Şimdi Ara

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
596
Cevap
11
Favori
155.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimkide 1oo binde olacak servis dahamıı avantajlı.
  • 301 TL bence çok iyi tutmuş.Özele gitmeye gerek yok.Çogu ozel 10000 de yaptırıyor 150-200 civarı tutuyor.Burda 300 veriyorsun ama 15000 de bir.10 000 de bir 200 tl yapar.Bence çok pahalı değil.Bir de dizeller pahalı derler.
  • demekki servise gitmekte fayda var bu arada epeyi dolaştım mazot 2 çentik inmiş adetakokluyor.
  • bana da çok makul geldi bu fiyat.
    mekanik bakım onarım : 17,11
    yağ filitresi : 11,99
    hava filitresi : 22,95
    mazot filitresi : 63,07
    rotil alt : 32
    ön balata : 50.85
    Opet 10w40 motor yağı:60
    TOPLAM :257.97
    iskonto :2,57
    kdv matrahı :255.40
    kdv :45,97
    fatura toplamı :301,37
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahirdzgn1

bana da çok makul geldi bu fiyat.
    mekanik bakım onarım : 17,11
    yağ filitresi : 11,99
    hava filitresi : 22,95
    mazot filitresi : 63,07
    rotil alt : 32
    ön balata : 50.85
    Opet 10w40 motor yağı:60
    TOPLAM :257.97
    iskonto :2,57
    kdv matrahı :255.40
    kdv :45,97
    fatura toplamı :301,37

adı çıkmış pahalı diye mallesef.
  • işçilikten 17,11 tl almaları gayet iyiydi.genelde yetkili serviste işçilikten geçiriyorlar millete. usta tam olarak 1 saat çalıştı benim araba için.. .buna rağmen 17 tl çok çok uygun. bu arada merak eden arkadaşlar olursa bakımı GÖRGÜLÜ OTOMOTİV VAN / merkez de yaptırdım.
  • bu fiat acaba doguyamı mahsus yoksa büyük şehirlerde farklımı .
  • sanmıyorum doğuya mahsus olduğunu.van merkez de sadece bir tane citroen servisi var.Hani birden fazla olsa aralarında rekabet var diye düşüneceğim ama öyle bir şey de yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahirdzgn1

sanmıyorum doğuya mahsus olduğunu.van merkez de sadece bir tane citroen servisi var.Hani birden fazla olsa aralarında rekabet var diye düşüneceğim ama öyle bir şey de yok....

o zaman mesle yok İnşallah paragöz bir servıse raslamayız teşşekürler.
  • Servisten fiyatı ogrenebilirsin.Arabanı sokmana gerek yok.Ancak ek parça bozulduysa onu sonradan ilave ederler...
  • bu ön farlar devamlı buhulanıyor tek şikayetim o .
  • Buğulanma problemi klasik bir sorun ,ben çözdüm o sorunu.Nasıl derseniz...

Benimkinde kaputu açınca farların arka kapaklarından su giriyor.Bu suyu kesmek lazım.

1. yol

O kapakların arkasındaki telleri çıkartıp kapakları açıp, aralık olarak bırakın.Su girse dahi hava aldıgından farlar kuruyor.Ama bu geçici cozum ve devamlı su giriyor.

2. yol

1. yolu uygulayarak kapakları açın, altta biriken suyu camsil fıs fısı ile çekip arabayı kuru yerde bir süre bekleterek içi iyice kurduktan sonra kapakları guzelce kapatıp o birleşme noktalarını kalın bant veya başka birşeyle kapatın.Su girmiyor ondan sonra....

Ben kurutmayı yazın yaptım.Kapakları açık durdu ve iyice kurudu daha sonra kapatıp bantladım.Şu an hiç buhulanmıyor.
  • güzel çözümde el bile girmiyor kapaklara nasıl olaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

bu ön farlar devamlı buhulanıyor tek şikayetim o .

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

güzel çözümde el bile girmiyor kapaklara nasıl olaşacağım.

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 27 Ekim 2010; 19:21:56 >

• Güzel açıklama olmuş inşalah güneşli bir havada deneyecegim ilğilenen herkese çok teşekkür.
  • Bizim eller nasıl girdiyse sizinki de öyle girer merak etmeyin :)

Bu arada @Trabzon o şekilde arabayı kullandım da bir süre sonra farların içinde su devamlı duruyordu ve yosun bile tutmaya başladı alt taraflar.Bende kurutup bantladım şimdi hiç bir sorun yok...
  • Merhaba arkadaşlar...Dizel motorlu araçların zaman içinde tortu,kurum vb sorunlarını çözmek amacıyla DİZEL araçların (TURBO lu veya TURBO suz) yakıt sisteminin temizlenmesinde kullanılan,Yakıt deposu,Yakıt sevk hortumları,Emme manifoldu,Enjektörlerdeki su ve kalıntı temizliği,Sübaplar ve pistonlarda sertleşmiş kurum ve kalıntı temizliği,Egzos manifoldu,Katalizör Kurum temizliği yapabilen bildiğiniz veya kullandığınız sonucundan da memnun kaldığınız katkı maddeleri hangileridir.Tavsiyesi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar....
  • Ben de bu konuyu merak ediyorum ama sanırım dogru cevap verebilecek pek kişi yok.Ancak dizel motor bolumunde sormalı.Bana da carbon clean yapalım falan dediler de yaptırmadım.Güvenemiyorum o tür şeylere...
  • en temizi bakımlı ve dogru kulanmak.
  • 2003 model C3 otomatik vites 60binde 16800tl sizce bu fiyat nasıl?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.