- x
Sol El Parmaklarında Uyuşma ve Karıncalanma
52 Cevap78076 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3877 Mesaj
15 Haziran 2010; 12:09:39 

Herhangi bir ağrım sızım yok, ancak sol elimin yüzük ve özellikle serçe parmaklarında uyuşma ve karıncalanma var bir süredir. Ve bileğime kadarki bölgede de aynı şekilde karıncalanma oluyor. Önceden ara sıra oluyordu, ama son zamanlarda sürekli bir hale geldi.

Resimde işaretlediğim yerler tam olarak:
0

Herhangi bir sakatlık, kırık, incinme vs yaşamadım, kolumu pek zorladığım da söylenemez. Bilgisayar başında geçen bir işim var. Dirseklerimi genelde masaya dayıyorum. Bu yüzden olabileceğini sanıyorum bu durumun.

Araştırma yaptım internette, tüm kol boyunca uzanan "unlar sinir" denilen sinir damarının sıkışmış olabileceğinin bir göstergesiymiş bu. Sinirde gelişen bir ödem sebebiyle sıkışabiliyormuş.

Şu tip tedavilerden bahsediliyor ilgili sitelerde:

quote:

1-Dirseği olabildiğince düz tutarak sinirin sıkışmasını engellemek,
2-Gögüs üzerinde kolların çaprazlaşmasını engellemek,
3-Sık telefon görüşmeleri yapıyorsanız dirseği kullanmayacağınız bir sistem oluşturmak (megafonla konuşmak gibi)
4-Çalışma masasınızı ayarlayarak dirseğin kırılmış pozisyonda kalmasını engellemek,
5-Geceleri kullanacağınız,kolun pozisyonunu ayarlayan ateller,
6-Spor esnasında dirseği koruyan dirsekliklerin kullanımı
7-Steroid enjeksiyonu (ödemi azaltmak üzere)

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Tedavi için siz ne önerirsiniz? Bir süre sonra kendiliğinden düzelir mi? Yoksa hastaneye gitmeli miyim?

Çok kolay izin alabileceğim bir işim yok maalesef, kendim tedavi edebileceğim bir rahatsızlık ise, ileride oluşabilecek daha başka ve ciddi durumlar için izin hakkımı saklamak istiyorum açıkçası.

6577 Mesaj
15 Haziran 2010; 13:52:22 

Okumuştum bir yerde.Yanlış hatırlamıyorsam benim annemde de var.Adı Karpal Tünel Sendromu.

http://www.hastarehberi...hiliye2/karpaltunel.htm

Çevirilerim

1036 Mesaj
15 Haziran 2010; 13:59:44 

sinir sıkışması bi dönem bende oldu aşırı zorlamadan idi benimkisi şu an hiçbir sorunum yok

3877 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:06:08 

J-Smoove belirtiler bu şekilde miydi sende de? Karıncalanma hissi gibi miydi mesela? Herhangi bir ilaç kullandın mı, kol için krem vs, yoksa kendiliğinden mi geçti?

Okuduklarıma, özellikle onur* arkadaşımızın verdiği linktekilere bakılırsa kendiliğinden geçecek gibi görünmüyor. Aksine zamanla daha da artıyormuş sinirlerdeki hasar.

Öff nereden çıktı şimdi bu durduk yere

1036 Mesaj
15 Haziran 2010; 14:46:33 

evet karıncalanma hissi baya vardı hiçbirşey kullanmadım önkol çalışmalarına ara verdim biraz kendiliğinden geçti korkulacak bi durum yok yani

3877 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:21:20 

Yalnız sol ayağımda da karıncalanmalar olduğunu farkettim, çok çok az olduğundan farketmesi de güç. Sanırım EMG çektirmem gerekecek öncelikle.

Umarım boyun fıtığı, damar tıkanıklığı veya daha fenası beyindeki bir problem değildir

6577 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:30:41 

Eğer Karpal tünel sendromu varsa ameliyat ile düzeltiyordu yanlış hatırlamıyorsam.Elin eskisi gibi düzelmeside yaklaşık 1 yılı buluyor.

