Şimdi Ara

Sol El Parmaklarında Uyuşma ve Karıncalanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
148.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herhangi bir ağrım sızım yok, ancak sol elimin yüzük ve özellikle serçe parmaklarında uyuşma ve karıncalanma var bir süredir. Ve bileğime kadarki bölgede de aynı şekilde karıncalanma oluyor. Önceden ara sıra oluyordu, ama son zamanlarda sürekli bir hale geldi.

Resimde işaretlediğim yerler tam olarak:

Herhangi bir sakatlık, kırık, incinme vs yaşamadım, kolumu pek zorladığım da söylenemez. Bilgisayar başında geçen bir işim var. Dirseklerimi genelde masaya dayıyorum. Bu yüzden olabileceğini sanıyorum bu durumun.

Araştırma yaptım internette, tüm kol boyunca uzanan "unlar sinir" denilen sinir damarının sıkışmış olabileceğinin bir göstergesiymiş bu. Sinirde gelişen bir ödem sebebiyle sıkışabiliyormuş.

Şu tip tedavilerden bahsediliyor ilgili sitelerde:

quote:

1-Dirseği olabildiğince düz tutarak sinirin sıkışmasını engellemek,
    2-Gögüs üzerinde kolların çaprazlaşmasını engellemek,
    3-Sık telefon görüşmeleri yapıyorsanız dirseği kullanmayacağınız bir sistem oluşturmak (megafonla konuşmak gibi)
    4-Çalışma masasınızı ayarlayarak dirseğin kırılmış pozisyonda kalmasını engellemek,
    5-Geceleri kullanacağınız,kolun pozisyonunu ayarlayan ateller,
    6-Spor esnasında dirseği koruyan dirsekliklerin kullanımı
    7-Steroid enjeksiyonu (ödemi azaltmak üzere)

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Tedavi için siz ne önerirsiniz? Bir süre sonra kendiliğinden düzelir mi? Yoksa hastaneye gitmeli miyim?

Çok kolay izin alabileceğim bir işim yok maalesef, kendim tedavi edebileceğim bir rahatsızlık ise, ileride oluşabilecek daha başka ve ciddi durumlar için izin hakkımı saklamak istiyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkness -- 3 Ağustos 2015; 20:17:28 >

• Okumuştum bir yerde.Yanlış hatırlamıyorsam benim annemde de var.Adı Karpal Tünel Sendromu.

http://www.hastarehberi.com/dahiliye/dahiliye2/karpaltunel.htm
  • Ameliyatsız %80 oranında tedavi bel ve boyun fıtığı boyun düzleşmesi bel (disk) kayması kireçlenme romatizma migren panikatak varis kilo felç ve engelli down sendromu otizim eklem ağrıları uyku problemleri
    www.nurisamur.com

• bu konuyu bir haftada hatim ettiğimden biraz bilgi vereyim,evet ameliyatsız atlatmak için bi ilaç vs yok fizik tedaviye yönlendirecek doktor senide zaten ancak o yönlendirsin önce sen yapma.

no pain no gain burda işlemez, ben pc başında durduğum kadar sporda yapan biriyim ancak bendekini eylülde ameliyat üstüne tüm ay yatmam,üstüne esnek olmayan bi vücudu zorlamama bağlıyorum.

önce emg çeksinler,sinirin nerde sıkıştığını öğren,videolar var egzersizler için onları uygulayabilirsin.

yakalanmamış olan sporla buna yakalanmayı önleyebilir ama yakalanan bi hekim eşliğinde hareketlere karar versin.

benim fizik tedavi salı başlayacak 15gün oldu nerdeyse ilk farkettiğimden beri,esneme hareketleri hariç vücudu zorlamıyorum.

ameliyatsız atlatma umudum hala var, sinirler en zor iyileşen parçalarımızdan günde 1mm. ulnar nerve iyileşme süresi 6-7 haftadan önce değil.

ingceniz varsahttp://www.cubital-tunnel.com/cms/Forums/ aradığınız cevaplara ve fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

ameliyattan yarar sağlamayan çok insan var bu forumda yada ameliyatsız iyileşemeyen bu konudada şöyle düşünün,iyileşen hayatına devam ediyor zaten unutmak istiyor hastalık forumuna geri uğramıyor.

motor fonksiyonlarında bozulma yoksa fizik tedaviyle atlatmaya çalışın ve bu konuyu önemseyin kendi haline bıraktığınız için geçicek birşey değil.

başlıkta yazmıyor ama bunları ulnar sinir sıkışması diğer adıyla cubital tunnel sendromu için yazdım,kendini serçe ve yüzük parmağında hissizlik karıncalanma şeklinde gösterir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.