- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
"""BURSA MOBESE KAMERA GÜZERGAHLARI!"""
188 Cevap30915 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10275 Mesaj
15 Haziran 2010; 0:30:47 

HIZ LİMİTLERİNE DİKKAT

Bursa sınırlarından geçen bölünmüş yollarda otomobiller 70 kilometre, diğer araçlar ise 50 kilometre hız sınırını aşamayacak.

Karayolları Trafik Kanuna göre, araçların hız sınırları yeniden belirlendi. Daha önce tüm araçlar kent sınırlarındaki bölünmüş yollarda 70 kilo metre hız yapabiliyordu. Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından alınan karar
gereği, bundan böyle otomobiller 70 kilometre, otobüs, kamyon, kamyonet ve motosikletler 50 kilometrenin üzerine çıkamayacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan yeni uygulamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü`ne bağlı radarlı ekipler, kentin değişik noktalarında hız kontrolü yapacak. Ayrıca, sürücüleri bilgilendirmek için de caddelere hız sınırını uyaran levhaların dikileceği belirtildi.

http://www.olay.com.tr/...ali-denetim_40927.xhtml

0

Özellikle hız ihlal sistemlerine fazlasıyla dikkat etmenizi öneririm...
Bir kaç hafta sonra hangisi nerede öğreniyorsunuz. Fakat öğreniyoruz diye radarların aralarında basmayın; dün farkettim, o araların birkaçında polis kendi radarıyla kontrol ediyordu. Aman dikkat derim !

Bursa trafiği bu uygulamaların hayata geçmesinden sonra ciddi anlamda normale döndü denebilir. İnsanlar gerçekten kurallara uymaya özen gösteriyorlar.
Ama o yollarda 60-70le gitmek bazen resmen işkence gibi geliyor. Yavaş gitmek insanın konsantrasyonunu çok daha fazla bozabiliyor. Yada bana öyle geliyor.
Yinede çok hızlı vede kontrolsüz gidenleri gördükçe insanların kurallara uyması aslında güzel birşey diye düşünüyorum

1121 Mesaj
15 Haziran 2010; 1:13:21 

Teşekkürler, bir bursalı olarak bunlar işimi yarayacak.

NEW FORD FİESTA 1.4i TİTANYUM LP BORDO-KIRMIZI 2009

7006 Mesaj
15 Haziran 2010; 1:18:38 

Küçük sanayinin ordaki yokuştan kamyonlar 100 le iniyor sıkıysa basma

Sağol hocam bilgilendirme için.Yalnız dediğin gibi bazı yollarda 70 km hızla gitmek çok zor.

10275 Mesaj
15 Haziran 2010; 1:34:56 

Küçük sanayinin oraya kesinlikle dahada fazla önlem almalılar. Özellikle beşevlerden başlayıp ataevlerden devam edip metro grosmarkete gelen inişte.

Geçen sene metro önündeki otobüs durağında olan 3 farklı kazada 7kişi ölmüştü. Tek suçları durakta beklemekti!

Ancak her noktayıda çok fazla ellememeliler.

Ben altınşehirde yaşıyorum. Hafta sonları bazen kestele gidiyorum. Özellikle Garajdan sonra sırf minibüslerden vede otobüslerden kaçmak için hızlı gidiyorum. Şu metroyu heryere hızlıca götürsünler varya arabaya ayda en fazla 1 kere binerim. Ama en az 10senesi var!!! Sene olmuş 2010 hala raylı sistemi oturtamamışız. Yaziklar olsun!

Bu arada Bursaray'a yeni vagonlar geliyor. Yine siemens. Şimdikilere göre daha modern görünümlü vede sessiz . SONUNDA KLİMALI! İçinde çok az koltuk olacak. İlk bilgiler bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 15 Haziran 2010; 1:39:05 >

7006 Mesaj
15 Haziran 2010; 1:59:50 

Şimdi yapılanda metroda hiç iyi değil bence.Metro dediğin yerin altından gitmeli.Tamam maliyeti çok fazla ama sonuçta 1 kere yapacaksın yıllar boyu gidecek.Bursa gibi bir şehre hiç yakışmıyor bu ilkel raylı sistem.

10275 Mesaj
15 Haziran 2010; 2:20:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Şimdi yapılanda metroda hiç iyi değil bence.Metro dediğin yerin altından gitmeli.Tamam maliyeti çok fazla ama sonuçta 1 kere yapacaksın yıllar boyu gidecek.Bursa gibi bir şehre hiç yakışmıyor bu ilkel raylı sistem.