Çevirilerim

209 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:05:12 

Dostum seni korkutmuş gibi olmak istemem ama ne kadar basit bir durum olarak da gözükse bir git doktora sor.Önemsiz gibi duran pek çok hastalık ölüme kadar ilerletir adamı.Görünmekten zarar gelmez bence bi git

Birikiüçdörtbeşaltıyedisekizdokuzononbironikionüçondörtmilyonsekizbindokuzyüzyetmişaltı

3877 Mesaj
16 Haziran 2010; 12:12:39 

Büyük olasılıkla yarın doktora gideceğim konuyla ilgili olarak, cuma günü de haftalık iznim olduğundan ertesi güne sarkması da sorun olmayacak benim açımdan. Araştırdığım kadarıyla kol, boyun, bacak vs filmi çekiyorlarmış böyle durumlarda; bir de EMG.

3877 Mesaj
18 Haziran 2010; 13:13:54 

Evet arkadaşlar, az önce hastaneden geldim. Boyun röntgeni çektiler, EMG çektiler.

Sonuçta düşündüğümüz gibi, sol dirsek bölgesinde sinir sıkışması çıktı. Masabaşı bir işte çalışıyorum, ve dirseklerimi hep masaya dayıyorum, sanıyorum bundan kaynaklandı. Doktor da zaten artık dirseklerime dikkat etmemi söyledi.

Röntgende de, boyun bölgemin iki tarafında da "bir sıkıntı görünüyor" dedi doktor, ancak söylemedi ne olduğunu. Bu da kol ağrımın sebebi olabilirmiş. MR çektirmemi önerdi.

Ancak benim sigortam henüz işlemeye başlamadığından, bayağı bir para vermek zorunda kaldım bu özel hastaneye;

Muayene ücreti 60 TL,
Röntgen ve EMG için 140 TL,
İlaçlar için 43 TL,

MR için de 380 TL dediler. Çok acil olmadığından sigortam işleyince gidip çektirecem.

8050 Mesaj
18 Haziran 2010; 13:17:02 

geçmiş olsun dark,çok üzüldüm inan. inşallah işini etkilemez .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3877 Mesaj
18 Haziran 2010; 13:48:20 

Sağol Gamlı, sol kolumu pek kullanmamaya çalışacam. Zaten arıza kayıtları hariç çok kullanmıyoruz, yazı yazmalık bir olay pek olmadığından.

Bir tek, dirsekleri masaya dayamadan nasıl oturucam bilmiyorum.. Boyundaki sıkıntıdan ötürü dik oturmam gerekiyormuş hem de.

6577 Mesaj
18 Haziran 2010; 14:26:49 

Geçmiş olsun.Masabaşı çalışanları bekleyen bir sorun sanırım bu.İnş en kısa zamanda iyileşir.

Çevirilerim

3877 Mesaj
18 Haziran 2010; 17:50:24 

Teşekkürler onur*. Masabaşında günde 7,5 saat çalışınca, ister istemez boynun da ileriye doğru gidiyor, kollarını da masaya dayıyorsun. Dikkat etmeye çalışacağım artık.

3877 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:54:00 

Bir sene geçti üzerinden. Ancak problem devam ediyor, aralıklarla ilaç kullanıyorum; Benexol, Folbiol, Muscoflex... Ancak iyileşmeye dair bir belirti yok

2409 Mesaj
24 Mayıs 2011; 5:34:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Bir sene geçti üzerinden. Ancak problem devam ediyor, aralıklarla ilaç kullanıyorum; Benexol, Folbiol, Muscoflex... Ancak iyileşmeye dair bir belirti yok

pisikolojik olmasın ????

aynı sorum bendede var.

sol kol dirsekten şüpheleniyorum bende.

bende masabaşı çalışıyorum aynı senin gibi.

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

3877 Mesaj
25 Mayıs 2011; 0:54:38 

Psikolojik olduğunu sanmıyorum, artık dirseğime dikkat etsem de yine de ağrı sürekli devam ediyor. İlaçların da pek bir faydası yok.

1036 Mesaj
25 Mayıs 2011; 1:30:18 

üzüldüm dostum durumuna ben 1 yıldan beri hiç yaşamadım daha belki o zamanlar önkolum kuvvetsizdi bilmiyorum ama birkaç egsersiz olması lazım bi araştır istersen

3877 Mesaj
25 Mayıs 2011; 2:21:04 

Aslında Powerball'un iyi geldiğini duymuştum, bilmiyorum ne derece doğru. Eğer varsa öyle bir şey alırım bi tane.

