Şimdi Ara

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.155
Cevap
41
Favori
351.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teknika'nın sistemini dinlediğim gün Nuri kardeşimizin sistemini de dinlemeye ve görmeye gittik...Sinema sistemi olarak söylüyorum ki Teknika'nın sistem tamamen gölgede kaldı Nuri'deki sistemin yanında...

Aslında Nuri'nin sistemine Ev sinema sistemi değil direk " Sinema Sistemi" demek gerekir...hiç detaylara girmeden söylüyorum ; Nuri, bu sistemi dinleyebilmek ve sistemde film izlenmesi için kapıda bilet kesse kesinlikle yeridir.

Yani bir çok sinemada film izlemişimdir ,öncelikle ortam olarak gittiğim bir çok sinemadan çok daha komforlu ve keyifli bir ortam olduğunu söylemeliyim.Şöyle söyleyeyim sadece kapıda "exit" yazısı eksikti...Ama film izledikten sonra keyiften yan taraftaki havuza atlama ihtimali de hiç bir sinemada yaşayamayacağınız bir fırsat olsa gerek:)

Yani ortam tek kelimeyle mükemmel, akustik anlamda da teknika'nın elinden geçtikten sonra ideal bir hal almış,aynı zamanda çok büyük bir salon olması da definitive kolonları ve denon avc-a1 dev amfiyi tamamen coşturmuş diyebilirim...

Aslında sinema sistemini ortam,mekan,hissiyat vs olarak ta değerlendirmek lazım...örneğin genel olarak bir sinema sistemini normal dinlediğinizdeki ses algısı ile ,projeksiyon-perde kombinasyonundaki büyüklükte izlediğinizle senkronize dinlediğiniz ses ilkinden çok daha büyük ve içinize işleyen bir ses oluyor...

Nuri'nin dinleme ortamı da insanı filmin içine çeken hissiyatı yaşatması anlamında mükemmel bir ortam...o yüzden dedim ki buna ev sinema sistemi dememek lazım...Sinema Sistemi olarak adlandırmak lazım...Dolayısıyla kıyaslarkende aslında benzer ortamlardaki sistemlerle kıyaslamak gerekir...Yani buradaki sistem ile bizim gibi normal max 30m2 yaşadığımız salonlardaki sistemleri aynı kategoride değerlendirmemek lazım çünkü adil bir kıyas olamaz malesef...

Bileşenlere gelince ;

Zaten dev denon avc-a1 hem ihtişamıyla hem ses gücüyle hem detay performansıyla hem de muhteşem tork gücüyle kendisini hemen belli ediyor...yani bu ortamın hakkından ancak ben gelirim der gibiydi.
    Yani denon için söylenecek br şey yok gerçekten...tek kelimeyle mükemmel...ve böyle bir cihazı,böyle bir fiyata alabildiği için de Nuri'yi bir kez daha tebrik ediyorum

Definitive ler zaten tam bir sinema sistemi kolonu bana göre...gerçekten hacimli,güçlü ve doyurulduklarında çok büyük çok geniş ve çok gövdeli bir ses verebiliyorlar...ama frekanslar arasında da hiç bir rahatsız edici sapmanın olmadığını da söylemeliyim...alt frekanslar,üst frekanslar ,detaylar vs bence süperdi...

Hele ki subwoofer , kısa buzdolabı deseniz daha doğru olur heralde:) sistem kuruluşu,hoparlör yerleştirmeleri,back surroundlar falan ince hesaplanmış ve tam yerlerindeydi bana göre...

İzlediğimiz demo yaptığımız bluray filmlerden bahsetmek gerekirse ;

Önce Epson TW2900 ün çok başarılı bir projeksiyon olduğunu anladım...2.40 mt lik perde genişliğine rağmen oldukça parlak görüntüler ve genel netlik anlamında dev bir lcd izler gibiydi diyebilirim...projeksiyon performansı beklediğimden de iyiydi...projeksiyon düşünen arkadaşlara direk tavsiye edebilirim...

İzlediğimiz demo filmlerde ise adeta filmin içine girmişiz gibi oldu, müthiş detaylar süper bir ses efekt etkisi,subwoofer performansı,arka plan detayları vs vs hepsi çok çok iyiydi....

Öyle ki kılıçlar savrulurken bir ara eğilmek durumunda kaldım :) çünkü kılıçlar resmen kafamızın üzerinde sallanıyor gibiydi...birden stop düğmesine bastığımızda nefeslerinizi tuttuğunuzu hissediyorsunuz...

Ve sonrada sinema'nın dağılması gibi bir ruh haliyle salondan çıktık:) hani sinemada çıktığınızda da güneşli bir ortamda bir 5-10 dk adaptasyon süreci olur ya, Nuri'nin sistem salonundan dışarıya çıktığımızda da aynı etki yaşandı...