Bu kadar uzun hatlarda tam olarak metro yapmaları zor. Avrupada da bu şekilde. Genelde bu tarz uzun hatlarda buna benzer sistemler kullanılıyor. Zaten heryerde de yeraltına girmesine gerek yok. Bence sistem şu anda şehirin genelini bağlamak için oldukça iyi. Tam anlamıyla Metro buna nazaran çok çok daha maliyetli. Merinostan yer altına giren hat gökdereye kadar alttan gidiyor. Esasında heryerde bu şekilde olsada üstteki trafik için çok daha iyi olacak ancak ana yollardada alttan gitmesine gerek yok diye düşünüyorum.

Kestel-Uludağ üniversitesi arası 35km.

Mudanya-Acemler arası 20km

Terminal-kent meydan arası 10km

Ana hatlar bunlar. Şu hatları şimdiki sistemle güzelce yapsınlar aman tam anlamıyla metro olmasın.

Zaten bunlar bitene kadar Bursa muhtemelen batıda 10km daha doğudada 5km daha büyür. Oralarada uzattıkça giderde gider.

Bu arada benden duymuş olma yıldırım-heykel-altıparmak-çekirge-dikkaldırım arasında metro projeside var ama şu anda sadece var

3207 Mesaj
15 Haziran 2010; 2:52:41 

Cumhuriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıda planlar içinde var.

I started to watch myself with a mirror's eyes,
And I begin to slip away.
And no one's here to reach the other side with me.
Why don't you see me go this way?

10275 Mesaj
15 Haziran 2010; 3:15:46 

quote:

Orijinalden alıntı: RespecT

Cumhuriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıda planlar içinde var.

O proje yakında başlayacak zaten. Nostalji tramvayları işleyecek orada. Moda-Kadıköy hattındaki tramvaylardan bir-iki tanesini getirip restoresini tamamladılar.

Muhtemelen birdahaki yaz o caddede yürünebilecek. Zaten araç trafiğine açık olması çok garipti. Altta haşim işcan var. Haşim işcan cumhuriyet caddesi trafiğini alsa dahi sorun olmaz. Kapasiteyi kaldırabilecek bir cadde haşim işcan.

Umarım daha sonrasında komple altıparmak kapanır vede istiklal caddesi benzeri çok güzel bir cadde olur. Veyahut en azından arap şükrünün devamındaki sokak kaymakamlığa kadar yürüyüş yolu olursa arap şükrü çok daha güzel olur. Bir nevi nevizade olur.
Arap şükrü çok uzun süredir yetmiyordu. Pazartesi salı haricinde her akşam heryer dolu. Bir o kadar daha meyhane olsa onlarda dolacak.

Bu benzetmeleri Bursayı bilmeyen insanlar için yapıyorum :)

Arapşükrü keyiftir.

Ama haberiniz olsun arapşükrüden çıkıp arabanızla ana alterlerden giderseniz kesin bir polis çevirmesine denk gelirsiniz vede ehliyeti kaptırırsınz.
Ara yolları öğrenmek isteyen bana mesaj atabilir

476 Mesaj
15 Haziran 2010; 10:58:34 

bunlara kadar bursada yapılacak okadar çok şey var ki resmen beledeiyeler yatmış. en alakasız yere metrolar yapıldı lüzumlu yerler sona bırakıldı.terminale üniversiteye gitmeyen metroyu halk ne yapsın.
doğu minibüslerini kaldıramadılar ki yollarda terör saçıyorlar sürekli şerit ihlali yapıyorlar. kent meydanından ankara yoluna girmeye korkuyorum çünkü her an önüme bir minibüs atlayacak gibi oluyor.sağ şeridi tamamen kapayıp sapaklara girmemize izin vermiyorlar.minibüsler kalkmalı metro tamamlanmalı fomaradan heykele çıkarken ne yapıp edip köprüyü çift şerit yapmalılar yoksa fomara felç.yoksa ceza ile mobese ile birşey çözülmez.
ben bu belediye başkanından umutluyum inşallah bu meseleleri halleder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askarsa -- 15 Haziran 2010; 11:00:55 >

3ds fc: 3368-2846-0394 ekleyin lutfen

7006 Mesaj
15 Haziran 2010; 11:32:21 

Üniversiteye yapılıyor.Kışa doğru biter gibi

498 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:09:00 

her yer kamera var 70 km/h ile gidilir mi be

1920 Mesaj
15 Haziran 2010; 20:04:44 

Korupark yolunun içine ettiler.Sanayi içinde rezil bir trafik var,bu planlamayı kim hangi akla yaptıysa aklından şüphe ediyorum.Saçma sapan bir planlama...

PSN ID : ntquartex

3207 Mesaj
15 Haziran 2010; 21:22:52 

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

O proje yakında başlayacak zaten. Nostalji tramvayları işleyecek orada. Moda-Kadıköy hattındaki tramvaylardan bir-iki tanesini getirip restoresini tamamladılar.