759 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:12:46 

bu sabah kalktığımda aynı sorun bendede görüldü tabi can havliyle pc paşına geçtim sigara kullanıyorum pc başındayım ama bende ilk defa oldu inş devamı olmaz

eşek bilmediği otu yerse başı ağrır

62 Mesaj
26 Nisan 2012; 11:40:08 

aynı özelliklere uyan rahatsızlık bende de son bi kaç gündür var. bende masabaşı iş yapıyorum. ne yapsam bilemiyorum bir yanda iş bir yanda sağlık...

merhaba gönül dostlarım

889 Mesaj
26 Nisan 2012; 11:59:57 

Bende de bir buçuk aydır var bu sorun dirseğimi bi yere çarpmıştım o yüzden oldu. Haftaya doktora gidicem.

77 Mesaj
28 Nisan 2012; 10:23:17 

burger başlangıcı olmasın?

142 Mesaj
29 Nisan 2012; 7:46:08 

Az pc kullanmak lazım.

0 Mesaj
1 Haziran 2012; 15:07:06 

Merhaba Arkadaşlar,
Konuyu ve sıkıntısını anlatan arkadaş Darkness sanki bire bir benim sıkıntılarımı anlatmış...bire bir aynı sorun bendede var ve bende sürekli bilgisayar başında iş yapıyorum... henüz doktora gitmedim...umarım sorunun ne olduğunu bulursunuz bana da haber verirsiniz. şimdiden böyle sıkıntısı olan arkadaşlara acil şifalar geçmiş olsun.

www.PiramitHaber.com

67 Mesaj
4 Haziran 2012; 16:45:32 

Sürekli pc başında olan biri olarak aynı sorunu ben de yaşıyorum yaklaşık bir aydır. Kalple ilgili bir sorun olmasından çok korktum açıkçası. Şu an bile klavyeye basarken iki parmağımın uyuşukluklarını hissediyorum. Bu şekilde sorun yaşayıp tedavi sürecine giren ya da şu şekilde geçti diyen bir arkadaş varsa bizlere aydınlatıcı olursa sevinirim.

648 Mesaj
4 Haziran 2012; 22:51:49 

arkadaşlar geçmiş olsun... tarif edilen durum ulnar sinirin dirsek seviyesinde şıkışması durumdur ki zaten emg de bulgular saptanmış...

bu durumun öncelikle tedavisi dirseği korumaktır. mümkün olduğunca dirseği kırma hareketinden ve dirseğin dış yüzeyi üzerine yüklenmekten uzak durmak lazım... bunun için dirsek kol ve ön kolu düz veya düze yakın tutacak splintler mevcut, gün içerisinde efektif bir koruma yapılamıyorsa bu splintlerden istifade edilebilir.. ilaç tedavisi yardımcı olabilir ancak fayda görmez iseniz fizik tedavi yapılabilişr. bunlara rağmen tedaviye direnç olursa ki olabilir cerrahi olarak sinirin rahatlatılması germektedir. bu esnada istiahat ve fizik teadvi sonunda faydasızlık varsa dirsek seviyesinden mr çekilerek kübital tünel (ulnar sinirin geçtiği tünel) değerlendirilmelidir ki bazen anatomik varyatif dispozisyonlar olabilir...

anlatılan şiayetlere göre yapılaack işler bu şekilde ancak muayene sonucunda ek bulgular olursa teavi içeriği değişebilir. bu açıdan bir fizik tedavi dr gitmenizde fayda var.

geçmiş olsun

108 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:43:11 

aynı sorunu bende yaşıyorum, başına bu olay gelen arkadaşlar şuan sorunları devam ediyormu acaba?

23 Mesaj
25 Ağustos 2012; 8:53:11 

1 haftayı geçti aynı şekilde bendede var sol elimde.Böyle bişeyin olmasını gerektircek kadar pc de takılmıyorum ağırlıkta taşımadım ancak hiç aralıksız devam ediyor

3877 Mesaj
26 Ağustos 2012; 14:50:49 

İki sene oldu ve sol kolumdaki bu problem halen devam ediyor arkadaşlar.

Bu, öyle kendiliğinden iyileşecek bir rahatsızlık değil, anladık ki.. Ara ara kas gevşetici krem ve haplar, ağrı kesiciler, vitaminler vs kullandım. Ancak bunlar sadece kullanım dönemi boyunca beni rahatlattı. İlaçları kesince ağrılar başlıyor. Bazı günler hiçbir sorun olmazken, bazı günler ağrı dayanılmaz oluyor. Mesela sol kolumun üzerine uyuduğum zamanlarda, gün boyu ağrı hiç bitmiyor, serçe parmağın tamamında, ve elin bileğe kadarki kısmında sürekli karıncalanma oluyor.