Sonuç olarak Nuri'nin sistem benim şimdiye kadar dinlediğim ve gördüğüm en iyi sinema sistemiydi...Nuri'ye de nazik misafirperverliği ve dinleti sonrası bizlere ısmarladığı lezzetli kebaplar için takrar teşekkür ediyorum...

Ve bu muhteşem sistemini de iyi günlerde ,keyifle izlemesini ve dinlemesini diliyorum...

• Abi iyi dileklerin için tesekkurler valla exit yazısı vardı kapının üstünde yeni kaldırmıştım
  • Şu sistemlerin ve mekanın resimlerinden bizeri mahrum etmeseniz de okuduklarımız gözlerimizi de doyursa fena mı olur :)
  • Yorumları okuduktan sonra bende sistemi ve mekanı ciddi anlamda merak ettim.
  • Sistem resimlerini bekliyoruz bir an önce
  • Evet arkadaslar resimleri ekliyorum umarım beyenirsiniz En büyük artım mekanın çok büyük olması ve ses açmada bir problem olmayışı yaklaşık 100m2 bir alan

Sistem şu şekilde:
    Receiver :denon Avc-A1xva
    Front: Definitive BP2000TL Aktif
    Center:Definitive CLR 2000
    Surround:Definitive Bpvx
    Surround back :Definitive Bpvx
    Subwoofer:Definitive Pf 1800
    Projeksiyon: Epson tw-2900
    Kablolar: Lookab optirus power ve speaker kablo Core 8 ve Core 4
    Son olarak akustik sünger uygulaması sayın teknika tarafından yapılmıştır

resim 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 27 Eylül 2010; 18:01:22 >
  • Resim 2 Oturma pozizyonu

• Resim 3 arka surroundlar bp 30,epson ve çift subwoofer pf 1500 ve pf 1800

• Son resim arkadan genel ,Definitiveyi merak eden arkadaşları dinletiye beklerim

• Sisteminiz ve tercihleriniz çok hoş olmuş.
    Güle güle kullanmanız dileği ile.
  • gerçekten inanılmaz bir sistem.
  • canlı olarak dinlemeyi çok isterim .bir dahaki gösteri nezaman ve biletler nerde satılıyor?
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-amfi-acilll-amiral-gemisi-sony-ta-da9000es/detay arkadaşım bu anfi sizindi galiba elden çıkarmışsınız biara internettte vardı siz satıyordunuz askere gidicem diye .askerliği tecil ettiniz heralde denon almışsınız hayırlı olsun
  • şu aralar boş oldugum için hergun gösteri oluyor ama centerı sattıgım için bu aralar alana kadar yok

Evet benım eskı amfı basketten tecil ettim son anda
  • subwooferlardan biri ön tarafta olsa daha iyi olmaz mıydı?
    iyi seyirler
  • öndeki front speakerlar akrif oldugu için içlerinde 500 watt subwoofer var o yüzden bu sublar koltugun arkasında daha iyi sonuç veriyor benim sistemimde
    tesekkurler
  • Merhaba,
    @nuribaras sistemi gerçekten büyük emek ve paralar harcayarak özelliklede @teknika'nın desteğiyle hepimizin imrenerek izlediği hale getirdin.
    İyi günlerde kullanmanı, DH üyelerininde tez zamanda böyle güzel sistemler sahibi olmalarını dilerim.
    Konuyu bu topikten takip etmeye başlayan arkadaşlara ve Benim gibi geçen yıldan beri takip eden arkadaşlara hatırlatma olsun, nereden nereye gelindi hatırlayalım diye müsadenle daha önce açtığın iki konu vardı o linkleri ekliyorum.

>>http://forum.donanimhaber.com/m_33996084/mpage_1/key_/tm.htm

>>http://forum.donanimhaber.com/m_36253113/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36253113
  • Tesekkurler sayın aalikemal ,evet nerdeyse 10 ayda kat ettğim yol baya fazla ilk topikte sistem tamamlandı demişiz gecen sene ama aslında hiç bir zaman tamamlanmıyor bu sistemler herzaman göze batan bir eksiklik oluyor kaşıntı bitmiyor ama bu sefer sonlara doğru yaklaştım
  • bu arada bi sorum olucak sony mi denonmu dersem hem muzik ve steryoda hanfi avr daha iyi .hdmi gibi yenilikleri katmazsak ses kalitesi ve doyurucu luğu anlamında...
  • Tartişmasız denon zaten denonun bu avrsi üretilmiş en büyük en güçlü en iyi ve en ağır avr özelliğini taşiyor

linkten özelliklerine ve iç resimlerine bakarsanız size bir fikir verir:http://www.avland.co.uk/denon/avca1xva/avca1xva.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 13 Haziran 2010; 19:28:37 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.