- x
Borç Verdim Alamıyorum | Yardımınız Fikirleriniz Lazım
46 Cevap5488 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

64 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:16:26 

içerik genişletildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phys -- 8 Ağustos 2010; 0:47:36 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Haziran 2010; 17:20:14 

Sen sinirini yenemiyorsun . Neden yaptım ulan ben nasıl kandım gibi şeyler diyorsun tahminim içinden .

Bu tür kumar işlerine parayı kaptıran insanlardan borcunu ancak silah zoruyla alabilirsin

1033 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:21:37 

Geçmiş olsun.Beklemekten başka yapabilecegin hiçbirşey yok.Belki insafa gelirde senin paranı verir.Bundan sonra daha dikkatli olursun inşallah.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

961 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:23:26 

adamda ar namus yok döversen alırsın böyle tiplerden paranı çok sıkıştırıcan böyle çakalları çok korkutucan ufak ufak alıcan sonrada ilişiğini kesicen hade eyv. diyeceksin

DH 13 Eylül Gazileri

3060 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:25:25 

bir deyiş vardır..

Para isteme benden buz gibi soğurum senden.. sanırım bu olayı açıklıyor... arkadaşım bu zamanda yapılmaması gereken şeyi yapmışsın.. kimse kimseye borç felan vermemeli çünkü verildiğinde mümkün olduğu kadar ertelenir geri ödeme.. hele bir de kumar varsa hiç geri alamayabilrsin..

artık soğu su iç bu paranın üstüne.. o adamın ancak sağlam bir geliri olacak ki geri ödesin...başka türlüsü zor.

625 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:26:28 

Adamin parasi varmi bakalim odemeye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

383 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:28:02 

benim babamda 1,5+ 4 verdi alamıyo :D daha da alamaz zaten bence sende umudu kes kumarcılardan para zor çıkar

236 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:35:37 

Ben 5 sene önce Dayı oğluna 20.000 lira borç vermiştim gidiş o gidiş

demem o ki ya unut ya da sonuna kadar git.

One Life Live It

64 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:41:16 

arkadaşlar teşekkür ederim fikirleriniz için.

sinirimi yensem, 6 bin liralık hayat dersi oldu diycem ama sinirimi yenemiyorum

3060 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:43:02 

bundan sonra artık anneniz babanız veya kardeşiniz hariç kimseye borç para vermezsiniz umarım.. bu zamanda çok dikkatli olmak gerek. zaman çok kötü ve heryer dolandırıcı kaynıyor.. her türlüsünden..

64 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:47:14 

quote:

Orijinalden alıntı: m3tyu

Adamin parasi varmi bakalim odemeye?

adamın parası yok ama ailesinin de herkese borcu ve ailesi 350-400 bin liralık evde oturuyor. arabaları falan var.

Uzaklaştırılmış
13 Haziran 2010; 17:49:46 

Ne yap ne et o parayı al bence.Adam resmen enayi yerine koymuş seni.Böyle ş.... çok benim başımada geldi ama hallettim çok şükür.

64 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Sen sinirini yenemiyorsun . Neden yaptım ulan ben nasıl kandım gibi şeyler diyorsun tahminim içinden .

Bu tür kumar işlerine parayı kaptıran insanlardan borcunu ancak silah zoruyla alabilirsin

evet üstadım aynen öyle.

616 Mesaj
13 Haziran 2010; 17:59:04 

Arladaşlar bilemezsiniz ki kim nedir ne değildir.Paranı kumarda kaybetmiş takıntısını boşver (kendin diyorsun uyuyamıyorum)borçlu olarak gör paranın peşinden git.Bu dervirde kimseye borc vermiyeceksin deyişi çok önyargılı olmuş şu dünyada herşey bizim için hiç belli olmaz ne olacağımız.Biz yüzbinlerce lira(5 kuruş kredi dahi alamadık) borca girmiştik kuruşu kuruşuna ödedik.O kadar çok ihtiyacımız vardı ki anlatamam.Düşünüyorumda ya borç bulamasaydık ?Düşünmesi bile kötü...İnsan oğlu çiğ süt emmiş boşuna dememişler.

64 Mesaj
13 Haziran 2010; 18:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Arladaşlar bilemezsiniz ki kim nedir ne değildir.Paranı kumarda kaybetmiş takıntısını boşver (kendin diyorsun uyuyamıyorum)borçlu olarak gör paranın peşinden git.Bu dervirde kimseye borc vermiyeceksin deyişi çok önyargılı olmuş şu dünyada herşey bizim için hiç belli olmaz ne olacağımız.Biz yüzbinlerce lira(5 kuruş kredi dahi alamadık) borca girmiştik kuruşu kuruşuna ödedik.O kadar çok ihtiyacımız vardı ki anlatamam.Düşünüyorumda ya borç bulamasaydık ?Düşünmesi bile kötü...İnsan oğlu çiğ süt emmiş boşuna dememişler.

sen de haklısın kardeşim.