Ya ben yeterince dikkat edemedim dirseği korumak konusunda, ya da ne yaparsanız yapın cerrahi müdahale yapılmadan sorun ilaçlarla çözülmüyor. Uygun bir vakit bulduğumda, MR çektireceğim, onun da sonucuna göre ameliyat olabilirim eğer doktor tavsiye ederse. Aksi takdirde ömür boyu bu ağrıyı çekecek gibiyiz.

752 Mesaj
26 Ağustos 2012; 18:21:00 

Aynı şikayet bende de var, geçen sene belli etti kendini sol el parmaklarımda uyuşma şeklinde. Tahlil mr derken artık fazla bilgisayar başında oturmaktan mı spor yapmamaktan mı bilinmez boyun düzleşmesi çıktı doktor fizik tedavi önerdi gitmedik, sonucu ne olur bilmiyorum artık. Geçmiş olsun herkese.

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.

2 Mesaj
26 Ağustos 2012; 22:19:57 

Mehaba,
ben bilgisayar programcısıyım, bundan 6-7 sene önce aşırı bilgisayar kullanmaktan dolayı sağ kolumda ağrılar ve uyuşmalar başlamıştı, dirsekten gelen bir ağrı hissediyordum ve geceleri serçe parmağımda uyuşma oluyordu. Bir kaç defa doktora gitim , EMG çektiler, MR çektiler (bir kaç defa) herhangi bir bir problem görülmedi fakat ağrılar devam etti. Daha sonra(1-2 yıl dayandım) artık ağrıdan bıktığım için ve risksiz ve çok basit bir operasyon denildiği için, EMG'lerde bir problem görünmemesine rağmen ulnar sinir sıkışması ameliyatı olmaya karar verdim ve 2007 yılında oldum. Sinirin dirsekten geçtiği kanal biraz açılacaktı ve sinir rahatlatılacaktı. Ameliyattan sonra doktor, sinirin üzerinde 1 cm civarında kistik bir yapı gördüğünü (MR'da görülmezmiş bu kist) ve şaşırdığını ancak kötü huylu olmadığını ve bunu kesip aldığını bir problem olmadığını söyledi. Ameliyat sonrası 2-3 hafta içinde iyileşme oldu ancak garip bir his kalmıştı bu sefer kolumda. Şu anda ameliyatın üzerinden 5 yıl geçti, kolum eski kol değil, eskisinden daha kötü, eskiden günlük işlerde kolum yorulmazdı ameliyattan sonra en basit işlerde bile çok çabuk yoruluyor, biraz kuvvet harcıyacak bir iş yapınca kol hemen yoruluyor, eskiden böyle birşey hiç olmazdı. Ayrıca ameliyattan sonra yine EMG, MR çektirdim hepsi normal çıkıyor. O yüzden bu ameliyatı kesinlikle olmayın, gerekirse işlerinizi yavaşlatın, izin alıp dinlenin , vücut kendi kendini tamir edebilir, bu ameliyatı olmayın.. Dirsekten ağrıyı genelde bilgisayar mouse yapar, mouse kullanan elinizde mi oluyor ağrı? Bana ozel olarak ulasmak isterseniz ozbas73@gmail.com adresinden mail atabilrsiniz..

7 Mesaj
28 Ağustos 2012; 1:42:59 

Merhaba.
Öncelikle Tüm arkadaşlara geçmiş olsun. son bir hafta dır bende ayni rahatsızlıktan yakınıyorum.
Hayatımın 19 yılını bilgisayar başında dirsek masada geçirdim. ve şimdi bu bela başıma geldi. Aslında sadece bilgisayar kullanırken değil küçüklükten beri benim oturma şeklim sol dirseğimi dayayarak otururum, uçakta, otobüste, sınıfta ve şimdi ofiste. daha önceleri sadece dirsek derisinde acı his ederdim ama şimdi bu his çok kötü. 1 hafta geçti ama en az bir ay deneyeceğim kendiliğinden geçer mi acaba. Aslında ayak baş parmaklarımda da 10 senedir var hiç önemsemedim. ama hiçte geçmedi. Ölmezsem zaman bulursam bir ara doktora giderim İnşallah. Tüm arkadaşlara Allah acil şifalar versin.

