- x
İzmirde nerelere gidilir, nereler gezilir
39 Cevap40607 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1722 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:19:02 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar

İzmirde gezilecek yer önerileriniz nerelerdir, yarın gidiyoruz izmire ancak otobüsle gidilebilecek yerler olsun, gezmelik, eğlenmelik, yemek vs de dahil olmak üzere izmirde nerelere gidilir?

2128 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:28:12 

Agora, İnciraltı, Güzelyalı sahil, Kordon, Sasalı doğal yaşam parkı, kıbrıs şehitleri vs vs..

1549 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:30:47 

izmirde yol parası felaket pahalı.haberin ola.

301 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:33:01 

Bi kıbrıs şehitlerine gidin, oradan kordona girersiniz. vapurla karşıyakaya geçersiniz.

the dawn mist glowing
the water flowing
the endless river
forever and ever

1516 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:36:31 

EGS Park, Forum Bornova, İnciraltı, Teleferik(açıldıysa tabi),Güzelyalı, Alsancak...

1722 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:37:12 

Aslında kısa bir süre izmirde yaşamıştım ne nerededir biraz biliyorum en azından nasıl giderim falan alsancak taraflarını.. Ama o güzelyalı inciraltı falan hiç bir fikrim yok nasıldır oralar? Nasıl ulaşılır ve orada gidilecek yerler nereleridir?

Bir de karşıyakaya vapurla geçtikten sonra orada nereleri gezebiliriz? Teşekkürler

143 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:45:11 

tepecik, altıntepe

3860 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:46:38 

Karşıyaka'da gezebileceğin pek yer yok. Bir özelliği olmasa da Karşıyaka çarşısına uğrayabilirsin, zaten gidebileceğin diğer yerler de EGS, Kipa, Carrefour. Sasalı'daki doğal yaşam parkına da gidebilirsin.

University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)

1722 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:53:38 

Aslında pek alışveriş merkezi olmasa da iyi olur böyle kapalı mekanlardan ziyade izmiri, izmirin gezilecek görülecek yerlerini görmek istiyoruz..

Kıbrıs şehitlerinde yemek yenip kordonda kafelerde oturulabilir sonra vapurla karşıyakaya geçilir diye düşünüyorum Peki çarşıya uğradık geri döndük diyelim Karşıyakadan inciraltı, agora tarafına geçebiliyor muyuz doğrudan acaba? Ve teleferik çalışıyor mudur ilginç geldi çünkü böyle güzel bir izmir manzarası olurdu?

250 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:00:01 

quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Aslında pek alışveriş merkezi olmasa da iyi olur böyle kapalı mekanlardan ziyade izmiri, izmirin gezilecek görülecek yerlerini görmek istiyoruz..

Kıbrıs şehitlerinde yemek yenip kordonda kafelerde oturulabilir sonra vapurla karşıyakaya geçilir diye düşünüyorum Peki çarşıya uğradık geri döndük diyelim Karşıyakadan inciraltı, agora tarafına geçebiliyor muyuz doğrudan acaba? Ve teleferik çalışıyor mudur ilginç geldi çünkü böyle güzel bir izmir manzarası olurdu?

Karşıyakadan vapurla tekrar Konak'a geçip oradan inciraltı vb. gidebilirsin. Ek olarak teleferik kapalı ama asansöre gidebilirsin. Oranında manzarası fena deildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general2222 -- 15 Haziran 2010; 15:00:49 >

Steam ID: ZaPo31

1636 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:04:13 

Kardeş Konak da bi 15 dk yürüme mesafesiyle ASANSÖR var; tarihi bir yer orda İzmire dürbünle bak kafetarya vss var. sonra arkadasların dedği gibi Kıbrıs şehitleri ,Kordon vs.. die devam et.Hoş bu sıcakta izmir gezilmez; Çeşme-Kuşadası-Foça yakın yerler bence buralara gitmelisiniz.Mesela hiç gitmediysen Şirinceyi tavsiye ederim,Selçuktadır hem şarap içersiniz.