Muhtemelen birdahaki yaz o caddede yürünebilecek. Zaten araç trafiğine açık olması çok garipti. Altta haşim işcan var. Haşim işcan cumhuriyet caddesi trafiğini alsa dahi sorun olmaz. Kapasiteyi kaldırabilecek bir cadde haşim işcan.

Umarım daha sonrasında komple altıparmak kapanır vede istiklal caddesi benzeri çok güzel bir cadde olur. Veyahut en azından arap şükrünün devamındaki sokak kaymakamlığa kadar yürüyüş yolu olursa arap şükrü çok daha güzel olur. Bir nevi nevizade olur.
Arap şükrü çok uzun süredir yetmiyordu. Pazartesi salı haricinde her akşam heryer dolu. Bir o kadar daha meyhane olsa onlarda dolacak.

Bu benzetmeleri Bursayı bilmeyen insanlar için yapıyorum :)

Arapşükrü keyiftir.

Ama haberiniz olsun arapşükrüden çıkıp arabanızla ana alterlerden giderseniz kesin bir polis çevirmesine denk gelirsiniz vede ehliyeti kaptırırsınz.
Ara yolları öğrenmek isteyen bana mesaj atabilir

Altıparmaktan ne kadar Nevizade olur bilinmez ama trafiğe kapatılıp çeşitli mekanlar açılırsa bir Nevizade kadar olmasa da güzel bir yer olacağı kesin. Arap Şükrü konusunda kesinlikle katılıyorum orijinal yapıya sadık kalarak oraların düzenlenmesi gerek şu hali ile yetersiz insanlar üst üste çıkacak neredeyse. Bir arkadaşta minibüs olayına değişmiş ki çok haklı trafiği katlediyorlar resmen.

427 Mesaj
16 Haziran 2010; 2:35:50 

metronun ana yollar boyunca bir an önce tamamlanması lazım ki trafikte minibüslerin teröründen kurtulalım, 70 km sınırlaması ile minibüslerden kurtuluş ne yazık ki biraz zorlaştı, sol şeritten 80-90 km hızla gidip kurtuluyorduk trafikten. bursa-kestel arası batçıklar iyi oldu ama erikli civarı hala sıkıntılı. makas atarak giden ticariler; hız sınırlamasından radarlardan kameralardan sonra hala aynısı yapabilecekler mi bi bakalım. haftasonu gördüm, 70 km hız sınırlamasına uyanların sayısı bayağı bir artmış, bursa trafiğindeki tehlikeler azalmış gibi geldi bana, kaza görmekten bıkmıştım artık.

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

3207 Mesaj
16 Haziran 2010; 3:21:18 

Bursa'da trafiği tehlikeye atanlar genelde minibüs şöförleri zaten otobüs, Bursaray, dolmuş ve taksiler var birinin gitmediği yere diğeri mutlaka gidiyor minibüslere gerek yok boşuna trafikte magandalık yapıyorlar. Gelirler trafikte sıkıştırırlar, aniden işaretsiz şerit değiştirirler, sağdan gitmeleri gerektiği halde sol şeritten basıp sonra 2 şerit değiştirerek sağa geçip yolcu indirirler, yolcu görünce aniden fren yaparlar. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama bana göre trafikte sadece tehlike ve kalabalık oluşturuyorlar.

10275 Mesaj
16 Haziran 2010; 3:49:33 

Minibüsleri birden kesmek o kadar kolay değil. Vakti zamanında kestel vede gürsu hatlarında bir tane m plaka 1trilyondan gidiyordu. Onlarda kolay kolay ekmegini vermek istemiyor.

Biz kolay kolay medeniyet seviyesine ulaşamayız. Biz hala Şark ülkesiyiz. Yönetenlerde, yönetilenlerde aynı zihniyette devam ettikçe güzel günlerin gelmesi oldukça zordur!

Altyapı olmayan yerde minibüste olur saçma sapan trafikte...

Hayır benim anlayamadığım nokta insanlar geleceklerini neden düşünmezler. İnsanlari geçtik DEVLET neden düşünmez???

Çok değil, 70lerden itibaren sehir planlamaları yapılsaydı bugün gercekten sorunsuz sekilde bir ulaşıma vede rahat nefes alabilecek, planlı sehirlere sahip olurduk.

Biz göçebe Türkler yerleşik hayata geceli 700yıldan fazla oldu ama tarih boyunca keyfimize o kadar düskündük ki saraylarda yaşamaktan etrafa bakamadık.