27 Mesaj
8 Kasım 2012; 2:39:51 

öncelikle herkese geçmiş olsun,

aynı sorun bende de var sağ kolumda, aşırı derece de bilgisayar kullanmaktan kaynaklı bence. sağ kolumdan parmak uçlarıma kadar bir uyuşma oluyor sanırım biraz pc ye ara vermem lazım

- - - G A L A T A S A R A Y - - -

463 Mesaj
19 Ocak 2013; 1:33:21 

quote:

Darkness

benim de sol elim de ve bu akşamda serçe parmağım ve yüzük parmağımda uyuşma başladı 1 haftadır elimde vardı uyuşma google da araştırırken
bu konuya denk geldim darkness tedavi olarak ne yaptın bilgi verebilir misin?

Sırtını güneşe çevirirsen, gölgenden gayrı bir şey göremezsin.

5 Mesaj
19 Nisan 2013; 10:29:06 

Bu rahatsızlık benim sağ kolumdada var verilen ilaçları kullansanızda bu uyuşmalar vfe ağrılar geçmeyecek , aksine sinirdeki harabiyet gittikçe geri dönüşü olmayan bir hale giriyor ve kas erimeleri ve ömür boyu kalıcı uyuşmayla baş başa kalıyorsunuz.

Bana söylenen ameliyat olmam ısrarla 3 ay olmadım ama artık olmaya karar verdim. En azından daha fazla ilerlemesini engelliyebileceğiz. Eğer duruma görede tamamen de iyileşme sağlanabilecek tabi. Zaman ne kadr uzarsa tedavi okadar eksik kalıyor unutmayın. Çünkü ameliyat sizin gittiğiniz duruma göre sonuç veriyor.

Bu mesajda bahsedilenler: @Darkness

11 Mesaj
1 Ekim 2013; 12:10:11 

Bu sene bilgisayar muhendisligini kazandim haliyle bu yasima kadar bilgisayar tek eglencem oldu. Darkness'in anlattiklarinin birebir aynisi bana da halen olmakta, bu yazilari okuduktan sonra psikolojikman daha da artti:) ovusturmaya basladim ins duzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

When music as a weapon, every fist has a voice, there must be a cause, the sickness is the cure

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
1 Ekim 2013; 12:41:50 

quote:

Orijinalden alıntı: iBGK

Bu sene bilgisayar muhendisligini kazandim haliyle bu yasima kadar bilgisayar tek eglencem oldu. Darkness'in anlattiklarinin birebir aynisi bana da halen olmakta, bu yazilari okuduktan sonra psikolojikman daha da artti:) ovusturmaya basladim ins duzelir

Dirseni masanın üstünde cok tutunca oluyor hocam benimde oldu sol parmaklarım hepsi değil 3 tanesi oluyordu yürürkende olmaya başlamıştı korktum ilk sonra düz tutunca düzeldi kendi kendine ondan sonra daha birşey olmadı geçmiş olsun hocam umarım kısa zamanda düzelir.

11 Mesaj
1 Ekim 2013; 12:52:18 

Tesekkur ederim seninki gecmis sevindim ama ben universite icin il degistirdigimden beri (yaklasik 2 haftadir)devam etmekte body yapip biraz gerdirsem sıkısma duzelir mi acaba

Bu mesajda bahsedilenler: @BonezCrusher Bu mesaja 1 cevap geldi.

When music as a weapon, every fist has a voice, there must be a cause, the sickness is the cure

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
18 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
1 Ekim 2013; 13:04:54 

O konuda bilgim yok ama kolunu düz tutmaya çalış ben öyle yaptım geçti.

Bu mesajda bahsedilenler: iBGK

281 Mesaj
30 Kasım 2013; 23:24:52 

quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Dirseni masanın üstünde cok tutunca oluyor hocam benimde oldu sol parmaklarım hepsi değil 3 tanesi oluyordu yürürkende olmaya başlamıştı korktum ilk sonra düz tutunca düzeldi kendi kendine ondan sonra daha birşey olmadı geçmiş olsun hocam umarım kısa zamanda düzelir.