1033 Mesaj
13 Haziran 2010; 18:11:04 

Valla ben olsam gıder adama 2tane sıkardır. Ozaman görsün kımı kandırıyormus. Anca öyle korkar yoksa senın parani sözle senetle vermez.

• Tony Montana.
  • MAFİA II FANCLUB.
  • Professiyonel Gamer.

•  
    1077 Mesaj
    13 Haziran 2010; 18:14:06 

Valla bu noktadan sonra ya sineye çekeceksin ne bu adamla ne bu ailesiyle konuşacak, ne de selam vereceksin.

ya da sonuna kadar giip paranı arayacaksın gerekirse dava açacaksın haciz le alsınlar.

ama hangisini yaparsan yap sonunda adamın karşına çıkıp 7bin lira için değermiydi bunlara he seni adam sanmıştım diyeceğini unutma. o duruma hazırla kendini.

1215 Mesaj
    13 Haziran 2010; 18:14:22 

Uzaktan Akraba≠Akraba

Akrabaya,dosta bile borç vermeyeceksin bu durumda.Forumda çok konu açılıyor dost kazığı yiyenler,geçmiş olsun hukuki yöntemler ile geride alamazsın elinde belge yok.SMS olmaz sanırım.

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
    357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
    _

117 Mesaj
    13 Haziran 2010; 18:16:58 

Ses mes ise yaramaz diye biliyorum.

Adam dese ben dün verdim. Diye ne yapabilirsin. ?

En iyisi soğuk su iç. Yada psikopata nagla kendini zirt Pitt ara. Evine git. İsyerine uğra hergun. Annesi babası varsa onlara soyle. Adamı git dov.

Gecmis olsun. Nasıl guvenipte para verdin bu devirde senetsiz?

101 Mesaj
    13 Haziran 2010; 18:24:41 

Senetsiz borç vermek saçmalık,Bundan sonra yapacak birşey yok hakkını al zorla Ama zorlarken fazlada abartma :D Kasasını fln bozma

Uzaklaştırılmış
    13 Haziran 2010; 18:29:07 

Sık kafasına nazımım

1798 Mesaj
    13 Haziran 2010; 18:47:46 

phys@

Zamanında ben de onbinlerce TL para kaptırdım. Borç verdim alamadım. Banka kredisine kefil oldum, benim üstüme kaldı. Uzun süre sıkıntısını çektim. Aklıma geldikçe hala moralim bozulur. Başıma gelenler beni 7-8 yıl geriye attı. Yoksa şimdiye kadar güzel birikim yapmıştım. Şu an durumum iyi, maaşım da düzgün Allaha şükür. Çevremi bu tür insanlardan temizledim. Şimdi kafam rahat. Başımıza ne geldiyse hep dost ahbap dediğimiz insanlardan geldi. Kimse verdiği sözü tutmuyor.

Senin şu yakının kumarbazın önde gideniymiş madem, fazla ümitlenme derim. Bak senin gibi kaç kişiye borcu varmış. Böyle birinden senet alsan ne olacak ki. Elinde malı mülkü varsa al elinden bir senet icraya ver. Ama hiç birşeyi yoksa neyini alacaksın? Ailesi beni hiç arayıp sormadı demişsin de, onlar da kendi çocuklarının derdine düşmüş dostum. Eğer beraber yaşıyorlarsa günde kaç alacaklı kapılarına dayanıyordur kimbilir.

Neyse ki giden çok büyük miktar değilmiş. Anladığım kadarıyla şu an kötü durumda da değilsin. Yapılan elbette hoş değil, insanda moral bırakmıyor, seni çok iyi anlıyorum. O adamdan birşey bekleme, paranı verse verse bir ailesi verebilir. Bir bakarsın, ileride ufak ufak ödemeye başlarlar paranı. Şu aşamada kafaya takmanın bir anlamı yok. Kafana ne kadar takarsan sana o kadar zarar. Umarım paranı geri alırsın. Alamazsan da sineye çekeceksin, yapacak birşey yok.

64 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:01:48 

çok sağolun zahmet edip yazıyorsunuz. şu kafasına sıkma mevzusu dışında herkese teşekkür ederim.
    zahmet verdim kusra bakmayın

1046 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:22:41 

o kadar sinirliysen adamı dövdür
    zaten çok kişiye borcu varmış diyosun kimin dövdürdüğünü bile anlayamaz

64 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:25:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Nbcheroes

o kadar sinirliysen adamı dövdür
    zaten çok kişiye borcu varmış diyosun kimin dövdürdüğünü bile anlayamaz

179 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:29:11 

Ben olsam direk mahkemeye verirdim.