Ah Atam ah! Keske 10-15 sene daha yaşasaydında biz cahil insanlara herseyi tam anlamıyla öğretebilseydin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 20 Haziran 2010; 1:56:16 >

3207 Mesaj
16 Haziran 2010; 4:30:02 

Mutlaka minibüslerin önünü bir kerede kesemezler ama bir şeyler yapılmalı evet onlar ekmeklerini vermek istemiyor ama bizde canımızı vermek istemiyoruz araçlarının büyük olmasını avantaj olarak kullanıp binek otomobillerin üstüne korkmadan kırabiliyorlar durum böyle olunca ben onların ekmeklerini düşünmem, düşünemem. Diğer söylediklerine bir şeyler eklemek gereksiz her şeyi söylemişsin özellikle katıldığım konu ise Atatürk keşke biraz daha yaşasaydı da insanımız ondan biraz daha ders alsaydı.

1579 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:01:03 

Aynı konuyu ben açmayı düşünüyordum. .
Tepedevrent yolunada bir el atılması lazım.Zaman zaman 60 km hıza bile düşünmek zorundayız.Kimse takmıyo orası ayrı.Minibüsçüler desen;bas-konuş sayesinde bütün radarlardan haberdar. Geçen gün media markt'a gideyim dedim,koruparkın orda metro çalışması nedeniyle mecbur sanayi yoluna girdim, girmez olaydım içim dışıma çıktı resmen.Bir an önce bitsede rahatlasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper_Srt -- 20 Haziran 2010; 18:09:12 >

Vu+ Duo

Sym Fiddle II

nothing is true everything is permitted

476 Mesaj
17 Haziran 2010; 11:41:30 

herkes minibüs teröründen şikayetçi beraber hareket edip sesimizi duyurmamız lazım.yoksa daha çok ağlanırız.analarda çocuklarına ağlar.

3ds fc: 3368-2846-0394 ekleyin lutfen

2247 Mesaj
17 Haziran 2010; 19:10:23 

arkadaşlar minibüs konusunda sakin olmakta fayda var... Hatırlayın ki, taaa ilk metro kurulduğu zaman ne dendi? batı hattındaki minibüsler kalkacak dendiydi de o zamn minibüsçüler odası başkanı bu habere k*çı ile gülüyordu... Peki ne oldu? Hepsini kaldırdılar çok şükür ve batı bölgesi minibüs dehşetinden kurtuldu.. Sırada doğu bölgesi var... Zamanla o da olacaktır... Hele ki metro GÜRSU'ya dek uzansın o zaman olur olacaklar...

Altıparmak ve Heykel projesini yeni duydum çok iyi olur yapılırsa,

bu arada METRO değil o. Hafif raylı sistem...

10275 Mesaj
20 Haziran 2010; 2:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

arkadaşlar minibüs konusunda sakin olmakta fayda var... Hatırlayın ki, taaa ilk metro kurulduğu zaman ne dendi? batı hattındaki minibüsler kalkacak dendiydi de o zamn minibüsçüler odası başkanı bu habere k*çı ile gülüyordu... Peki ne oldu? Hepsini kaldırdılar çok şükür ve batı bölgesi minibüs dehşetinden kurtuldu.. Sırada doğu bölgesi var... Zamanla o da olacaktır... Hele ki metro GÜRSU'ya dek uzansın o zaman olur olacaklar...

Altıparmak ve Heykel projesini yeni duydum çok iyi olur yapılırsa,

bu arada METRO değil o. Hafif raylı sistem...

Plana göre Kestel girişine kadar uzanacak. Gürsu durağida kestel durağida yaşam yerlerine uzakta kalacak. İlk etapta ara ulaşim minibüsler ile olacak ancak sonrasinda ring hatlar olacak.

Hatta aldiğim bazi duyumlar 3minibüs yerine 1 ufak otobüs verileceği yönünde.

Özellikle gürsu vede kesteldeki çoğu minibüsçü ile anlaşmaya varildi. Çünkü herkesin işine gelecek tarzdan bir proje.

Daha sonraki projelerde de ring otobüsler kaldirilip tramvaylar olacak. Yani avrupanin 40-50 sene önceki ulaşimini ancak 20 sene sonra yakalayabileceğiz...

Ama kestel hatti ne zaman bitecek kimse bilmiyor.

Şu ulaşim sistemi otursunda artik arabamla sağa sola çikmayayim.

Birde mevcut hatlar erken kapaniyor, ulaşim en az 01.30a kadar sürmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 20 Haziran 2010; 2:07:39 >

589 Mesaj
20 Haziran 2010; 7:45:37 

Paylaşım için teşekkürler, bursa mobeseye çabuk alıştı genellikle hız sınırlarına uyulduğunu görüyorum.