1722 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:05:04 

Asansör tam olarak neredeydi.. Böyle göztepe tarafları gibi hatırlıyorum ama dediğim gibi pek bilmiyorum oraları.. hangi otobüsle gidebiliriz ki oraya mesela konakta vapurdan insek yada alsancak iskelede?

Bu arada çevre ilçeleri de dolaşırdık aslında ama yarın için uygun değil gibi o araba yok malesef. Daha başka bir zamanda yaparız öyle diye düşünüyorum. Merkezde olan, eshotla gidilebilecek yerler başta geliyor yarınki plan için. Şirince , Foça vs şu an uygun değil o yüzden

Asansöre de gidelim o zaman.. Sanırım bulabilirim orayı da.. Kız lisesini biliyorum sanırım yada en kötü konak metrodan çıkınca o tarafa doğru gider birilerine de sorarız.. Orada oturacak yer falan var mı ama? Kafe gibi yerler falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _panzerschreck_ -- 15 Haziran 2010; 15:12:43 >

1636 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:08:44 

quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Asansör tam olarak neredeydi.. Böyle göztepe tarafları gibi hatırlıyorum ama dediğim gibi pek bilmiyorum oraları.. hangi otobüsle gidebiliriz ki oraya mesela konakta vapurdan insek yada alsancak iskelede?

Konakdaki Metro yok mu, ordan Kız Lisesine doğru yürü zaten esnafa sorarsan gösterirler abartmıyorum max. 15 dk. ya yürüme mesafesi var. Güzel bir yer tavsiye ederim.İzmir ayaklarının altında olucak...

2128 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:21:15 

Evet anansör iyi seçim gibi. Arkadaşın da dediği gibi geze dolaşa yürüyerek 15 dk.da varırsınız zaten

253 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:23:57 

inciraltı, güzelyalı, bornova, Kemeraltı çarşısınıda gezmelisiniz kordonuda unutmamak lazım.

3051 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:28:23 

izmir'de ulaşımda 90 dakika olayı var. 1.55 TL ye 90 dk istediğin kadar araç değiştirebiliyorsun.

Gidilecek yerlere gelince ;

Deniz'e girmek istersen Çeşme, Seferhisar, Urla, Balıklıova, Karaburun tarafları tercih edilebilir.

Gezilecek yerler, İnciraltı, Agora, Kipa, Güzelyalı, Kordon, Kıbrıs Şehitleri, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir, Bornova Forum

1722 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:51:03 

Asansördeki restoran yada cafe hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Nasıldır acaba?

3070 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:59:41 

quote:

Orijinalden alıntı: labidu

izmirde yol parası felaket pahalı.haberin ola.

Destekli sallayalım, kentin büyüklüğü v.b göz önüne alındığında diğer illere göre oldukça uygun yol parası. Ayrıca 90 dk içinde tüm diğer binişler ücretsiz

[size=1

3039 Mesaj
28 Mart 2012; 10:14:16 

haftasonu ben de izmir e gitmeyi düşünüyorum. ikea ve forum bornova yanyanaymış sanırım. bi de doğal yaşam parkını merak ediyorum.
bunlar birbirine yakın mıdır ? bi de bu güzergahta başka nereleri tavsiye edersiniz ?

1379 Mesaj
28 Mart 2012; 10:22:50 

quote:

Orijinalden alıntı: saviola83

haftasonu ben de izmir e gitmeyi düşünüyorum. ikea ve forum bornova yanyanaymış sanırım. bi de doğal yaşam parkını merak ediyorum.
bunlar birbirine yakın mıdır ? bi de bu güzergahta başka nereleri tavsiye edersiniz ?

doğal yaşam merkezi uzak baya bornovaya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eskişehir Osmangazi University English Language Teaching (ELT)

1379 Mesaj
28 Mart 2012; 10:29:17 

quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Destekli sallayalım, kentin büyüklüğü v.b göz önüne alındığında diğer illere göre oldukça uygun yol parası. Ayrıca 90 dk içinde tüm diğer binişler ücretsiz

80km yol 95kr. Hala pahalı diyorsan..