Hadi maddi durumu olmaz, kumar oynamaz, başkalarına da bu kadar borçlu olmaz bi şekilde sabredilir. Ama bu kadar şey bi arada olunca verirdim artık (sms ler ve adamın mail kutusu yeterli kanıt)

"İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlardan uzak olmak istiyordum. Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi."

1592 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:34:39 

mahkemeyle uğraşma derim çok ama çok uzun sürer avukat parası falan derken uçup gider paran bence adamı önce ailesinin önünde döv baktın olmuyo tek bacağına sık baktın gene olmuyo bırak biraz zaman geçsin adamın ailesinin arabasını çal change et ya da adamı uzun bir süre sonra öldür ben olsam bunları yapardım

dalga geçmiyorum

4629 Mesaj
    13 Haziran 2010; 19:40:04 

Sıkmazsanız eğer gene aynı şeylere devam edicektir. Boşuna can çıkar huy çıkmaz dememişler. Siz sıkıştırın olmadı başkalarına sıkıştırttırın eğer yumurta kapıya gelirse ne yapar ne eder o parayı size bulur getirir. Bu tarz insanlar ödleğin önde gidenidir. Masa başında sadece para harcadıklarını sanarlar ama hayatlarınıda parayla beraber o masa başında harcarlar. Uzun lafın kısası kesinlikle boş bırakmayın , aile - dost hatrı dinlemeyin.

Not: Paranızı öderse büyük ihtimal başkasından borç alarak ödemiş olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özkan -- 13 Haziran 2010; 19:41:53 >

64 Mesaj
    13 Haziran 2010; 20:24:39 

quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

mahkemeyle uğraşma derim çok ama çok uzun sürer avukat parası falan derken uçup gider paran bence adamı önce ailesinin önünde döv baktın olmuyo tek bacağına sık baktın gene olmuyo bırak biraz zaman geçsin adamın ailesinin arabasını çal change et ya da adamı uzun bir süre sonra öldür ben olsam bunları yapardım

dalga geçmiyorum

:)
    kardeş sen benjamin linus çıktın tam :)

2154 Mesaj
    14 Haziran 2010; 4:56:26 

Akrabam,arkadaşımla ticaret yapmam kimseye borç vermem.3 ay önce arkadaştan bir 2.el telefon aldım bir sürü sorun çıktı.Telefonu geri aldı paranı veririm dedi bouştuk.130 lira için 10 yıllık arkadaşımla konuşmuyorum.İstesem başka yollarla o parayı alırım ama o kadar para için aramızda düşmanlık çıkmasına gerek yok.Tabi 7000 lira gibi birşey olsaydı sonu fena olurdu.

1764 Mesaj
    14 Haziran 2010; 7:28:33 

bazı arkadaşlar mahkeme demiş ama mahkemeyi ilgilendiren bir suç yok ortada. senet olsaydı o zaman icra takibi yaptırabilirdin. git ailesinden her gün "param yok bir 100 tl verin" de huzursuz et. "senet yapalım" de yok dedikleri anda da.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

17 Mesaj
    14 Haziran 2010; 7:40:45 

Tamam be Yiğit verecez paranı amma büyüttün koçum

[img]http://img2.imageshack.us/img2/8049/dddi.gif[/img]

1592 Mesaj
    15 Haziran 2010; 7:44:06 

quote:

Orijinalden alıntı: phys

:)
    kardeş sen benjamin linus çıktın tam :)

gerçekten ciddiyim bu devirde tek çözüm yolu budur hak hukuk falan bahane anca hakim falan tanıdığın olacakki halledeksin işini yoksa maganda olmak durumundasın

174 Mesaj
    15 Haziran 2010; 9:02:34 

Arkadaşı 400 lira verdim. 50sini verdi şuan kayıplarda..
    O verdiğim parayla da karı kızı doyurdu. Bana gelseydin ben ayarlardım sana dedim yok illa o karılar olcakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munkyonline -- 15 Haziran 2010; 9:03:52 >

Ben,ben oldugum sürece yaşarım.

1839 Mesaj
    15 Haziran 2010; 10:04:30 

Git bi güzel döv ve bi tarih söyle adama atıyorum işte temmuz sonuna kadar getirdin getirdin getirmezsen ... bilmem ne işte kafandan sağlam bi tehdit oluştur ve ona söyle. Eğer o tarihe kadar paranın birazını getirirse yine döv getirmezse ilk başta tehditte söylediğin şeyi yap...