Benim bir sorum var, Geçit lambalarından organize sanayi istikametine giderken çevre yolu bağlantısını geçince bir mobese var bunun yaklaşık 200m önünde 30km hız sınırı tabelası var şimdi burda mobese neye göre çalışıyor 70 km'mi 30 km'mi bana bayağı sıkıntı yaptı 30 la gideyim diyorum fakat gidemiyorum arkadakiler selektör korna yapıyor, trafik 60- 70 arası akıyor (Bana 30 km tebelası yol çalışmasından dolayı koyulmuş gibi geliyor).

Ayrıca kamyon kamyonet bunların 50 km ile gitmesi gerekli fakat 70,80,90, 100 gidiyorlar bu nasıl olacak radar bu binek bu kamyonet ayırımı yapabiliyormu.

Ayrıca daha çok kırmızı ışığa mobese koysalar daha iyi olurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof2150 -- 20 Haziran 2010; 7:53:44 >

Daihatsu Sirion 2005 Mavi 1.3 102 ps. 0-100 9.6 sn. 100-0 39 m. Şehir içi ortalama tüketimim 100 km/ 5.7 - 6.3 lt. arasında.

1920 Mesaj
20 Haziran 2010; 8:49:47 

Kurulan MOBESE'lerin henüz devreye alınmadığını duydum.Sanırım yazılım vb... gibi altyapıları tamamlıyorlarmış.Bu konuda bilgisi olan var mı?Devreye alındıkları zaman üzerlerinde aktif olduklarını gösteren ufak aydınlatma vb... şeyler olması gerekmiyor mu?

10275 Mesaj
20 Haziran 2010; 16:56:23 

Aydinlatma olmuyor, gece görüş kameralari oluyor. Ki onlarda şu anda aktif. Geçen özellikle yavaş geçtim yukaridaki kameralarin etrafinde hafiften yanan kirmizi ledler vardi.

Geçen ay bunlar yanmiyordu. Ancak şu anda ledler yaniyor. Ancak hala aktifmi değilmi gerçekten bilgim yok.

Karanlikta birileri hizli geçse flaş çakarsa anlariz ama kimsede hizli gitmiyor artik :)

Geçitten organize saniyeye gidişteki 30tabelasi sanirim metro çalişmalarina yaklaşildiği için konmuş. Oradaki radarlarin 30a ayarlandiğini sanmiyorum. Diğerleri ile ayni olmasi gerekiyor yani 70e ayarli olmasi gerekli.

Bu arada kameralarin sayisi gitgidide artiyor. Şehir içi yollarda bir çok yere kamera koyuyorlar. Benim gördüğüm altiparmakta 2 tane setbaşinda 1 tane yeşilde 1 tane çekirge vede stad çevresinde 6-7 tane kadar plaka tanima sistemli kameralar konuyor.

7006 Mesaj
20 Haziran 2010; 17:10:39 

Devreye girdi mi girmedi mi bilmiyorum ama orda durması bile yeterli.İnsan riske giremiyor .

Küçük sanayinin orası çok felaket.Rampada hızını alan geliyor.Aman yavaş gideyimde durduk yere para çıkmasın cebimizden diyorum orta şeritte hızımı 70 km ye indiriyorum.10 sn sonra tamponuma biri yapışıyor.Bazılarıda sanki hata bendeymiş gibi artistlik yapıyor.Allah tan sonrasında kamera yokta alıyoruz havalarını

510 Mesaj
20 Haziran 2010; 17:24:45 

Ulubatlı bulvarından ankara yoluna dönüş yok mu beni benden alıyor orası.

Minibüslerin diklemesine duraktan çıktıkları yerden bahsediyorum.

Duraktan çıkmadan bekliyorlar 1

Yola inince yolun ortasında bekliyor 2

ankara yolunda sağ şeridi kapatıyor indir-bindir 3

10275 Mesaj
23 Haziran 2010; 1:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: umutbulut10

Ulubatlı bulvarından ankara yoluna dönüş yok mu beni benden alıyor orası.

Minibüslerin diklemesine duraktan çıktıkları yerden bahsediyorum.

Duraktan çıkmadan bekliyorlar 1

Yola inince yolun ortasında bekliyor 2

ankara yolunda sağ şeridi kapatıyor indir-bindir 3

Orada olmalari yine iyi sayilir. 2-3 ay öncesine kadar kentmeydani önünde lambalardaydilar. Ozaman çok daha kötüydü.

Hey gidi Bursa. Vakti zamaninda santral garaji hatirlarim. Alt kismi tamamen minibüs karmaşasi üst kismi ise şehirlerarasi otobüsler..

7006 Mesaj
23 Haziran 2010; 12:49:12 

Dün akşam dikkat ettimde küçük sanayi kavşağının ordaki radarların çevresinde hız sınırı 50 olarak belirlenmiş.Öyle inşaat için konulan tabelalardan değildi orjinal tabela.Bana çok mantıksız geliyor tamam hadi 70 o yol için normal sayılır ama 50 km de biraz abartı olmuş.

