalı olan bi sürücüydü baya eski bi sürücüden direk en yeniye güncelle diyince otomatik kendi aralardakinide indirirmi _?
    Sürücü update etmeme nedenim wow,bc2,l4d2 yüklü sadece oyun olarak onlarda netten oynuyorum steamden hep oynarım bu oyunları görmediğimden update etmek gelmedi içimden
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.