Arkadaşlar benimde 1 haftadır aynı dertten muzdaribim. Sol dirseğimden aşağısı ve sol elimin baş,işaret ve orta parmağında karıncalanma oluyor. Bu sayfayı okuyunca, bazı arkadaşların anlattıklarıyla benim problemimin örtüştüğünü gördüm. Bilgisayar başındayken sol kolumu sürekli masaya dayağımı farkettim. Günde 10 saat bilgisayar başında yüzlerce mail okuyup yazarak haftada 5 gün çalıştığımı düşününce bu sebepten kaynaklanması kuvvetle muhtemel. Çevremdekiler boyun fıtığıda olabilir dediler ama önce bir süre kolumu masaya dayamadan çalışmaya ve düz tutmaya gayret ederek kendi kendine düzelirmi diye bekleyeceğim. Sonucu yine buradan paylaşırım.

You'll still be here tomorrow, but your dreams may not.

189 Mesaj
9 Aralık 2013; 20:03:08 

arkadaşlar bendede iki gündür karıncalanma oluyor çok aşırı derecede rahatsız edici bişey herkese ALLAH dan acil şifalar diliyorum
benim işim masa başı degil ama hergün yaklaşık 6 ila 7 saat kadar kullanıyorum ama ondan oldugu konusunda teredütümlerim var sigara içiyorum açıkcası ilk karıncalanmada tırsdım ama bu konuyu görünce bir nebze rahatladım inşallah önemli bir şey degildir tekrardan herkese geçmiş olsun

başkasını yaptığını beğenmeyenler aslında hiç bir şey yapamayan acizlerdir

281 Mesaj
6 Şubat 2014; 12:51:26 

Merhaba,

30 Kasımda burada bahsettiğim; Sol dirseğimde ve sol elimin parmaklarında yaşadığım karıncalanma ve uyuşma sorunu tamamen düzeldi, kasım sonlarına doğru başlayan sıkıntının sürekli sol dirseğimi masaya dayayarak çalışmamdan kaynaklanabileceğini düşündüm ve bu şekilde oturmamaya dikkat ettim. 1 ay sonra karıncalanma ve uyuşmalar azalmaya başladı. 2. ayın sonunda tamamen düzeldi.

You'll still be here tomorrow, but your dreams may not.

5359 Mesaj
11 Mart 2014; 13:38:53 

boyun fıtıgı da bu gibi sorunlara neden olabiiyor

Olacak İş Değil

11 Mesaj
14 Mart 2014; 20:13:47 

Herkeze geçmiş olsun.öncelikle bu sorun bende de vardi.hatta sol elimi birakin vucudumun her tarafına yayilmisti bu karincalanmalar.ilk sol el parmaklar,sol kol,sağ kol,dişlerin,agizim(bir sure sonra zor konuşmaya baslamistim),karnim(zor nefes almaya basladim burda da).neyse iste her tarafim karincalanmisti.ama ya klasik 30-45 dk sonra geciyor.ben oyun manyagiydim hep pcdeydim.disarida cikmiyordum.boyle oldum.neyse ama anladim pcden olduğunu sorunun.sildim oyunlari girmedim pcye çok fazla ve bir sure sonra bu karincalanmalar olmamaya başladı.benim durumuma gelmediyseniz korkmayin olmezsiniz.neyse pcye fazla oturmayin düzelir.spor da yapin.bu konuya da şans eseri rastladim.geçmiş olsun tekrardan.simdi rahatim Allah a şükür

0 Mesaj
25 Mart 2014; 19:53:55 

Merhaba abilerim, ben 15 yaşındayım. Aynı sorunun biraz hafifi bende de var. Çok oyun oynardım ama oynarken yoktu. 3 ay spor salonuna gittim ve bir çok kol hareketi yaptım. Ancak ordada hiçbir sorun yokken, şınav çekmeye başladığımdan beri serçe ve yüzük parmağımda hafiften bir karıncalanma oluyor. Pek rahatsız edici bir durum değil sadece şınav çekerken oluyor. Bunun farklı bir sebebi olabilir mi ?

0 Mesaj
16 Mayıs 2014; 15:25:50 

Ameliyatsız %80 oranında tedavi bel ve boyun fıtığı boyun düzleşmesi bel (disk) kayması kireçlenme romatizma migren panikatak varis kilo felç ve engelli down sendromu otizim eklem ağrıları uyku problemleri
www.nurisamur.com
1

nsamur

88 Mesaj
17 Ekim 2014; 12:38:57 

Bu sorun bir haftadir bendede var,sol serce ve yuzuk parmaginda uyusma,butun psikolojini bozan bi durum.pazartesi doktora gidicem umarim duzelir.