Ki zaten o arada tamamı olmasa bile az bi para getirsede anlaşılırki adam artık uçukladı para toplamaya çalışıyo o yüzden bi dahaki sefere daha az dövmeni tavsiye ederim...

18 Mesaj
    15 Haziran 2010; 10:06:44 

anlaşırsak ben borcunu alırım adamdan ama yarısını verebilirim sana

Uzaklaştırılmış
    15 Haziran 2010; 10:10:18 

özet geç

1785 Mesaj
    15 Haziran 2010; 10:14:05 

Annem Babam Kardeşime borç veririm sadece, başka kimseye vermem.

Battlefield4 : rhante

Cep Telefonu, Tablet, Haber

3959 Mesaj
    15 Haziran 2010; 10:15:14 

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

o da gider başkasından çalar, borcunu temiz bir şekilde alabilmek en iyisi. Alamıyorsan yapacak birşey yok. Senet imzalat diyeceğim de imzalamazsa sıkıntı olur, silah zoruyla yaparsan o zaman de kanunlar karşısında suçlu olursun, çetecilikten içeri bile alırlar.

Ben de durumu çok kötü olan bir arkadaşa parça parça toplamda 1300 TL, arada sırada da harçlık verdim onları saymıyorum bile. O parayı bana ödeyeceğini söylese de ben ödeyeceğine inanmıyorum. Sevdiğim bir arkadaşım, borcumu alabilecekmişim gibi bakmıyorum ama arada sırada para istiyor vallahi yok diyorum. Eğer bir insanın sağlık durumuyla ilgili bir durumu yoksa kesinlikle borç para verilmez. Ben bunu öğrendim bunu bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyorhan -- 15 Haziran 2010; 10:20:34 >

1534 Mesaj
    15 Haziran 2010; 10:18:24 

Benim bir yakınımada olmuştu aynı olay. Kardeşini aldı yanına (1.95) taktı beline silahı. Gitti bastı adama bir tane sıktı topuğuna. 3 Gün içinde o adam köpekler gibi kapısının önüne gelip parayı verdi bir dahada görmedim.

Ne tıkırtı var ne sıkırtı.

6 Mesaj
    15 Haziran 2010; 12:27:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

adamda ar namus yok döversen alırsın böyle tiplerden paranı çok sıkıştırıcan böyle çakalları çok korkutucan ufak ufak alıcan sonrada ilişiğini kesicen hade eyv. diyeceksin

449 Mesaj
    15 Haziran 2010; 12:36:50 

merhabalar. bence bu olaydan çıkaracağınız en büyük ders asla başkasına borç vermek için başkasından borç almamanız gerekliliği.
    siz aileniz sayesinde kurtulmuşsunuz bu yüzden felakete sürüklenen insan çokdur.
    çözüme gelince anlattıklarınıza göre parayı iyilikle vermeyeceği bellii konuyu babanıza havale edip senet imzalatın.

14744 Mesaj
    14 Temmuz 2012; 16:05:54 

quote:

Orijinalden alıntı: phys

arkadaşlar teşekkür ederim fikirleriniz için.

sinirimi yensem, 6 bin liralık hayat dersi oldu diycem ama sinirimi yenemiyorum

Dostum konunu yeni gördüm ama bu konu hakkında konu açtım

adamın üstüne araç ve ev yoksa bişey çıkmıyor davadan

http://forum.donanimhaber.com/m_63085720/tm.htm

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

3458 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Reasonable
    14 Temmuz 2012; 16:49:21 

Durumu kötü olur ödeyemez neyse de borcu olupta evine plazma cebine iphone alan adamarı gördükçe vurasım geliyo yeminlen.Bir de bu herifler müslüman geçinen tayfadan..İslamiyette Allah'ın affetmediği tek günah kul hakkıdır bilen bilir.

You are weak. Why are you weak? Because you lack... hatred!!

4 Mesaj
    17 Temmuz 2012; 16:23:45 

Gecmis olsun. Yababilcegin en mantikli sey bundan ders cikarmak olur! Pahali tecrubeler herzaman en etkili dersler olur. Buda sana iyi bir tecrube oldu. Artik gelecekte daha dikkatli davranirsin. Kafana takmaya degmez artk! Snn ondan umudunu kesmen en iyisi olur. Hem bir gun paran geri donmus olursada bu sana guzel bir supriz olur!

25 Mesaj
    17 Temmuz 2012; 16:40:42 

çok zor bir durum birde yakın arkadaşlarınız akrabalarınızı kıramayosunuz borcu alırkende tşk ediceklerine tavır yapmaları en kötüsüde bu sanırım

221 Mesaj
    17 Temmuz 2012; 16:47:09 

annesine babasına söyle. ya da senet imzalattır.

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Borç Verdim Alamıyorum | Yardımınız Fikirleriniz Lazım
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422