670 Mesaj
28 Mart 2012; 10:32:55 

quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

80km yol 95kr. Hala pahalı diyorsan..

mesaj tarihine odaklan...

Gajeel Redfox

1793 Mesaj
28 Mart 2012; 10:53:39 

quote:

Orijinalden alıntı: South Away

mesaj tarihine odaklan...

İyi işte o zaman 90 kuruştu

OnLive: onur1301

3039 Mesaj
28 Mart 2012; 11:26:31 

quote:

doğal yaşam merkezi uzak baya bornovaya.

ne kadar sürer otobüsle doğal yaşam merkezi?
bornova ya yakın nereleri var görmeye değer ?
kordon yakın mı mesela bornovaya ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saviola83 -- 28 Mart 2012; 11:27:52 >

9 Mesaj
28 Mart 2012; 12:13:30 

izmirin sadece adı var. ben ankaradan geldim. ulaşım çok rahattı. en fazla 2 araçla ankaranın öbür ucundan öbür ucua gidebilirsin. ama burda izmire gidebilmek için 3-4 araç değiştiriyorum ne biçim iştir bu anlamadım. yol parası çok tutuyor nefret ettim izmirden.

1379 Mesaj
28 Mart 2012; 12:17:55 

quote:

ne kadar sürer otobüsle doğal yaşam merkezi?
bornova ya yakın nereleri var görmeye değer ?
kordon yakın mı mesela bornovaya ?

bornovadan metroya binersiniz halkapınar aktarma istasyonunda izbana geçersiniz alsancakta inersiniz. Alsancak garı kordona 5dk.

Doğal yaşam parkına toplu taşımayla gitmedim bilmiyorum tam olarak.

3051 Mesaj
28 Mart 2012; 12:28:56 

quote:

nie hortlatıosun yawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

66 Mesaj
28 Mart 2012; 12:58:51 

Aynı şekilde bende Ankaradan nefret ettim, kaç kere araba değiştirdim
Ayrıca neden yol parası çok tutsunki? Sadece ilk kentkart basımında para alınıyor

3039 Mesaj
30 Mart 2012; 9:40:17 

vakit kısıtlı olduğu için sadece ikeaya gitmeye karar verdik. otogardan ikeaya nası ulaşabilirim ?

315 Mesaj
30 Mart 2012; 9:54:50 

tenekeli , kuruçay , kadifekale , tepecik , kuruçeşme

451 Mesaj
30 Mart 2012; 10:04:48 

Doğal Yaşam Parkı na gitmek için konaktan Karşıyaka geçince direk ksk iskeleden 777 yi kalkıyor o gidiyor doğal yaşam Parkı na.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İZMİR ÜNİVERSİTESİ MEDİCAL PARK TIP FAKÜLTESİ DÖNEM III

451 Mesaj
30 Mart 2012; 10:06:55 

quote:

vakit kısıtlı olduğu için sadece ikeaya gitmeye karar verdik. otogardan ikeaya nası ulaşabilirim ?

Bornova metro dolmuslarina binin metronun ordan ya üniversitenin içinden yürüyün (10 dk falan surer)ya da taksiye atmayın 7 tl falan. Forumun servisi de var ama çok sıra olur baya beklersiniz.