10275 Mesaj
26 Haziran 2010; 16:55:52 

Dediğin tabelayi eve gelirken az önce farkettim. Ataevlerden indikten sonra. Ama tabela radar cihazini geçtikten hemen sonra.

Esasinda orada 50 olmasi normal. Çünkü orada geçen sene durağa giren araçlardan dolayi 5 kişi ölmüştü.

Diğer yerlerde ise normal olarak 70.

2722 Mesaj
26 Haziran 2010; 20:06:31 

kimse kusura bakmasında bursada trafik sorunu düzelmez.bu sorunun kaynağı şehrin genel sosyolojik yapısından kaynaklanıyor.dolmuşçulara bakmadan normal vatandaşın nasıl kullandığına baksak daha doğru olur, bakın Akhilleus ne diyor,70le gidince biri tampona yapışıyor.yani suçu dolmuşçuya şuna buna atmadan kendimize bakmalıyız.gerçek medeniyet budur.

sonra şark kafası garp kafası geyiğinide bırakalım.bu işin şarklısı olmaz,doğrusu eğrisi olur.avrupa işini layıkıyla yaparken biz hala kafa yapımızı tartışıyoruz.

aynı hafta aynı durağa 2 kere araba çarpıyor,ölümlü kazalar oluyor,yöneticilerde süper bir çözüm bulup durağı kaldırıyor.vatandaşta demiyorki bari yavaş gidelim...yöneticiside aynı şey halkıda...

589 Mesaj
26 Haziran 2010; 20:39:55 

Orayı 50 km yaparak çok abartmışlar bence, 70 iyi olurdu, zaten durağa girenlerinde 70 ile giderken girdiğini zannetmem en az 140 vardır.

Daihatsu Sirion 2005 Mavi 1.3 102 ps. 0-100 9.6 sn. 100-0 39 m. Şehir içi ortalama tüketimim 100 km/ 5.7 - 6.3 lt. arasında.

10275 Mesaj
28 Haziran 2010; 12:28:18 

Oraya 50 tabelasinin tamamen uyari amaciyla koyulduğunu düşünüyorum.

Tüm batçiklarda da hiz siniri 50dir ancak kim 50ile gidiyor?

Radar 70e ayarli. Tabela radardan sonra!

Metro önündeki durak tekrar yerine geldi. Ama o duraği tekrardan cadde üzerine yapmak yerine biraz içeri alarak yapamazlarmiydi hala merak ediyorum.

Berat23 Bursada bahsettiğiniz kadar trafik sorunu yoktur. İnsanlar bence oldukça bilinçi vede sorunsuz kullaniyorlar. İstisnalar çikabilir elbet ancak genel olarak trafikte sorun olduğunu yada trafiktekilerde sorun olduğunu çokta fazla düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 28 Haziran 2010; 12:32:51 >

7006 Mesaj
29 Haziran 2010; 23:14:29 

Bugün tesadüf çektim.

57 Mesaj
30 Haziran 2010; 15:57:21 

Koruparkın oradaki inşaat nedeniyle sanayiden geçenler, içlerinin dışına çıktığını yazmış... Ben işim gereği mecbur hergün bu dandik parkeli yolda gidip geliyorum.
Burdaki herkesin daha sıfır km araçlarında bile 5000 km sonra birçok yerinden ses gelmeye başlıyor.
Acaba onca TIR, Kamyon trafiği var diye mi yaptılar burayı diye soruyor insan kendine ama madem öyle adam gibi bi parke taş koyun demi, o ne öyle ya yamru yumru yollar...

815 Mesaj
30 Haziran 2010; 21:33:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ersinsahin

Koruparkın oradaki inşaat nedeniyle sanayiden geçenler, içlerinin dışına çıktığını yazmış... Ben işim gereği mecbur hergün bu dandik parkeli yolda gidip geliyorum.
Burdaki herkesin daha sıfır km araçlarında bile 5000 km sonra birçok yerinden ses gelmeye başlıyor.
Acaba onca TIR, Kamyon trafiği var diye mi yaptılar burayı diye soruyor insan kendine ama madem öyle adam gibi bi parke taş koyun demi, o ne öyle ya yamru yumru yollar...

Berbat ötesi bir yok katılmamak elde değil.

342 Mesaj
9 Temmuz 2010; 0:27:30 

8.Temmuz itibarıyla Orhaneli Yolu - Beşevler Kavşağındaki kameralar faaliyete geçmiş midir? Bugün Orhaneli yolundan gelirken sağda Jimer Hastanesine dönen yola sağa dönerken kırmızıda döndüm kameraların kurulu olduğunu da unuttum. Birçok kavşakta sağa / sola kırmızı ışık olsa dahi dönmenin çok büyük sakıncası olmadığını zannediorum ama şimdi kameralar faaliyete geçmişse kırmızda yolu karşıdan karşıya geçenlere ek olarak bu şekilde kırmızıda sağa / sola dönenleri de çekiyor mudur acaba?