Bende bilgisayar basindayim hep yazilimla ugrastigimdan sorun ciktigindan beri nefret ettim pcd

26 Mesaj
19 Ekim 2014; 9:53:00 

Sol el serçe parmak ve yüzük parmağının serçe parmağa bakan tarafının uyuşması. Ben de de 10 günden beri başladı. Netten baktığım kadarıyla ulnar sinir sıkışması denen olay. Ve tabi tahmin edebileceğiniz üzere ben de sürekli bilgisayar başında, sol kolunu sandalyeye masaya dayayan biriyim ve sinir sıkışmasının sebebi bu.

Ameliyat falan sıkıntılı iş her zaman. Alternatif tedavi yöntemleri uygulayan arkadaşlar yine buradan paylaşmaya devam etsin lütfen.

5359 Mesaj
20 Ekim 2014; 9:50:53 

spor yapacaksın , spor yapmazsan yani kolu haraket ettirmezsen ilerler ilerleyince de normal yaşamını etkiler, ağrıların çoğalık baya sıkıntı yaşarsın, ameliyat olma en son çare olarak düşün bu ameliyat işini.

velhasılı keilam boyun fıtığı, bel fıtığı, sinir sıkışması, vb. bunların hepsi hareketsizlikten aynı pozisyonda kalmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar, kaslar hareket etmeyince de güçsüzleşiyor bu da bu süreci biraz daha hızlandırıyor.

bu tür hastalıklara yakalanmamamının , yakalanmış iseniz kurtulmanın rahata ermenin tek yolu, hareket hareket hareket, spor , spor , spor , spor

Olacak İş Değil

26 Mesaj
20 Ekim 2014; 20:08:03 

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

spor yapacaksın , spor yapmazsan yani kolu haraket ettirmezsen ilerler

Dirsekte ulnar sinir sıkışmasının çözümü bu diyorsun...

5359 Mesaj
21 Ekim 2014; 9:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: xbayus

Dirsekte ulnar sinir sıkışmasının çözümü bu diyorsun...

kesin çözüm demedim farkındaysan, sadece hareket yaparak ilerlemesini durdurabilir demek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 21 Ekim 2014; 10:02:14 >

Olacak İş Değil

88 Mesaj
24 Ekim 2014; 19:33:39 

bu konuyu bir haftada hatim ettiğimden biraz bilgi vereyim,evet ameliyatsız atlatmak için bi ilaç vs yok fizik tedaviye yönlendirecek doktor senide zaten ancak o yönlendirsin önce sen yapma.

no pain no gain burda işlemez, ben pc başında durduğum kadar sporda yapan biriyim ancak bendekini eylülde ameliyat üstüne tüm ay yatmam,üstüne esnek olmayan bi vücudu zorlamama bağlıyorum.

önce emg çeksinler,sinirin nerde sıkıştığını öğren,videolar var egzersizler için onları uygulayabilirsin.

yakalanmamış olan sporla buna yakalanmayı önleyebilir ama yakalanan bi hekim eşliğinde hareketlere karar versin.

benim fizik tedavi salı başlayacak 15gün oldu nerdeyse ilk farkettiğimden beri,esneme hareketleri hariç vücudu zorlamıyorum.

ameliyatsız atlatma umudum hala var, sinirler en zor iyileşen parçalarımızdan günde 1mm. ulnar nerve iyileşme süresi 6-7 haftadan önce değil.

ingceniz varsa http://www.cubital-tunnel.com/cms/Forums/ aradığınız cevaplara ve fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

ameliyattan yarar sağlamayan çok insan var bu forumda yada ameliyatsız iyileşemeyen bu konudada şöyle düşünün,iyileşen hayatına devam ediyor zaten unutmak istiyor hastalık forumuna geri uğramıyor.

motor fonksiyonlarında bozulma yoksa fizik tedaviyle atlatmaya çalışın ve bu konuyu önemseyin kendi haline bıraktığınız için geçicek birşey değil.

başlıkta yazmıyor ama bunları ulnar sinir sıkışması diğer adıyla cubital tunnel sendromu için yazdım,kendini serçe ve yüzük parmağında hissizlik karıncalanma şeklinde gösterir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Sol El Parmaklarında Uyuşma ve Karıncalanma
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.672