1379 Mesaj
30 Mart 2012; 16:46:41 

quote:

Orijinalden alıntı: St.MerciLess

Bornova metro dolmuslarina binin metronun ordan ya üniversitenin içinden yürüyün (10 dk falan surer)ya da taksiye atmayın 7 tl falan. Forumun servisi de var ama çok sıra olur baya beklersiniz.

otogardan bornovaya giden dolmuş otobüs vardır ona binersiniz bornova metroda inersiniz. bornovada ege ünivin bahçesinden bilgisayar mühendisliği binasının olduğu yerden girin ikeaya dogru giden insanları görürsünüz takip edin bulursunuz ben öyle bulmuştum. Bulmadan önce 7lira bayılıyordum taksiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zıplayanpırasa -- 30 Mart 2012; 16:47:48 >

1125 Mesaj
30 Mart 2012; 16:52:19 

önce konak'ta asansör'e git. konak'tan karşıyaka'yı izle.

sonra karşıyaka'da altınpark'a git. karşıyaka'dan konak'ı izle.

sonra vapura bin tam ortada ikisine birden bak.

2010 yılında öneri isteyen adama 2012 yılında öneri veriyorum. bir Allah'ın kulu da dur yapma demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavkar@fb -- 30 Mart 2012; 16:56:14 >

38 Mesaj
30 Mart 2012; 16:57:20 

kuruçay,murtake bide dayko...hersey var ne istersen

"Herkesin inandığı birşey var bu mına koduğumun hayatında, benimki de sensin"

451 Mesaj
30 Mart 2012; 17:00:15 

quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

önce konak'ta asansör'e git. konak'tan karşıyaka'yı izle.

sonra karşıyaka'da altınpark'a git. karşıyaka'dan konak'ı izle.

sonra vapura bin tam ortada ikisine birden bak.

2010 yılında öneri isteyen adama 2012 yılında öneri veriyorum. bir Allah'ın kulu da dur yapma demiyor.

Altınparkın ismi Seyirtepe oldu

3039 Mesaj
31 Mart 2012; 14:03:16 

quote:

otogardan bornovaya giden dolmuş otobüs vardır ona binersiniz bornova metroda inersiniz. bornovada ege ünivin bahçesinden bilgisayar mühendisliği binasının olduğu yerden girin ikeaya dogru giden insanları görürsünüz takip edin bulursunuz ben öyle bulmuştum. Bulmadan önce 7lira bayılıyordum taksiye

otogardan taksiyle 7 lira tutuyosa taksiye binmek daha mantıklı galiba. 2 kişiyiz çünkü.
Gerçi dolmuş fiyatları orda ne kadar bilmiyorum. bizim buraya göre hesap ettim. ( 4,5 kişi başı)

735 Mesaj
31 Mart 2012; 14:21:41 

Dün Agoraya gittik, İncir Altı Deniz Müzesi Kesinlikle Git , Asansör Forum Bornovayada uğrarsınız

- ZOTAC GeForce GTX 670 4GB Premium / - Intel® Core™ i5-3570K Processor / - Thermaltake Contac 30 CPU Cooler

- Creative Sound Blaster Evo Gaming Headset / - Corsair Vengeance® Low Profile — 2X4GB 1600 mHz / - ☭ GA-Z77-D3H (Rev. 1.0) GIGABYTE / - Cooler Master -HAF 932- Black Edition

- OCZ 750W FATAL1TY Series Power Supply / - OCZ Vertex 4 SSD 2.5" SATA 3 6Gb/s / - Logitech G9X Gaming Laser Mouse / BU KİŞİ ATATÜRK'E SAYGI ve MİNNET DUYMAKTADIR

<3 KAF_1912_SİN KARŞIYAKA SİN_1912_KAF <3 Steam ; [Smyrn[col

1379 Mesaj
31 Mart 2012; 15:57:03 

quote:

otogardan taksiyle 7 lira tutuyosa taksiye binmek daha mantıklı galiba. 2 kişiyiz çünkü.
Gerçi dolmuş fiyatları orda ne kadar bilmiyorum. bizim buraya göre hesap ettim. ( 4,5 kişi başı)

otogardan ikea 12tl. Bornova metro 7tl

182 Mesaj
31 Mart 2012; 16:04:01 

ulaşım pahalı demişler 90krş a balçova dan aliağaya kadar gidebiliyosun

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İzmirde nerelere gidilir, nereler gezilir
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.410