10275 Mesaj
4 Ağustos 2010; 0:40:45 

O konuda hala tam emin değilim. Ama taksiciler saga sola dönüşlerde lambalara çok fazla uymuyor. Demekki islevsiz.

Bu arada yukarıda organize sanayideki parke taslardan bahsedilmiş. O taslardan nefret edenlerden biride benim. Adam gibi parke döşense inanın keyif verecek ama su anda en konforlu araçta dahi rahatsızlık yaşanıyor. Nosab kısmen daga iyi bir durum var.

Metro calışmalarından dolayı koruparkin orası fena. Ama şimdilik çekeceğiz. Ben altinsehirde yaşadığım icin bu trafikten fazla etkilenmiyorum, arka yoldan nosabin icinden minareli çavuşa ordanda besasin oraya doğru inip aradan biryerden koruparka çıkıyorum :)
Özellikle is çıkış saatleri insana nefret ettiriyor!

Mudanya yolundan korupark tarafına gitmek isteyenlere bir başka alternatif önereyim.
Mudanya yolunda ikerkerken sanayinin başladığı yerdeki yoncadan yukarı hamitler yönüne doneceksiniz vede ilk soldaki yoldan devam edeceksiniz. Sizi dümdüz koruparkin oraya çıkarıyor. Yol çift yönlü geniş bir yol insanlar burasını çözene kadar kullanın derim donustede aynı yoldan geri istikamette devam edip gidebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3473 Mesaj
4 Ağustos 2010; 3:27:51 

metronun ilk yağıldığı hat tamamen gereksiz bence ilk kesinlikle fsm , beşevler ,dikkaldırım , çekirge , altıparmak isitikametinden geçmeliydiki terafiğin yükünü komple almalıydı. dikkaldırımdan beşevlerden fsm den binmek için aktarma yapmak zorunda kalıyor insanlar ki çekirgeden bahsetmiyorum bile . gidipte altın şehire metro bence saçma oldu

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

10275 Mesaj
15 Ağustos 2010; 3:52:38 

İyide bu tam metro hattı değil. Bursaray olarak gecer. Kaldiki bence merkezi noktalardan geçiyor. Heykele, çarşıya, altıparmaka ulaşmak çok sorun yaratmıyor. İleriki dönemlerde tam metro calışması düşünülüyor ancak su anda asil amac ana alterlere ulaştırmak. Altınsehir, kestel gibi kesimlere bursarayin, sizin dusuncenizin aksine çok gerekli oldugunu düşünüyorum.

Yoksa metro yapicam diyorsan sonu gelmiyor. Fsmye, ataevlere, hamitlere heryere uzatman gerekiyor. Maliyet olarak çok yüksek. Bursaray şimdilik işlevini yerine getiriyor sonra yapılması gereken metrodan ziyade güzel tramvay bağlantıları.

Bem Viyana'da böyle gordum :)

7006 Mesaj
19 Ağustos 2010; 22:55:20 

Arkadaşlar eniştem bugün bi polisle konuşmuş.Millet öyle bir ceza yiyormuşki ceza kesen yazıcılar yetişemiyormuş.

10275 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:06:15 

Ciddimisin yoksa şakamı yapıyorsun anlamadım

7006 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:16:08 

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Ciddimisin yoksa şakamı yapıyorsun anlamadım

Gayet ciddiyim kullandığı ifade aynen buymuş.Çok normal karşılıyorum aslında.Millet dip gaz geçiyor radarların altından.Ee elektronik alet bu 71 km hız yapsan basıyor cezayı

İşte bir örnek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 19 Ağustos 2010; 23:17:34 >

10275 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:31:54 

Bu radarlarda %10 farkı yokmu. Ulan %10 fazlasi yoksa en az 20 ceza yemisimdir.

Daha mobese merkezi açılmadı nasıl ceza yazabiliyor merak ediyorum.

Kaç gecedir 100 üzeri geciyorum oralardan. Normalde flaş çakması gerekli ancak flaş yok. Yoksa gece görüş kamerası flaşsızmı.

Cezaları bir kontrol edeyim umarım basıma is almamasımdır...

10275 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:34:35 

Fakat çektiğin videodan birsey anlamadım ne anlatmaya çalıştın.

Kamyonun hızıyla alakalı olarakmi koydun kamyonun hız yapmasından bize ne :)

7006 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:41:06 

Demek istediğim kamyonlar bile radarın altından en kötü 80-90 la geçiyor.O kadar ceza yazılması normal.

Bir kaç hafta önce radarlarda çalışma yapıyorlardı.O zaman yine aynı polis bahsetmişti bi kaç gün deneme yapacağız ağustosta da ceza kesmeye başlıyoruz diye.Aman hocam dikkat et benim duyduğum 250 lira ceza kesiyorlarmış yazık günah.

39 Mesaj
7 Eylül 2010; 16:56:46 

Bugün kent meydanına çıkarken gördüm,minibüsler yine kent meydanının oraya alınmış.Geçici birşeyde olabilir kalıcıda.Bugün Recep Tayyip Erdoğanın gelmesinden de kaynaklanabilir bu yer değişimi.Ama bana kalıcı gibi geliyor.Gençosmanıda berbat ediyolardı.Aracı olanlara müjde :D Çekeceğiniz var :D

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.
Şeyh Edebali

39 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:44:27 

Aynı günün akşamı kent meydanına giderken birde ne göreyim, minibüsler yok :D Yine kaldırmışlar :D Demekki başbakana özel bişeymiş :D

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.
Şeyh Edebali

10275 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:54:20 

dün olay gazeteside okuduğum haberi aktarmak istiyorum; 6 eylül tarihinde yürürlüğe girmesi beklenenen mobese kameralari daha göreve başlamadi.

Mobese hizmet binasindaki eksikler bitmediği için 1 ay kadar sonra açilacak.

Ayrica gezici hiz radarlarida olacakmiş. (Daha önce yukarida da bahsetmiştik zaten)

Gezici kendini 70e yada 77ye kilitleyecek kendini geçeni yakacak!

Şunu söylemek istiyorum, bu iş sadece trafiğin gereksiz yere skişmasina sebep olacak. 5 ay sonra yiyecekleri küfürlerden sonra gezici radari kaldirmak zorunda kalacaklar
Çevre yolu 70, izmir yolundan giriş70!!! istanbul yolu 70, ankara yolu 70 heryer 70!!!,

Tekrar ediyorum bu uygulamalari abartirlarsa inanin trafik gereksiz yereyoğunlaşacak!

1920 Mesaj
8 Eylül 2010; 15:08:19 

Koruparkın oraya nasıl bir alt geçit & raylı sistem yapacaklar merak ediyorum.İş yerim orda olduğu için hergün sanayi içindeki dandirik yollardan gelmek zorunda kalıyorum.Tam olarak proje detayını bilen var mı? Radar kameralarının da 7 eylülde devreye alınacağını duymuştum ama ne derece doğru bilemiyorum.

10275 Mesaj
8 Eylül 2010; 15:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Koruparkın oraya nasıl bir alt geçit & raylı sistem yapacaklar merak ediyorum.İş yerim orda olduğu için hergün sanayi içindeki dandirik yollardan gelmek zorunda kalıyorum.Tam olarak proje detayını bilen var mı? Radar kameralarının da 7 eylülde devreye alınacağını duymuştum ama ne derece doğru bilemiyorum.

Koruparkin orasi batçik olacak diye biliyorum. Şehrin heryerinde olan batçiklardan farkli olmayacaktir.

Dünkü olay gazetesinde radarlarin vede mobese kontrol binasinin hala devreye girmediği yaziyordu.

7006 Mesaj
8 Eylül 2010; 17:08:49 

Mobese kameralarını bilememde küçük sanayinin ordaki radarlar çalışıyor.Deneme ücreti 250 tl

10275 Mesaj
8 Eylül 2010; 17:41:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Mobese kameralarını bilememde küçük sanayinin ordaki radarlar çalışıyor.Deneme ücreti 250 tl

Güzel kardeşim kaç haftadir çaliştiğini söylüyorsun ancak hiç denk gelmedi daha. benim ev altinşehirde. Her allahin günü ayni yerden 70üzerinde geçiyorum. ceza falan görünmüyor.

Ama olurda 20 tane radar cezasi birden görünür vede 5000lira ödeme çikarsa ozaman fena olur işte :)

Özellikle ticari araçlarin 50ile geçmesi gerektiği belirtiliyor, pek, hangi otobüs, minibüs, servis 50ile geçiyor?

Hiç biri 50ile geçmiyor. Cezalar yazilmaya başlansaydi haberim kesin olurdu. servis işiyle uğraşayan birsürü tanidiğim var hiç birinden duymadim daha.

Kimlere ceza gelmiş hiç fikrim yok ancak bizzat cezayi görmediysen inanma derim. belki 1-2 gün test amaçli çaliştirmişlardir o arada birileri ceza yemiştir ancak tekrar diyorum resmi olarak çalişmaya başlamadi diye biliyorum.

510 Mesaj
8 Eylül 2010; 20:03:36